:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Szklarska Poręba Chcą odwołać przewodniczącą Miejskiej - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 18/10/2019 17:07

Do biura Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie wpłynął wniosek o odwołanie Małgorzaty Drużkowskiej z funkcji Przewodniczącej.

Przed mieszkańcami Szklarskiej Poręby kolejna odsłona konfliktu w miejskim samorządzie. Grupa radnych skupiona w klubie "Lepsza Szklarska dla Mieszkańców" złożyła wniosek o odwołanie Przewodniczącej Małgorzaty Drużkowskiej, bowiem chce obsadzić tą funkcję kimś ze swojego grona.

To wydaje się być jedyny powód próby odwołania Przewodniczącej, ponieważ we wniosku nie pojawiły się żadne zarzuty, które mogłyby wskazywać, że Małgorzata Drużkowska wypełnia swoją funkcję w jakiś niewłaściwy czy niezadowalający sposób.

Podłoże obecnego podziału sięga jeszcze poprzedniej kadencji w której radni kojarzeni z poprzednim burmistrzem Grzegorzem Sokolińskim, pozostawali w dość głębokiej opozycji. W ostatnich wyborach udało im się uzyskać 5 mandatów, natomiast kandydujący na burmistrza G. Sokoliński przepadł w pierwszej turze uzyskując stosunkowo niewielką ilość głosów. Szybko jednak dobrali sobie sojuszników w postaci trójki radnych z komitetu Ryszarda Rzepczyńskiego, który w drugiej turze wyborów na burmistrza rywalizował z Mirosławem Grafem, ustępując mu jednak bardzo wyraźnie. Teraz przegrane komitety łączą siły a osiem głosów zapewnia minimalną większość w piętnastoosobowej radzie.

Nowa rada - stare konflikty można wręcz powiedzieć. Rada rzeczywiście jest nowa bowiem tylko 4 radnych poprzedniej kadencji uzyskało reelekcję. Konflikty są jednak stare i oparte o także prywatne niechęci. Atmosfera "odwetu" za przegrane wybory jest w opinii wielu osób komentujących obecną sytuację, również cały czas wyczuwalna.

Małgorzata Drużkowska miała być Przewodniczącą kompromisu. Jest w radzie jedyną reprezentantką KWW Łukasza Bogusza. Wybrana została w sytuacji patowej jaka miała miejsce na początku kadencji. Ponieważ radny Piotr Kozioł w czasie inauguracji pracy samorządu wybrał się na.... urlop, żadna ze stron nie była w stanie uzyskać większości (wybierano między radnym Mirosławem Hochołem - Dla Mieszkańców i radnym Rafałem Wróblewskim - Gospodarni dla Miasta). Podczas inauguracyjnej sesji przewodniczącego nie wyłoniono. Dopiero na kolejnej powierzono tę funkcję Małgorzacie Drużkowskiej.

Powierzono najwyraźniej tymczasowo, bowiem jedna ze stron miejskiej rady, pozostająca w opozycji do burmistrza Mirosława Grafa, nie zamierza jak widać rezygnować ze swoich aspiracji, czyniąc z funkcji przewodniczącego Rady przedmiot politycznych rozgrywek i sporów.

Złożony właśnie wniosek to drugie podejście "opozycji" do zmiany przewodniczącej. Poprzedni wpłynął 5 października. I choć w takiej sytuacji na zwołanie sesji jest 7 dni, wnioskodawcy oczekiwali, że odbędzie się ona już 8 października (jak zaznaczyli we wniosku). Szybko okazało się dlaczego. Znów prywatne plany jednego z radnych, któremu późniejszy termin nie pasował, sprawiały, że wnioskodawcy tracili większość. Wniosek więc został 8 października wycofany.

Teraz został ponownie złożony, więc należy zakładać, że wszyscy radni klubu "Lepsza Szklarska dla Mieszkańców", nie mają planów urlopowych i stawią się wreszcie w komplecie aby wybrać sobie przewodniczącego.

Kto nim będzie, wnioskodawcy na razie nie ujawniają. Naturalnym kandydatem powinien być szef klubu radnych Mirosław Hochół, ale w zakulisowych rozmowach wymieniana jest jeszcze kandydatura radnego Janusza Lichockiego.

Szklarska Poręba - Chcą odwołać przewodniczącą Rady Miejskiej

 

 

 

Reklama

szklarska poręba - chcą odwołać przewodniczącą rady miejskiej - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 18:29:59

    Moze by tak Radnych odwołać....po kolei,jak leci.
    Darmozjady i nieroby.....szkoda słów.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 18:57:43

    Powtórka z Piechowic.

  • Dron - niezalogowany 2019-10-18 20:33:14

    Nareszcie!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 20:47:51

    Mają większość w radzie a więc chcą swojego przewodniczącego. To dla mnie zrozumiałe. Za to nie bardzo trafiają do mnie wnioski autora artykułu, że prawdopodobnie jest to "zemsta za przegrane wybory". Wygląda mi to bardziej na sytuację, gdzie to obecnemu burmistrzowi bardzo zależy na robieniu z siebie ofiary. Gra na emocjach, przypomina to sytuację z katastrofą smoleńską, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością ale ma olbrzymie przełożenie polityczne. Burza w szklance wody, i tyle w temacie.

