:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Edukacja, koniec Politechniki Jeleniej Górze - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 21/02/2019 08:36

Od nowego roku akademickiego nie będzie naboru do zamiejscowej placówki Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze - to decyzja senatu uczelni. Podobnie będzie w Wałbrzychu i Legnicy.

Decyzja podyktowana została najprawdopodobniej małym zainteresowaniem jeleniogórską uczelnią ze strony studentów. Nabory w ostatnich latach były tak małe, że studenci niektórych kierunków musieli przenieść się do Wrocławia. Mimo wszystko decyzja jest dość niespodziewana i szokująca dla studentów ponieważ jeszcze w czerwcu ubiegłego roku wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller który przyjechał do Jeleniej Góry na spotkanie ze środowiskiem akademickim by rozwiać ich wątpliwości i niepokoje mówiąc : 

- Jelenia Góra może być spokojna o swoją działalność akademicką zarówno jeśli chodzi o filie Politechniki Wrocławskiej czy Uniwersytetu Ekonomicznego. My chcemy stworzyć w algorytmie finansowym takie zachęty aby wydziały, które są prowadzone poza siedzibą główną uczelni opłacało się prowadzić. Zamiejscowe ośrodki są dla nas bardzo ważne. 

W zamiejscowym ośrodku dydaktycznym w Jeleniej Górze studiuje ok. 100 studentów, zatrudnionych jest ok. 30 osób. Bardzo możliwe że wydziały przeniesione zostaną do KPSW.

- Uczelni nie zamyka się z dnia na dzień. Jest to proces - najpierw wygaszania, a później stopniowego przejmowania. Miejsca jest u nas dużo, z otwartymi ramionami przyjmiemy wykładowców i specjalistów z Politechniki - mówi Tadeusz Lewandowski, Rektor KPSW. - Póki co nie wiadomo jeszcze czy otworzymy nowy wydział, czy będzie to w strukturze katedralnej, czy tylko kierunek. To musi być z korzyścią dla wszystkich stron - dodaje. 

- Ja jestem wzburzony tą informacją. Nie ukrywam, że kontaktowałem się z prezydentami Legnicy i Wałbrzycha i skierujemy wspólne wystąpienie do rektora Politechniki. Będziemy robić wszystko, żeby decyzja ta została cofnięta, a jeżeli to nie zaskutkuje, pojedziemy do ministra Gowina i będziemy starali się go przekonać, że te decyzje, które tu zostały podjęte szkodzą regionowi Sudetów. Rozmawiamy o rozwoju regionu Sudety 2030, a jednym z punktów rozwoju są właśnie uczenie. Zrobimy wszystko żeby nie doszło do zamknięcia uczelni - zapewnia Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

źródło : http://Muzyczneradio.com.pl

# To koniec Politechniki w Jeleniej Górze? 

Reklama

to koniec politechniki w jeleniej górze? - komentarze opinie

 • TamoszJG - niezalogowany 2019-02-21 09:19:32

  Jestem absolwentem tego wydziału, dlatego też co nieco mogę o nim powiedzieć. Politechnika całą kasę wydaje we Wrocławiu, takie ośrodki jak JG, Wałbrzych czy Legnica to przeszłość. Zamiast otworzyć tutaj atrakcyjne kierunki i zbudować zaplecze dla tego jednego czy dwóch kierunków robi się wydziały typu techniczno-informatyczny, czyli nic ciekawego. Jestem pewien, że gdyby otworzyć tu jakiś nowy, jedyny w Polsce lub po prostu oblegany kierunek studenci by na pewno tu przyjechali, chociażby z racji niższych cen mieszkań na wynajem. Nie każdy student szuka szumu, imprez i tym podobnych rzeczy, której oferuje Wrocław.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-21 09:32:51

  Pozamykać wszystkie uczelnie w Polsce i niech jadą studiować za granicę - co za głupi rząd i władza! Szkoły zawodowe też pozamykali, a dzisiaj ściągają UPAińców!!!

 • Wolin - niezalogowany 2019-02-21 09:40:06

  Ja wróżę, że KPSW skorzysta na tym. Oni mają coraz lepsze zaplecze. Niech zatrudnią jeszcze więcej wykładowców z Politechniki i uruchomia kierunki które Politechnika wygasza.

