:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pociągiem do Lwówka ? Tak, ale póki co z Legnicy a nie z Jeleniej Góry.

Komunikacja, Pociągiem Lwówka póki Legnicy Jeleniej Góry - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal 24jgora.pl 18/09/2019 13:29

W grudniu minie trzecia rocznica od smutnej chwili w której trasą Kolei Doliny Bobru z Jeleniej Góry do Lwówka przejechał ostatni pociąg. Od tego czasu linia ulega szybkiej degradacji. Teraz okazuje się, ze do Lwówka pociągi mają wrócić, ale na razie z przeciwnego kierunku.

Priorytetem władz województwa dolnośląskiego jest reaktywacja linii kolejowej łączącej Lwówek Śl. z Legnicą. Tą pasażerowie mają pojechać już w 2022 roku. Reaktywacja linii Lwówek Śląski – Jelenia Góra schodzi na dalszy plan.

Samorząd województwa dolnośląskiego podjął starania by przejąć linię kolejową z Jerzmanic-Zdroju do Lwówka Śląskiego. Przez najbliższy miesiąc dopinane będą formalności związane z przekazaniem tej linii przez PKP PLK. Po jej przejęciu samorząd województwa chce wyremontować torowisko i uruchomić na nim składy należące do Kolei Dolnośląskich. Miałoby to nastąpić do 2022, a środki na sfinansowanie inwestycji pochodziłby z rządowego programu Kolej Plus lub nowego budżetu Unii Europejskiej.

Połączenie kolejowe z Legnicy przez Złotoryję i Lwówek do Jeleniej Góry jest jednym z projektów sejmiku, jednak w tej chwili ma być reaktywowany odcinek z Lwówka przez Złotoryję do Legnicy,

Zrobimy odcinek do Lwówka absolutnie w pierwszej kolejności. Jesteśmy zdeterminowani, bo ta inwestycja pozwoli na włączenie do sieci komunikacyjnej dwóch z czterech dolnośląskich miast powiatowych pozbawionych w tej chwili kolejowych połączeń pasażerskich. - mówi Patryk Wild, radny sejmiku województwa.

Po przejęciu linii Jerzmanice-Lwówek przez województwo dolnośląskie mają się rozpocząć negocjacje z PKP odnośnie remontu należącego do spółki kolejowej odcinka torów z Jerzmanic do Legnicy. W planach jest bowiem przywrócenie tam prędkości szlakowej 120 km/h. Władze miasta w Złotoryi od kilku lat starają się o reaktywację 82-kilometrowego odcinka linii kolejowej, łączącego Legnicę z Jelenią Górą przez Złotoryję i Lwówek Śląski, zabiegając o to wśród polityków i urzędników. Wszystko na to wskazuje, że robią z duża szansą na sukces i pociągiem z Wrocławia i Legnicy dojedziemy tam już w 2022 roku.

Burmistrz Złotoryi, Robert Pawłowski nie ukrywa, że reaktywacja połączenia kolejowego to szansa na rozwój miasta i...zatrzymanie odpływu mieszkańców.

W Złotoryi żyje się taniej, spokojniej i bezpieczniej, a dzięki szybkiej kolei Wrocław będzie na wyciągnięcie ręki. Skoro nasi mieszkańcy będą mogli w godzinę dojechać do pracy do Wrocławia, nie będą się musieli od nas wyprowadzać.- tłumaczy burmistrz

Pociągiem do Lwówka ? Tak, ale póki co z Legnicy a nie z Jeleniej Góry.

 

Reklama

pociągiem do lwówka ? tak, ale póki co z legnicy a nie z jeleniej góry. - komentarze opinie

  • gość 2019-09-18 16:00:08

    No i marginalizacji Jeleniej Góry ciąg dalszy. Nie ma drogi ekspresowej, nie ma kolei, a jedna z niedawno zapowiedzianych nowych linii kolejowych do Centralnego Portu Lotniczego ma biec przez Wałbrzych i Lubawkę, a nie do Jeleniej. Takie są skutki, gdy ciemny lud wybrał na prezydenta Jerzego Łużniaka, który nie ma znajomych w rządzie, nie ma nigdzie kolegów, kumpluje się z nic nieznaczącą posłanką Czernow i błaznem Schetyną, zepchniętym na drugi plan przez Kidawę-Błońską, żeby ratować wizerunek upadłej partii. Do tego z wszystkimi walczy i próbuje udowadniać, że nasze miasto samo sobie poradzi. Otóż nie poradzi sobie.

