:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Portal 24jgora.pl 23/10/2019 15:02

Jednym z głównych punktów dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w Szklarskiej Porębie było odwołanie z funkcji Przewodniczącej Rady Małgorzaty Drużkowskiej. Wcześniej jednak wniosek o samorozwiązanie Rady złożył jej członek Rafał Wróblewski, argumentując to tym, że Rada w obecnym składzie działa na szkodę miasta i mieszkańców.

Radny Rafał Wróblewski złożył wniosek o samorozwiązanie się Rady Miasta i ponowne poddanie się weryfikacji wyborców. Zaapelował jednocześnie do mieszkańców o zbieranie podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie odwołanie Rady Miasta.

Uzasadniając swój wniosek radny zadał szereg bezkompromisowych pytań :

 Ponieważ jednak wniosek nie zyskał oparcia w przepisach dotyczących samorządu nie mógł być procedowany. Przystąpiono więc do procedury odwołania Przewodniczącej.

Grupa radnych skupiona w klubie "Lepsza Szklarska dla Mieszkańców" złożyła wniosek o odwołanie Przewodniczącej Małgorzaty Drużkowskiej, bowiem chce obsadzić tą funkcję kimś ze swojego grona.

To wydaje się być jedyny powód próby odwołania Przewodniczącej, ponieważ we wniosku nie pojawiły się żadne zarzuty, które mogłyby wskazywać, że Małgorzata Drużkowska wypełnia swoją funkcję w jakiś niewłaściwy czy niezadowalający sposób.

O uzasadnienie wniosku zwrócił się radny Krzysztof Jahn : 

Chcecie Państwo obsadzić funkcję przewodniczącego – Bo się Wam należy ? Co to jest za argument ? To co jeszcze się Wam należy ? Co jeszcze chcielibyście dostać aby w końcu zacząć w końcu działać na rzecz miasta i jego mieszkańców ? Od dłuższego już czasu fundujecie nam Państwo jakiś żenujący spektakl, robienia na złość. Rok nie minął od początku kadencji, a wy zamiast dążyć do zgody i kompromisu robicie przewrót w radzie?!

Wnioskodawcy jednak dyskusji nie podjęli. Swoje oświadczenie złożyła za to Przewodnicząca Małgorzata Drużkowska :

Szanowni Państwo w zasadzie nie pozostaje mi nic innego jak podziękować Państwu za te 11 miesięcy wspólnej pracy, podczas której miałam przyjemność kierować pracą Rady Miasta. 11 miesięcy to wystarczający czas, by mnie poznać i ocenić moją pracę. Wolę budować niż burzyć. Zawsze opowiadałam się za pracą zespołową. Teraz prosiłabym tylko o uczciwą ocenę mojej pracy przy podejmowaniu decyzji. Niech ta decyzja wypłynie z uczciwej oceny, a nie przesłanek małej polityki. Nie róbmy z funkcji Przewodniczącego Rady, przedmiotu rozgrywek, bo z pewnością nie tego oczekują mieszkańcy Szklarskiej Poręby. Wszak nie sobą powinniśmy się zajmować ale sprawami, które powierzyli nam mieszkańcy. Możecie być Państwo pewni, że niezależnie od wyników głosowania dalej będę pracować dla Szklarskiej Poręby i dobra jej mieszkańców.

Ostatecznie stosunkiem głosów 8 : 6 Małgorzata Drużkowska została odwołana. Sama zainteresowana wyłączyła się z głosowania aby pozostać w zgodzie z art. 25a Ustawy o Samorządzie Gminnym i nie głosować we własnej sprawie.

Ten punkt budził nieco wątpliwości. Jakkolwiek opinie prawne nie są jednoznaczne to jednak w wyroku  Naczelnego Sądu Administracyjnego przyjęto, że interes radnego w tym, aby zostać wybranym na przewodniczącego rady, należy uznać za interes prawny radnego, w związku z czym kandydat na przewodniczącego nie może wziąć udziału w głosowaniu.

Jedynym kandydatem na Przewodniczącego był radny Janusz Lichocki. W głosowaniu nad wyborem nie wziął udziału i zakończyło się ono wynikiem 7:7. Więc póki co Rada Miejska w Szklarskiej Porębie pozostanie bez Przewodniczącego.

