:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Wybory Senatu naszym okręgu mogą zostać powtórzone - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 22/10/2019 08:39

Wszystko przez błędny logotyp umieszczony przy nazwisku jednego z kandydatów.

Jak się okazuje podczas wyborów do Senatu w okręgu wyborczym nr 2 (legnicko-jeleniogórski) na kartach do głosowania przy nazwisku Kazimierza Klimka – kandydata KW Lewica, błędnie wydrukowano logotyp Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W związku z tym wyborcy mogli ulec złudzeniu, że głosują na kandydata właśnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Sytuacja jest kuriozalna o tyle, że Sojusz Lewicy Demokratycznej na mocy tzw. paktu senackiego celowo nie wystawił w tym okręgu żadnego kandydata, po to by zwiększyć szanse Jerzego Pokoja z Koalicji Obywatelskiej.

Ostatecznie Jerzy Pokój gromadząc 2,2 tysiąca głosów mniej przegrał wybory w okręgu nr 2 z Krzysztofem Mrozem z Prawa i Sprawiedliwości. Kazimierz Klimek zdobył natomiast aż 27 tysięcy głosów.

Obecnie Państwowa Komisja Wyborcza analizuje sytuację. Tak poważny błąd na kartach może być podstawą do złożenia protestu wyborczego do Sądu Najwyższego – pod warunkiem, że karty z błędnym logotypem wydawano w całym okręgu, a nie tylko w kilku komisjach.

Tuż po wyborach światło dzienne ujrzał także inny problem. Okazuje się, że część wyborców Koalicji Obywatelskiej oddając głos stawiało krzyżyk w kratce z logotypem KO, zamiast przy nazwisku kandydata. Takie głosy uznano oczywiście za nieważne.

Fot. twitter

# Wybory do Senatu w naszym okręgu mogą zostać powtórzone

Reklama

wybory do senatu w naszym okręgu mogą zostać powtórzone - komentarze opinie

  • Ja :-) - niezalogowany 2019-10-22 09:10:10

    I prawidłowo. Będziemy powtarzać wybory aż wynik będzie prawidłowy. Czyli wygra jedyna słuszna parta i będzie tylko jedne słońce narodu :)

  • Gość123 - niezalogowany 2019-10-22 09:51:42

    To można było kratki dać po prawej stronie a nie po lewej. Poza tym jak ktoś nie umie czytać tylko bezmyślnie zaznaczał to głos nieważny :-)

  • gość 2019-10-22 09:53:43

    K....a! tego jeszcze nie grali! pis chce sam rządzić i szuka ch...a do d...y!Błazenada...

  • gość 2019-10-22 10:23:40

    PIS chce sam rządzić i dlatego powtarza wybory w okręgu, w którym wygrał PIS? Zastanów się, o czym ty w ogóle mówisz? A tak swoją drogą, co to za sugerowanie jedynej słusznej kandydatury na zdjęciu w artykule? Dlaczego promujecie krzyżyk przy kratce z nazwiskiem Pokoja? Co to za manipulacja i sugestia?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 10:28:05

    Dlaczego mnie to nie dziwi? Mańki i Dżessiki uważają myślenie logiczne za czynności przynależne zielonym ludzikom z gwiezdnych konstelacji.
    Nawet do nauczycieli próbujących nauczyć czegokolwiek ich obsmarkanych Dżastinków, mają pretensje o konieczność czytania książek.
    W ich chałupach książka to wróg.
    Piwo, komórka, wyklepana fura to priorytety Mańków i Dżessiki.

    Dokąd zmierzasz Polsko?

  • gość 2019-10-22 11:42:43

    Ktos te karty zatwierdził, Lewicowska ,,inteligencja" która twierdzi ze my PiSowski elektorat jesteśmy niedouczeni, chce powtórki by dokopac PiS- widziały te pijane od nienawiści gały co podpisywały.KO przestancie robić nam wode z mózgów , znamy te wasze zagrywki a J.Pokój- to tylko cwaniak a nie czlowiek godny zaufania

  • gość 2019-10-22 12:11:06

    Hehe, i jak to świadczy o wyborcach POKO? Kurcze protest wyborczy, bo nasi wyborcy nie potrafią prawidłowo wypełnić karty wyborczej? Przecież to jest żenujace. Pewnie jak by w kòłeczko ten swòj logotyp wpisali, to byłoby kilka tysięcy glosòw więcej. Paranoja.