  • bystrzak2000 - niezalogowany 2019-09-18 16:53:38

    I bardzo dobrze! Do tej Jeleniej góry to nie ma po co jeździć.

  • Kamil Styrna - niezalogowany 2019-09-18 16:55:24

    Prawda jest taka że pociągi opłacają się tylko na trasie do Lwówka bo tam są w stanie wygenerować frekwencje.Reszta powinna być zamieniona na ścieżki rowerowe.Muchowozy są nie potrzebne.Można jeszcze utrzymać pociągi wokoło Wrocławia na przykład do Świdnicy czy Trzebnicy.

  • lucyzucker - niezalogowany 2019-09-18 16:56:08

    Pociągi na Dolnym śląsku to powinny jeździć tylko na trasie Wrocław-Legnica-Lwówek,Wrocław-Świdnica-Jedlina,Wrocław-Trzebnica oraz Jelcz.Reszta jest kompletnie zbędna i niepotrzebna.Każda inwestycja w kolej w Kotlinie Jeleniogórskiej to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

  • empek - niezalogowany 2019-09-18 16:59:27

    PKS Jelenia Góra zapewnia świetną komunikację na terenie Kotliny Jeleniogórskiej.Ma nowoczesne i luksusowe pojazdy .Pociągi nie są potrzebne.Jak jadę gdzieś w Polskę zawsze wybieram PKS Jelenia Góra.

  • KaDecik - niezalogowany 2019-09-18 17:00:27

    Całą kolej do jeleniej dziury to powinno się zamknąć.I tak nikt tam nie jeździ bo nie ma po co.Niedługo zamkną tunel i mam nadzieje że go nigdy nie otworzą.Będzie spokój Buhahahahaha

  • Gustaw - niezalogowany 2019-09-18 17:01:31

    Nie ma po co przyjeżdżać do tej Jeleniej Góry.Mieszkańcy o zabużańskiej mentalności palą śmieciami i meblami w swoich lepiankach.Smród idzie aż do Lwówka.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 17:17:27

    A szkoda, może w końcu samochody na DLW przestałyby stwarzać zagrożenie w mieście gdyby przerzucili się na pociągi...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 18:50:00

    Wybieracie dalej swalocze z Platformy Obłąkanych oszustów i następców Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji PZPR.

    Durna chołoto jeleniogórska.

  • gość 2019-09-18 18:52:37

    Kutasy z Wrocławia i Legnicy są totalnie pojebani ..Lwówek chce połączenia z Jelenią Górą przez Wleń gdzie ludzie pracują ,uczą się ,załatwiają urzędowe sprawy ....Czas chyba na Polexit do Niemiec bo tam łatwiej dojechać..kurwa sztwa

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 18:53:48

    Ch.j z koleją. Ważne że Łużniak poleci do kitajców.

  • gość 2019-09-18 18:56:18

    I słusznie Jelenia Góra ma w dupie wrocław ...my stworzymy tu mały Heimat i wrócimy do macierzy ,czyli do wielkich Niemiec

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 18:59:49

    Hejmat to ty możesz sobie z dupy zrobić szwabie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 19:00:33

    Wybieracie dalej swalocze z Platformy Obłąkanych oszustów i następców Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji PZPR.

    Durna chołoto jeleniogórska.

  • magda - niezalogowany 2019-09-18 19:02:47

    oddam się psychotrollowi lwóweckiemu za darmo!

  • gość 2019-09-18 19:28:07

    Lwóweccy majo świetne wozy i w dupie majo wasze sznelcugi di wrocławka

  • gość 2019-09-18 19:30:18

    magda a cipa nie wali ci jak z kutra rybackiego??

  • antykomuch - niezalogowany 2019-09-18 19:31:22

    Degradacja miasta do poziomu miasteczka gminnego.

  • R.Z. - niezalogowany 2019-09-19 08:39:00

    Od lat dziewięćdziesiątych totalny UPADEK Jeleniej Góry/Dziury!!!!
    Te same kreatury na "stołkach", roszada skumulowanych, zwiększająca się procentowo populacja starszych przy ciągle zmniejszającej się liczbie mieszkańców!!!!!
    Ci "starzy" rządzą, a skutki są właśnie takie, jak to wokół widać! To miasto umiera w brudzie i dymiącym smrodzie... (Np. ECO, gdzie spala się miał węglowy)
    LUŻNIAK to nieszczęście Jel. Góry, choć nie tylko on!!!!!