Rada Miasta w Szklarskiej Porębie bez Przewodniczącego

 

 

 

 

Reklama

rada miasta w szklarskiej porębie bez przewodniczącego - komentarze opinie

  • gość 2019-10-23 18:20:38

    Dzisiejsze posiedzenie Nadzwyczajnej Sesji pokazało wiele.Powoli odkrywają się prawdziwe oblicza Radnych . Rada powinna zostać odwołana.Ponieważ po tym spektaklu nikt sam mandatu nie złoży powinni zrobić to mieszkańcy!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 18:33:34

    Brak merytorycznego przygotowania,brak argumentów,nieumiejetność konstruowania uchwał .Czy tak zamierza pracować Rada do końca kadencji? To jest nieporozumienie. Przykro to stwierdzić ,ale ta Rada powinna zostać rozwiązana.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 19:12:17

    Jaki wniosek złożył radny Wróblewski? Nic nie złożył. Powiedział, że jego zdaniem radni powinni złożyć mandaty ale nie wie, czy prawnie można tak zrobić. Radca prawny poinformował, że nie ma takiej możliwości i to był koniec tematu. Proszę jeszcze raz przejrzeć materiał video i nie manipulować opinia publiczną. Druga sprawa, radny Jahn twierdzi, że zmiana organizacyjna wewnątrz rady przynosi szkodę dla miasta. W jaki sposób? A dlaczego radny Jahn nie był taki oburzony, jak wybierano go na przewodniczącego rady za poprzedniej kadencji? Też reprezentował obóz większościowy. Rozumiem, że wtedy to oczywiscie bylo na korzyść miasta. Hipokryzja i jedna wielka manipulacja.

  • gość 2019-10-23 19:21:28

    Gość - niezalogowany
    2019-10-23 19:12:17
    Oj tam! Co się rzucasz!? Jak Redaktor Dziennikarz napisał, że Wróblewski wniosek złożył, to znaczy że złożył. Po co drążyć? :)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 19:36:19

    Podziękujemy tym wszystkim zadymiarzom i mącicielom w przyszłych wyborach-będziecie w jednym klubie nieudaczników z Sokolińskim który podżega koleżków partyjnych i z Karpiejem-elita że ho, ho....

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 19:58:41

    Czyżby Radni chcieliby rządzić sami? Mając większość do tego zmierzają. A skąd my to znamy?..z sejmu oczywiście...Pani Małgosia byla naj bardziej odpowoednia osobą a to ze nie zgadzała się i nie przyklaskiwala opozycji? Bardzo wzruszyłam się Pani wypowiedziami. Takich Radnych jak p.Wroblewski i p.Malgosia mogłaby być większość, bo widać że dobro szklarskiej leży im na sercu

  • gość 2019-10-23 20:02:20

    Radny Wróblewski złożył wniosek o samorozwiązanie Rady. Wniosek ze względów formalnych nie był procedowany. Skoro chcecie być tak precyzyjni to dodajmy, że nikogo z radnych typu Hochól, Wiater, Kozioł czy Michałków na złożenie takiego wniosku - postulatu, nie było i nigdy nie będzie stać bo mają "gęby" przyspawane do koryta. Radny Wróblewski pokazał, że jego nadrzędnym celem jest dobro miasta i skuteczność i wydolność Rady Miejskiej a nie stołek radnego Poczytajcie też definicję słownikową słowa wniosek. Wówczas będziecie wiedzieć, że nie każdy wniosek jest projektem zgłaszanym pod obrady ciała kolegialnego jak Wam to tłumaczy Olszewski.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 20:31:16

    Piechowicki się na da

  • gość 2019-10-23 20:57:35

    Ci durnie nawet uchwały nie potrafią przygotować. Jak można wykonanie uchwały o odwołanie przewodniczącego powierzyć burmistrzowi ????

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 21:02:58

    Dobrze, ze ktoś po latach w końcu powiedział o co w tej radzie chodzi. Złóżcie wszyscy mandaty, będzie lepiej dla Szklarskiej. Panie Wroblewski, brawo. Ma Pan jaja!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 21:08:36

    Radny Wróblewski jest jak jaskółka w tej radzie- co prawda jedna wiosny nie czyni, ale może zachęci radnych wiekszościowych do nauki jak merytorycznie, z szacunkiem prowadzić dialog. Jak uzasadniać swoje tezy, nie ośmieszając się za każdym razem..
    Wstyd Panowie- bo Panie w tej radzie w mniejszości i bez siły przebicia...
    Słuchajac tego wszystkiego aż chciałoby się powiedzieć: Panom już dziękujemy...

