:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Szklarska Poręba przewodniczący Miejskiej wątpliwości - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal 24jgora.pl 01/11/2019 07:23

Rada Miasta w Szklarskiej Porębie ma nowego przewodniczącego. Został nim Janusz Lichocki. Nie oznacza to jednak, że radni doszli do porozumienia. Po prostu kandydat tym razem zagłosował na siebie, przesądzając o swoim wyborze. Sprawa budzi więc wątpliwości.

Przypomnijmy, że poprzednia przewodnicząca Małgorzata Drużkowska została odwołana na wniosek liczącego osiem osób klubu "Lepsza Szklarska dla Mieszkańców" . Tworzą go radni, którzy w wyborach do rady startowali z komitetów Grzegorza Sokolińskiego (Dla Mieszkańców) oraz Ryszarda Rzepczyńskiego (Lepsza Szklarska). Jedynym oficjalnym argumentem za odwołaniem Pani Drużkowskiej, był fakt, że wspomniany klub chciał obsadzić tą funkcję kimś ze swojego grona.

Na sesji 23 października do wyboru nowego przewodniczącego jeszcze nie doszło. Przeważyła wówczas opinia prawna, że kandydat nie może głosować na siebie ponieważ dotyczy to jego interesu prawnego o charakterze majątkowym. Janusz Lichocki, który był już wówczas jedynym zgłoszonym kandydatem, wyłączył się z głosowania, które zakończyło się remisem 7:7. Sesję przerwano.

Przed jej wznowieniem obie strony prowadziły rozmowy. Proponowane było porozumienie oparte o realizację zbieżnych punktów programów wyborczych, tak aby rada w końcu zaczęła działać wspólnie oraz wprowadzenie rotacji na funkcji przewodniczącego, tak aby podczas trwania kadencji reprezentant każdego z komitetów przynajmniej raz to stanowisko sprawował. Jednak przed wznowieniem sesji porozumienia nie osiągnięto.

Tym razem Janusz Lichocki zdecydował się oddać głos na siebie. Na zmianę jego decyzji wpłynąć miała opinia prawna biura wojewody. Kto ją jednak konkretnie wydał radny ujawnić nie chciał. Wobec tego  głosowanie tym razem, zakończyło się wynikiem 8:7 i Janusz Lichocki został póki co nowym szefem Rady Miejskiej pod Szrenicą. Zaraz po wyborze odczytał przygotowane oświadczenie.

W tej sytuacji jednak można się chyba spodziewać, że przeprowadzony w taki sposób wybór zostanie zaskarżony. Jakkolwiek opinie prawne dotyczące głosowania na siebie nie są jednoznaczne to jednak wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego wątpliwości nie pozostawia :

Podczas głosowania na wybór przewodniczącego rady należy wyłączyć radnego będącego kandydatem na tę funkcję ze względu na jego interes prawny. Teza ta została potwierdzona wyrokiem NSA z dnia 25 stycznia 2010 r., w którym sąd stwierdził, że „Art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (...) stanowi podstawę do uznania interesu radnego w zostaniu wybranym przewodniczącym rady za interes prawny, ponieważ przesądza o biernym prawie wyborczym radnego danej rady gminy. Niedopuszczalna jest taka wykładnia art. 25a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (...), która nadaje temu przepisowi takie samo znaczenie jak art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (...), mimo że ten ostatni przepis wyraźnie ogranicza prawo radnego do brania udziału w głosowaniu, ze względu na jego interes prawny, tylko do określonej kategorii spraw majątkowych. Głosowanie w sprawie wyboru przewodniczącego rady gminy dotyczy również interesu prawnego kandydata na to stanowisko o charakterze majątkowym.

źródło : Roczniki Administracji i Prawa nr XVI(1), s. 159-173 / Data publikacji: 20.06.2016

Przypomnijmy, że w identycznej sytuacji w sąsiednich Piechowicach, podczas zmiany przewodniczącego Rady, przeważyła opinia o wyłączeniu z głosowania osób głosujących we własnej sprawie. (Link)

Czy więc Janusz Lichocki pozostanie przewodniczącym ? Jeśli Sąd Administracyjny wyda orzeczenie sprzeczne ze swoim poprzednim wyrokiem, to tak.

© Szklarska Poręba : Jest nowy przewodniczący Rady Miejskiej i są wątpliwości.