 • student - niezalogowany 2019-02-21 10:40:44

  do Wolin . Tak KPSW skorzysta tylko dyplom z Politechniki a dyplom z KPSW to jednak duża różnica. Nie każdego stać na studia we Wrocławiu .

 • Gość - niezalogowany 2019-02-21 10:44:48

  I w ten sposób degradację się miasta zależne od Wrocławia

 • Gość - niezalogowany 2019-02-21 11:20:33

  Teraz to już cała młodzież wyjedzie z Jeleniej Góry. Powiem szczerze liczyłam na ta uczelnie dla moich 2 dorastających synów. Kupiłam nawet kawalerkę by chłopaki mieli blisko. Na to wyglada, ze trzeba sprzedać i kawalerkę i swoje mieszkanie i kupić we Wrocławiu. W Jeleniej Gorze zostaną sami emeryci, którzy wiecznie czepiają się parkowanych pod budynkami aut,, ze chcą świeże powietrze a to jak ludzie dojeżdżają do pracy to nikogo nie już nie obchodzi.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-21 14:13:27

  Sprzedaj też auto jak nie potrafisz parkować bo we Wrocławiu szybko zapakują je na lawetę

 • absolwent PWR - niezalogowany 2019-02-21 14:34:57

  Przykro się robi, że taki piękny zamiejscowy ośrodek będzie close.
  Z każdym rokiem się słyszało , że studentów coraz mniej.
  Utrzymywać , żeby utrzymywać to nie proste bo kasy na takie działania nie ma, zrozumiałe.
  Młodzi będą wyjeżdzać do Wrocławia i Jelenia oraz okolice będą puste w młodzież po szkole średniej.
  Taka będzie przyszłość.

 • gość 2019-02-21 14:38:33

  To są rezultaty wszystkich rządów że zlikwidowano matury z matematyki, zaprzestano nauki .Religia była ważniejsza. Ciemnym ludem łatwiej się manipuluje.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-21 15:44:22

  Do gościa 2 wątki wyżej. Tu nie chodzi o źle zaparkowane auta. Mamy na przeciwko wspólnotę ( mieszkańcy emeryci) która wiecznie ma pretensje, ze wogle są parkowane auta. Ze krzaki im przez to nie rosną, potrafią gonić turystów którzy przyjechali zwiedzać Choinik. Twierdzą, ze wykupili chodniki, postawią znaki, dzieci nie mogą kreda namalować klas i w nie grać na drodze, krzyczą, ze robią bałagan. Itd. Otwórz oczy, społeczeństwo w Jeleniej się zestarzało, przeszkadzają im ludzie młodzi, dzieci.

 • gość 2019-02-21 17:45:39

  upadek polski trwa a ludzie na to pozwalają - macie co wam dała unia

 • gość 2019-02-21 17:56:45

  upadek polski trwa a ludzie na to pozwalają - macie co wam dała unia

 • gośćZ - niezalogowany 2019-02-21 18:14:23

  No i fajnie jak to mówi Kurski "ciemnym ludem łatwiej się rządzi" a obecnie rządzącym właśnie o to chodzi.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-21 19:18:31

  Likwidują podstawówki w regionie to i politechnika niepotrzebna

 • gość 2019-02-21 19:19:34

  uczelnia, której wykładowca wyciąga swoje notatki z przed 40 lat i dyktuje studentom, mówiąc, że na tych studiach i tak niczego się nie nauczą - czy na pewno jest o co walczyć ?

 • Gość - niezalogowany 2019-02-21 21:22:39

  To bardzo smutna wiadomość. Niestety nie jedyna. Podobno zakichany marszalek zakichanego województwa zmierza do połączenia (czyt. do przejęcia a następnie zlikwidowania) Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze z Sudecką w Wałbrzychu. Wałbrzych większe miasto z o wiele mniej prestiżową filharmonią będzie zainteresowany przejęciem siedziby, a to prosta droga do upadku kolejnej ważnej instytucji. A pis zapowiadał wzmocnienie pozycji byłych miast wojewódzkich, czyli m.in. Jeleniej Góry.

 • gość 2019-02-22 07:17:10

  Prosimy nie zamykać wydziałów Pwr.

 • Pumba - niezalogowany 2019-02-23 15:28:39

  Ciekawe jest to, że Politechnika Wrocławska robi wszystko, żeby ograniczyć miejsca dla studentów z Polski. Obcokrajowcy nie mają żadnego problemu z dostaniem się, z przydzieleniem akademika, ze stypendiami.

