:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Inwestycje, Przetarg przebudowę Polany Jakuszyckiej unieważniony - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 09/05/2019 10:46

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej znów bez wykonawcy. Rozstrzygnięty niedawno przetarg na jego budowę został unieważniony.

Po raz drugi budowa nowoczesnego obiektu na Polanie Jakuszyckiej zostaje wstrzymana jeszcze przed jej rozpoczęciem. Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła przetarg na wykonawcę Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. 

Konsorcjum firm Torpol z Poznania i Prefabrykat z Miłkowa wygrało przetarg ogłoszony przez Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Zdobyło najwięcej punktów za „metodykę zarządzania procesem wykonawczym. Oferowana cena wcale nie była najniższa spośród trzech złożonych ofert. Pozostałe oferty złożyły konsorcjum PORR Akme, Elektromontaż Rzeszów (175,18 mln zł brutto) oraz konsorcjum IDS-Bud, Mosty Łódź (189,42 mln zł brutto). Przy wyborze wykonawcy pod uwagę brano: cenę (60 proc.), doświadczenie kluczowego personelu (10 proc.) oraz metodykę wykonawcy (30 proc.)

Przegrana w przetargu firma PORR złożyła jednak odwołanie, wskazując, że Torpol nie ma wymaganego w przetargu doświadczenia. Bowiem wśród  kryteriów w ogłoszeniu przetargowym znalazł się wymóg realizacji co najmniej trzech inwestycji budowy obiektu użyteczności publicznej o powierzchni minimum 10 tys. metrów kwadratowych każdy i wartości minimum 50 mln złotych netto każdy.  PORR S.A. zarzucił, że jedno z zadań przedstawionych przez TORPOL nie spełnia kryterium wymaganej powierzchni.

Krajowa Izba Odwoławcza uznała racje skarżących za zasadne i unieważniła przetarg. To sprawia, że budowa w dalszym ciągu nie ruszy z miejsca. Sprawa musi wrócić do komisji przetargowej.

Odwołanie do KIO jest prawem oferentów. Jeśli decyzja KIO się uprawomocni , komisja przetargowa wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród dwóch pozostałych, które nie zostały wybrane w unieważnionym rozstrzygnięciu przetargowym - wyjaśnia Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. 

- Wyrok KIO nie jest prawomocny. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem decyzji KIO emitent dokona całościowej analizy twierdzeń w nim wskazanych oraz podejmie decyzję odnośnie, przewidzianych przepisami prawa, ewentualnych dalszych działań - informują z kolei przedstawiciele firmy Torpol.

To już drugie niefortunne podejście do wyłonienia wykonawcy. W czerwcu ubiegłego roku już został wyłoniony wykonawca : konsorcjum firm PB Inter System oraz Elektromontaż Rzeszów. Jednak do zaplanowanego na 26 października podpisania umowy nie doszło. Przedstawiciele wykonawcy nie pojawili się.  Konsorcjum nie uporało się na czas z problemami finansowymi. 

© Przetarg na przebudowę Polany Jakuszyckiej unieważniony

 

Reklama

przetarg na przebudowę polany jakuszyckiej unieważniony - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 14:01:20

  TO SĄ CHYBA JAKIEŚ JAJA!!!! Najpierw wszystko rozwalić i zostawić na lata .....

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 14:13:32

  Po co było to ruszać?Ile będziemy czekali na obiekt?Budowa powinna być w połowie realizacji,a tu przetarg unieważniony.Kpina i skandal.

 • fan lerchera - niezalogowany 2019-05-09 16:22:25

  I to są właśnie rządy bezpartyjnych oraz pisu na Dolnym Śląsku.Na nowe pociągi też przetarg uwalony.Pozostanie po nich tylko rozpierducha jak na Polanie Jakuszyckiej.

 • gość 2019-05-09 16:45:41

  Brawo nie dla pyrolaków!!!!Firmy regionalne

 • MICHAŁ - niezalogowany 2019-05-09 17:36:11

  Jak to jest możliwe, że firma Elektromontaż Rzeszów wygrała pierwszy przetarg ale nie podpisała umowy i była dopuszczona do drugiego przetargu, którego nie wygrała i jeszcze wniosła odwołanie blokujące inwestycje, przecież to są żarty.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 18:28:27

  Tak oto właśnie rozkłada się Polskę aby móc nie mieli i żeby im nic nie wyszło

 • Gość - niezalogowany 2019-05-10 20:05:08

  Zlodziej Przybylski kombinuje

 • gość 2019-05-10 21:07:31

  Proponuje by piszący artykuł chociaż trochę zapoznał się z przetargami. Po pierwsze w poprzednim postęowaniu nie wystartował PB Inter System, a Inter System PPP (inna spółka), po drugie odwołania w obecnym postępowaniu złożyło zarówno Konsorcjum z firmą PORR na czele, jak i Konsorcjum IDS - Mosty i to zarzuty obydwóch Oferentów zostały uwzględnione, a po trzecie postępowanie przetargowe nie jest wcale unieważnione, a unieważniony jest jedynie wybór oferty Konsorcjum Torpol - Prefabrykat, a postępowanie nadal się toczy. Czy autorowi na prawdę tak trudno zapoznać się z podstawowymi informacjami? Wystarczy sprawdzić stronę www Zamawiającego, gdzie słowem nie ma mowy o unieważnieniu, albo wykonać telefon do KIO.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-11 00:07:18