  • Kocham Dolną - niezalogowany 2019-10-23 21:22:11

    Oglądając dzisiejszą sesję odnoszę wrażenie że Rada Miasta, a raczej jej większość popodła w skrajną upadłość. Udowodnili to odwołując bezpodstawnie przewodnicząca Rady Miasta. Apeluję do mieszkańców naszego miasta o to ,żeby powtórzyć wybory do Rady miejskiej. Będziemy zbierać podpisy odnośnie odwołania RM. Koniec z dewastacjä miasta,koniec z Sokolińskim który za wszelką cenę chce wsadzić swoje 5 groszy prowadzące do upadku Miasta

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 21:23:17

    Banda nierobów i niekompetentnych bałwanów.
    Pozostałość po nieudolnych burmistrzach .
    Dramat....miejmy nadzieje ze niedlugo te dziady znikna z zycia Urzedu Miasta i przestana dzialac na nasza szkodę.
    Ja bym ich nawet za doplata w tylek nie chcial kopnac.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 21:49:57

    Klasa Pani Druzkowskiej i Pana Wroblewskiego zasługują na szacunek. I odwołujmy ta radę!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 22:03:47

    Taka sytuacja w radzie trwa już piąty rok z tą różnicą, że w poprzedniej kadencji radni burmistrza byli w większości więc burmistrz nie nagłaśniał medialnie konfliktów ponadto sesje nie były transmitowane. Aktualnie radni burmistrza są w mniejszości. Sytuacje, które w poprzedniej kadencji przechodziły bez problemu min. również odwołanie przewodniczącego, dzisiaj są sensacją.

  • gość 2019-10-23 22:17:51

    Mylisz się kolego : Nawet Nowiny Jeleniogórskie pisały wówczas : Chocholi taniec w Szklarskiej Porębie https://www.nj24.pl/article/chocholi-taniec-w-szklarskiej-porebie . Więc takie bzdury to sobie pisz na Głosie Olszewskiego. Tam ci może uwierzą.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 22:48:12

    Jak widać Sokoliński dalej jest na ustach "grafowych". Drodzy "grafowi" anonimowo walić jest łatwo a może tak przyjdźcie na sesję i pokażcie swe twarze. Wasz Guru zafundował mieszkańcom co najmniej 2-krotną stawkę za wywóz śmieci która zostanie zfinansowana do końca roku z bużetu. Jej koszt to jedyny milion złotych. Mało??? To zobaczycie rachunki po nowym roku. Wasz Guru chowa głowę w piasek i unika spotkań z radnymi??? Taka współpraca?? A co Wy na to że na realizację obwodnicy przeznaczył w nowym budżecie 0 złotych??? Mało??? To może jednokierunkowa Urocza bez żadnej konsultacji z mieszkańcami którzy od lat płacą podatki prowadząc działalność??? Mało??? To może są chętni na działkę za 34zł/m2 na Białej Dolinie??? Mało??? Kto sprzedał działki na których był park pod PKP??? Wasz Guru. A wiecie ile bedzie kosztował mieszkańców Szklarskiej idiotyczny pomysł dzierżawy dworca PKP po remoncie??? Walcie do waszego Guru on gwarantuje fałszywy uśmiech i klepnięcie po plecach. " ...jacy oni źli....."

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 23:08:19

    Ocho....jakis wielbiciel Sokolinskiego chyba...to wlasnie przez takich w tym miescie nie bedzie normalnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 23:21:21

    Zaraz zaraz to Guru sam se tak te rzeczy wymyśla, czy są mu przez kogoś powierzane? No chyba ktoś na tych sesjach głosuje nad uchwałami .Chyba, że napirw głosuje za, potem przeciw a potem się wstrzymuje ,no to potem może nie pamięta ,że w ogóle głosował

