:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Trwa rozbiórka wiaduktu w Piechowicach - To pierwszy etap jego przebudowy

Inwestycje, rozbiórka wiaduktu Piechowicach pierwszy przebudowy - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 19/09/2019 08:20

Trwają prace związane z rozbiórką starego wiaduktu kolejowego w Piechowicach. Obiekt był w ruinie i od dawna groził zawaleniem. Rozbiórka to pierwszy etap zakładanej przebudowy przeprawy.

Wykonanie prac powierzono wyłonionemu w postępowaniu przetargowym Przedsiębiorstwu Robót Specjalistycznych „Dźwigar” z Włocławka. Swoją pracę firma wyceniła na 344 tysiące złotych. Prace rozbiórkowe muszą zostać przeprowadzone w terminie dwóch tygodni, bo na tyle zaplanowana jest przerwa w kursowaniu pociągów na tej linii.

Rozbiórka wiaduktu pomiędzy ulicami Piastowską i 1-go Maja nie znaczy jednak, że przeprawa mostowa w tym miejscu zniknie bezpowrotnie. Niestety stan obiektu, jak wykazały ostateczne ekspertyzy, nie pozwolił na jego zachowanie w obecnym kształcie. Płyta pomostowa a przede wszystkim filary były w bardzo złym stanie technicznym inie  nadawały się już do remontu. Podczas prac rozbiórkowych okazało się nawet, że obiekt był w stanie gorszym niż zakładano. Z rozbiórką naprawdę nie można już było czekać.

Po rozebraniu obiektu władze samorządowe Piechowic chcą w tym miejscu powstał nowy wiadukt. Tego wymaga interes społeczny mieszkańców – podkreśla burmistrz Jacek Kubielski - Gmina zleciła już wykonanie koncepcji nowego wiaduktu drogowego. Jeżeli koncepcja, która zostanie zaprezentowania uzyska ogólną akceptację, to podejmiemy to wyzwanie i nowy wiadukt powstanie - zapowiada burmistrz. Miasto będzie się ubiegło o pozyskanie środków zewnętrznych, w formie dotacji, na ten cel.

Nakaz rozbiórki ciąży także na drugim z wiaduktów, położonym w ciągu polnej drogi w stronę Górzyńca. Ponieważ jest on jednak w lepszym stanie technicznym, burmistrz ma nadzieję, że inspektorzy budowlani zgodzą się na jego remont i przystosowanie do ruchu rowerowo -pieszego.

Trwa rozbiórka wiaduktu w Piechowicach - To pierwszy etap jego przebudowy

 

 

Reklama

Trwa rozbiórka wiaduktu w Piechowicach - To pierwszy etap jego przebudowy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 09:09:57

    Cuchnące Piechowice to wiocha w ruinie.
    W sam raz dla gangu handlarzy narkotyków który zagnieździl się w Piechowicach.

  • Burmi-szcz - niezalogowany 2019-09-19 09:19:45

    Czas pozostały do likwidacji bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach :

    sekundy - 1 036 800
    minuty - 17 280
    godziny - 288
    dni - 12
    tygodnie - 2

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 09:27:23

    Nie ma szans na nowy wiadukt. Nie ma co obiecywać.... Kolejne niespełnione obiecanki bez pokrycia w realnym świecie. Chore decyzję i wydatki funduszy na opinie i inne ekspertyzy to dopiero marnotrawienie naszych pieniędzy.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 09:31:40

    Nie bojsa. Skrzat da radę ha ha ha. Łon szybciej sra niż gada.

  • gość 2019-09-19 10:47:53

    Nasza sprawa co on gada, a reszta to jego ......