  • gość 2019-10-22 12:22:27

    ale tu pacany nie chodzi o jelonke ale bardziej chodzi o lokale w Polsce! a pisiory nie potrafią pogodzić sie z utratą senatu i szukaja ch....a w d.... jak znajac pis to za pare dni glosy sie znajda dla poparcia pis klania sie wschod!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 13:21:17

    Wpis wyżej.
    Naćpany Maniek z DLW przemówił.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 15:15:21

    Kim trzeba być by wybierać sajuz lewizny, prawnych i ideowych następców towarzyszy komunistów, których zbrojne ramię ZAMORDOWAŁO błogosławionego, wkrótce świętego księdza Jerzego Popiełuszko w tak bestialski sposób .

    Ideowi następcy Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji winni być zdelegalizowani w Polsce.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 15:33:05

    Zapomniał p. POKOJ jak stworzyl komitet przeciwko Papajowi z Po w efekcie wygrał Mróz jak to mówią oliwa sprawiedliwa. Dlaczego nie było protestów przeciwko Klimkowi w czasie kampanii?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 15:46:06

    Czy Pokój mógłby wyjaśnić jak to było wiele lat temu z krzyżem który miał stanąć na szczycie Śnieżki?
    Gdzie jest krzyż?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 15:57:11

    Nie rozumie dlaczego wybory powtarzać,przecierz ludzie dobrze wybrali.

  • gość 2019-10-22 16:24:58

    od tych debilnych komentarzy sraczki mozna dostac ,przekroj inteligencji polskiej dlatego ten kraj byl jest i bedzie w dupie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 16:39:17

    "W wolnej Rzeczpospolitej,OBCY podlegali prawu: Art.109k.k.z 1932r.:

    "Kto będąc obywatelem polskim rozpowszechnia publicznie zagranicą wiadomości nieprawdziwe w celu szkodzenia interesom Państwa Polskiego podlega karze wiezienia do lat 10".

    Niewolnikom III RP pozostają biadolenia."

    Aleksander Ścios "Bez dekretu"

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 16:46:46

    "III RP zaczęła się nad grobem Księdza Jerzego i skończy wówczas, gdy tajemnica tej zbrodni zostanie ujawniona. Tylko prawda o tym-kto naprawdę Go zabił,może zburzyć fundament,na których wspiera się triumwirat morderców,tchórzy i donosicieli."-

    https://bezdekretu.blogspot.com/2019/10/zbrodnia-zaozycielska-iii-rp-musi_19.html

    Aleksander Ścios "Bez dekretu"

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 16:50:53

    Ks. Stanisław Małkowski: "Obecna władza ani kościelna, ani polityczna nie są zainteresowane wyjaśnieniem okoliczności mordu na ks. Jerzym. Publicznie podawana jest do wiadomości nieprawdziwa wersja" - https://fronda.pl//a/ks-stanislaw-malkowski-dla-frondy-klucza-klamia-chca-sie-podobac-diablu-bogu-trzeba-sie-podobac-nawet-za-cene-meczenstwa,134907.html

    https://m.fronda.pl//a/ks-stanislaw-malkowski-dla-frondy-klucza-klamia-chca-sie-podobac-diablu-bogu-trzeba-sie-podobac-nawet-za-cene-meczenstwa,134907.html


    7:13 PM · 21 paź 2019·Twitter Web App

    Aleksander Ścios Bez dekretu.

  • Polok - niezalogowany 2019-10-22 17:43:04

    W jmiem łojca syna i 11 apostołuf !!!!!!! Gdzie żyjemy??? Co to się wyrabia. kroi się Espaniol ?? Na wagonach z węglem pisano farbą białą Czerwona jelenia gura , zagłębie czerwonej zarazy zwanej różycą Marksa , Engelsa, partyjny fetor na całym dnie wulkanu, na widok większości facjat cofa się bigos , i co ?? i nic !!! Panuje prezydencka - Bolka pomroczność jasna i nikt nie wyciąga wniosków. Czyli można wszystkich dalej doić ponieważ dają się doić z waszych podatków ,utrzymujecie \'\'Kadrę\'\' zawodowców partyjnych kolesi Zbycho , Rycho , Zegarków ,więc tak trzymać !!!!!! ALE jest nadzieja!!!!!! można sobie pogorszyć jest pomysła od Ferdka i mendy Paździocha jest akces grubasa Boczeka wnoszą o budowę pomników sanktuariuf ku czci tow. Kwaśnego i tow. Lenina .Urbanowa na rzecznika partiiii . Wprowadzić jemigrantów - Ciapatych ,wojska krasnej armii, ekshumować do mauzolewuf KIM IR SENA kibiszczaków , jaruzeluf , przemianować Sudettenland z Hirsbegu na merkelowstadt . Jak bajzel wzorem Korea Północna to wzorowy bajzel Korea Północna .Poza tym i tak agonia w tej wsi. Nie róbta nic , tak trzymać.! Poprawny politycznie porządek. AMEN

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 18:17:41

    Kim trzeba być by wybierać sajuz lewizny, prawnych i ideowych następców towarzyszy komunistów, których zbrojne ramię ZAMORDOWAŁO błogosławionego, wkrótce świętego księdza Jerzego Popiełuszko w tak bestialski sposób .

