:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wypadki drogowe, Warunki nadal bardzo ciężkie Kolejne wypadki kolizje Włącz Zello - zdjęcie, fotografia
03/01/2019 10:03

Niestety, utrzymujące się opady śniegu i niska temperatura sprawiają, że na drogach wciąż jest bardzo ślisko. Wczoraj wielu kierowców miało duże trudności z utrzymaniem auta na drodze. Dochodziło do kolizji. Dziś (3 stycznia) jest bardzo podobnie.

Mimo, że zimowe warunki w styczniu nie powinny nikogo dziwić, wydaje się że po raz kolejny zaskoczyły służby odpowiedzialne za ich odśnieżanie. O ile w centrum Jeleniej Góry czy Cieplicach jezdnia w większości jest już "czarna" to w gminach ościennych jak Podgórzyn "drogowcy" po raz kolejny zaspali. Na jezdni utrzymuje się dość gruba warstwa lodu, przez co podróżowanie nawet z małą prędkością jest bardzo niebezpieczne. 

Dziś także dochodziło do kolizji i niebezpiecznych zdarzeń. Na rondzie pomiędzy Miłkowem a Karpaczem, kierująca pojazdem osobowym marki KIA wpadła w poślizg, samochód obrócił się, a w jego bok uderzył pojazd dostawczy. Kobietę zabrano do szpitala, a ruch był utrudniony. W Podgórzynie, tuż obok stacji paliw do rowu wpadł samochód marki BMW. Podobnie swoją podróż zakończył kierowca w okolicach skrzyżowania przy nowej szkole w Podgórzynie. Zdjęcia z tych zdarzeń można zobaczyć w galerii.

Do kierowców apelujemy więc o rozwagę i rozsądek na drodze. Warto wyjechać wcześniej by w tak skrajnie niebezpiecznych warunkach nie jechać z nadmierną prędkością. Noga z gazu! Nic nie wskazuje także aby warunki pogodowe miały się poprawić. Wręcz przeciwnie. Zapowiadane są kolejne opady, zawieje i oblodzenia.

Pamiętajcie o aplikacji Zello, czyli CB Radio w telefonie. Zainstaluj aplikację i bądź na bieżąco. Aplikacja Zello do pobrania - www.zello.com. Instalujemy i dołączamy do kanału "jelenia112" Więcej do poczytania na profilu www.facebook.com/zellopl

Reklama

Warunki nadal bardzo ciężkie. Kolejne wypadki i kolizje. Włącz Zello komentarze opinie

  • gość 2019-01-03 11:01:54

    Podgórzyna od wczoraj nikt nie odśnieża!!! To jest skandal!!! Czy ma dojść do tragedii?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:03:00

    W Podgórzynie ten cwaniak jeździ z podniesionym pługiem, nie robi nic, wczoraj jak próbował sypać to mu się popsuło i nic nie posypał,kto płaci za takie kanty?

  • gość 2019-01-03 11:03:54

    Q-wa to żarty jakieś . Gminy podpisują umowy na odśnieżanie z firmami " kogucik " oby jak najtaniej . Tylko zapominają zawrzeć w tych umowach możliwość nakładania kar za niewykonaną pracę . I te firmy mają kompletnie w d.pie to że zima przyszła

  • Lu - niezalogowany 2019-01-03 11:05:15

    Ulica spoldzielcza lodowisko

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:05:39

    Jeżów i podległe miejscowości wyglądają nielepiej takiego w ramach przetargu powiatówka wybrała przedsiębiorcę odpowiedzialnego za odśnieżanie droga tragedia Pan jeździ z plugiem podniesionym ma ciężki samochód więc trudności w jeździe pi takiej drodze nie widzi a mniejsze auta maja problem piasku zero w razie jakiegoś nieszczęścia policja i mandat za niedistosowabie jazdy do warunków a jak ja dostosować skoro nawet jadąc 20na h jechać nie idzie zapomnieli o tym że na wsiach też życie istnieje ludzie odjeżdżają do pracy szkoły!!!! Wójt do tej pory też jak widać nic z tym nie robi a Jeżów wczoraj pierwszy raz widziałam taki zasypany!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:06:09

    To przez ten cały Drive klub ten śnieg pada !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:11:29

    Uwaga na tych nieuków z drive clubu, już pałują te swoje złomy pod tesco

  • gość 2019-01-03 11:13:00

    Jak ktoś ma problem z utrzymaniem auta na drodze, to niech nie wyjeżdża na drogę.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:14:03

    Zaraz bedzie ze drogowcy boja sie DC dlatego nie wyjeżdżają haha

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:56:26

    Staniszów gmina Podgórzyn to samo dość że żadko to jeszcze z podniesionym pługiem.Droga do szkoły prowadzi między lasami do Sosnówki.Kiedy tam będzie odśnieżane i sypane.Strach dzieci do szkoły posyłać.

