:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zderzenie samochodu z jeleniem. Jedna osoba poważnie ranna

05/10/2018 19:55
Wypadki drogowe, Zderzenie samochodu jeleniem Jedna osoba poważnie ranna - zdjęcie, fotografia

Do groźnego w skutkach zdarzenia z udziałem jelenia doszło na drodze ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju.

Dzikie zwierzę wyskoczyło wprost na drogę tuż przed przejeżdżające auto  Kierowca nie był w stanie wyhamować. Potrącony przez samochód jeleń bezwładnie wylądował na masce pojazdu, rozbijając przednią szybę.

Samochód został bardzo poważnie uszkodzony. Aby wydobyć najciężej rannego w zdarzeniu kierowcę strażacy musieli rozcinać karoserię. Droga została całkowicie zablokowana. Na miejscu są strażacy oraz policjanci, którzy prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego. W zdarzeniu brało udział jeszcze jedno auto, w chwili zdarzenia jadace z przeciwnej strony. w tym przypadku jednak uszkodzenia były nieznaczne.

Obrażenia poszkodowanego mężczyzny okazały się bardzo poważne. Doszło prawdopodobnie do przerwania rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym. To pokazuje jednak jak poważne konsekwencje może nieść ze sobą zderzenie z dzikim zwierzęciem na drodze. Pozostaje nam tylko apelować o ostrożność i rozwagę na drodze zwłaszcza na zalesionych odcinkach.

 

Reklama

Zderzenie samochodu z jeleniem. Jedna osoba poważnie ranna komentarze opinie

  • Xzy - niezalogowany 2018-10-08 22:37:07

    Proszę pomodlić się za kierowce z czerwonego auta i cieszyć się swoim życiem

  • Wazne - niezalogowany 2018-10-06 22:32:20

    Osobiście znam kierowcę i wiem, że jeździ ostrożnie i uważnie i nie gna ile gazu w aucie szczególnie, że jechał z dziećmi w aucie więc prosze nie mówić, że to przez to z jaką prędkością jechał

  • Do: gajowy - niezalogowany 2018-10-06 22:12:04

    Ten ?los w czerwonym autku? moze wyladowac na wuzku ;)

  • Gajowy - niezalogowany 2018-10-06 18:57:17

    Las to mieszkanie jelenia. Łoś w czerwonym autku powinien jechac wolniej. Siatki trzeba zalozyc na drodze w okolicy zakretu smierci, zeby nikt nie jezdzil ta droga i nie straszyl mieszkancow lasu. Szklarska jest tak duza, ze kierowcy spokojnie moga sobie tam jezdzic i nie musza wjezdzac do lasu miedzy Szkl. a Swieradowem.

  • Jeleń - niezalogowany 2018-10-06 11:31:56

    Sorry zagapiłem się. Kierowcy nie są winni, dopasowali prędkość do warunków

  • Xxx - niezalogowany 2018-10-06 11:02:11

    Dla wszystkich najmądrzejszych to obaj kierowcy nie jechali szybko. Kierowca z prawego pasa uderzył jelenia i ten wpadł pod koło lewego pasa na którym znajdował się ten czerwony samochód

  • Ja 102 - niezalogowany 2018-10-06 08:22:02

    Do"ja" ty chyba nigdy w lesie nie byłeś pisząc że tam jest mały teren. To jest taki olbrzymi las że nie ma możliwości ogrodzenia takiego terenu. Wytrzeźwiej człowieku

  • R - niezalogowany 2018-10-06 06:58:29

    Wystarczy jechać 70-60 km/H uważniej rozglądać się i przetrwać ten odcinek drogi;) jeżdżę tyle lat i tylko raz wiewiórke przejechałem:p

  • Ja - niezalogowany 2018-10-06 04:23:59

    Siatka, to jest dobre rozwiązanie ale nie tam. Teren jest zbyt mały dla takich zwierząt żeby je zamykać w jeszcze mniejszej przestrzeni.

  • Gwiazda - niezalogowany 2018-10-05 23:49:52

    Gnać? Tam jest dopuszczalna prędkość 90km/h, jadąc z taką prędkością nie ma szans żeby nie wjechać w zwierzę. Ile miał jechać 40???? Jak jedziesz przez las to zawsze zwalniasz do 40 stki??? Problem łatwo rozwiązać rozkładając siatkę po obu stronach drogi.

  • Szklarni - niezalogowany 2018-10-05 23:03:16

    Bo kierujący nie widział że jedzie przez lasy i musiał gnać. Mógł się liczyć że droga prowadzi przez las a nie odwrotnie. Zdrowia kierowcy a i zwierzątka szkoda.

  • Do :Ksiądz - niezalogowany 2018-10-05 22:58:23

    Popieram !

  • Do ksiadz - niezalogowany 2018-10-05 22:31:35

    Zamknij pysk łosiu

  • Ksiadz. - niezalogowany 2018-10-05 21:06:42

    Dlaczego pysk jelenia jest widoczny. Tez mu sie nalezy odrobina prywatnosci nawet po smierci.

Dodajesz jako: |