:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

W Jeleniej Górze odpady zabiera codziennie 16 śmieciarek

Usługi, Jeleniej Górze odpady zabiera codziennie śmieciarek - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 21/10/2019 12:36

Codziennie odpady zbiera w Jeleniej Górze 16 śmieciarek. W każdej pracuje po trzech ładowaczy. Zaczynają wcześnie rano, czasami nawet o godz. 4.00. Pracę kończą czasem o godz. 18.00 - wraz z zamknięciem Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kostrzycy.

- Zaczynamy raniutko nie dlatego, że chcemy przeszkadzać osobom śpiącym, ale dlatego, że później trudno nam wjechać na niektóre ulice - tłumaczy ładowacz Adam Walanczykiewicz,. - Tak dzieje się na przykład w ścisłym centrum miasta. Prosimy jeleniogórzan, by nie zastawiali dojazdu do śmietników, bo i z tym jest kłopot.

Adam Walanczykiewicz pracuje w MPGK od dziesięciu lat. Mówi, że największy problem sprawiają jednak nie zaparkowane dosłownie wszędzie auta, a niektórzy mieszkańcy.

- Część z nich, mniejszość, lecz za to bardzo agresywna, jest po prostu niedobra dla nas - twierdzi. - Nie szanują naszej pracy, krzyczą na nas, wyzywają z pogardą od śmieciarzy. A my przecież staramy się pracować szybko, wydajnie i jak najlepiej. To ciężki „chleb”. Latem wszystko aż kipi: muchy, osy, a zimą przymarza; jest ślisko, łatwo o wypadek. Do tego ludzie chcą, żebyśmy szukali pojemników na ich posesjach. Zapominają, że nie mamy prawa wchodzić na teren prywatny, a kubły powinny zostać wystawione. Starszym osobom staramy się pomagać, nie zawsze jest to jednak możliwe.

Miesięcznie MPGK wywozi z miasta około: 1700 ton odpadów zmieszanych, 60 ton papieru i kartonów, 150 ton plastikowych butelek i plastików, 117 ton szkła, 223 tony odpadów biodegradowalnych i 116 ton odpadów wielkogabarytowych. Niektórych nikt nie chce później od firmy przyjmować, odbiorcy znajdują się wręcz na drugim krańcu Polski - w Jarosławiu (szkło) czy pod Poznaniem ( papier, plastiki). Wprowadzone we wrześniu przez rząd uregulowania nie tylko nie polepszyły sytuacji, ale wprowadziły dodatkowe komplikacje. Obecnie RIPOK-i nie mają już obowiązku przyjmowania odpadów. Nie dość, że podnoszą ceny, mogą odmówić całkowitego świadczenia usług.

- Nas też ta cała sytuacja denerwuje, firma nie ma na nią żadnego wpływu - mówi Grzegorz Łukasik, który ładowaczem jest od 25 lat. - Do tego zarabiamy netto po 2,2 - 2,6 tys zł .

Grzegorz Łukasik opowiada też, że oprócz osób nastawionych wyłącznie roszczeniowo są na szczęście także takie, które na widok śmieciarki uśmiechają się i pozdrawiają jadących nią pracowników.

- Zwłaszcza dzieci są takie - mówi. - Niektórzy dorośli zresztą też. Zatrudniony jestem w firmie długo, część z nich pamiętam więc jeszcze z okresu ich dzieciństwa. Niekiedy wymienimy kilka miłych zdań. Aż chce się wtedy pracować

.- Proszę, starajmy się segregować to, co wyrzucamy - dodaje Adam Walanczykiewicz. - Nie wrzucajmy gruzu do pojemników, nie wrzucajmy kamieni, nie wlewajmy zlewek. Jedni się starają, inni mają segregację gdzieś. To nieuczciwe.

