:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

TO JEST GOŚĆ - rozmowa z Mirosławem Grafem - burmistrzem Szklarskiej Poręby

Wywiady, GOŚĆ rozmowa Mirosławem Grafem burmistrzem Szklarskiej Poręby - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 08/09/2017 19:24

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu : TO JEST GOŚĆ. Dziś naszym rozmówcą był Mirosław Graf - burmistrz Szklarskiej Poręby.

 

Z burmistrzem Szklarskiej Poręby  rozmawialiśmy o mijającym sezonie turystycznym, komunikacji miejskiej  oraz o tym czy Szklarska Poręba będzie miała deptak.

 


Program TO JEST GOŚĆ jest najnowszym autorskim produktem medialnym portalu 24jgora oraz jeleniaTV. Do naszego studia zapraszać będziemy polityków, samorządowców regionu jeleniogórskiego. Będziemy też gościć sportowców i ludzi kultury. Rozmowy poświęcone bieżącym, żywo dyskutowanym tematom. Pierwszy odcinek, którego gościem był Wojciech Zasoński , reprezentujący Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego został już wyemitowany. Wszystkie odcinki będą dostępne  także na portalu jeleniaTV oraz kanale youtube.

Reklama

TO JEST GOŚĆ - rozmowa z Mirosławem Grafem - burmistrzem Szklarskiej Poręby komentarze opinie

 • Helois - niezalogowany 2017-09-24 11:05:10

  @Wit widzę że jask by nie było obrażasz bylego burmistrza, nazwanie kogoś brudasem i nieudacznikiem to chyba pisze ktoś kto ma tak u siebie i twierdzi kim sam jest.

 • Helios - niezalogowany 2017-09-24 10:57:52

  @Blok kto zapieprza Graf hehe śmiechu warte ,reprezentuje Gminę tylko w jakiś nie realnych projektach i do końca nie przemyślanych decyzji.

 • Blok - niezalogowany 2017-09-16 11:40:41

  Czytam i nie wierze.Graf sie lansuje?.Zapieprza jak nikt to tej pory.I nie po to zeby sie nachlac i najeść(a to historia zna) tylko praca,reprezentowania Gminy i do przodu.

 • Wit - niezalogowany 2017-09-16 11:37:04

  Dajcie juz spokoj temu Sokolińskiemu.On ma czas duzo na odremontowania swojej zapyziałej Księgarni.Wzial sie za miasto zniszczył,Zadluzyl,zagruzowal.Teraz ma juz 3lata wolnego i nie naprawił swego miejsca pracy w centrum Miasta.A udaje ze chce nam poprawić byt.Nieudacznik,gawędziarz i brudas!!.A co do Grafa to w 3lata wyprowadził na prosta kasę Miejska,inwestuje bez kredytów,i nie sprzedaje działek pod apartamentowce w takim rozmiarze jak jego poprzednicy.

 • Pkw - niezalogowany 2017-09-11 07:58:28

  A gdzie ten Pan ma niby startowac wyżej? Czyzby do powiatu moze w koncu mu sie uda a moze do sejmiku albo na wiejska