  • R.Z. - niezalogowany 2019-09-19 08:40:03

    Od lat dziewięćdziesiątych totalny UPADEK Jeleniej Góry/Dziury!!!!
    Te same kreatury na "stołkach", roszada skumulowanych, zwiększająca się procentowo populacja starszych przy ciągle zmniejszającej się liczbie mieszkańców!!!!!
    Ci "starzy" rządzą, a skutki są właśnie takie, jak to wokół widać! To miasto umiera w brudzie i dymiącym smrodzie... (Np. ECO, gdzie spala się miał węglowy)
    LUŻNIAK to nieszczęście Jel. Góry, choć nie tylko on!!!!!

  • R.Z. - niezalogowany 2019-09-19 08:40:52

    Od lat dziewięćdziesiątych totalny UPADEK Jeleniej Góry/Dziury!!!!
    Te same kreatury na "stołkach", roszada skumplowanych, zwiększająca się procentowo populacja starszych przy ciągle zmniejszającej się liczbie mieszkańców!!!!!
    Ci "starzy" rządzą, a skutki są właśnie takie, jak to wokół widać! To miasto umiera w brudzie i dymiącym smrodzie... (Np. ECO, gdzie spala się miał węglowy)
    LUŻNIAK to nieszczęście Jel. Góry, choć nie tylko on!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 11:49:56

    Jak czytam te komentarze ,do dziwię się, że Jeleniej dotąd nikt nie zaorał :-)

  • Antytroll - niezalogowany 2019-09-19 11:51:11

    Trolle! Do gazu!!!

  • gość 2019-09-19 12:23:54

    bystrzak2000, Kamil Styrna, lucyzucker, empek, KaDecik, Gustaw - to cały czas ten sam palant.

  • Gość 123 - niezalogowany 2019-09-19 16:55:20

    Tak się wydaje budżetowe pieniądze. Łatwo i lekko. I bezsensownie. Nieważne, czy komuś to potrzebne ( czytaj: czy ktoś tą koleją jeździ ) , ale żeby było ... niepotrzebne i do cv polityka zeby było co wpisać. Kiedyś imprezanci w jednej taksówce wieźli kapelusz, a w drugiej jechali sami. Dzisiaj taką samą, ułańską fantazję widać na liniach lokalnych PKP gdzie skład wiezie kilku pasażerów , a linia utrzymuje się dzięki subwencjom samorządu. Ciekawe czy politycy tak samo w swoich domach wydają pieniądze ?

  • Jan - niezalogowany 2019-09-19 16:58:07

    Najpierw linię na początku lat 90 wyremontowano, aby po tym ją zamknąć. Teraz gdy tory rozkradzione A Libia zdewastowana - sytuacja powtórzy się ponownie.

  • Jan 29y - niezalogowany 2019-09-19 21:25:39

    Najpierw linię na początku lat 90 wyremontowano, aby po tym ją zamknąć. Teraz gdy tory rozkradzione A Libia zdewastowana - sytuacja powtórzy się ponownie.

  • gość 2019-09-20 06:08:14

    a po co jeleniogórzanom z kijami w pupach dojazd do DLW? chcecie się od nich patologią zarazić cwaniaczki? nie jesteście mile widziani u nas tak samo jak my u was. i dzięki waszemu nastawieniu ta opinia jest coraz bardziej powszechna. agresja rodzi agresję.
    jak sie wam nudzi wybudujcie sobie jeszcze ze 2 galerie i więcej kamer na mieście zamontujcie, może wtedy sie poczujecie lepiej i bardziej bezpiecznie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 07:03:52

    Wiocha z DLW do budy.

  • gość 2019-09-20 07:25:21

    lepiej się do tych wioch dlw nie zapuszczaj buraku

  • gość 2019-09-23 16:22:39

    DLw wowiaki pilniki i szlifierki w łapy i dorabiać części do swoich 40 letnich BMW

  • gość 2019-11-24 09:31:27

    jejooo skąd ta nienawiść. A nie lepiej otworzyc trase turystyczna ? Stary parowóz ze starym skladem osobowym i juz atrakcja turystyczna jest która bedzie przynosisc zyski a nie straty. Ale zlomiarze zwiną tory i bedzie tylko wspomnienie. Jets wielu zwolenników starych kolei wiec chłopaki do dzieła.

Dodajesz jako: |