:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Użytkownicy Zello zabrali kluczyki pijanemu kierowcy i wezwali policję

Interwencje, Użytkownicy Zello zabrali kluczyki pijanemu kierowcy wezwali policję - zdjęcie, fotografia
16/03/2019 11:33

Godną do naśladowania postawą obywatelską wykazali się wczoraj użytkownicy aplikacji Zello. Na prywatną posesję przy ulicy Batalionów Chłopskich w Jeleniej Górze wjechał pojazd, a z niego chwiejnym krokiem wysiadł kierujący.

Użytkownicy Zello zabrali kluczyki pijanemu kierowcy i wezwali policję

 Bez chwili zastanowienia Zellowicze podeszli do mężczyzny zabierając mu kluczyki. Natychmiast wezwali na miejsce zdarzenia policję. Udało im się również zamknąć kierującego w jego własnym samochodzie. Po przybyciu funkcjonariuszy okazało się, że kierujący jest pod wpływem alkoholu ( 2,5 promila)

Nie wiadomo jak zakończyłaby się dalsza podróż mężczyzny, gdyby nie natychmiastowa reakcja Zellowiczów. Tutaj należy zaznaczyć, że mężczyzna nie mieszkał w tym miejscu gdzie został zatrzymany, tak więc można przypuszczać, że próbowałby odjechać.

Komunikaty z tego zdarzenia przekazywane były na kanale "jelenia112" w aplikacji Zello. Pamiętajmy, że jeśli widzimy jak inny kierujący zachowuje się "dziwnie" prowadząc pojazd - zgłaszajmy to oczywiście dzwoniąc pod nr 112 jak i również przekazując informację na kanale "jelenia112". Komunikat podany w odpowiednim momencie może uratować komuś życie. Dołącz do nas. CB Radio w telefonie.

www.facebook.com/zellopl

 

 

Reklama

użytkownicy zello zabrali kluczyki pijanemu kierowcy i wezwali policję - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 12:46:50

    "Użytkownicy Zello"? Musicie dosłownie wszędzie to promować?

  • gość 2019-03-16 14:06:20

    Promocja tego Zello w ten sposób przyniesie skutek dokładnie odwrotny od zamierzonego. Już dziś mieszkańcy miasta dzielą się na członków Drive Clubu, użytkowników Zello, polityków z ratusza oraz na tych normalnych pozostałych.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 14:11:46

    Smutne bo żenujące jest to zello srello

  • zzellek - niezalogowany 2019-03-16 16:03:00

    Ci sami zellowicze ostrzegaja siebie przed kontrolami policyjnymi i ilu pijanych w ten sposob uniknelo kontroli ???

  • wer - niezalogowany 2019-03-16 16:38:42

    Zgodnie z prawem to zrobili? Polecam "napromilowanemu" dobrego papugę i chorobę filipińską. Tak dla zasady... Bo czy użytkownik zelo jest ponad prawem? Dla mnie pozbawili bezprawnie człowieka wolności i powinni za to beknąć. tak dla zasady...

  • wer - niezalogowany 2019-03-16 16:39:19

    Zgodnie z prawem to zrobili? Polecam "napromilowanemu" dobrego papugę i chorobę filipińską. Tak dla zasady... Bo czy użytkownik zelo jest ponad prawem? Dla mnie pozbawili bezprawnie człowieka wolności i powinni za to beknąć. tak dla zasady...

  • do wer - niezalogowany 2019-03-16 19:19:28

    Ujęcie obywatelskie uregulowane jest w artykule 243 Kodeksu postępowania karnego. Ustawodawca zawarł tę instytucję w bardzo klarownej i zrozumiałej formule. Wspomniany przepis stanowi, iż: § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. § 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

  • gość 2019-03-16 20:14:56

    brawo teraz zellowicze niech wezmną sie za naćpanych po sam korek drajw klubowiczów

  • acab - niezalogowany 2019-03-16 20:26:15

    pewnie to strażnik teksasu z wyspy z e-petami z galerii sudeckiej, on jest na łączu cały czas. niespełniony policjant ha ha

  • gość 2019-03-16 20:44:32

    Oczywiście popieram zellowiczów.Jeśli tak samo by zareagowali np.pracownicy schroniska dla zwierząt to też brawa dla nich.