    Ideowi następcy Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji winni być zdelegalizowani w Polsce.

  • wlan - niezalogowany 2019-10-23 12:20:54

    Gościowi z dnia 22.10.2019 godz. 18.17 odpowiem pytaniem i polemiką w podobnym stylu. Kim trzeba być by wybierać ideowych popleczników KK, który na przestrzeni wieków wsławił się nieprawdopodobnym, bestialskim okrucieństwem. Wymienić tu można:
    1. Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna KK stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów.
    2. Prześladowanie heretyków, tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom, katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia papieża Grzegorza XIII.
    3. Krucjaty, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska), gdy chodziło o pieniądze i wpływy.
    4. Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy, a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń.
    5. Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618–1646) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji.
    6. Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani, traktowani jako niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków – ok. 10 mln ofiar.
    7. Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez KK jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości.
    8. Poparcie niewolnictwa: KK nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu.
    9. Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież JPII nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusta Pinocheta.
    10. Wykorzystywanie seksualne dzieci. W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler KK dotyczy nawet 5 milionów dzieci.
    Ideowi następcy zbrodniczych organizacji winni być zdelegalizowani w Polsce (zaznaczam, że nie jest to mój pogląd tylko nawiązanie do stylu wypowiedzi ww Gościa).
    I teraz chwila refleksji. Czy jest ten tekst Tobie miły? Czy nie stać Cię na chwilę refleksji i zastanowienie się nad tym co piszesz? Czy przez to, że ktoś popełnił okrutną zbrodnię należy z pogardą traktować innych ludzi, w tym między innymi, z Twojego otoczenia? Czy tak chcesz budować zaufanie i porozumienie? Czy uważasz, że inni ludzie nie mają prawa do własnych poglądów? Przemyśl swoją postawę. Tego Ci serdecznie życzę. Z poważaniem.

  • Anonim9000 - niezalogowany 2019-10-25 01:08:30

    do wlana
    Lecz się na nogi, bo na głowę już za późno.
    Same bzdety wymienione powyżej,
    wykazałeś się kompletną nieznajomością historii.

    1a. Poganie nie byli prześladowani.
    Prześladowani byli Chrześcijanie przez Pogan.

    1b. Nie ma czegoś takiego jak narody.

    1c. Prusy stali się Niemcami, a nie byli zabici.

    2. Za rzeź 5 tysięcy Hugenotów odpowiadał plebs.
    Władza wydała rozkaz zabicia tylko 35 Hugenotów,
    którzy podjudzali do mordowania Katolików
    oraz planowali zamach na króla.
    Papież nie miał z tym nic wspólnego
    i gdy doszły do niego wieści był przerażony działaniami władzy Francji.
    Jak później stwierdził:
    „ Płaczę z powodu postępków króla [Karola IX], bezprawnych i zakazanych przez Boga.”
    Papież odmówił również udzielenia audiencji człowiekowi,
    odpowiedzialnemu za zamach na życie Coligny\'ego.

    3. Krucjaty były prowadzone cywilów.
    Kościół nie popierał mordowania żadnych ludzi.

    4. Inkwizycja nie popełniła żadnych zbrodni.
    O liczbie straconych nawet nie ma co dyskutować, bo wyssane z palca.
    Wszystko jest udokumentowane, więc śmiało możesz sobie sprawdzić.

    5. Wojny "religijne" były o władzę.
    I Kościół nigdy nie popierał mordowania żadnych ludzi.

    6. Żydzi nie byli prześladowani przez Kościół tylko przez plebs.
    Zupełnie jak dzisiaj plebs prześladuje Kościół.

    7. KK chronił Indian zakładał, misje.

    8. KK nie popierał niewolnictwa i je aktywnie zwalczał.
    Dzięki temu ustał transatlantycki handel niewolnikami.

    9. Hitler nie był prawicowy tylko lewicowy i nie był wspierany przez KK.

    10. 3 zera zjadłeś, nie co 20.

    Powinieneś mieć zakaz wypowiadania się na internecie,
    bo nie dość, że składasz fałszywe zeznania,
    to jeszcze szerzysz nienawiść.

Dodajesz jako: |