:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zbiera pieniądze na zmianę płci

Ludzie, Zbiera pieniądze zmianę płci - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Portal 24jgora.pl 30/08/2019 16:05

Mieszkanka powiatu lwóweckiego zbiera pieniądze na operację zmiany narządów płciowych z męskich na żeńskie.

Jej apel opublikował już portal lwowecki.info

Szanowni Państwo

Zwracam się z uprzejmą prośbą o każdą pomoc finansową dla mnie na zabieg, który w Polsce jest nierefundowany.

Jestem kobietą transseksualną po formalnej zmianie płci. W tej chwili planowany jest u mnie zabieg zmiany narządu płciowego z męskiego na żeński na koniec września w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zabieg ten wykona Kierownik Oddziału Ginekologii Operacyjnej Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski wraz dr urologiem i andrologiem Piotrem Świniarskim z Bydgoszczy.

Pomimo wielu starań i pism do NFZ czy Ministra Zdrowia za każdym razem dostawałam odpowiedź, że to szpital jako świadczeniodawca może wystąpić o refundację tej operacji jako przypadek indywidualny. Pomimo tego Dyrekcja tego szpitala, a dokładnie Pani, która zajmuje się wnioskami do NFZ nie widzi sensu składnia prośby o refundację.

W naszym kraju żadna organizacja i fundacja nie pomaga przy tego typu zabiegach. Koszt takiej operacji to około 30.000 zł w tym szpitalu, w którym ma być on wykonany.

Obecnie pracuję w Niemczech jako osoba opiekująca się starszymi osobami i nie stać mnie samej na sfinansowanie tego zabiegu.

Sama część formalna zmiany wymagała ode mnie dużego nakładu finansowego. Bardzo mi zależy na jak najszybszym wykonaniu operacji, gdyż planuję od października podjąć w Warszawie studia II stopnia i by czuć się pewnie wśród ludzi, a także dobrze sama ze sobą chciałabym już zacząć dalszą naukę jako kobieta nie tylko na papierze, ale także fizycznie. To dla mnie bardzo ważne.

Kiedyś takie operacje w Polsce były refundowane, ale dziś już nie. W przyszłości planuję również otworzyć fundację, by pomagać właśnie takim osobom jak ja i refundować im w jakiejś części dość duże koszty zabiegu.

Proszę o każdą pomoc.

Z poważaniem Klaudia

 

Zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem portali : zrzutka.pl  oraz zbiórka.pl  

Reklama

Zbiera pieniądze na zmianę płci komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-30 17:00:11

    No nie nie niewierze świat spada na psy

  • gość 2019-08-30 17:12:32

    Chyba kpisz.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-30 17:21:01

    Rozumiem zbiórki na leczenie. Jednak w tym wypadku to po prostu przesada rękę wyciągać. Bierz kredyt i do roboty się weź to splacisz.

  • gość 2019-08-30 17:37:38

    proponuję szpital w Bolesławcu, tam przyjmą bez niczego... a 24jgóra jeszcze o takim czymś pisze i promuje to w ten sposób... żenua.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-30 17:58:23

    Psychiatra jest na NFZ.

  • Xs - niezalogowany 2019-08-30 18:18:05

    Niech onemu Soros da kase,bo on takie dewiacje sponsoruje.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-30 18:36:18

    A kopa w tylek nie chcesz?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-30 19:06:08

    Kup litra i ogórki...a sam ci qtasa obetnę qrwa twoja mać....

  • Gość - niezalogowany 2019-08-30 19:06:29

    Kup litra i ogórki...a sam ci qtasa obetnę qrwa twoja mać....

  • gość 2019-08-30 19:21:30

    a ja chciałbym zmniejszyć swojego ogromnego ptaka.. czy zabieg jest refundowany? jak nie to robię zbiórkę pieniędzy :D

  • gość 2019-08-30 19:50:36

    Ciągle oferuje swoje niedorozwinięte wdzięki na jelonce,a tu zbiera kase na zmianę płci...kreatura jedna. Do roboty zboku albo do psychiatry

  • Kamila - niezalogowany 2019-08-30 20:09:11

    Niestety nigdy plci nie zmienisz, to niemozliwe. Mozesz sie wizualnie zmienic i przy okazji ubezplodnic, ale kazda komorka Twojego ciala zawsze bedzie komorka meska.
    Dlugo mi bylo trudno zaakceptowac to, ze jestem kobieta. Bardzo zle sie z tym czulam. Ale w koncu to zaakceptowalam. I wiem, ze udawanie zmian wcale by mi nie dalo spokoju, bo nadal wiedzialabym, ze to tylko przebieranina.
    Pokochaj siebie. SIEBIE. Nie uzalezniaj akceptacji swojej osoby od czegos, co nigdy nie bedzie Ci dane. Zawsze bedziesz mezczyzna...