 • @@Helios - niezalogowany 2017-09-11 00:23:26

  Dziecko drogie bzdury piszesz. Owszem aplikacja o środki na MOKSiAL nie została złożona ponieważ w warunkach naboru wniosków o pozyskanie środków została obniżona kwota dofinansowania dla obiektów kultury z 85% na 50%. To była odgórna regulacja. Nie wiem co prawda czy to ogarniasz bo nigdy nie było mowy o 75 % o których piszesz. Krótko mówiąc kiedy projekt powstawał obowiązywało dofinansowanie na poziomie 85 % i grzechem byłoby z takiej okazji nie skorzystać. Kiedy projekt był gotowy, podmiot organizujący nabór zmienił wysokość dotacji dla obiektów kultury na poziom 50 % co de facto uniemożliiło aplikację. Nie można było tego przewidzieć. O służbie zdrowia w mieście mówione i pisane było tyle, że nawet najbardziej toporne umysły powinny zrozumieć, że wcześniej trzeba było do Przychodni dopłacać po 50, 100 tys zł miesięcznie a teraz nie obciąża budżetu gminy i jest prowadzona przez spółkę ze Szklarskiej Poręby i do lekarza POZ nie trzeba jeździć do Zgorzelca, a tym skończyły by się wcześniejsze plany. Ty uważasz, że teraz jest gorzej bo lepiej według ciebie było jak przychodnia była zadłużona? Z zadłużoną placówką NFZ nie podpisałby kontraktu. No ale skoro to byłoby lepsze to nie ma o czym rozmawiać. Nie bronię Grafa bo nie jest ideałem zresztą sam się potrafi bronić. Ale uważam że w osądach należy być bardziej ostrożnym zwłaszcza wtedy kiedy się nic o mieście nie wie. Plotka to nie jest źródło informacji, a to że coś ci się wydaje nie znaczy że tak jest. Jeśli też chcesz być obeznany(a) w środowisku rady czy samego burmistrza tak jak ja zachęcam do odsłuchania nagrań z sesji rady miasta : http://www.szklarskaporeba.bip.net.pl/?c=629

 • Helios - niezalogowany 2017-09-10 22:59:36

  screeny zrobione nic to nie da Administratorowi 24jgora.pl na usuwanie odpowiedzi które wyraźnie komuś przeszkadzają a wręcz demaskują nieprawidłowościach w pracy Urzędu,a w rzeczywistości to chcecie po prostu oczernić byłego Burmistrza na czyje polecenie działa admin w moich postach nie ma nic co by naruszało regulamin.

 • Helios - niezalogowany 2017-09-10 22:16:38

  @tell co maja teraz wspólnego Nowiny Jeleniogórskie z byłym Burmistrzem temat jest o lansowaniu się teraźniejszego Burmistrza Grafa a jeżeli coś się pisze o projekcie MoKSIAL to nie do końca jest to prawda co pan napisał skoro coś się projektuje , to trzeba to zrobić z pomysłem i przewidzieć środki na taka inwestycje ( i widzę ze jest pan obeznany w środowisku rady czy samego Burmistrza) ale dlaczego nie napisał że takowy MOKSIAl miał kosztować 16 mln z czego 75 procent miało pochodzić z funduszy UE, ale nikt takowego wniosku nie złożył ,podobny obiekt który miał powstać jest w dzielnicy Warszawy ale tam jest ponad 20 razy więcej mieszkańców. czy pan wie co pan pisze co do sporów sadowych nie chce się publicznie wypowiadać tak samo z przychodnia, co pan Burmistrz ustabilizował w służbie zdrowia jest jeszcze gorzej jak było strasznie dramatycznie to pan broni pana Grafa wiedzę to posiadam znacznie większą niż się panu wydaje.

 • tell - niezalogowany 2017-09-10 19:31:59

  Faktycznie media z TVN-em na czele powinny się pytać ciebie o sprawy dotyczące miasta a nie burmistrza który to miasto reprezentuje. Normalna praktyka, że w mediach wypowiadają się samorządowcy i to nie tylko przy okazji wyborów. Inną sprawą jest praktyka nachalnego promowania Sokolińskiego przez Nowiny Jeleniogórskie które w każdym artykule dotyczącym Szklarskiej go pytają o opinię. Tylko kogo ona obchodzi? Gość miał już swoje pięć minut i nie specjalnie mu poszło. O projekcie nowego MOKSiAL była mowa na sesji. Projekt zakładał jego budowę w oparciu o wsparcie zewnętrzne, w między czasie zmieniły się zasady aplikacji o dofinansowanie takiej inwestycji z ministerstwa kultury co spowodowało, że można było liczyć tylko na 50 % dofinansowania.
  Trzeba więc poczekać (znaleźć) inny konkurs, program, sposób finansowania, który będzie gwarantował promesę w zakładanej wcześniej wysokości 80-85% (polecam nagranie z sesji rady miasta). Co Graf zrobił dla miasta? Wbrew pozorom sporo. Przede wszystkim oddłużył miasto. Zakończył absurdalne i kosztowne spory sądowe z dzierżawcami po FWP i kliniką Wzrok wyrzuconą przez poprzedników z miasta. Ustabilizował sytuację w służbie zdrowia. Przychodnia juz nie generuje strat. Spółka SPORt również przynosi dochody, jest samodzielna wcześniej chłonęła pieniądze z miasta. MZGK działa sprawniej niż za czasów Szawłowskiego. Trudno jednak dyskutować z kimś kto uważa że w Szklarskiej sprzedaje się tylko tereny pod apartamentowce a więc ma dramatycznie niską wiedzę o sprawach miejskiej i uważa że burmistrz nie ma prawa wypowiadać się medialnie.


