:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikacja, Przystanki zmieniają nazwy - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 22/08/2019 12:41

Od 20 sierpnia wiele przystanków komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze zmieniło nazwy.

Nowe rozwiązania weszły w życie 20 sierpnia. Według pomysłodawców mają one na celu ułatwienie orientacji przy przesiadkach dla osób nie znających układu przystanków komunikacyjnych w danym rejonie miasta lub są efektem propozycji mieszkańców.

Pasażerowie oczekują także nazw bardziej zrozumiałych, a przy tym zawierających informacje o ważnych obiektach w okolicy.

Wykaz przystanków które zmieniły nazwę : (nazwa stara - nazwa nowa)

Elsnera szpital - Szpital
Ogińskiego II - Ogińskiego działki
Anieli Krzywoń - Lwówecka KPSW
Wincentego Pola Tunel - Stadion miejski
Jelfa - Słowiańska
Optyczna - Waryńskiego
Waryńskiego - Waryńskiego 14
Maciejowa Kościół - Wrocławska Kościół
Kosynierów - Dziwiszowska
Grabarów - Łączna
Dworzec Główny - Dworzec Kolejowy
Kochanowskiego - Uniwersytet Ekonomiczny
Zachodnia - Transportowa
Sudecka Ptasia - Ptasia
Hotel - Sudecka Cmentarz
Koszary - Muzeum Historii i Militariów
Nowy Cmentarz - Sudecka Nowy Cmentarz
Czarnoleska - Kalinowa
Mała Poczta - Wolności poczta
Osiedle Pomorskie - Gdańska
Goduszyn dolny - Goduszyńska Rondo
Goduszyn średni - Goduszyńska Kościół
Goduszyn górny - Goduszyńska
Spółdzielcza objazdowa - Objazdowa
Cieplice PKP - Dworcowa cmentarz
Lubańska - Stacja Kolejowa Cieplice
Strzelecka Góra - Sołtysia Góra
Pod Koroną - Plac Piastowski
Daniłowskiego - Termy Cieplickie
Osiedle XX-lecia - Dwudziestolecia
XX-lecia pętla - Podgórzyńska
Cieplicka Cervi - Cieplicka Uzdrowisko
Osiedle Orle pętla - Wita Stwosza
Sobieszów Muflon - Muflon
Jagniątków Kościół - Michałowicka Kościół
Dom Hauptmanna - Dom Gerharta Hauptmanna
Jana Pawła II PKS - Dworzec Autobusowy
Godzisz działki - Sobieskiego działki
Osiedle Czarne - Wrzosowa
Skowronków - Wesoła
Orzeszkowej - Dwór Czarne
Czarnoleska piekarnia - Malinowa
Czarnoleska szkoła - Kalinowa
Czarnoleska 42 - Borówkowa
Osiedle Orzeszkowej - Mickiewicza
Krośnieńska - Krośnieńska cmentarz.


 

Reklama

przystanki mzk zmieniają nazwy - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-22 14:05:27

    "Czarnoleska" i "Czarnoleska szkoła"
    Obie nazywają się Kalinowa
    To napewno pomoże w orientacji

  • gość 2019-08-22 14:21:57

    To idioci nawymyślali. Szczególnie dla starszych ludzi. Po co to było ruszać?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-22 15:58:26

    Osiedle czarne każdy wiedział gdzie jest a teraz jak zmienili na Wrzosowa to nie bardzo ludzie wiedzą gdzie to a przystanek osiedle czarne szkoła został bez zmian gdzie tam nawet nie ma szkoły poroniony pomysł

  • Zdzich JG 2019-08-22 16:31:23

    A ja uważam że to bardzo dobry pomysł.Autobusy 1 obecnie kończą na Czarnym w dwóch miejscach.Często ludzie się pytali czy dawny przystanek Orzeszkowej to nie Osiedle Czarne. Natomiast Czarnoleska szkoła(obecnieKalinowa) to już dawno powinien zostać zmieniony bo przecież ile to już lat szkoły tam nie ma.Podobnie 12,która od lat nie kończyła na Czarnoleskiej.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-22 16:58:30

    I weź tu wytłumacz turyście na jakim przystanku ma wysiąść jak sam nie wiesz jak się ów nazywa - dobra zmiana hahahhaa

  • Gość - niezalogowany 2019-08-22 17:36:09

    Szczególnie przystanek Jelfa. Po co?

  • gość 2019-08-22 18:46:05

    Ten Wrzosow to jakiś radziecki uczony ??// .....