Reklama

szklarska poręba : jest nowy przewodniczący rady miejskiej i są wątpliwości. - komentarze opinie

  • Grzegorz Cirko - niezalogowany 2019-11-01 08:52:28

    Panie Lichocki pnie się Pan po szczeblach kariery gminnej kariery a co Pan przez ostatni rok swojej kadencji radnego zrobił dla wyborców ze swojego okręgu (Szklarska Poręba-Średnia) dla przypomnienia.Na dzień dzisiejszy...NIC !!! Gdzie obiecane chodniki, ledowe oświetlenie ulic,etc...Kariera przemija,pamięć ludzka nie...przynajmniej moja.Życzę dalszych sukcesów na szczeblu gminnym.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 09:30:46

    Dajcie spokoj....taki darmozjad .
    Biedna ta Szklarska Poręba....glupota na glupocie głupotą pogania.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 09:53:06

    Ja nie wiem to jakiś cyrk Panie Lichocki może praca DJ panu pomoże bo na stanowisko radnego Kapletnie Pan się nie nadaje walczycie tylko o stołki i nic więcej.

  • Gość12 - niezalogowany 2019-11-01 10:04:00

    To juz robi sie telenowela jak brexitem

  • gość 2019-11-01 10:47:34

    "Nie jestem przeciwko miastu, jestem przeciwko burmistrzowi"\
    "Liczę na współpracę z burmistrzem"
    - Janusz Lichocki /Złote myśli/

  • gość 2019-11-01 10:56:10

    Fajne oświadczenie, po za faktem, że Pan Przewodniczący kompletnie pomylił kompetencje. To o czym tam dukał to nie są kompetencje przewodniczącego rady. Polecam Polecam lekturę ustawy o samorządzie Panie Lichocki. Jak na razie nie jest Pan władzą wykonawczą....ale parcie widzę jest. Tylko kto to widział takiego małego burmistrza .....(nie chodzi mi o wzrost)

  • gość 2019-11-01 11:38:15

    Ty chamski redaktorzyno, nie masz jaj tchórzu, więc dokopujesz Lichockiemu nie kasując z mety chamskiego komentarza (gość 2019-11-01 10:56:10) ze słowami: "Tylko kto to widział takiego małego burmistrza .....(nie chodzi mi o wzrost)". Temu drugiemu chamowi właśnie o to chodziło, o dowalenie facetowi niskiemu wzrostem. Nie rozumiesz tego ty durniu "wyklęty" z kotwicą na dresie? Jesteś smętnym zerem na żołdzie swojego wodza.

  • gość 2019-11-01 11:50:06

    @Grzegorz Cirko.
    Pan Radny Lichocki złożył wniosek do budżetu aby przebudować oświetlenie na ul. Górnej. Jest tworzony projekt koncepcyjny przebudowy ul . Górnej wraz z budową chodnika. W ciągu roku nie da się wszystkiego zrobić, radny podejmuje jednak działania. Pozdrawiam

  • gość 2019-11-01 12:16:33

    Expose jak Morawieckiego:-) za 4 lata będziemy krainą miodem płynącą:-)

  • gość 2019-11-01 12:53:06

    "Ty chamski redaktorzyno, nie masz jaj tchórzu, więc dokopujesz Lichockiemu nie kasując z mety chamskiego komentarza (gość 2019-11-01 10:56:10) ze słowami: "Tylko kto to widział takiego małego burmistrza .....(nie chodzi mi o wzrost)". Temu drugiemu chamowi właśnie o to chodziło, o dowalenie facetowi niskiemu wzrostem. Nie rozumiesz tego ty durniu "wyklęty" z kotwicą na dresie? Jesteś smętnym zerem na żołdzie swojego wodza." - na razie jedynym chamem, debilem i prostakiem jest autor powyższego wpisu. Kłania się brak podstawowego wykształcenia.

  • Krystian Szlask - niezalogowany 2019-11-01 13:00:35

    ....nie masz jaj tchórzu, więc dokopujesz Lichockiemu nie kasując z mety chamskiego komentarza......
    Odezwał się odważniak tchórzliwie schowany za pseudonimem. Podpisz się pod swoimi oskarżeniami to zobaczymy jakie masz jaja :)

  • Radca - niezalogowany 2019-11-01 13:05:07

    Czytając te komentarze odnoszę wrażenia ze farba trolli Pis jest również na usługach Szklarsko Porębskich wodzirejow. Panie Januszu gratuluję nie miała ta wieś lepszego przewodniczącego od 2 kadencji. Kompetencje a nie kolesiostwo