  • gość 2019-09-19 10:50:37

    Co on znowu gada , jaki interes mieszkańców przy wiaduktach ?Nadal brak informacji dot linii nr 9.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 12:32:23

    Interes taki abyś nie płakał ze do biedry po mocne na około być asiorku chodził,

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 12:33:27

    Nie bojsa jak portki? Pełne juz czy jeszcze trzymasz fason

  • gość 2019-09-19 13:05:06

    Żadnego wiaduktu czy mostu nie zrobią . Nie wierzę w to ! Co dalej będzie z MZK?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 13:15:43

    Bardzo dobra decyzja nie reanimuje się trupa, trzeba rozebrać i postawić nowy. Może ktoś wie co tak śmierdzi z Marconi z tych niskich hal? Smród nie ma czym oddychać, dzieci wdychaja ten smród na wfie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 13:34:52

    Co śmierdzi? Chemia: metyloceluloza,proszek dyspersyjny,włókna,dodatki hydrofobowe,przyspieszacze wiązania i twardnienia.
    Piechowice czeka epidemia nowotworów.

  • gość 2019-09-19 14:07:51

    "Cuchnące Piechowice to wiocha w ruinie.
    W sam raz dla gangu handlarzy narkotyków który zagnieździl się w Piechowicach"
    Tylko milicja udaje, ze problemu nie ma.

  • gość 2019-09-19 15:52:20

    Co dalej z MZK w Piechowicach ? Przecież trzeba kupić miesięczne na pazdziernik !!!!!!!!!!!!!!1

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 16:34:39

    Nie milicja a policja. Poza tym reszta gra. Może przyszły nowy ale stary Szef Rady Miasta emerytowany dzielnicowy poradzi coś w/w temacie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 16:59:53

    A co stary przewodniczący zrobiły w smierdzacy temacie, oprócz tego, że ubrał sieyw koszulkę z wielkim napisem

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 20:44:49

    Skrzat i jego klakierzy naciskają na zmianę komunikacji, tylko nikt nie wie na co?
    Póki co wielka tajemnica, może dowiemy się czegoś na najbliższej sesji. Przyszły czwartek godz15 pok

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 21:37:23

    A mury runą, runą, runą
    I pogrzebią stary świat!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 21:38:22

    Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
    I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
    Zwalali pomniki…

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 07:00:09

    Nic nie zrobią są za słabi Dyrektor nowej SP2 też miał być nowy i co nic zero nul

  • gość 2019-09-20 11:25:30

    Mury w Piechowicach to beton, czy pod obeliskiem był choć jeden kwiat , a może znicz, było tyle rocznic wrześniowych i co . Dyrektorka stara ,a też nie pomyślała .Piechowiczanie kto wasze dzieci wychowuje, komu powierzyliście swoje największe dobro???

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 16:21:30

    Komu? Bolszewii która sztrajkowała ryczac jak krowy i robiąc zakupy w godzinach sztrajku.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 16:31:06

    Piechowiczanie

    ostrzegam przed wmanewrowaniem się w akcję MASZ GŁOS i fundację Batorego.

    "Zaproszenie" na stronie piechowice.pl


    Fundacja Batorego
    jest finansowana przez polakożercę ŻYDA Sorosa, którego fundacje spółki i spoleczki zostały pogonione przez Orbana z Węgier.

    Chwała Wielkiej Polsce!

    Polska dla Polaków!

    Z Bogiem pod biało- czerwoną.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-09-20 20:52:15

    Obelisk pomnik w formie wysokiego, smukłego słupa, najczęściej o czworobocznej podstawie, wykonanego z jednego bloku skalnego. No i dobrze ze z naszymi dziecmi pod te słupy nie lata. jak sobie je ktos postawil niech kwiatki zanosi i drzewka podlewa.

  • gość 2019-09-20 20:58:28

    Do goscia niezalogowanego. Gdzie ty w piechach jakiś obelisk widziałeś? Uważam, że ciaganie dzieci jak za Rudlfa ze wszystkich przedszkoli i szkól jest robieniem sobie frekwencji. Dobrzr, że burmistrz i wszystkie dyrektorki nie daly się wciągnąc w sztuczne robienie tłumu pod kamieniami których nastawiał rudolf. Kamienie i ulice to epoka mininej władzy.