 • Helios - niezalogowany 2017-09-10 17:19:27

  Kto tu za kim lata raczej Burmistrz Graf sie lansuje jak nie TVN to strimeo Karkonosze,proszę podać przykład co pan Graf zrobił dla Miasta Szklarska Poręba oprócz sprzedaży działek pod apartamentowce,dziurawych drogach po ich budowie. zapytam wprost co jest z projektem i budowa MOKSIAL na ul. Turystycznej temat ucichł projekt na które wydano ogromne pieniądze,teraz jest projekt deptaka ciekaw jestem kto za to zapłaci. Pan Burmistrz szykuje się do nadchodzących wyborów ale jak wieś nie niesie już o szczeble wyżej.

 • Helios - niezalogowany 2017-09-10 17:00:31

  Dlaczego portal usuwa posty dotyczące działalności pana Burmistrza Grafa ,prawda w oczy kole.

 • tell - niezalogowany 2017-09-10 16:21:26

  Sympatyczny normalny człowiek, pozbawiony tej bufonady poprzednika do którego wciąż latają dziennikarze z Nowin. Nic dziwnego bo to Nowiny Jeleniogórskie zrobiły z Sokolińskiego człowieka roku. Jakie media taki autorytet.

 • taksówkarz - niezalogowany 2017-09-10 16:15:40

  A Sokolińskiego kiedy redakcja zaprosi :) To jest dopiero gość ! Tylko nagranie trzeba będzie wydłużyć tak do dwóch godzin bełkotliwej gadaniny :)

 • Skoczek - niezalogowany 2017-09-10 15:10:19

  Panie Burmistrzu znowu jakieś lansowanie znów Pan wyrzuci pieniądze na projekt deptaka jak na budowę MOKSIAL, proszę podać choć jeden przykład co pan zrobił dal miasta i mieszkańców prócz budowy apartamentowców i dziurawych dróg które pozostały po ich budowie ,tylko lans i lans TVN i strimeo i pan redaktor Kotecki , z Giełda to raczej z tego co się orientuje to zasługa poprzedniego Burmistrza Sokolińskiego raczej ten plan jest tylko dla wzbudzenia i ewentualnego pana poparcia w przyszłych wyborach.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-09-10 11:52:37

  Zarzygany namiot heinekena nie dla wszystkich był atrakcją. Bike WEEK jest co roku i dziś ma chyba większy rozmach niż wcześniej. Fakt nie ma już zlotu motocykli choć miał on tyle samo zwolenników co przeciwników ale był rozpoznawalną imprezą. Nie ma weekendu z adrenaliną tu chyba poszło o koszty...Ale jest za to zimą świetny festiwal Trójka Górom. Niemniej w Szklarskiej nigdy nie było 10 tys mieszkańców, żaden rocznik statystyczny nie potwierdza. Liczba mieszkańców owszem spadła ale nie tak dramatycznie jak Ci się wydaje. A przede wszystkim zmniejszyła się liczba ludności Polski nie tylko Szklarskiej Poręby.W końcu 2016 r. ludność Polski liczyła 38433 tys. osób, tj. o 4 tys. mniej niż rok wcześniej. Tempo ubytku ludności wyniosło -0,01%, co oznacza, że na każde 10 tysięcy mieszkańców Polski ubyła 1 osoba.