  • gość 2019-10-18 21:28:22

    - Ludzie opamiętajcie się! Rok nie minął od początku kadencji, a wy ciągle się kłócicie i robicie przewrót w radzie?! Lepiej weźcie się do pracy, bo potencjał miasta nie jest wykorzystywany. Nie zajmujcie się sobą, ale sprawami, które powierzyli wam mieszkańcy. Gdyby tu chodziło tylko o zmianę przewodniczącego bo mają większość to ok. Ale ciąg zdarzeń wskazuje na odwet za przegrane wybory : a więc blokowanie budżetu, a więc brak wotum zaufania, a więc blokowanie inwestycji....byle tylko zaszkodzić burmistrzowi i w konsekwencji całemu miastu. A na koniec móc powiedzieć - Wina Tuska...oj przepraszam Grafa.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 21:57:54

    Widać kończy się strefa komfortu Pana Burmistrza. Mieszkańcy też pokazali jak spadło jego poparcie w mieście w czasie wyborów. Panie Graf, wstyd.....

  • gość 2019-10-19 01:57:24

    Tą Radę trzeba rozwiązać. DLA DOBRA SZKLARSKIEJ PORĘBY !!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 05:09:10

    Ile trzeba zebrać podpisów żeby odwołać tych bezradnych którzy mącą-chodzi mi o referendum? Odpowie mi ktoś, czy to możliwe?

  • GIR - niezalogowany 2019-10-19 11:00:31

    Czas na : #Referendum2020 Odwołajmy skłóconą i rozkapryszoną Radę Miasta która szkodzi Szklarskiej Porębie !!!

  • gość 2019-10-19 12:13:40

    "siedmiu wspaniałych"
    "siedem grzechów głównych"
    "siedem uczuć"
    nie wiem jaki film tu pasuje ? Chyba żaden.....

  • gość 2019-10-19 16:58:39

    #Referendum2020 - odwołajmy nieudolną radę Szklarskiej Poręby

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 17:10:31

    Tak to się kończy gdy Dżastiny i Dżessiki wybierają byle kogo.
    Gówna w głowie
    gówna na talerzu
    papieroch w gębie
    dopalacz we krwi.
    Patologiczne POKOlenie decyduje o Polsce.

  • gość 2019-10-20 09:53:18

    Ta Rada to dno. To który to już wniosek o odwołanie ? Składają i wycofują bo jeden ma urlop, drugi idzie na wesele i biedaki większości nie mają. Jeszcze pomyłki w głosowaniu : był przeciw głosuje za....Dobrze ktoś napisał - Nie zajmujcie się sobą, ale sprawami, które powierzyli wam mieszkańcy. Kury wam szczać prowadzać a nie przewrót w Radzie robić.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-20 10:08:21

    W poprzedniej kadencji p. Burmistrz wraz ze sprzyjającą mu wówczas grupą radnych odwołali nowego przewodniczącego rady natychmiast po jego powołaniu. Na tę funkcję powołali radnego z komitetu burmistrz -p. Jahna. Nie nie było żadnych argumentów, uzasadniania tej decyzji. Zadziałało prawo większości. Czy p. Burmistrz ma krótką pięć?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-20 14:08:50

    Od kiedy Burmistrz odwołuje przewodniczących Rady?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-20 19:54:34

    Wstyd co radni bezradni wyprawiają ,wstyd dla nas i miasta

  • gość 2019-10-20 21:47:20

    Warto sobie przypomnieć dlaczego radny Hochół został odwołany. Nawet Nowiny Jeleniogórskie pisały wówczas : "Chocholi taniec na sesji w Szklarskiej Porębie" https://www.nj24.pl/article/chocholi-taniec-w-szklarskiej-porebie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 08:15:43

    Drodzy radni co wy wyprawiacie nie róbcie nam wstydu ,nie możecie dojść do porozumienia .Przestańcie pluć jadem nienawiści do niczego to dobrego nie doprowadzi. Zgoda buduje niezgoda rujnuje ,jestem mieszkańcem od urodzenia mam 78lat Wstyd jeszcze raz wstyd

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 08:31:37

    Czas na zmiany takiej rady miasta my mieszkańcy nie chcemy idziemy na referendum

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 18:47:46

    Też uważam czas na zmiany ,taka rada nam nie jest potrzebna która nic nie robi tylko się kuci .

  • Mars - niezalogowany 2019-10-21 22:07:50

    Żałosna jest ta rada. I żałosny jest ten Olszewski który na swoim Głosie, gdzieś na peryferiach internetu, obszczekuje tchórzliwie burmistrza Grafa.

  • gość 2019-10-22 07:56:37

    Ciężko przeżyć powstałą opozycję, prawda? A tak było miło. Cztery lata zbijania bąków, czyli administrowania zamiast rządzenia, o którym Graf nie ma pojęcia.

  • gość 2019-10-22 23:02:58

    Jaką opozycję ? Po jaką cholerę wprowadzacie polityczne terminy do samorządu ? Polityka powinna zostać za drzwiami za którymi odbywa się sesja. Rządzić ? Miastem trzeba zarządzać a nie się rządzić jak chce ta totalna pseudoopozycja i cierpiący na obsesję jej pseudo rzecznik Olszewski.

  • gość 2019-10-23 18:09:54

    Dzisiejsze posiedzenie Nadzwyczajnej Sesji pokazało wiele.Powoli odkrywają się prawdziwe oblicza Radnych . Rada powinna zostać odwołana.Ponieważ po tym spektaklu nikt sam mandatu nie złoży powinni zrobić to mieszkańcy!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-28 08:04:52

    Drodzy mieszkańcy proszę was o udział w referendum 2020 r czs na zmiany .Wybierajmy młodych i zaufanych i mondrych ,którzy nie będą mońcić i będą godnie nas reprezentowali w radzie .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-30 08:19:14

    Zapraszam na Sesje Rady Miasta wdniu dzisiejszym do MOKSiAl Szklarska Poręba ,będzie się działo pozdrawiam.

Dodajesz jako: |