  • Gosc2 - niezalogowany 2019-08-22 19:34:29

    A ludzie wysiadając przy Lubanskiej - po zmianie nazwy na Cieplice Dworzec Kolejowy będą zapychali jeden przystanek "2 - ką nad rowem", żeby dostać się na dworzec :)

  • do typa wyżej - niezalogowany 2019-08-22 21:51:22

    Możesz bardziej sprecyzować o co ci chodzi bo za bardzo nie wiadomo co jest grane w twojej wypowiedzi.

  • Anonim9000 - niezalogowany 2019-08-22 21:52:19

    Gdzie jest przystanek drajw klabu ja się pytam?

  • Anna L - niezalogowany 2019-08-22 22:02:48

    Jak widać dla niektórych zmiana nazwy przystanku to totalny problem.Zapewne ich mózgi są tak tępe i zeżarte przez smartfony że nie ogarną gdzie wysiąść :))))))))))))

  • gość 2019-08-22 23:55:16

    Lista zmiany na gorsze:
    1. Wincentego Pola Tunel - Stadion miejski
    (gdzie tunel, a gdzie stadion)
    2. Jelfa - Słowiańska (mało kto zna, gdzie ta ulica)
    3. Optyczna - Waryńskiego (dubluje się teraz podwójnie)
    4. Waryńskiego - Waryńskiego 14 (jw, lepiej po staremu)
    5. Maciejowa Kościół - Wrocławska Kościół
    (wcześniejsza lepiej geograficznie)
    6. Grabarów - Łączna
    (mało kto zna, gdzie ta ulica, a wiadomo, że to dzielnica jg)
    7. Dworzec Główny - Dworzec Kolejowy
    (degradacja?)
    8. Kochanowskiego - Uniwersytet Ekonomiczny
    (jest o wiele więcej innych obiektów)
    9. Zachodnia - Transportowa
    (nazwa nawiązuje do dworca, mało kto zna, gdzie ta ulica)
    10. Nowy Cmentarz - Sudecka Nowy Cmentarz
    (bez sensu przedłużanie nazwy)
    11. Mała Poczta - Wolności poczta ( !!! )
    (degradacja?)
    12. Osiedle Pomorskie - Gdańska
    (wcześniejsza lepiej geograficznie)
    13. Goduszyn dolny - Goduszyńska Rondo
    (wcześniejsza lepiej geograficznie)
    14. Goduszyn średni - Goduszyńska Kościół
    (wcześniejsza lepiej geograficznie)
    15. Goduszyn górny - Goduszyńska
    (wcześniejsza lepiej geograficznie)
    16. Spółdzielcza objazdowa - Objazdowa
    (wcześniejsza lepiej orientacyjnie)
    17. Lubańska - Stacja Kolejowa Cieplice
    (to już niestety nie jest stacja kolejowa - brak budynku)
    18. Pod Koroną - Plac Piastowski ( !!! )
    (stu kilkudziesięcioletni punkt poszedł w nie pamięć,
    a przy tej ulicy jest więcej przystanków)
    19. Daniłowskiego - Termy Cieplickie (bez kładki nie ma sensu)
    20. Osiedle XX-lecia - Dwudziestolecia
    (wcześniejsza miała wyraźniejszy napis)
    21. XX-lecia pętla - Podgórzyńska
    (wcześniejsza miała wyraźniejszy napis)
    22. Jagniątków Kościół - Michałowicka Kościół
    (wcześniejsza lepiej geograficznie)
    23. Dom Hauptmanna - Dom Gerharta Hauptmanna
    (niepotrzebne przedłużanie nazwy)
    24. Osiedle Czarne - Wrzosowa (mało kto zna, gdzie ta ulica)
    25. Skowronków - Wesoła (mało kto zna, gdzie ta ulica)

    Neutralne:
    1. Anieli Krzywoń - Lwówecka KPSW
    2. Kosynierów - Dziwiszowska
    3. Czarnoleska - Kalinowa
    4. Cieplice PKP - Dworcowa cmentarz :(
    5. Strzelecka Góra - Sołtysia Góra
    6. Osiedle Orle pętla - Wita Stwosza
    7. Sobieszów Muflon - Muflon
    8. Jana Pawła II PKS - Dworzec Autobusowy
    9. Czarnoleska piekarnia - Malinowa
    10. Czarnoleska szkoła - Kalinowa
    11. Czarnoleska 42 - Borówkowa
    12. Osiedle Orzeszkowej - Mickiewicza
    13. Krośnieńska - Krośnieńska cmentarz

