:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wypadki drogowe, Wypadek Podwalu Rowerzysta ciężkim stanie - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 07/05/2019 12:53

Po godzinie 12-tej na ul. Podwale w Jeleniej Górze doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna został zabrany do szpitala w ciężkim stanie.

Według relacji świadków zdarzenia mężczyzna w wieku ok. 50-lat poruszając się na rowerze wjechał na przejście dla pieszych, stracił równowagę i wpadł pod autobus. Rowerzysta upadając uderzył głową w krawężnik. Jako pierwszy pomocy poszkodowanemu udzielił strażak, który akurat przejeżdżał ulicą Podwale. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, policję i karetkę pogotowia. Mężczyzna był nieprzytomny. Został zabrany do szpitala. Jego stan wstępnie określono jako ciężki. Świadkowie obecni na miejscu zdarzenia i udzielający pierwszej pomocy poszkodowanemu raportowali, że od mężczyzny można było wyczuć woń alkoholu. Na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy, tworzą się spore korki.

# Wypadek na Podwalu. Rowerzysta w ciężkim stanie

Reklama

wypadek na podwalu. rowerzysta w ciężkim stanie - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 13:21:18

    Co to znaczy raportowali ? Komu raportowali ?

  • gość 2019-05-07 13:28:36

    Twojej starej ;] Policji a komu głupio się pytasz

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 13:35:42

    Chyba pierwszy przypadek gdzie kolesiowi z promilami coś się stało jak jakiś gruby numer odjeeeballl.glowa i krawężnik to dobrze nie wróży

  • gość 2019-05-07 13:48:38

    A czy to teraz jest istotne że gość miał promile,przecież może nie przeżyć.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 13:49:49

    Karetka dojechała po 25 minutach :/

  • Goodjob - niezalogowany 2019-05-07 14:02:55

    25 minut na Podwale?szybko,nie jest tak źle,do mojego ś.p. ojca(zawał),a mieszkałem w blokach z których widać szpital,jechali 16 minut,min.dlatego ś.p.

  • gość 2019-05-07 14:15:04

    To nie jest wyłącznie przejście dla pieszych. Nie piszcie takich głupot, bo zaraz się posypią komentarze, że jechał po pasach, co jest zakazane. Tam jest też przejazd dla rowerów, co wyraźnie widać na zdjęciach po znakach poziomych i pionowych. Miał prawo tamtędy przejeżdżać, a kierowcy powinni mu ustąpić, gdy widzieli, że zbliża się do przejazdu. Kierowcy w tym mieście w ogóle nie szanują rowerzystów. Nie mają oczu dookoła głowy, nie patrzą w lusterka, nie obserwują sąsiedztwa drogi, nie patrzą, kto im może z boku nadjechać. Sądząc po codziennej obserwacji dróg śmiem twierdzić, że więcej jak połowa użytkowników nie nadaje się do jazdy po centrum miasta. WORD powinien egzaminować kursantów na Podwalu i Wyszyńskiego, to 90% by oblało. Tymczasem egzaminy przeprowadza się po Cieplicach, gdzie ruch jest jak na cichym osiedlu. Potem wyjeżdżają nieprzygotowane matoły, a szczególnie paniusie w wieku około 20-30 lat, które totalnie sobie nie radzą w trudnych sytuacjach na drodze i w zakorkowanym centrum, a mniemanie o sobie mają szczególnie wygórowane.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 14:25:48

    Pewnie ratownik medyczny Stasiu

  • do 14:15 - niezalogowany 2019-05-07 15:23:57

    "kierowcy powinni mu ustąpić, gdy widzieli, że zbliża się do przejazdu." - racz nie pie.dolić, co?

  • Witek - niezalogowany 2019-05-07 15:54:56

    Piepszeni roweżyści i pijusy a zeby go powiginało

  • gość 2019-05-07 16:22:56

    do 15:23 - napisałem, że powinni, a nie że muszą. Kierowca ma obowiązek obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli widzę, że rowerzysta się zbliża do przejazdu i nie jestem pewny, że zahamuje, to wolę mu ustąpić, niż być ciągany po prokuraturach i sądach. Natomiast jeśli chodzi o zasady prawa, to są jasne. Kierowca na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej zawsze ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. Kierowca skręcający w drogę poprzeczną musi ustąpić rowerzystom zbliżającym się do przejazdu niezależnie, z której strony nadjeżdżają. O tym też wielu kierowców zapomina. Na Sudeckiej na rogu z Solidarności regularnie ludzie jadący z Karpacza i skręcający w prawo, tną przejazd dla rowerów i nie patrzą, czy ktoś nadjeżdża drogą dla rowerów i pieszych. Wymuszają w ten sposób pierwszeństwo.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 17:07:10

    Jeżeli światła działały to rowerzysta na przejściu ma czerwone a autobus zielone światło lub odwrotnie- nie ma na tym skrzyżowaniu innej możliwości. Rowerzysta musi dostosować się do sygnalizacji chyba, że jechał na sygnale do sklepu po napoje pierwszej potrzeby. Wtedy to co innego.

  • gość 2019-05-07 20:03:03

    A według mnie w tym miejscu brakuje jeszcze ze dwóch przejść dla pieszych i co najmniej jednej galerii!!!