  • gość niezalogow - niezalogowany 2019-09-20 21:02:10

    Nowy burmistrz sprzata po starym. A syfu jest sporo. KSWIK, wiadukty, autobusy, Marakana, Polkolorit, wysypisko smieci, cmentarz, to tylko namiastaka bałaganu jaki zostawił Rudolf. Dobrze, że Kubielski powoli wyprowadza miasto z bałaganu. Tym co plują zawsze wszystko nie pasuje.

  • pipi - niezalogowany 2019-09-20 21:13:32

    Jad, jad, jad....tylko to potraficie pisać na tym portalu. zawsze ten sam nik:gosc. zawsze brak rozwiazań tylko jad. Wziąl się burmistrz za wiadukty i tez jadowiczom nie pasuje. Tesknicie za rudolfem? Brakuje wam tanca, śpiewania i wódy pod stołem? Swoj tęskni za swoim, wiocha ciągnie do wiochy.

  • gość 2019-09-20 21:25:15

    A co ty gosciu tak bronisz skrzata? W kampani latał po domach jak kociaki. Wszedzie go było pełno. Plakacikiem w czerwonej koszulce wszystkie płoty pozaklejał. Cała Polska na plakatach w niebieskich i białych a on w czerwonej. Kogo znakiem szczególnym sa czerwone ubranka? Po wyborach zaczął od podwyżki swojej pensji sobie i radnym co to go poparli diety. Jeszcze nic nie zrobili a juz spore pieniadze sobie przyznali. Raczka rączke myje.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 21:28:22

    Wy tam wyżej od obelisku. Gdyby szwab dawałby wam i waszym cuchnącym bachorom szwabskie paszporty to przez tydzień stalibyście pod szwabską budą na chłodzie i głodzie chołoto.
    Plemniki waszych kałmuckich occów przyjechały na ruskich tankach ze wszami w duecie i do dzisiaj smrodzicie na polskiej ziemi swolocze.

  • gość - niezalog - niezalogowany 2019-09-20 21:28:45

    Wiadukty rozwala. MZK rozwala, zaorac wioche.

  • gość 2019-09-20 21:35:20

    Sesja czwartek o piętnastej. Idz. Stan twarza w twarz. Powiedz co myslisz. Nie ty napiszesz. Przecież twe imię Anonimus Tchórzus.

  • gość 2019-09-20 21:38:33

    WPIS GODNY POLAKA, CYTUJĘ: Wy tam wyżej od obelisku. Gdyby szwab dawałby wam i waszym cuchnącym bachorom szwabskie paszporty to przez tydzień stalibyście pod szwabską budą na chłodzie i głodzie chołoto.
    Plemniki waszych kałmuckich occów przyjechały na ruskich tankach ze wszami w duecie i do dzisiaj smrodzicie na polskiej ziemi swolocze.

  • gość 2019-09-20 21:41:18

    Anonimus Tchórzus napisał powyżej: "Wy tam wyżej od obelisku. Gdyby szwab dawałby wam i waszym cuchnącym bachorom szwabskie paszporty to przez tydzień stalibyście pod szwabską budą na chłodzie i głodzie chołoto.
    Plemniki waszych kałmuckich occów przyjechały na ruskich tankach ze wszami w duecie i do dzisiaj smrodzicie na polskiej ziemi swolocze." ON ZAPEWNE Z NIEPOKALANEGO POCZĘCIA ZRODZONY.

  • gość 2019-09-20 21:45:33

    Jemu szwab nic nie dał. On za 500 plus żyje. Dzieci naklepał, bo tylko to potrafi. Teraz pod obeliskiem znicze zapala, kwiaty będzie składał, bo to jego kraj. Kraj rocznic, miesięcznic, zniczy, wstawania z kolan, darmozjadztwa i życia z zasiłku.

