:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Policjanci masowo odchodzą na L4. Praca policji sparaliżowana!

Wydarzenia, Policjanci masowo odchodzą Praca policji sparaliżowana! - zdjęcie, fotografia
07/11/2018 15:43

Policyjny protest przybiera na sile. Według nieoficjalnych informacji 25% policjantów w województwie dolnośląskim nie stawiło się w pracy.

Sytuacja ta związana jest oczywiście z protestem policjantów, którzy pozostają w sporze z MSWiA. W liczącym 340 policjantów garnizonie jeleniogórskim brakuje ok. 30% funkcjonariuszy. Co więcej, spodziewane są kolejne absencje - ich szczyt ma nastąpić w trakcie obchodów święta niepodległości.

Niektóre komisariaty są bliskie zamknięcia. Praca policji jest sparaliżowana - aby uzupełnić braki komendy posiłkują się funkcjonariuszami piastującymi wyższe stanowiska. Na policjantów którzy zdecydowali się przyjść do pracy spadają obowiązki ich nieobecnych kolegów. Protest dotyczy głównie policjantów z najniższych ogniw w hierarchii a więc posterunków, komisariatów, komend powiatowych i oddziałów prewencji. To Ci policjanci zarabiają najmniej - do 3,5 tysiąca złotych na rękę.

Policjanci domagają się m.in. zwiększenia wynagrodzeń o 650 złotych,  odmrożenia waloryzacji swoich płac, pełnopłatnych zwolnień lekarskich czy płatnych nadgodzin.

Reklama

Policjanci masowo odchodzą na L4. Praca policji sparaliżowana! komentarze opinie

  • Cossssss - niezalogowany 2018-11-07 17:55:56

    Nie się zwolnią jak im źle tak a na l4 niech ZUS ich sprawdzi i Lekarzy też

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:06:37

    Niestety nie trafiony komentarz. Policjanci nie są płatnika i ZUS. Brak jest instytucji i przepisów do takiej kontroli mundurowych.

  • Fis - niezalogowany 2018-11-07 18:08:37

    W Jeleniej i tak jest już kilkadziesiąt wakatow. Jak się zwolni ta reszta to dziki zachód.

  • Jola - niezalogowany 2018-11-07 18:58:30

    Ale jeszcze są szeryfowie w Kowarach odważni do pijanych bo młodych się boją.

  • xxx - niezalogowany 2018-11-07 19:19:45

    Do Cossssss i innych. Ty sam się zwolnij. Chyba ci policja w czymś przeszkadza, skoro jesteś przeciw godnemu ich życiu. Policjant spędza kilka miesięcy na drugim końcu polski na szkoleniu, musi posiadać mnóstwo wiedzy, i przejść trudne szkolenie, wymogi są kosmiczne, służba świątek piątek i niedziela, kiedy ty grilujesz, narażanie zdrowia i życia między innymi dla ciebie, szarpanie się z bandziorami, mnóstwo nadgodzin za darmo, pensja 2500 zł. To jest wegetacja a nie życie, więc nie pisz bzdur.

  • Gośćjaaa - niezalogowany 2018-11-07 20:23:41

    To na chuj sie pchaja do psiarni skoro pozniej narzekaja niech spier na bezrobocie. Nabrali karypli po 150cm napchanych sterydami i mysla ze sa wielcy kupa chodzacego gowna tfu

  • Lolo - niezalogowany 2018-11-07 21:22:12

    Do xxx w markecie kasjerki mają jeszcze większą odpowiedzialność za kasetke z.pieniędzmi i złodziejami i zarabiają 1560 na ręke i pracują ciężko wykładają tony towaru na półki i pracują w niedziele ty byś jednego dnia niewytrzymał zwolnij się i idź do innej pracy a bandziorami to walczy CBA CBŚ i AT brak ci wiedzy jakie szkolenia to jest pic żaden policjant niezna się na prawie.

  • Lolo - niezalogowany 2018-11-07 21:26:21

    To są ludzie którzy ciężkiej pracy się boją dlatego tam idą.

  • mccain - niezalogowany 2018-11-07 21:55:08

    nie będzie psów i bedzie można żądzić na dzielni a tych chorych trza dojechac aby nie wyzdrowieli za szybko

  • !!!! - niezalogowany 2018-11-07 23:43:41

    Z wieloma komentarzami zgadzam się w 100% dzisiejsza policja to nie policja to kpina i wstyd dla mundury w większości to cwaniactwo chamstwo zarozumiałosc to właśnie o nich można powiedzieć że to tacy kozacy dzikiego zachodu czują się ponad prawem i z nas obywateli szydzą jak tylko mogą 150 w kapeluszu telewizory pod pachami a mleko pod nosem wisi i ich mamy nazywasz stróżami prawa którzy stoją na straży bezpieczeństwa powinien być jakiś określony wiek przyjmowania do policji i sprawdzenie intelektu a nie branie siostry kuzyna znajomego bo zazwyczaj tylko tacy dostają się do policji czy do staży tacy co mają tz PLECY dużo by tu o nich pisać szkoda emocji

  • Gośćxx - niezalogowany 2018-11-08 00:04:21

    A tam sobie rękę upierdolić, że jak jednemu z w/w komentujących stanie się jakaś krzywda to się spruje!!

  • Wacław - niezalogowany 2018-11-08 08:42:29

    Panowie i panie drodzy funkcjonariusze.Jak jest wam aż tak źle to poprosimy sie zwolnic na wasze miejsca sa kolejni chętni nieudacznicy życiowi,przyjmijcie sie gdziekolwiek indziej a zobaczycie ze inni tez zapieprzają w dużo gorszysz warunkach za wasze 2500 zł które tak samo jak wam na niewiele wystarczają.Tak wiec wskakiwać w kamasze i szykować sie na piękne obchody

  • gość 2018-11-08 09:15:39

    ,,Do 3,5 tysiąca na rękę''- to MAŁO??? Popierniczyło się już w główkach!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 09:20:16

    3500 na rękę ?! Hahahah No na bank jeszcze w euro !!!! Hahahhah. A tak na serio wiem ze maja o dużo mniej a za tak gowniana prace powinni zarabiać więcej.

  • gość 2018-11-08 09:40:47

    Jestem z zwiększeniem plac w POLICJI ale równolegle z polepszeniem "jakości" policjantek/policjantów. Czasem jak widuje policyjny radiowców to nie wiem czy to jedzie funkcjonariusz czy sebix który ukradł policji auto. Kiedyś przebiegłem migającym zielonym spiesząc sie do pracy. Mandat ! Z kierowcą(radiowozu) próbowałem rozmawiać ale pasażer wydarł się na mnie że co ja sobie myślę. Strach dalej z takimi gadać , wywiozą na komisariat i ?

  • xxx - niezalogowany 2018-11-08 15:56:39

    3500 to tylko media tak podają, to chyba średnia z ministersteem oraz komendą główną i to brutto. Nie wiem skąd to biorą. Tak jak średni zarobek wszystkich polaków, a większość zarabia 1500- 2000 tys.

  • walo - niezalogowany 2018-11-08 19:57:13

    hwdp

Dodajesz jako: |