  • Ona - niezalogowany 2019-05-07 20:17:55

    Wielki podziw dla Tego Pana który udzielał temu rowerzyści pomocy. Myślę że gdy by nie pomoc poszkodowany udusil by się krwią a duże ilości ciekły z poszkodowanego . Dobrze ze są jeszcze tacy ludzie. WIELKIE BRAWA DLA TEGO CZŁOWIEKA

  • Gośćdebile - niezalogowany 2019-05-07 21:10:54

    Debile i rowerzyści czapa na głowę słuchawki i kita po chodniku i z rozpędu na przejście i do kogo pretensje policja do roboty

  • gość 2019-05-07 21:41:22

    Debilu z komentarza powyżej. Tam jest przejazd dla rowerów. Wiesz w ogóle co to jest, czy prawo jazdy znalazłeś w chipsach?

  • gość 2019-05-07 22:31:29

    a według mnie wine ponosi ktoś z drajw klubu

  • rockers - niezalogowany 2019-05-07 22:38:16

    no i co z tego że jest przejazd dla rowerów skoro jest sygnalizacja świetlna. zresztą cytuję "Według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna stał z rowerem tuż przy krawędzi jezdni. W pewnym momencie stracił równowagę i dostał się pod koła nadjeżdżającego autobusu MZK. Potrącony mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu."

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 22:50:34

    Brawa dla Pana strażaka i Pań , które były obok pomagając i wzywając odpowiednie służby! Chwali się takie zachowanie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 23:13:43

    Do Witek Ten pieprzony rowerzysta jako mowisz i pijus walczy o zycie. Jest po kilku godzinnej powaznej operacji mózgu, do tego ma połamane żebra i nie jest w stanie sam oddychać. Jest podłączony pod respirator. Jeśli nie masz pewności że był wypity zachowaj zbędne komentarze dla siebie, bo nawet nikomu z twojej rodziny tego nie życzę. Rowerzysta nie wiadomo czy przeżyje, a tez ma rodzine ktora sie martwi!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-07 23:36:43

    Do wyzej. Nic dodac nic ujac. Zdrowia dla rowerzysty

  • Gość - niezalogowany 2019-05-08 07:16:26

    Dużo zdrowia dla Pana. Widziałem jak udzielano pierwszej pomocy. Gdyby nie szybka reakcja osób które widziały wypadek , myśle ze mogło się skończyć gorzej

  • gość 2019-05-08 07:32:15

    W tym miejscu rowerzysta ma obowiązek przeprowadzić rower przez pasy koniec kropka.

  • gość 2019-05-08 07:34:54

    Ewidentnie wina rowerzysty, przecież tam jest sygnalizacja świetlna, poza tym jak wjechał pod autobus to rozumiem że wjechal na czerwonym. A jak nie działała to w tym miejscu należy przeprowadzić rower to nie jest wolny przejazd. A znowu jak był pod wpływem alkoholu to na rowerze mu nie wolno jeździć. Szkoda gościa

  • Gość - niezalogowany 2019-05-08 10:05:41

    Zdrowia dla rowerzysty nieważne jakim jest człowiekiem życie to zycie i każdy chce je jakos przeżyć chamskie komentarze nie powinny się tu w ogóle znaleźć jedyne co chce powiedzieć to że kierowcy MZK już zaczynają się zachowywać ja taksówkarze wpychac wyprzedzać zjeżdżać itd

  • Gość - niezalogowany 2019-05-08 10:34:51

    A może

  • gość 2019-05-08 10:35:31

    Ludzie, przecież ewidentnie jest tam znak pieszego i roweru, a na drodze jest namalowany przejazd. Nie piszcie takich bzdur, że jeśli miał zielone to musiał przeprowadzać. To dezinformacja!

  • gość 2019-05-08 19:26:35

    Brak słów na niektóre komentarze idioci sami... Zna ktoś tego strażaka? Co pomagał udzielac pomocy jako pierwszy. Chciał bym osobiście mu podziękować za uratowanie życia mojej rodzinie wielki szacunek dla takich ludzi!!!!

  • gość 2019-05-08 21:48:56

    Narkoman ma nauczkę na przyszłość

  • Gość - niezalogowany 2019-05-09 17:32:32

    Czy ktoś coś wie na temat zdrowia tego pana mam nadzieję że jest z nim już dobrze

  • Gośćkot - niezalogowany 2019-05-20 12:23:52

    Nie ma ścieżki rowerowej A co niektórym zalecam ponowne egzaminy skoro piszą że miał prawo wjechać i zapoznać się ze znakami drogowymi. Po pasach prowadzimy rower A nie jeździmy, ścieżka rowerowa znajduje się obok pasów A jej tam nie widzę. Nauczka na przyszłość

  • Gośćkot - niezalogowany 2019-05-20 12:24:13

    Nie ma ścieżki rowerowej A co niektórym zalecam ponowne egzaminy skoro piszą że miał prawo wjechać i zapoznać się ze znakami drogowymi. Po pasach prowadzimy rower A nie jeździmy, ścieżka rowerowa znajduje się obok pasów A jej tam nie widzę. Nauczka na przyszłość

  • Gość - niezalogowany 2019-05-25 09:49:42

    Właśnie wracam z pogrzebu tego pana. Był bardzo dobrym i uczciwym człowiekiem. Znałam go 20 lat. A ci którzy piszą że to pokus i narkomanii niech się walną w łeb.

Dodajesz jako: |