  Zaraz znowu pan "bezpartyjny" powie że termin realizacji nie jest zagrożony :p

 • gość 2019-05-13 10:30:14

  Hejtujący powyżej niech zapoznają się z koszmarkiem prawnym pt prawo zamówień publicznych, a potem niech piszą, a nie odwrotnie co jest wyraźnym objawem ich głupoty. Odwołania do KIO i uwalanie oferentów przez konkurencję to przypadki częste. Dlatego wszystko się wlecze w cholerę...

 • gość 2019-05-19 13:14:05

  Jak to możliwe, że został wybrany wykonawca od budowy trakcji kolejowych a konsorcjum z Porr, mając cenę o naście milionów niższą nie wygrało!!!
  Tego nikt chyba nie rozumie.
  Dlatego nie ma co się dziwić że poszło odwołanie i jak widać było zasadne.
  Czekam na rozpoczęcie robót jak najszybciej.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Lokal handlowy do wynajęcia -

Do wynajęcia lokal handlowy w centrum Szklarskiej Poręby. Duże witryny, lokal na parterze. W sąsiedztwie - Lidl, bank, poczta i wiele innych..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik magazynowy

PHU SIM Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: Pracownik magazynowy Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji e-mail: [email protected] lub o..


Zobacz ogłoszenie

Studio Treningu Personalnego

Studio treningu personalnego to miejsce, w którym w sposób efektywny i bezpieczny uczę prawidłowego wykonywania ćwiczenia, dobieram najbardziej..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesne mieszkanie w

Biuro nieruchomości Aplauz oferuje do sprzedaży komfortowe mieszkanie 3 pokojowe w centrum miasta. Na powierzchnię 61,9 m2 mieszkania składa się:..


Zobacz ogłoszenie

M3 do remontu w centrum

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie z ogromnym potencjałem w centrum Jeleniej Góry. Nieruchomość o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Kominki, Kotły, Piecyki

Poszukujesz kominka, piecyka lub ogrzewania? Świetnie trafiłeś. Zapraszamy do naszego salonu:


Zobacz ogłoszenie

Motor Honda NT 650 Deauville

Witam serdecznie, Mam do zaoferowania wspaniały motor Honda NT 650 Deauville z 2000 roku o przebiegu 86 790 km. Ubezpieczeń oraz przegląd do..


Zobacz ogłoszenie

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Zobacz ogłoszenie

Spawacz Bautzen

Runtime Services GmbH w Bischofswerda jest częścią jednej z największych Agencji Pracy w Niemczech. Do stałej współpracy poszukujemy spawaczy MAG..


Zobacz ogłoszenie

Duży lokal w centrum pod

Biuro nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży lokal użytkowy położony w sercu Jeleniej Góry - przy głównym deptaku prowadzącym na Plac..


Zobacz ogłoszenie

M2 po remoncie Cieplice

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie w centrum Cieplic - bardzo blisko Placu Piastowskiego, Parku Zdrojowego, Szkół..


Zobacz ogłoszenie

Rozkładowe M3 gotowe do

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży nieruchomość położoną na wysokim parterze na Jeleniogórskim Zabobrzu III. Mieszkanie o..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie do remontu w

Prezentujemy Państwu nieruchomość znajdującą się w Piechowicach - malowniczej miejscowości niedaleko Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby...


Zobacz ogłoszenie

M2 z balkonem - Zabobrze !!!

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje na sprzedaż mieszkanie o powierzchni 55,43 m2 na Zabobrzu w Jeleniej Górze. Mieszkanie z balkonem na ostatnim..


Zobacz ogłoszenie

Jasne mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu mieszkanie dwupokojowe do remontu w Jeleniej Górze. Zlokalizowane na Zabobrzu I, bardzo blisko rynku,..


Zobacz ogłoszenie

Stylowe M3 w zielonej części

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży przestronne mieszkanie położone w cichej i zielonej części Cieplic. Nieruchomość..


Zobacz ogłoszenie

Wynajem bus 9 os. Opel Vivaro

Oferujemy wynajem busów 9 osobowych, doba już od 200 zł. Roczniki 2016, zadzwoń i zarezerwuj już dziś!


Zobacz ogłoszenie

Fakturzysta/-ka – Pracownik

PHU SIM Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: Fakturzysta/-ka – Pracownik magazynowy Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji e-mail:..


Zobacz ogłoszenie

MZK sp. z o.o. zatrudni

Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o. w Jeleniej Górze zatrudni do pracy Kierowców. Wymagania niezbędne: - wykształcenie min. zawodowe, - prawo..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę klienta - E-papierosy MANSO – Galeria Sudecka Zatrudnię doradcę klienta na stoisko z e-papierosami MANSO które..


Zobacz ogłoszenie

Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"