 • Byla mieszkanka - niezalogowany 2017-09-09 21:28:52

  Mieszkałam w Szklarskiej 10 lat temu i pamiętam namioty które stały od 1 do ostatniego dnia ferii i codziennie były tam koncerty albo kabarety. W wakacje był weekend z adrenanila, był bike Festival na który przyjezdzaly osoby z na prawdę daleka, podobnie jak na zlot motocykli.Kiedyś codziennie tam się coś działo. Od kad sie wyprowadzilam doszło kilka fajnych rzeczy no dinopark czy esplanada. Są to miejsca gdzie fajnie można spędzić czas Ale tylko raz , a co dalej? Kiedyś tetnialo tam życie. Teraz jedyne czego tam przybywa to pensjonaty Wyrastają jak grzyby po deszczu. A ludzi- mieszkańców tylko ubywa. Kiedyś liczba ludności wynosiła 10 tyś dziś tylko 6 tyś to chyba o czymś swiadczy

 • 24 - niezalogowany 2017-09-09 19:18:43

  Bardzo dobry burmistrz. jest aktywny, zna problemy tego miasta ,stara się w miarę możliwości wychodzić naprzeciw Oby tak dalej.

 • @@@ - niezalogowany 2017-09-09 13:00:25

  Do xxl - nic nie ma dla mieszkańców którzy pracują od 10 do 18 . Wiem bo tak pracuję i rzadko kiedy mam szansę z czegoś skorzystać.

 • xxl - niezalogowany 2017-09-09 08:47:59

  @ksiądz. Głupi nick głupi wpis. Dla zwykłych ludzi nie ma nic? To może czas ruszyć dupsko i wyjść z domu. W Szklarskiej od lat sporo się dzieje w sezonie : ArtSkwer, Giełda Piosenki, Bike Week, festyny, koncerty, wernisaże, Wikingowie w Dolinie Norweskiej, Celtowie w żelaznym tyglu walońskim....No trzeba tylko wyjść z domu a nie siedzieć w 4 ścianach i marudzić że się nic nie podoba

 • Ksiadz - niezalogowany 2017-09-09 06:30:40

  Wielkimi wydarzeniami tez nie ma co sie chwalic bo jest ich mniej niz kilka lat temu. Chyba ze licza mowa o imprezach w ktorych bierze udzial cala smietanka towarzyska. Bo dla zwyklych ludzi nie ma NIC. Wiec skoncz pan.

 • ~?~ - niezalogowany 2017-09-08 22:26:35

  Kamieńczykiem nie ma co się chwalić. Żeby przez tyle lat nie zrobić tam dojścia to wstyd!!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Opel Vivaro 2.0CDTI 115KM

Witam serdecznie, mam do sprzedaży: OPEL VIVARO 2.0 115KM na łańcuchu, bez koła dwumasowego ani filtra DPF, z oryginalnym przebiegiem 281 tys. km..


Krzysztof Daukszewicz

9 listopada w Cieplicach :) https://www.facebook.com/events/319927432015793/


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..


Usługi bhp i ppoż., szkolenia

Jesteśmy firmą świadczącą usługi w zakresie BHP i ppoż. Obsługujemy naszych klientów pod kątem wymagań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Oferujemy..


Firma KUBEX Jelenia Góra

Firma KUBEX Jelenia Góra poszukuje kierowców z kat. B


Piekne mieszkanie po remoncie

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu na sprzedaż lokal mieszkalny o wysokim standardzie wykończenia w zielonej, willowej części Sobieszowa..


Powstaje

Wkrótce otwarcie nowej cukierni/kawiarni/lodziarni w Szklarskiej Porębie. Dynamicznie rozwijająca się firma poszukuje pracowników. Więcej informacji..


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"