  • BQ - niezalogowany 2019-11-01 13:27:56

    Ludzie skąd w Was tyle nienawiści. Czy to ważne kto z jakiego ramienia?! Czy ludzie którzy w komentarzach plują jadem uczestniczyli kiedyś w sesji albo ją chociaż oglądali/słuchali?! Zmianę Szklarskiej na lepsze proponuję żeby każdy zaczął od siebie!!!! STOP HEJTOWI I SIANIU NIENAWIŚCI

  • gość 2019-11-01 14:53:55

    Dla jednych zmiana na lepsze dla innych na gorsze nic w tym dziwnego. Ja osobiście w szczere intencje Pana Lichockiego nie wierzę....ale jego wybór to demokratyczna decyzja więc ją szanuję. No chyba, że Sąd oceni to inaczej.

  • IQ - niezalogowany 2019-11-01 14:56:10

    Radni którzy przyjęli rolę totalnej opozycji z Panem Januszem na czele.... przestraszyli się referendum i teraz będą udawać, że chcą współpracować. Ot takie mydlenie oczu. Radny Kozioł i współpraca z burmistrzem ? Wolne żarty.

  • gość 2019-11-01 19:41:59

    DJ Jasiu ostatni z czegoś tam rozkręci impre w Szklarskiej ,może lepiej nie będzie ale będzie weselej

  • gość 2019-11-01 20:47:21

    Panu Januszowi po powrocie dziś z cmentarzy polecam wiersz pt. O stale obecnych Ks. Jana Twardowskiego. Pomaga na pychę, zarozumialstwo, zadufanie we własną osobę, megalomanię.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 07:21:43

    Jak mi wiadomo uchwała będzie zaskarżona do Wojewody Pan radny Lichocki nie powinien na siebie głosować. Czekamy na rozczygnienie Wojewody ,co wtedy będzie jak P Lichocki nie będzie Przewodniczącym R.M. Będziemy znowu mieli kabaret w naszym grajdołku.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 07:26:00

    Dosyć tego cyrku idziemy na referendum dosyć tych rozgrywek .

  • gość 2019-11-02 09:42:51

    Wg mnie takie glosowanie na siebie to podstawa do odebrania mandatu radnego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 10:06:34

    Popieram REFERENDUM.

  • gość 2019-11-02 10:27:35

    Jeśli uchwała zostanie zaskarżona i nawet jeśli zaskarżenie odrzuci wojewoda, to finalnie trafi do NSA, który już się w tej sprawie wypowiedział i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wyda wyroku sprzecznego z poprzednim. Jeśli taki scenariusz się ziści, to znowu będzie wybierany przewodniczący. Pytanie: po co ten cyrk, po co było odwołanie Drużkowskiej? Tak, jestem za referendum i mam nadzieję, że ktoś się jego organizacją zajmie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:16:15

    Jako mieszkaniec tego miasta popieram referendum ,mamy tyłu bardzo młodych wykształconych mieszkańców. Koniec tego kabaretu i wstydu dla miasta .

  • gość 2019-11-02 13:40:49

    weźcie pod uwagę, ze gdy wojewoda lub NSA uchyli wybór przewodniczącego to wszystkie uchwały podjęte w międzyczasie i przez Lichockiego podpisane stracą moc.... I będziecie mieli taki chaos prawny, ze nic nie zrobicie dla miasta, bo jak uchwala budżetową zostanie uchylona, to bezprawne będzie wydawanie pieniędzy na każdą tam wcześniej zapisana inwestycje i jak jakieś dofinansowanie będzie wzięte to trzeba będzie zwrócić, a NSA wypowie się pewnie nie wcześniej niż za pol roku a może po roku... Pogratulować takiego konsensusu.

  • gość 2019-11-02 14:04:13

    W poprzedniej kadencji rady też rada wybrała po przepychankach przewodniczącego stosunkiem 8:7. Wtedy przewodniczącym został radny z klubu popierającego burmistrza i ten sam radca prawny nie zgłaszał zastrzeżeń.

  • gość 2019-11-02 14:55:18

    Ten pan niech się weźmie do roboty w Mysłakowicach bo wiecznie go nie ma i ludzie już szału dostają bo nie idzie nic załatwić wszystko przeciąga i wprowadza ludzi w błąd więc Pan Wójt Mysłakowic powinien się za tego pana zabrać.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 16:11:27

    Sprawdzić proszę, cz Jachnu głosował na siebie, jak był Przewodniczoncym Rady!!! Czy ftedy było szysko ok???!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 18:02:12

    Pan Jahn nie głosował na siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 18:03:50

    Pan Lichocki był Radnym co on zrobił dla miasta nic .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 18:08:17

    Drodzy mieszkańcy mamy dosyć tego kabaretu idziemy na referendum .Jak mi wiadomo powstała grupa miłośników która ma zorganizować referendóm w naszym mieście popieram i pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 18:09:56

    Panie Lichocki co Pn zrobił dla miasta nic.........