  • gość 2019-08-30 21:34:43

    Coś tu nie tak.Kobieta z męskiego na żeńskie?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 01:26:13

    No bez przesady. To ja na prywatną rehabilitację na zakup chodzika zbieram po rodzinie znajomych a ona założyła zbiórkę na zmianę płci. Kobieto się zmieniaj ale za własne pieniądze bo to jest tylko i wyłącznie twoja osobista sprawa. Nie rób z siebie pośmiewiska.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 05:27:29

    Nikt nie zauważył że ma nawet ogłoszenia na roksa. Czyli zbiera na to też dupą, to się nazywa zaangażowanie

  • Gośćseksik - niezalogowany 2019-08-31 06:09:25

    Zrobisz lodzika ? Zapłacę

  • gość 2019-08-31 07:51:35

    Fajna dupa z ryja :) hahaha

  • gość 2019-08-31 08:23:18

    Co to ma być, już się całkiem w d*pie poprzewracało. Weź się za siebie gościu, a nie kobietę chcesz udawać.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 08:30:07

    widzę ze nie było wzięcia w ofertach towarzyskich wcześniej się to coś sprzedawało nawet były ogłoszenia na jelonce

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 08:40:51

    Do gazu

  • Gośćxxxx - niezalogowany 2019-08-31 09:14:41

    No przeciez zbiera na roksie i jelonce sie ogłasza ze du..pska daje za siano fuuuuu

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 09:39:58

    To jakieś jaja

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 09:58:09

    Jaki ma nick na roksie?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 10:02:32

    Błłłeeeeeeeeee!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 14:02:55

    Ważniejsze operacje nie są w Polsce refundowane.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 15:16:58

    odciąć chuja i na czole przyszyć

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 19:53:35

    Przykro mi ,gdy to czytam, bo wiem , że na pewno okropnie się czuje człowiek, na którego spada taka fala hejtu :-( Posłuchaj , domyślam się, że jest Ci ciężko. Ale pospieszyłaś się z tą zbiórką ... co najmniej o kilka lat. Ludzie ,dopiero uczą się tego, że na świecie istnieją osoby transseksualne. A w momencie, gdy wielu z Nich potrzebuje środków na ratowanie życia ,lub zdrowia... Ciężko jest równoważyć operację zmiany płci np. Z wizją kalectwa ,lub nowotworem , gdzie czas odgrywa często główną rolę.
    Wiem o czym mówię. Od kilku miesięcy walczę o badania, szpital A przede wszystkim rehabilitację.
    Pracuję tu. Zarabiam najniższą krajową, mam rodzinę i ... czuję się bezsilna , bo na miejsce w szpitalu, mam czekać ok. 3 mies. A dopiero pobyt tam ,będzie mnie kwalifikował do rehabilitacji :-( na którą także kilka miesięcy poczekam. :-( Operacja nie wchodzi w grę:-( Więc ta rehabilitacja to moje być, albo nie być :-(
    Każda wizyta u specjalisty - prywatnie. Do neurologa na NFZjest miejsce - na grudzień , do endokrynologa - za pięć lat....
    Niestety, to nie jest kraj , w którym na dzień dzisiejszy znajdziesz zrozumienie dla Twojego problemu. :-(
    Zbyt wielu ludzi cierpi I czeka na pomoc , czasem bardzo pilną I często bezskutecznie. :-(
    Pomyśl, może są gdzieś fundacje, lub stowarzyszenia skupiające osoby transseksualne? Może Oni Ci pomogą? Jeśli założyłaś zrzutkę, napisz na międzynarodowe fora transseksualistów . Osoby ,których problem bezpośrednio dotyczy na pewno Cię zrozumieją. A i szybciej uzbierasz potrzebną kwotę. Ale portale takie jak ten - omijaj z daleka:-( bo niestety ludzie Cię zakraczą:-(
    A Wy - sprawiedliwi - nie bądźcie tak surowi.
    Czy tego chcecie ,czy nie - na świecie są hermafrodyci I transseksualiści. Ciężko Im. Bo to nie fanaberia , tylko okrótny żart natury. :-( Nie są w stanie poradzić na to nic. I wierzcie , na pewno cierpią. :-(
    Na prawdę czujecie się lepiej wbijając Ich w ziemię?

  • gość 2019-08-31 20:42:52

    teraz to nawet koty zeszli na psy

  • . - niezalogowany 2019-08-31 23:25:51

    Wstyd mi za ludzi tak wulgarnie wypowiadających się w komentarzach

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 23:50:09

    Mnie również, ale co poradzisz? Jak widać, najgłośniej I najdotkliwiej ujadają Ci, którzy są dość mocno obeznani w portalach dotyczących usług seksualnych.
    To , plus wątpliwa kultura wypowiedzi i ich ,, święte oburzenie" ,pokazuje jak wiele Dulszczyzny jest w narodzie :-(

  • XXX - niezalogowany 2019-09-01 08:24:51

    Na 24jgora w matrymonialnych się ogłaszasz że zrobisz laske i dasz dupy nie ma klientów że zbierasz pieniądze

  • XXX - niezalogowany 2019-09-01 08:26:19

    Na 24jgora w matrymonialnych się ogłaszasz że zrobisz laske i dasz dupy nie ma klientów że zbierasz pieniądze

  • Cham i Prostak - niezalogowany 2019-09-01 10:10:21

    I na bank znajdą się pojeby które dadzą hajs temu czemuś, bo dla mnie to nie człowiek. Zagazowac ten syf!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-01 10:32:59

    Jebac lgbt!!! Chcesz zmienić płeć to sam sobie zapłać a nie od ludzi hajs wyciagasz!!!

  • Normalny - niezalogowany 2019-09-01 11:48:17

    Dlaczego fundusz również z mojej kieszeni ma refundowac fanaberie chorego umysłu gdy brakuje pieniędzy na leczenie dzieci

  • Gość - niezalogowany 2019-09-01 19:19:06

    to chyba ten patol, który ma zdiagnozowaną Drajwklubfobię. To ty?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-01 22:07:43

    Nie mieszkanka tylko mieszkaniec (czub) chce obciąć sobie fiuta bo realnym życiu nie dźwiga tematu, zamknąć wariata i tyle a nie sponsorować.

  • Gośćxxd - niezalogowany 2019-09-04 19:38:26

    Na portalu Jelonki w ogłoszeniach jako transwescyta szuka chuja do dupy

Dodajesz jako: |