  • gość 2019-09-20 21:46:59

    Zapomniał jak u Niemca z 5 euro harował i skomlał o strawę.

  • gość 2019-09-20 21:49:02

    Trwają prace związane z rozbiórką starego wiaduktu kolejowego w Piechowicach. Obiekt był w ruinie i od dawna groził zawaleniem. Rozbiórka to pierwszy etap zakładanej przebudowy przeprawy.Nakaz rozbiórki ciąży także na drugim z wiaduktów, położonym w ciągu polnej drogi w stronę Górzyńca. Ponieważ jest on jednak w lepszym stanie technicznym, burmistrz ma nadzieję, że inspektorzy budowlani zgodzą się na jego remont i przystosowanie do ruchu rowerowo -pieszego. Trwa rozbiórka wiaduktu w Piechowicach - To pierwszy etap jego przebudowy

  • gość 2019-09-20 21:53:18

    Piechowice (niem. Petersdorf) – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim.W latach 1945-54 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
    Miejscowość leży nad Kamienną, niewielką rzeką dorzecza Odry, dopływem Bobru oraz uchodzącym doń w Piechowicach dopływem - Małą Kamienną. Według danych z 31 grudnia 2015 r. miasto miało 6443 mieszkańców.

  • gość 2019-09-20 21:54:41

    Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego chcą odwołóać przewodniczącego?

  • gość 2019-09-20 21:57:51

    Naiwniaku. Przewodniczacy ma parcie na burmistrza. Trzeba go ustrzelić.

  • gość 2019-09-21 00:14:08

    Jestem żołnierzem poborowym starszym kapralem 62 kompanii specjalnej w Bolesławcu.
    Ruski chamie plujący na upamiętnianie bohaterów którzy oddali życie za Polskę zamknij się.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-21 08:24:44

    Do gościa co napisał "Sesja czwartek o piętnastej. Idz. Stan twarza w twarz. Powiedz co myslisz. Nie ty napiszesz. Przecież twe imię Anonimus Tchórzus." Weź i poczytaj zanim nahejujesz. W regulaminie sesji stoi wyraźnie: mieszkańcy nie maja prawa zabierać głosu w trakcie obrad. W praktyce za szmery na sali grozi sie im wyrzuceniem. Idź człowieku i głos kaganek oświaty.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-21 09:32:57

    Zabytek klasy światowej rozebraliśta? Staruszek ma ponad sto lat, dźwigał T-34 pędzące z bratnią pomocą czechosłowakom w 1968 a wy go tak na śmietnik?
    Dranie!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-21 20:42:03

    17.09.1939 r. czerwona zaraza weszła do Polski i złożyła jaja.
    Efekty widzimy do dziś; w sądach, na uczelniach, w teatrach, na ulicach i wszędzie tam, gdzie zalęgli się ci którzy z tych jaj się wykluli.

    Pamiętaj 13 października!

  • gość 2019-09-22 11:18:06

    A ktory to ujadacz Rudolfem swój otwór gębowy wyciera,. Pewnie niedouczony i sfrustrowany obszczekiwacz. Współczuje tego " bulu..." Zostań w pokoju ze swoja mądrością.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-22 12:10:22

    Jakimś cudownym zrządzeniem losu i wolą Pana Boga Rudolf przetrwał te 8 lat meczarni w rozsypującym się budynku potrzymując nić żywota swojego flaszkami grzałki kupowanej w Carrefurze.

    Usia husia i do przodu.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-22 21:09:44

    17.09.1939 r. czerwona zaraza weszła do Polski i złożyła jaja.
    Efekty widzimy do dziś;
    w sądach,
    na uczelniach,
    w teatrach,
    na ulicach KODomici
    i wszędzie tam,

    gdzie zalęgli się ci którzy z tych jaj się wykluli.