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 18:47:31

    Otóż Jahn nie uczestniczył w głosowaniu na siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 18:50:31

    W Mysłakowicach ludzie mają jego dość pałęta się tylko nic nie można załatwić bo ciągle go niema a jak jest to bardzo zajęty i dla petenta brak czasu .

  • Oj - niezalogowany 2019-11-03 07:19:19

    To jest chciwość i zachłanność żeby tak zagłosować gardze takimi .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 07:35:23

    Pycha na władze nic nierobić i brać dobrą kase to trzeba być jak lis w Mysłakowicach w Urzędzie Gminy jest bardzo nieuprzejmy nie ma czasu bo musi iść coś z kserować i tak co dwie minuty nic nie umie doradzić tylko stawia się .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 08:42:06

    Mam pytanie jaka była podstawa odwołania Panią Przewodniczącą Druszkowską ,na sesji RM Pan Hochół na zapytanie Pana Jahna stwierdził że w radzie mają większość i przewodniczący musi być od nich .Po co nam taka rada zastanawiałam się co do referendum Jak zostanie zorganizowane w naszym mieście czy brać udział czy nie jednak nasza cała rodzina zagłosuje za odwołaniem tej Rady Miasta .C onas myślą sąsiedzi i turyści aPan Rzepczyński powinien porozmawiać z trujką Radnych którzy przeszli z jego komitetu wyborczego do R.M Szklarska Poręba.Wstyd Wstyd drodzy radni ,.......

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 11:46:11

    Jaka choroba na władzę jak najszybciej trzeba zorganizować referendum w naszym mieście i odwołać tą Radę ,mamy dosyć tego kabaretu.Mamy tyłu zdolnej wykształconej młodzieży .Zastępstwo jest .

  • gość 2019-11-03 12:12:30

    Mnie martwi fakt, że Janusz tak ochoczo kandyduje, mimo, że są wątpliowści prawne. Nie lepiej było poczekać, albo faktycznie wyłączyć się z głosowania??? Martwi mnie również to, że nie jest przewodniczącym rady, ale przewodniczącym 8 ( wraz z nim ) radnych. Martwią mnie jego gierki ( proszę posłuchać, co mówi na początku posiedzenia - wysuwa kandydaturę Wróblewskiego, chociaż dobrze wie, że nie miałby szans - Janusz, w swoim przemówieniu po wyborze powiedziałeś, że nie uniki, że razem itd. To po co była ta szopka? żeby nam, mieszkańcom oczy zamydlić? Głośno mówiłeś, że nie ufasz burmistrzowi i jesteś przeciwko niemu - a tymczasem liczysz na dobrą z nim współpracę. Martwi mnie, że mamy taką dziwną radę.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 12:46:15

    Za nierubstwo Mysłakowice dobrze płacą ten gostek jest niepotrzebny brak wiedzy u niego że Wójt nic z tym nierobi .

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-11-03 13:27:06

    Gratuluję Panie Januszu objęcia tego stanowiska. Zmiana przewodniczącego w radzie w trakcie kadencji to normalka. Była pierwsza przewodnicząca, po roku działalności radni zdążyli się poznać, poznać swoje cele, działania itd. Teraz świadomie wiedzą kogo chcą mieć na przewodniczącego. Życzę Panu Lichockiemu, żeby nie zabrakło mu zapału do działania przez następne 4 lata.

  • Radny Bogusław - niezalogowany 2019-11-03 13:32:00

    Radny Wróblewski na prawdę chce złożyć mandat radnego, czy to tylko takie obietnice bez pokrycia? Wzywa radnych, a sam nie ma odwagi tego zrobić. Dziecinada, brak powagi na maksa...