  • gość 2019-10-23 23:25:20

    Pokaż mi więc gminę w której nie rosną stawki za śmieci. W Jeleniej jest to 4 razy więcej. Niestety wszystkie gminy zrzeszone w Związku Gmin i korzystające z usług KCGO zapłacą o wiele więcej. Realizacja obwodnicy ? Czas chyba przypomnieć jak wyglądało 8 lat starań i lobbowania o obwodnicę przez guru Sokolińskiego. Otóż przez 8 lat (2006 -2014) do GDDKiA wpłynęło ze szklarskiej Poręby jedno ....JEDNO pismo z zapytaniem o ewentualne plany i na tym koniec. W odpowiedzi uzyskano info, że inwestycja nie została uwzględniona w Programie Budowy Dróg Krajowych, również jeśli chodzi o przyszłą perspektywę finansową. Obecnie GDDKiA prognozuje, że po zakończeniu budowy S3 znacznie zmniejszy się ruch tranzytowy. Przewiduje się likwidację DK-3 a jej końcowy odcinek Bolków - Jakuszyce stanie się DK-5. Więc wszystkie zobowiązania wobec dk-3 można będzie uznać za niebyłe. Obwodnica nie powstanie, dopóki Czesi nie przebudują drogi Tanvald - Harrachov którą zimą często zamykają. Więc nikt nie wywali setek milionów nadrogę która przy pierwszych opadach śniegu będzie się kończyć na granicy. Budowa małej obwodnicy od Ponurej Małpy ? No brawo. Warto przypomnieć, że teren na którym zaplanowano przebieg obwodnicy został sprzedany....a inwestor tylko czeka jak obwodnica zostanie wpisana do Planu Zagospodarowania żeby przybiec po 3 bańki odszkodowania. Tak się rządziło do 2014 roku w Szklarskiej Porębie. Oczywiście chętnie się możemy policytować ile Warunków Zabudowy wydał Sokoliński pod apartamentowce.....skoro dziś jest taki pierwszy (zaraz po Olszewskim) do krytyki wszystkiego co się w mieście dzieje.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 23:31:20

    Czyżby Radni z kadencji poprzedniego Burmistrza zapomnieli kto przygotowywał sprzedaż działek pod PKP? A Urocza nie była przypadkiem konsultowana z mieszkańcami na ich wniosek? A za podwyżką śmieci opozycja głosowała przeciw?
    Tracicie państwo wiarygodność. Pogódźcie się z tym w końcu ,że to Wasz Guru nie jest miłe widziany na salonach.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 23:58:28

    CZAS NA POBUDKĘ W PIECHOWICACH.

    RADNI I BURMISTRZ szykują smieciowy ARMAGEDON CENOWY!

    POBUDKA PIECHOWICE!

    ORGANIZUJEMY SIĘ W SPRAWIE ODWOŁANIA BURMISTRZA PIECHOWIC.

    CZAS NA REFERENDUM W PIECHOWICACH.

  • gość 2019-10-24 00:55:16

    Boże jak Lepsza Szklarska dla Mieszkańców walczy o stanowiska o kasę dla siebie Nie maja pojęcia co tak naprawdę się dzieje w Szklarskiej Weźcie się do roboty I zróbcie coś dla miasta a nie dla siebie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 05:00:55

    Zróbmy referendum, pogonić tych radnych bezradnych w cholere. Nikt nie patrzy na nas mieszkańców, patrzą aby im w dupach było dobrze. Najważniejsze dostać się do koryta, jak się dostaną to mają głęboko w dupie mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 07:20:11

    To się zagotowało u skoczków. Chyba w nocy nie spaliście? Chyba guru połamanego stylu V poczęstował was dużą kawą. W pisaniu tych bzdur pobiliście nawet miał miał w okularach bez czwórek

  • Były mieszkaniec - niezalogowany 2019-10-24 07:31:16

    Czyli jak w Sejmie, tylko kasa się liczy dlatego zostaje posłem radnym.Oto obraz Polaka .Bismarck powiedział : Polacy to taki naród z którym trudno wojować,ale dajmy im wolność a smi się zniszczą

  • gość 2019-10-24 07:34:51

    Teraz radnemu Wróblewskiemu pozostaje złożyć mandat, jeśli chce być wiarygodny w swojej propozycji.

  • gość 2019-10-24 07:47:46

    Radny Wróblewski jest akurat najbardziej wiarygodny z radnych tej kadencji. Wypunktował opozycję. Proszę zwrócić uwagę, że nie było słowa protestu ze strony Hochołów, Wiatrów i Kozłów. Bo inie mają nic na obronę siebie i swojej hipokryzji.

  • #referendum2020 - niezalogowany 2019-10-24 07:51:14

    Funkcje Przewodniczącego się im należy ? Ha ha ha To co się im jeszcze należy ? Bezpłatne bilety do kina i zniżka na PKS ? Kop w dupę się im należy i przejażdżka na taczce a nie kierowanie radą.