  • gość 2019-01-03 11:57:36

    Drogowcy też są z DC

  • Ludzie - niezalogowany 2019-01-03 12:12:49

    Droga w staniszowie i drogi w Podgórzynie ma cwaniak Kurowski czeba to nagłośnić bo pajac za darmo kasę bierze a kurwa nic nie robi

  • Twoja tata - niezalogowany 2019-01-03 12:15:09

    Ja tam pałuje swojego gruza wszedzie ;]

  • gość 2019-01-03 12:33:03

    Tak jest praktycznie wszędzie,dziś mijałem pług w Mysłakowicach,zero odśnieżania i sypania,a pod spodem świeżego śniegu lód.Po h..j oni jeżdzą?żeby się pokazać?zaskoczeni są że,w styczniu spadł k....a śnieg!!!!

  • Do Ludzie - niezalogowany 2019-01-03 12:40:25

    Od paru lat już tak jest ze za odśnieżanie kasa za darmo leci do kieszeni bo zimy u nas marne a sezon się zaczyna jskos od końca października chyba do końca marca nie wiem na jakie rejony są drogi podzielone i czy w ogóle są ale drogi powoatowe przebiegające przez gminę jezow to masakra dzwoniąc do powiatówki Pan informuje że już dzwoni do osób odpowiedzialnych za utrzymanie dróg a tu dupa nikogo nie na póki co zarabia skarb państwa bo policja mandaty lepi i gospodarze którzy pomagają nieszcześnikom z tarapatów się wygramolić dobrze ze oni chociarz pomocni są a za zniszczone auto już nikt kasy nie zwróci bo niczyjej wina tylko kierowcy Pan który pisze ze jak się nie umie panować nad autem to na drogę nie wyjeżdżać oby Pan nie przecenił swoich sił na zamiary zapraszam na wiejskie drogi!!!

  • gość 2019-01-03 12:48:18

    Kochani wybory się skończyły więc nie trzeba się starać . Zapamiętajmy to przy przyszłych wyborach.

  • koniczynka - niezalogowany 2019-01-03 13:31:46

    Tymi pługami z podniesionymi pługami, to pewnie ktoś z drajw klubu jeździ.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 14:12:30

    Wczoraj koło 18, droga biała koło galerii Rynek. I taka sama sytuacja, jedzie odśnieżarka z podniesionym pługiem, aż się obejrzałam bo mi się wierzyć nie chciało. Po co ten człowiek jeździ ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 14:16:17

    No chyba, że jeździ na okresie próbnym, za darmo i uczy się pługować.

  • gość 2019-01-03 14:19:17

    niestety miałem okazję jechać tą drogą rano, z wielkim trudem idzie poruszanie się pojazdem po takim lodowisku. Władze gminy Podgórzyn powinny się wstydzić, żeby w takim stanie była droga wojewódzka! Jak tylko przekracza się tablice urzędowe Jeleniej Góry jezdnia jest odśnieżona i jedzie się bezpiecznie po czarnym asfalcie...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 14:34:13

    Do gminy Stara Kamienica newet nie wjezdzajcie jest jedno wielkie lodowisko maja 2 plugi z czego jeden bez piaskarki. Pozdrawiam

  • gość 2019-01-03 15:50:47

    A w Piechowicach mam super odsnieżone - boczna uliczka a prawie czarna :) nie wiem czy to zasługa sąsiada bo radny ale jest ok.

  • Szybki i Wściekły - niezalogowany 2019-01-03 16:00:42

    Wczoraj jeździli po ulicach i rozlewali wode zeby mogli se drifty urządzać. Oczywiście wiadomo kto jeździł. DC już na maksa przegina i naraża ludzi na stłuczki i inne niekontrolowane poślizgi a sami mają radoche bo śliskoooo. To że oni latają bokiem to nie znaczy ze każdy potrafi..

  • gość 2019-01-03 16:15:41

    Na rondzie w miłkowie dalej lodowisko... Ciekawe kto jest odpowiedzialny za stan tej drogi. Karpacz o niebo lepiej.

  • Gościu 1 - niezalogowany 2019-01-03 16:46:25

    Drogi gminne są wszędzie w miarę na bieżąco odśnieżanie. Najgorzej jest na powiatowych (główna ulica w Staniszowie, Miłkowie, Łomnicy, droga z JG do Karpacza), nic nie robione od dwóch dni. Dla porównania rano droga od Strzegomia do Świdnicy też jedną szklanka, po dwóch godzinach asfalt już czarniutki.