Reklama

W Jeleniej Górze odpady zabiera codziennie 16 śmieciarek komentarze opinie

 • Gość000 - niezalogowany 2019-10-21 12:52:51

  Dziwne ze codziennie jak co tydzień 1 dzień odpady różne i jeden bio wsumie 2 razy w tygodniu bio nawet 1 raz na dwa tyg lekka przesada, niech lepiej worki dają jak należy a nie podkradaja i rozdają rodzinie ciotka, babka a człowiek musi sam kupować pomimo że płaci nie małe pieniądze za wywoz

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 12:55:42

  Ja płacę za śmieci niesegregowane i nie mam zamiaru ich segregować... przynajmniej ktoś ma dodatkowo pracę bo musi posortować te śmieci:)

 • Gość124 - niezalogowany 2019-10-21 13:08:06

  Nie dość że podane są nazwiska pracowników to jeszcze napisane zostały z błędem

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 13:08:08

  Ten artykuł to kpina. Nasza wspólnota segreguje śmieci, a panowie, którzy je zabierają, wrzucają do jednego kubła, po czym kubeł ze wszystkim trafia na samochód do śmieci zmieszanych. Nie rozumiem, dlaczego mamy segregować skoro i rak wszystko trafia do jednego.

 • Gościu - niezalogowany 2019-10-21 13:09:46

  Pełno błędów w tym tekście. Ktoś w ogóle redaguje artykuł przed ukazaniem się? Porażka, nie da się tego czytać.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 13:50:03

  A może by panowie tak łaskawie kubły odstawiali na wyznaczone miejsce przez wspólnoty A nie zostawiali w przejazdach pomiedzy budynkami lub na chodnikach...

 • gość 2019-10-21 15:03:15

  A czytać umiesz? Kubły mają być WYSTAWIONE, panie księciunio. Nikt nie będzie ich nosił po terenie całej posesji.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 15:36:22

  Przedstawic do odznaczenia....podobnie autora artyułu.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 16:45:19

  Na wysypisku częściowo są segregowane śmieci większość śmieci jedzie na chałde i jest zasypywana na szybko.

 • Fizyk Atomowy - niezalogowany 2019-10-21 17:37:27

  Zapewne można to zrozumieć choć segregacji rasowej nie zauważono, ponieważ jest to tak proste jak konstrukcja cepa do omłotów + socha w cuglach dinozaurów. Znając zasadę brudu rozbieramy to tylko zasadą sodowa z dodatkiem Bromu i używając jedynie wzorów matematycznych gdzie : sinus i minus daje nam 4 plusy z potęgą do 7 + kwadrat 134% wrażliwego na woń czyli smród wystarczy ruszyć Baśką i wszystko wiemy na temat recyklingu Tajnego oraz regularnie uczęszczać do szkoły specjalnej dla Komiwoyagerów w Karkonoskim Parku Narodowym okolice północnego pagóra Trzech Smoków .

 • gość 2019-10-21 18:10:40

  Panowie zwolnijcie trochę w tej pracy bo nierzadko kubły leżą zamiast stać :)

 • gość 2019-10-21 19:34:44

  Te łachy ładowacze za 20 zł zabierają wszystko
  Łapuwkarze

 • mieszkaniec - niezalogowany 2019-10-21 21:03:45

  baranie łapówka się pisze i jeżeli masz ochotę to serdecznie zapraszamy pod bramę MPGK to te łachy zrobią ci z dupy jesień średniowiecza a i podaj godzinę gdybyś miał tyle odwagi stanąć i powiedzieć nam to prosto w oczy.

 • gość 2019-10-22 00:47:43

  Dobra, dobra ok rozumiem - podnieście znowu ceny za wywóz.

 • gość 2019-10-22 03:14:45

  Czy z trawy ,lisci MPGK produkuje kompost i go sprzedaje .?Nieczytałem .

 • ? - niezalogowany 2019-10-22 14:14:11

  DO: gość 2019-10-22 00:47:43
  Strzał w dziesiątkę :))))

 • gość 2019-10-22 15:12:45

  mam takie pytanie do wszystkich zanim sie wypowiesz zatrudinj sie naladowacza a potem pogadamy

 • gość 2019-10-22 15:22:47

  a ty gosciu chyba dales 20 zl za to ze placisz za segregacje a jej nie robisz jej to kto tu tutaj wiekszy dziad i cwaniak

 • Gość - niezalogowany 2019-10-22 15:24:48

  Ludzie czytam wasze komentarze to mi się śmiać chce . Zatrudnijcie się w mpkg to zobaczycie jak to jest ciężko . A po drugie ludzie patrzcie co rzucacie do kublow bo tam jest od groZow po kupy . Najpierw szanujcie czyjąś pracę a później komentujcie