    Lista zmiany na lepsze:
    1. Elsnera szpital - Szpital
    2. Ogińskiego II - Ogińskiego działki
    3. Sudecka Ptasia - Ptasia
    4. Hotel - Sudecka Cmentarz
    5. Koszary - Muzeum Historii i Militariów (trochę za długa nazwa)
    6. Cieplicka Cervi - Cieplicka Uzdrowisko (powinno być kościół)
    7. Godzisz działki - Sobieskiego działki
    (bliżej ulicy niż szczytu)
    8. Orzeszkowej - Dwór Czarne

    Większość powinna wrócić do wcześniejszych nazw.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 07:30:23

    Utrata nazwy Mała Poczta to duża strata dla miasta, znika historyczna nazwa. Dom hauptmana wystarczyło. Dodanie Gerharda uważam za poniżające, miało nie być promocji nazizmu. Niemieckie nazwy powinno się wygaszać. Nie wystarczy, że nas mordowali przez 1000 lat ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 07:33:45

    Osiedla Orle też szkoda ...

  • Pendek - niezalogowany 2019-08-23 09:00:44

    "Mała poczta” to nazwa historyczna? Czego? Jaka się wiąże z nią historia? Formalnie nie ma czegoś takiego jak mała poczta. Jest poczta a ”mała” to wymysł ludzi podobnie jak tunel który jest zwykłym przejściem podziemnym a nie tunelem. Może niektórzy dzięki nowym nazwą przystanków w końcu poznają swoje miasto bo widać że nie wiedzą gdzie mieszkają.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 13:30:25

    Za studium historycznym:
    "Kamienica ob. Urząd Pocztowy ul. Wolności nr 58, mur., pocz. XX w.
    > Zalecenia konserwatorskie:
    - zachować rzut, bryłę, formę dachu, materiał zadaszenia,
    - zachować układ i wystrój elewacji: ryzalit, wykroje okien, opaski okien,
    - zachować stolarkę drzwi i podziały stolarki okiennej."
    Od tego budynku zwanego "małą pocztą" nazywanego tak dla przeciwieństwa do poczty głownej cały obszar wokół niej nazywany jest przez Jeleniogórzan "koło małej poczty". Rejon ten obejmuje dawną wieś Cunnersdorf

  • Pendek - niezalogowany 2019-08-23 14:59:11

    No właśnie. To tylko potwierdza że nie ma to nic wspólnego z historią. Mała poczta to tylko wymysł ludzi aby rozróżnić poczty. Gdyby była to oficjalna nazwa dzielnicy to tak można nazwać przystanek. To tak jakby przystanek Wyczółkowskiego nazwać płeblo.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 15:14:49

    Oficjalna nazwa dzielnicy ???? Czyli co, przystanek Cieplice albo Sobieszów ?? To nie przystanki PKP.

  • Do typa wyżej - niezalogowany 2019-08-23 17:21:50

    Przecież na sieci MZK funkcjonują przystanki Chrośnica,Czernica czy Janówek a przecież jak twierdzisz to nie PKP.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 10:50:16

    To ma ułatwić?! Ja przepraszam bardzoale przystqnek "Apteka Pod Koroną" posiadał taką nazwę jak byłem dzieckiem. Wincentego Pola Tunel, jako Stadion Miejski? Stadion miejski jest na ZŁOTNICZEJ. Starsi ludzie się już przywiązali do tamtych nazw więc nie sædzę by to ułatwiło ludziom orientację. Mi to osobiście utrudnia. Poza tym co za kreatywność, Dziwiszowska, zamiast Kosynierów. Dziwiszowska to jest ta, która idzie do Dziwiszowa, jest zupełnie w dole! Inteligencja na poziomie 10IQ. Bez sensu MZK bez sensu.

  • gość 2019-08-24 23:47:59

    Wrzosowa należy zdekomunizować!! Tak samo jak Dworcowa, Dułowa, Kałowa i Stołowa.

  • gość 2019-08-25 17:26:33


    Zmiany zmiany zmiany a czy ktoś już policzył jakie będą koszty tych zmian bo wg mnie niemałe.Czy jesteśmy takim bogatym miastem i nie mamy już innych ważniejszych potrzeb,żeby wydawać publiczne pieniądze na czyjeś fanaberie

  • gość 2019-08-25 22:16:53

    Udawanie ,że coś się robi dla miasta i ludzi. Śmiechu warte , chodzi o to, żeby wszyscy zajęli się nazwami przystanków i aby było zamieszanie . Nazwy tych przystanków były , więc od wielu lat znają je i starzy i młodzi.powiedzcie kto nie ma roboty ,że ma zająć się tymi nazwami, następnie tablicami , itd, kto ma zarobić na TYM ????? Bo jak n ie wiadomo o co chodzi TO CHODZI O KASĘ!!!!! Pozdrawiam wszystkich za i przeciw.

Dodajesz jako: |