  • Radna Bogusława - niezalogowany 2019-11-03 13:40:17

    Radny Bogusław ma problem ze zrozumieniem:-) Radny Wróblewski apelował do wszystkich, żeby wspólnie złożyć mandaty. Kiedy powiedział, że złoży? Może mnie coś ominęło:-)

  • do mieszkańca - niezalogowany 2019-11-03 13:42:48

    A co takiego spektakularnego przez rok ta rada zrobiła? Szkoda, że nie ma obowiązku co rocznych sprawozdań radnych ze swojej działalności. Chętnie bym usłyszał, co nasi radni robią ( nie interesują mnie komisje i posiedzenia rady, bo to jakby jest wpisane w rolę )

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 15:18:54

    Podoba mi się linia obrony tutaj:-) Jahn głosował na siebie - okazało się, ze nie głosował. Wroblewski oświadczył, ze złoży mandat - okazało się, ze nie oświadczył:-) jest fajnie:-) dajcie namiary na ludzi od referendum. Wraz z rodzina będziemy pierwsi. Niestety głosowałem na doktora. Przepraszam.

  • gość 2019-11-03 15:36:39

    Widzę że Hochołom, Wiaterom i Lichockim non stop trzeba odświeżać pamięć. W poprzedniej kadencji podczas wyborów przewodniczącego radny Krzysztof Jahn wyłączył się z głosowania.Sesja miała miejsce w kwietniu 2015 roku i bardzo łatwo to sprawdzić. Dlaczego więc nie było remisu ? Ano pewnie dlatego, że radny Hochół sie obraził i nie przyszedł na sesję podsyłając tylko oświadczenie. Wagę gestu Jahna próbował jeszcze obniżyć wiceprzewodniczący Marcinkowski, wskazując, że przy obecnym rozkładzie poparcia, nie ma to znaczenia - niemniej gdyby Jahn zagłosował na siebie protest byłby pewny. Krzysztofa Jahna poparło siedmiu radnych, dwóch było przeciw, jeden się wstrzymał, a jeden oddał głos nieważny przy 12 obecnych.

  • gość 2019-11-03 15:39:48

    A przypominać trzeba bo sączycie ciągle hipokryzję i kłamstwa licząc na krótką pamięć mieszkańców....łajdaki.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 18:23:27

    Drodzy mieszkańcy nie mamy naco czekać taka rada nie jest nam potrzebna mamy dosyć tej kutni i takiej Rady ,czas na zmiany .

  • gość 2019-11-03 20:05:18

    Pan Lichocki mieszka w Szklarskiej?Czy tylko bywa? Moze ktoś wie?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 10:45:33

    Co będzie wtedy gdy uchwała nie będzie ważna o wyborze Przewodniczącego Rady Miasta jakie będą konsekwencje ,co dalej z radą i czy wtedy wszystkie uchwały do kosza które były głosowanie za nowego Przewodniczącego .Cz mógłbym odkogoś oczymać odpowieć wtej sprawie i co wtedy z Radą naszego miasta.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-11-04 11:52:48

    Przyszedł czas na zmiany, zmiana dokonana i nie ma czego roztrząsać. Może teraz rada będzie działać sprawnie, zajmie się zaległymi sprawami i spełnianiem obietnic wyborczych.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 11:54:29

    Co z tym referendum? Kto będzie je organizował? Czy to takie strachy na lachy?

  • Adam z SZ.P dol - niezalogowany 2019-11-04 12:00:37

    Radni są wybierani na czas kadencji więc nich sobie pracują jak umieją. Jeżeli nie potrafią w następnych wyborach mieszkańcy zweryfikują i wybiąrą innych może lepszych. Po co się podniecać i opluwać szanujmy się wzajemnie przecież przechodzimy koło siebie jesteśmy Polakami już nie wspomnę, że mieszkamy w SZ.P obok siebie nie dajmy się ośmieszać przez innych ! Z góralskim pozdrowieniam Hej !

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 13:38:11

    Grozi nam Komisarz.

  • gość 2019-11-04 16:40:29

    Jaki znowu komisarz?

  • #Referendum2020 - niezalogowany 2019-11-04 21:05:01

    Komisarz to nie groźba to alternatywa dla miasta. Komisarz czyli zarząd komisaryczny w przypadku odwołania Rady Miejskiej podczas #Referendum2020

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 07:42:19

    Mam dosyć tej Rady Miasta Co oni robią walczą tylko o stołki Wstyd drodzy radni Wstyd dla miasta i mieszkańców .Popieram zorganizowanie referendum iodwołanie Rady Miasta .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 08:08:55

    Jak mi wiadomo jest grupa mieszkańców ,która ma zorganizować referendum 2020 r ,popieram ,........