  To chyba część jakiegoś większego planu pozbawienia naszego narodu wykształcenia.

 • Rocky - niezalogowany 2019-02-23 20:25:40

  Studiowałem 3 lata w Jelenie 2 we Wrocławiu. Dyplom politechniki to prestiż i nie każdy może go zdobyć. Do pierwszego nie pożyczam a czego się nauczyłem i potrafię zawdzięczam tej szkole. Spadek liczby studentów jest oczywisty, bo pracuje w średniej szkole i patrzę na te bezmyślne istoty, wpatrzone w ekran smartfonów i widzę jak rośnie polokenie bez ambicji, wiedzy i umiejętności w naukach ścisłych.

 • gość 2019-02-25 09:01:51

  Niech rodzice powyższe stwierdzenia wezmą sobie do serca

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Działka budowlana na osiedlu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży działkę budowlaną w świetnej lokalizacji - na osiedlu Europejskim w Jeleniej Górze. Działka o..


Piękny dom w Rudawach

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży dom wolno stojący w Janowicach Wielkich na działce o powierzchni ok. 1750 m2. Dom z 1997..


Duże mieszkanie/Pół domu w

Biuro Nieruchomości Aplauz z przyjemnością prezentuje Państwu do sprzedaży wyjątkową nieruchomość - całe pierwsze piętro dużego domu w Piechowicach..


Ładne, umeblowane mieszkanie w

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży mieszkanie w budynku wielorodzinnym (3 mieszkania) położone na parterze. Na powierzchnię 82 m2..


Pranie i czyszczenie wykładzin

Witamy serdecznie, firma FRESH PROFESSIONAL świadczy profesjonalne usługi w zakresie m.in: - Pranie i czyszczenie wykładzin, dywanów, tapicerki..


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Dwa domy na przepięknej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje wspaniałą nieruchomość z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Dwa niezależne domy wolnostojące położone na..


Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..


Opel Vivaro 2.0CDTI 115KM

Witam serdecznie, mam do sprzedaży: OPEL VIVARO 2.0 115KM na łańcuchu, bez koła dwumasowego ani filtra DPF, z oryginalnym przebiegiem 281 tys. km..


Mieszkanie do wynajęcia na

Biuro Nieruchomości Aplauz oferuje mieszkanie do wynajęcia. Mieszkanie o powierzchni ok. 39 m2 składa się z przedpokoju z dużą, zabudowaną szafą,..


Opony 165 70 R14 zima BF

BF GOODRICH WINTER G zima 81 T Sezon: opony zimowe Producent: BF GOODRICH Rozmiar: 165 / 70 R14C Szerokość: 165 mm Profil: 70 Średnica felgi: 14..


FOTOBUDKA na wesele, imprezy,

Chcesz zapewnić swoim Gościom udaną zabawę ? Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoja impreza zapadła Gościom w pamięć na długo? Fotobudka to..


Unikatowy dom w Karkonoszach

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży wyjątkową nieruchomość - unikalny dom na przepięknej działce z widokiem na góry i zamek Chojnik...


Koła zimowe 17 cali 235/60/17

Witam serdecznie, Mam przyjemność Państwu zaoferować: Komplet kół zimowych (M+S) - Continental Croos Contact Winter 235 / 60 / 17" z 3112..


Dam prace

Firma kurierska DPD zatrudni w trybie pilnym osoby chętne do pracy na terenie niemiec. Firma zlokalizowana jest w miejscowości Fohren Więcej..


Nowoczesne mieszkanie w

Biuro Aplauz prezentuje komfortowe, w pełni rozkładowe mieszkanie 3 pokojowe w centrum miasta. Mieszkanie znajduje się na parterze wyremontowanej..


Mieszkanie z potencjałem

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży ciekawą nieruchomość w Szklarskiej Porębie. Mieszkanie położone na pierwszym piętrze budynku..


Powstaje

Wkrótce otwarcie nowej cukierni/kawiarni/lodziarni w Szklarskiej Porębie. Dynamicznie rozwijająca się firma poszukuje pracowników. Więcej informacji..


Stylowe mieszkanie w kamienicy

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu na sprzedaż piękne dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 78m2 w ścisłym centrum Jeleniej Góry Lokal..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"