:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Z ostatniej chwili, Piętnastolatek utonął Kowarach - zdjęcie, fotografia
04/08/2018 20:13

Do strasznej tragedii doszło na zbiorniku przeciwpożarowym przy ulicy Zamkowej w Kowarach. Piętnastoletni chłopiec utonął niemal na oczach wypoczywających tam ludzi.

 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zbiorniku służącym do celów przeciwpożarowych, pływało dwóch chłopców. W pewnym momencie jeden z nich nagle zniknął pod wodą. Na miejsce przybyli strażacy z Jeleniej Góry oraz Legnicy.

Zbiornik przeszukiwali płetwonurkowie. Strażacy używali też użyczonego przez osobę prywatną sonaru. Chłopca odnaleziono po dwóch godzinach poszukiwań. Podjęta jeszcze blisko godzinna akcja reanimacyjna nie przyniosła już efektów. Chłopca nie udało się uratować. 

Ta straszna tragedia to kolejny przypadek, w którym widać, że z wodą, zwłaszcza w takich zbiornikach nie ma żartów. W miejscu, w którym chłopiec utonął woda jest głęboka na ok. 8. metrów.

Z miejsca zdarzenia prowadziliśmy transmisję na żywo : 

 

Reklama

Piętnastolatek utonął w Kowarach komentarze opinie

  • zrozpaczona mat - niezalogowany 2018-08-20 12:05:06

    Panie Rafale bardzo dziękuję za echosondę oraz ludzi którzy pomagali szukać syna.Kuba nie odpłynoł zbyt daleko ale najprawdopodobniej złapał go skurcz,Mój żal nigdy się nie skończy,ale po tylu latach już dawno powinien być basen strzeżony

  • Rudakitka - niezalogowany 2018-08-07 20:28:18

    Ma cię racje cenaba zamknąć ten zalew bo następne osoby się utopia ?????

  • B - niezalogowany 2018-08-07 14:10:08

    Zagradzać, pozbyć się wody i co jeszcze.Będąc dzieckiem tam chodziłam woda była dostęp też i jeszcze żyję.Należy dzieci uczyć rozwagi i pewnych zasad ( a też nie ma gwarancji że pomoże )Straszna tragedia. Uważam że trzeba ostrzegać dzieci przed skutkami pewnych zachowań, zamiast likwidować wszelkie potencjalne pułapki.

  • rrr - niezalogowany 2018-08-05 15:00:23

    witam tu w kowarach dzieci nie mają co robić są wakacje a tu dalej nic nie ma jest goraco dzieci i dorośli nie mają gdzie popływać jakaś masakra radni nic nie myślą o ludziach szkoda jest basen w kowarach ale nie stety nie czynny od niepamiętnycch czasów i chyba już tak zostanie współczuje rodzinie tego chłopca najszcczerze kondolecje

  • Rafał - niezalogowany 2018-08-05 14:18:41

    Witam Na wstępie kondolencje dla rodziny, mam syna tylko o rok starszego. Pozwolę się odwołać do komentarzy @xxx I @xyz. Jestem mieszkańcem Kowar i uznałem za stosowne zapytać Policję i Straż Pożarną, czy mogę w jakiś sposób pomóc w poszukiwaniu chłopaka. To nie ja znalazłem ciało swoją echosondą i uważam, ze to nie ma najmniejszego znaczenia. Wolałem chociaż w ten sposób pomóc - niż siedzieć w oknie i patrzeć na przebieg wydarzeń.

  • [*] - niezalogowany 2018-08-05 13:54:18

    [*] Kuba Zawsze będziemy o tobie pamiętać Byłeś za młody by umierać ....

  • Xxx - niezalogowany 2018-08-05 13:41:01

    Prywatna osoba użyczyła echosondę i chwała jej za to. A sonar to trochę inne urządzenie. Młodego człowieka zlokalizowała grupa Straży z Legnicy za pomocą sonaru.