  • radny - niezalogowany 2019-11-05 13:09:02

    Nie godzę się na to aby burmistrz podejmował decyzje przeciwstawne do opinii komisji rady. Nie godzę się na to aby najważniejsze sprawy dla mieszkańców były przeprowadzane bez konsultacji społecznych(patrz ul. Urocza). Nie godzę się aby burmistrz wspierał deweloperów którzy zabudowują miasto i nie odprowadzają podatków(patrz sprzedaż terenów parku pod PKP). Nie godzę się na to aby burmistrz wspierał deweloperów aby mogli maksymalnie zabudowywać swoje działki(patrz ul.Kilińskiego). Nie godzę się na sprzedaż terenów miejskich i \'\'przejadanie\'\' pieniędzy(patrz budżet lat 2015-2018). Nie godzę się marnotrawienie pieniędzy na projekty które nigdy nie zostaną zrealizowane(\'\'nowy\'\' Moksial). Nie godzę się z brakiem lub słabą kontrolą pracy urzędników(patrz bardzo małe kwoty pozyskiwane z zewnątrz, dopłacanie do śmieci \'\'produkowanych\'\' przez apartamentowce z podatków mieszkańców). Jeśli wolą mieszkańców będzie odwołać radę to jest prawo demokracji. Samorząd jest największym po odzyskaniu niepodległości osiągnięciem Polski i Polaków. Jestem gotowy do współpracy z Burmistrzem ale to musi być chęć obustronna. Tu nie można się obrażać lub unikać. Rada nie może być \'\'tłem\'\' a takim w mniemaniu Burmistrza Grafa była za kadencji 2015-2018.

  • gość 2019-11-06 09:53:16

    Panie niby radny ....Proszę przykłady a nie pomówienia. Przykłady przejadania pieniędzy w kadencji 2014-2018 ? Konkretne. Rzucić kłamstwem każdy potrafi. Przejadanie pieniędzy to było dwumilinonowe zadłużenie MZGL, zadłużenie we wspólnotach, zadłużenie Przychodni Zdrowia, zadłużenie Spółki Sport, spłata kredytów kolejnymi kredytami....to było przejadanie i tak miasto było zarządzane do 2014 i wówczas się pan radny na to godził ? Może Pan radny przedstawi listę developerów którzy do 2014 roku kupili tereny miejskie i lub tylko uzyskali Warunki Zabudowy do listopada 2014 roku ? Porównajmy liczby na które wówczas się Pan godził. Słaby z pana radny skoro nie ma Pan pojęcia, że od nowego roku wszystkie nieruchomości niezamieszkałe a więc apartamentowce będą wyłączone z miejskiego systemu gospodarowania odpadami. Więc o czym ty mówisz człowieku ? I takich mamy radnych. Kompletnie niezorientowanych w miejskich sprawach. A taka rada rzeczywiście nadaje się tylko do tego żeby ją odwołać.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 18:17:18

    Takich mamy Radnych bezradnych Wstyd.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 18:18:39

    Takich mamy Radnych Wstyd.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-08 07:35:20

    Mamy dosyć tych rozgrywek w Radzie czs na zmiany jak najszybciej pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 11:55:20

    Uchwał Radnych Miasta została zaskarżona ,dotycząca powołania Przewodniczącego Rady Miasta Pana Lichockiego czekamy na wyniki rozczygnieńcia przez Wojewodę. Pan radny Lichocki nie powinien głosować na siebie .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 08:09:54

    Uchwała została zaskarżona przez grupę Radnych i mieszkańców czekamy na wyniki .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 10:53:51

    Poco czekać na wyniki rozwiązać tą rasę miasta nigdy nie dojdą do porozumienia ,jak mi wiadomo referendum mają zorganizować na początku 2020 R.Taka rada nam nie jest potrzebna Wstyd Wstyd dla mieszkańców i miasta.

  • gośćiu - niezalogowany 2019-11-10 12:31:59

    To czekamy na rozstrzygnięcie Wojewody, czy już wiemy, że nie powinien głosować na siebie?
    Po co rozwiązywać radę, skoro właśnie dochodzą do porozumienia?
    Jaki powód rozwiązania rady będzie podany w referendum? Odwołajmy radę, ponieważ ma czasem odmienne zdanie od burmistrza! Odwołajmy radę bo opozycja ma większość! Bez sensu...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 17:51:39

    A jaki powód był za odwołaniem Pani Przewodniczącej RM Druszkowwskiej żadny Pan Hochół stwierdził mamy większość w radzie i to był powód za odwołaniem Przewodniczącej ,śmiechu warte .Wstyd ,Wstyd .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 18:48:55

    Choroba na władzę oto przyczyna .

Dodajesz jako: |