  • gość 2019-03-16 20:47:19

    Oczywiście popieram zellowiczów.Jeśli tak samo by zareagowali np.pracownicy schroniska dla zwierząt to też brawa dla nich.

  • gość 2019-03-16 21:47:54

    A co do zwierząt, to polecam jamniki do " zbierania" kleszczy z trawnika na podwórku. Mój (mieszkam pod lasem) ma ich już ze dwie setki. Aż dziwne ze jeszcze żyje. Ale dzieci bezpieczne!

  • do dower - niezalogowany 2019-03-16 22:18:43

    Przestępstwo musi najpierw zostać "potwierdzone". Z tego co piszesz, to mogę każdemu wejść do domu, pozamykać domowników w różnych pokojach i pozabierać im noże, żeby się nie pozabijali, bo np żona krojąc chleb odwróciła się do męża i skierowała w jego kierunku nóż...Więc "zelowicze" pozbawili wolności pijaka i jeszcze okradli go z kluczyków a na to są paragrafy, mam nadzieję.

  • gość 2019-03-17 10:23:40

    Przykład z dupy. Co innego wejście do do prywatnego mieszkania a co innego interwencja na drodze publicznej. Rozumiesz różnicę czy masz za daleko do łba? Pijany kierowca jest zagrożeniem, które trzeba eliminować a nie czekać jak kogoś zabije.

  • gość 2019-03-17 10:38:01

    Przestępstwo zostało potwierdzone. Gość miał 2,5 promila. Tak więc obywatelskie zatrzymanie zostało usankcjonowane. Problem byłby wtedy gdyby zatrzymany został kierowca u którego badanie nie potwierdziłoby stanu nietrzeźwości. Mylisz pojęcia. Ale to normalne u głupków.

  • śmiech - niezalogowany 2019-03-17 10:50:26

    Śmigam sobie zygzaczkiem,bo omijam dziury w jezdni.Zatrzymują mnie z podejrzeniem kierowania po alkoholu.Mam im robić z tego powodu problemy?Baranina tylko by zrobiła z tego siarę.

  • gość 2019-03-17 19:02:26

    Pilnujcie się zelowicze. Też wam będę kluczyki zabierał i zamykał was w samochodach. Skoro tak można i jest to społecznie akceptowane, to będę tak robił!

  • gość 2019-03-17 20:00:14

    rozmawia dwóch członków drajw klubu nagle jeden skierował rozmowę na innego przechodnia....

  • zellowicz - niezalogowany 2019-03-18 21:50:07

    Informacja dla gościa, jeżeli chcesz to możesz zabierać mi klucze. Najpierw przeczytaj dokładnie artykuł a potem coś pisz. Poczekajmy aż taki kierowca zabije kogoś z twojej rodzinny i zobaczmy jak z płaczem do nas przyjdziesz, że nikt nic nie zrobił. Ale mam nadzieje, że nigdy nic takiego się nie stanie.

  • gość 2019-03-19 08:23:53

    6kwietnia drajw klub organizuje kolejną impreze, wtedy znów na ich zlocie będzie policja, tym razem policja sprawdzi dokładnie stan techniczny pojazdów i legalność przeglądów technicznych tych trumienek na kołach, jak również obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Odkąd nagłaśniamy ich nielegalną działalność i zawiadamiamy służby, na spoty zaczyna jeździć coraz mniej ludzi, ludzie zaczynają widzieć złą sławe tego pseudo tuning klubu. Nie pozwólmy aby na dwa tygodnie przed Wielkanocą znów wyrządzili komuś krzywdę. W pasterkę jeden z nich śpiesząc się swoim leciwym bmw na spotkanie z tymi bandytami potrącił rodzinę z dziećmi.

Dodajesz jako: |