  • Referendum-TAK - niezalogowany 2019-10-24 09:04:51

    A w którym miejscu swojej wypowiedzi Radny Wróblewski mówi, że to on sam ma złożyć mandat??? Mówi: złożMY, poddajMY się ocenie wyborców. Akurat tego radnego będzie mi szkoda, ale tak - jestem za referendum.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 09:06:53

    Co wy radni robicie wstyd dla naszego miasta i mieszkańców nie po to was wybraliśmy ,kabaret mamy wtelewizj .Uważam żeby my mieszkańcy powiniśmy zrobić porządek odwołać tych Radnych Pozdrawiam i życzę dobrego dnia .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 09:18:22

    Wystarczy pozbyć się głównego mąciciela i mieszacza Kózła i wszyscy się powoli dogadają

  • gość 2019-10-24 09:25:43

    Czas odwołać tą Radę bo to co się wyrabia od początku tej kadencji to karygodne, mieszkańcy są już zmęczeni tymi kłótniami i rozgardiaszem, który jest już na każdej sesji. Daliśmy Państwu mandat zaufania i.pracy na rzecz miasta A tu jest cały czas walka i nieporozumienia. Takiej Szklarskiej Poręby my nie życzymy.sobie opinia o naszym mieście jest już znana nie tylko w Polsce alei zagranicą. Dlatego będziemy wnioskować o Referendum w sprawie odwołania całej Rady Miasta i ponowne wybory do samorządu Szklarskiej Poręby.

  • gość 2019-10-24 09:26:25

    Czy ktoś zna argumenty Radnych, głosujących przeciw wyborowi Pana Lichockiego na Przewodniczącego Rady?

  • gość 2019-10-24 09:36:16

    Tak, podstawowym argumentem był brak powodów dla zmiany Przewodniczącego Rady

  • gość 2019-10-24 09:39:44

    Podstawowym argumentem jest HONOR ,którego Ci drudzy chyba nie mają.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 09:51:16

    CZAS NA POBUDKĘ W PIECHOWICACH.

    RADNI I BURMISTRZ szykują smieciowy ARMAGEDON CENOWY!

    POBUDKA PIECHOWICE!

    ORGANIZUJEMY SIĘ W SPRAWIE ODWOŁANIA BURMISTRZA PIECHOWIC.

    CZAS NA REFERENDUM W PIECHOWICACH.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 10:23:05

    Bareja, ups Sokolinski, wiecznie żywy:-)

  • gość 2019-10-24 13:39:55

    Sokoliński, Karpiej, Tusk, Merkel, Stalin, Mussolini, wszyscy źli, wszyscy uwzięli się na Grafa. Jaki ten Graf biedny! Dobrze że z nieba zstąpił mu anioł, przybrał postać wycacanego celebryty w gajerku. Rozśpiewany i roztańczony dyrektor hotelu (sic!). Alleluja! Niech spłonie na stosie to zło, które dorwało się do koryta [ok. 1000zł/m-c!!! Skandal] Nastanie pokój, zbawca, pan od wuefu pomoże wstać z kolan a nasza kraina spłynie miodem i mlekiem. Kocham Mirka!

  • gość 2019-10-24 13:54:43

    Dlaczego wszyscy źli ? Ośmiu cymbałów to nie wszyscy :) Ośmiu niesamodzielnych cymbałów, którzy chcą powrotu nepotyzmu, kolesiostwa, kupczenia miejskimi nieruchomościami i baletów i chlania w Kołobrzegu. Ośmiu to nie wszyscy a już na pewno nie Pan Karpiej.

  • gość 2019-10-24 13:56:01

    Boicie się ponownej aktywności Mirka Karpieja ? Słusznie. On podpisy potrzebne do wniosku o przeprowadzenie referendum zbierze w dwa dni.

  • Małgorzata - niezalogowany 2019-10-24 15:31:21

    "Jaki ten Graf biedny! Dobrze że z nieba zstąpił mu anioł, przybrał postać wycacanego celebryty w gajerku. Rozśpiewany i roztańczony dyrektor hotelu (sic!). Alleluja!" - jezyk Pana Olszewskiego poznam zawsze i wszędzie:-) Ta wysoka kultura i piękna składania. Wolę wycycanego celebrytę oglądać, zdolnego jak się okazuje, niż starszego, niezbyt zadbanego, sfrustrowanego człowieka....