  • Obiektywnie - niezalogowany 2018-08-05 11:41:16

    Pierwsze co to kondolencje dla rodziny, olbrzymia tragedia. Jednak zalew w Kowarach od zawsze był jedyna opcja żeby się na miejscu gdzieś ochlodzic. Sam korzystałem z tego akwenu, skacząc z pomostu, przeplywajac go w szerz i w zdłuż. Lecz zawsze mierzylem siły na zamiary. Ten obiekt nie jest wcale bardziej niebezpieczny, niż basen w J. G, w Miłkowie, żwirownia w Wojanowie, czy jezioro Bukowka. Dlatego nad wodą trzeba przede wszystkim myśleć i nie przecenać swoich możliwości a takie tragedie nie będą miały miejsca!!! Prawda jest że dla miasta powinien byc to ogromny wstyd że nie ma tam od 30 lat żadnego legalnego kompieliska! A co do pomysłu z ogrodzeniem zalewu, to powinniście pójść po rozum do głowy! kto będzie chciał ł i tak tam wyjdzie, a ogrodzenie to będzie kolejny koszt. Zabierajcie głowę nad wodę! bo nawet najlepszy ratownik może nie zdążyć gdy dla nas samych nasze zdrowie i bezpieczeństwo nie będzie na 1 miejscu! Spoczywaj w pokoju....

  • dmdz - niezalogowany 2018-08-05 11:02:59

    Szkoda tego dziecka i kondolencje dla rodziny, ale nie rozumiem jednego s tabliczki ze jest zakaz kąpieli to dlaczego każdy to lekcewazy rozumiem że w Kowarach nie ma żadnego kąpieliska ,czy wladze Kowar nie mogą w końcu zagrodzić tak tego zalewu żeby wogole nie można było tam wchodzić ile jeszcze ludzi musi utonąć.Dziecko to tylko dziecko dorosly łamie przepisy a co dopiero dziecko.ZAGRODZIĆ I BĘDZIE SPOKOJ.

  • Daniel - niezalogowany 2018-08-05 10:02:34

    Do xxx. Jak ja nie lubię takich ludzi jak Ty. Próbujesz zabłysnąć, cwaniakowac. Chyba redaktor był na miejscu bo transmitowal na żywo też. Byłeś tam, że wiesz lepiej? Druga sprawa podajcie przykład gdzie osoba wylowiona po 2 godzinach została uratowana bo chętnie dowiem się o tym.

  • Niktważny - niezalogowany 2018-08-05 08:46:32

    Ten zalew powinni zamknąć i wodę spuścić ile ludzi ma jeszcze się utoipic ile rodzin ma jeszcze w cierpieć jak ktoś się utopi tam ..zamiast jakieś markety to bezpieczny basen wybudować a nie !!!!! On miał 15 lat a miał cale życie przed sobą a to winna Kowar bo nie zamkną tego zalewu ile ludzi ma sie jeszcze utopić ???

  • Xyz - niezalogowany 2018-08-05 08:33:20

    Do xxx sonar był od prywatnej osoby która sama zgłosiła się do pomocy

  • Xxx - niezalogowany 2018-08-05 08:31:13

    Do "redaktora" Warto czasami zadzwonić do oficera prasowego Straży, żeby informacja była rzetelna. I. Zbiornik w Kowarach przy najwyższym stanie wody ma max. 6 m głębokości. II. Sonar przyjechał z Legnicy, dlatego wezwana była stamtąd Straż, a nie pod jakiejś osoby prywatnej. III. Głębokość w tamtym miejscu to około 3 m. PS. Szkoda młodego człowieka, uczmy dzieci pływania i bezpieczeństwa nad woda.

  • Kama - niezalogowany 2018-08-05 06:12:23

    Kondolencje dla rodziny. Naprawdę współczuję.

  • ab - niezalogowany 2018-08-05 02:29:43

    Selekcja,nie chodził za WF miał czynną chorobę i nie wiedział .2018 będzie rekordowym od utonięć i samobójstw,

  • Ania - niezalogowany 2018-08-04 22:28:40

    Jak się nazywał ten chłopak ?

  • ((( - niezalogowany 2018-08-04 22:17:30

    Niech w końcu zrobią miejsca w których można bezpiecznie pływać i takie gdzie każdego będzie stać na to a nie jak Jelenia i ten kisiel na basenie