 • gość 2019-10-22 16:28:11

  odpowiedz do goscia nie zalogowanego w sprawie kubla nie odstawianego na miesce.nie bendziemy o0dstawiac na miesce do puki nie usuniecie wysypanych kamieni na swoim podworku zrobiliscie dla siebie wygode a dla drugich utrudnienie . myslicie ze placicje 20 pare zlotych a my jak robokopy bendziemy odstawiac na miejsce. bo ktos chchce wyjechac samochodem.mam jeszcze pytanie do urzedu niech sprawdza warunki na tym podwurku jakie sa . bo do tej pory nikt nie interweniowal. wiec majac wszystko g.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ładne, umeblowane mieszkanie w

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży mieszkanie w budynku wielorodzinnym (3 mieszkania) położone na parterze. Na powierzchnię 82 m2..


Stylowe mieszkanie w kamienicy

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu na sprzedaż piękne dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 78m2 w ścisłym centrum Jeleniej Góry Lokal..


Koła zimowe 17 cali 235/60/17

Witam serdecznie, Mam przyjemność Państwu zaoferować: Komplet kół zimowych (M+S) - Continental Croos Contact Winter 235 / 60 / 17" z 3112..


FOTOBUDKA na wesele, imprezy,

Chcesz zapewnić swoim Gościom udaną zabawę ? Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoja impreza zapadła Gościom w pamięć na długo? Fotobudka to..


Dwa domy na przepięknej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje wspaniałą nieruchomość z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Dwa niezależne domy wolnostojące położone na..


Dam prace

Firma kurierska DPD zatrudni w trybie pilnym osoby chętne do pracy na terenie niemiec. Firma zlokalizowana jest w miejscowości Fohren Więcej..


Biuro Rachunkowe poszukuje

Biuro rachunkowe poszukuje osoby z wyższym wykształceniem do pracy w dziale księgowości.


Duże mieszkanie/Pół domu w

Biuro Nieruchomości Aplauz z przyjemnością prezentuje Państwu do sprzedaży wyjątkową nieruchomość - całe pierwsze piętro dużego domu w Piechowicach..


Mieszkanie z potencjałem

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży ciekawą nieruchomość w Szklarskiej Porębie. Mieszkanie położone na pierwszym piętrze budynku..


Mieszkanie do wynajęcia na

Biuro Nieruchomości Aplauz oferuje mieszkanie do wynajęcia. Mieszkanie o powierzchni ok. 39 m2 składa się z przedpokoju z dużą, zabudowaną szafą,..


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..


Działka budowlana na osiedlu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży działkę budowlaną w świetnej lokalizacji - na osiedlu Europejskim w Jeleniej Górze. Działka o..


Unikatowy dom w Karkonoszach

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży wyjątkową nieruchomość - unikalny dom na przepięknej działce z widokiem na góry i zamek Chojnik...


Opel Vivaro 2.0CDTI 115KM

Witam serdecznie, mam do sprzedaży: OPEL VIVARO 2.0 115KM na łańcuchu, bez koła dwumasowego ani filtra DPF, z oryginalnym przebiegiem 281 tys. km..


Powstaje

Wkrótce otwarcie nowej cukierni/kawiarni/lodziarni w Szklarskiej Porębie. Dynamicznie rozwijająca się firma poszukuje pracowników. Więcej informacji..


Piękny dom w Rudawach

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży dom wolno stojący w Janowicach Wielkich na działce o powierzchni ok. 1750 m2. Dom z 1997..


Pranie i czyszczenie wykładzin

Witamy serdecznie, firma FRESH PROFESSIONAL świadczy profesjonalne usługi w zakresie m.in: - Pranie i czyszczenie wykładzin, dywanów, tapicerki..


Nowoczesne mieszkanie w

Biuro Aplauz prezentuje komfortowe, w pełni rozkładowe mieszkanie 3 pokojowe w centrum miasta. Mieszkanie znajduje się na parterze wyremontowanej..


Opony 165 70 R14 zima BF

BF GOODRICH WINTER G zima 81 T Sezon: opony zimowe Producent: BF GOODRICH Rozmiar: 165 / 70 R14C Szerokość: 165 mm Profil: 70 Średnica felgi: 14..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"