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 15:38:00

    Rada Miasta nie może sama się rozwiązać, natomist radny może złożyć mandat.
    Dedykowane Rafał Wróblewski gwoli uzupełnienia wiedzy:
    „Art. 383. § 1. Wygaśnięcie mandatu radnego następuje w przypadku:
    1) śmierci;
    2) utraty prawa wybieralności lub nieposiadania go w dniu wyborów;
    3) odmowy złożenia ślubowania;
    4) pisemnego zrzeczenia się mandatu;
    5) naruszenia ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji lub działalności;
    6) wyboru na wójta;
    7) niezłożenia w terminach określonych w odrębnych przepisach oświadczenia o swoim stanie majątkowym.”.
    Jak widać, ustawodawca dopuszcza jednostronne zrzeczenie się mandatu przez radnego dokonane na piśmie. W związku z powyższym osoba wykonująca mandat w każdej chwili ma możliwość rezygnacji i żaden z organów gminy nie może się temu sprzeciwić, ponieważ jest to czynność jednostronna, posiadająca w dodatku cechy oświadczenia woli, co oznacza, że można je nawet odwołać w szczególnych przypadkach (dotknięcie wadą oświadczenia woli): „pisemne zrzeczenie się mandatu – polega na jednostronnej czynności radnego dokonanej w formie pisemnej. Nie wymaga zgody adresata.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 16:38:28

    Panie Mirku Karpiej w pełni popieramy ,i niech Pan zbiera podpisy za odwołaniem naszej rady miasta mamy do Pana zaufanie ,koniec tego kabaretu w naszym mieście .Wstyd jeszcze Wstyd .....

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 17:13:54

    Jestem zaskoczona co do Pana Mirka Karpiej podziwiam tego człowieka często chodzę do sklepu i widzę tego Pana jak dba o nasz Orlik mało takich ludzi ,przestańcie sié czpiać tego Pana .Nie głosowałem na Pana Mirka wyborach samorządowych czego żałuję głos oddałam na Pan Hochół i uważam że zrobiłam błąd czego żałuję. Myślałam że ta rada będzie dbała o nasze miasto a nie będę oglądała kabaret .Jak zostanie zorganizowane referendum w naszym mieście obiecam że cała nasza rodzina zagłosuje za odwołaniem Rady Miasta .Szanowni Radni nie róbcie wstydu dla miasta i mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 17:20:12

    Pnie Mirku nie ma na co czekać niech Pan zbiera podpisy za odwołaniem Radnych bezradnych w naszym mieście czas na zmiany pozdrawiam Pana Jasia.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 17:44:04

    Widać że bójcie się Pana Mirka on na pewno podpisy za odwołaniem Rady zbierze się w ciągu 2 -dni Panie Mirku pozdrawiam i życzę Panu dużo zerówka .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-25 08:46:56

    Jle trzeba zebrać podpisów za odwołaniem Rady Miasta .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-25 13:51:52

    Około 300 podpisów.

  • gość 2019-10-25 14:06:37

    Podpisać musiałoby się 10 % uprawnionych do głosowania czyli ok 580 - 600 podpisów













  • gość 2019-10-25 14:36:28

    Nigdy już nie pójdę na żadne wybory ,co mi się nie nigdy zdarzyło do tej pory.,w referendum też nie będę uczestniczyć.Dosyć mam dziadowskiego kabaretu.Wstyd i żenada ,kogo byśmy nie wybrali to ten sam cyrk.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-27 10:47:36

    Radny na Sesji Nadzwyczajnej Pan Jan Krzysztof dał propozycje żeby panie Cebulowe została Przewodniczącą Rady Miasta, uważam że ta pani dała by sobieradę radę.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-28 07:58:24

    Pani Cebulowa na Przewodniczącą Rady Miasta to by był błąd .

  • gość 2019-11-03 13:41:46

    Ten Wróblewski to ma niezły plan. Wezwał radnych do złożenia mandatów, oni by złożyli, a on nie :) tak by ich zrobił w konia :) Dla przykładu powinien pierwszy złożyć mandat radnego, chyba że to tylko takie straszenie...

  • Bożena - niezalogowany 2019-11-10 12:36:27

    5) naruszenia ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji lub działalności

    To dlatego Rafał Wróblewski chce złożyć mandat radnego. Przecież prowadzi działalność gospodarczą na mieniu gminy. Ciekawe kiedy złoży mandat.

Dodajesz jako: |