  • gość 2019-01-03 17:11:51

    To chyba w Piechowicach miałaść szczęście, albo w drodze do Zuku mieszkasz, bo 90 % miasta to dramat. Ślizgawica i śniegu po łydkę. Ale masz w pewnym sensie racje, bo dziś znów wszędzie dramat, a u radnego nawet przy furtce odśnieżone.

  • Xyzxyz - niezalogowany 2019-01-03 17:21:40

    Droga pomiędzy Jelenia a Karpaczem wliczając w to rondo w Miłkowie to jakas kpina. Tysiące turystów opuszczających Karpacz dn. 02.01 wlekli sie w potężnym korku przez pare ładnych godzin jadąc 20 km/h po oblodzonej nawierzchni paraliżując przy tym ruch w Karpaczu i wszystkich okolicznych miejscowościach.

  • gość 2019-01-03 17:36:55

    Nie odpowiedni ludzie na stanowiskach w tych gminach.A do kieszeni wiedzą gdzie wsadzić.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 17:48:50

    Za godziny efektywne płacić a nie na ryczałt to by drogi były czarne bo inaczej by nie zarobił prywaciarz

  • Martas - niezalogowany 2019-01-03 18:50:31

    Droga z Karpacza i przez Miłków to jakiś koszmar,mimo porannego wypadku rondo nadal w fatalnym stanie,rzuca autem w wszystkie strony.Wyjezdzajac z Karpacza pakujesz się w lodowisko ,20km/h a ty sobie auto sobie i dodam, że nie mam łysych opon a napęd mam na 4 koła.Chyba trzeba konkretnej tragedii żeby ktoś zrozumiał że tak nie powinno być , nie wierzę,że nie da się tego gówna ogarnąć.Przy okazji...dzięki panie starosto,widać "warto" było głosować.

  • gość 2019-01-03 19:04:50

    Gmina Podgórzyn - brak odśnieżania-kto jest za to odpowiedzialny ja się pytam???? Przecież nie wykonywanie swojej pracy , a zwłaszcza takiej, powinno być pociągnięte o KC ! Świadome narażanie na niebezpieczeństwo,a wiec w pewnym sensie narażanie istnienia ludzkiego na katastrofę w ruchu lądowym!

  • gość 2019-01-03 20:03:20

    Droga z Cieplic do Miłkowa, czy Sobieszowa do Miłkowa to jakas kpina... Ten kto pilnuje niby tej drogi to jakis debil. Dzisiaj jakis pseudo spych sobie jezdzil z podniesionym lemieszem, gdzie nie zebral ani grama śniegu, nie mowiac juz o posypywaniu drogi... Ludzie ryzykują zdrowie jeżdżąc tamtedy. Tysiące ludzi...codziennie. Gmina spi,? Do prokuratury to sie nadaje.. Ale kasa leci...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 20:40:11

    W piechowicach główna droga to lodowisko zarządcę drogi do sądu

  • gość wk - niezalogowany 2019-01-03 20:55:34

    Może zaczniemy cykać fotki pługom z podniesionym lemieszem dopóki drogi nie będą czarne? Tylko pytanie do kogo wysyłać?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 22:01:42

    Witam, wczoraj przyjechałem do Karpacza na urlop z rodziną i powiem szczerze... Wczoraj ok, syoalo, sytuacja jak to mówią zaskoczyła drogowców. Ale dziś? Dalej szklanka? Gdzie są pługi? Dramat

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 22:08:43

    W Podgórzynie główne drogi ma niejaki Pan KUROWSKI ten od japońskich ogrodów w przesiece co nawet na radnego startował melepeta jebana

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 00:16:36

    Droga z Czernicy do Jeżowa Sudeckiego tragedia nie dsniezana wogole.Odpowiedz gminy"Pan od odsniezania poszedł na urlop"smiech na sali

  • gość z miasta - niezalogowany 2019-01-04 00:37:48

    Do szklanki to wódeczka a nie pług....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 03:35:04

    Dzwonione było do powiatówki odnośnie drogi z chrośnicy janowek Czernica ploszczynka Pan twierdził że pługi jeżdżą owszem raz na dobę i to z podniesionym plugiem czy jsk to tam się nazywa godziny nabija ja stojąc w bocznych uliczkach takiego powiat w ramach przetargu wybrał "czyściciela" dróg ciekawe jak się hajsem dziela sąsiadce Pan powiedział że ona, dzwoni poraz pierwszy i tylko jej to przeszkadza gdzie dodam wydzwaniam co chwila i wcześniej od sąsiadki też dzwoniłam więc się zastanawiam co za chłopek w za dużych gumiakach wystartował w tym przetargu wracając z pracy pi godzinie 2 w nocy po Jeleniej dwie odśnieżarki jeździły sypały solą i ciape zgarniały da się da!!!! Więc nie można powiedzieć że przesadzamy z pretensjami bo ktoś za to kasę bierze.

Dodajesz jako: |