    Dzisiaj po-sowjetska swalocza z PO najechała Jelenią Dziurę.

    Pamiętaj 13 października!

    Myśl i wybierz Polskę.

  • gość 2019-09-22 22:20:53

    Do gościa który napisał o godzinie 00:14"Jestem żołnierzem poborowym starszym kapralem 62 kompanii specjalnej w Bolesławcu. Ruski chamie plujący na upamiętnianie bohaterów którzy oddali życie za Polskę zamknij się." Idż, kwiaty zanoś, znicze pal. Kto ci zabrania? Jacy to bohaterowie z Piechowic oddali życie za Polskę. Tereny należały do Niemca, Niemiec tu mieszkał a ty Polskich bohaterów tu znalazłeś. Poza tym żołnierzu, przypominam że 62 kompania w Bolesławcy w sierpniy 1994 roku została rozformowana. Nie istnieje. Nie będzie poboru do nieistniejącej kompani w Bolesławcu panie starszy kapralu poborowy.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-22 23:27:22

    Jesień 86 - jesień 88

    tępy ruski chamie powstały z kałmuckiego plemnika i wszy jeśli czegoś nie zrozumiałeś.

  • gość 2019-09-23 11:14:57

    wpisy dot. Rudolfa to mogą być tylko od męża swojej żony , albo /i/ od pożytecznego nieudouczonego idioty, patriotyzm przeszkadza ? A Rudolf męczył się z takimi matołami jak ten od informacji o butelkach z Carrefura. Jest to chyba poplecznik takiego jak on tumana , mądrze spłacaj swoje długi i nie ujadaj, bo to są tylko bidaku twoje bzdury .

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:26:00

    Mylisz się.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:29:13

    Rudolfowi to nawet ktoś kandelabry stojące na chodniku nieopodal urzędu zajumał.
    Taki to był "gaspadin".
    Buhahaha

    Wódko pozwól żyć!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:34:45

    Czy wiecie co wykrzykiwał pewien radny Osiedla który po latach "wadzy " stracił ową rok temu?

    Gadał:

    "Kto tu kurwa tera będzie rządził? "

    Jak to kto?

    Był bajzel i bajzel pozostanie by mordom żyło się lepiej.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:37:54

    Czas pozostały do likwidacji bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach :

    sekundy - 691 200
    minuty - 11 520
    godziny - 192
    dni - 8
    tygodnie - 1

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 17:21:22

    Zmiany ostatniego roku :

    podwyżki podatku od nieruchomości

    podwyżka ceny wywozu śmieci - nastąpi. Kłamca skrzat łgał rok temu że nie będzie podwyżki.

    likwidacja bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK, w sytuacji gdy PiSiarnia w całej Polsce przywraca wykluczonym połączenia komunikacyjne.

    Wilkowyje wyją w Piechowicach

  • gość 2019-09-23 17:46:37

    ty poligloto1 napij sie i dalej bajdurz co ci slina na język przyniesie i tak carom nie budiesz

  • gość 2019-09-24 11:57:18

    ZEGNAJCIE MZK, autobusy nr 9 !!!!!!!
    ZEGNAJCIE RADNI !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-24 14:52:29

    Urzędniczy bełkot skrzata!

    Won Kubielski

    Won zgrajo radnych! !

    Wszyscy won! !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-24 14:53:40

    Czas pozostały do likwidacji bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach :

    sekundy - 604 800
    minuty - 10 080
    godziny - 168
    dni - 7
    tygodnie - 1

  • Gość - niezalogowany 2019-09-24 14:57:41

    Wybraliście skrzata i zgraje radnych

    teraz poślecie swoje dzieci i starsze Mamy na ulewę wichurę mróz i zadymkę śnieżną w Sobieszowie.

    Dobrze wam tak piechowickie jełopy.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-24 16:29:06

    Ha ha

    Sobieszow postawi bramę :

    zakaz wjazdu dla piechowickiej durnoty