:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Kronika Kryminalna, Piechowice zaostrzył wyrok matki trójki dzieci które zginęły pożarze - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 27/03/2019 23:20

Nie cztery a pięć lat spędzi w więzieniu Magdalena K., której trójka dzieci zginęła w tragicznym pożarze w Piechowicach. Tak postanowił wrocławski Sąd Apelacyjny.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w listopadzie ubiegłego roku. Magdalena K. została wówczas skazana na 4 lata więzienia.

Prokuratura oskarżała Magdalenę K.  o popełnienie dwóch przestępstw, w tym nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób – 26 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej w Piechowicach, następstwem czego była śmierć jej trojga małoletnich dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat. Ponadto jej zarzucono, że w okresie co najmniej od czerwca 2015 roku do 2 grudnia 2017 roku wielokrotne narażała swoje małoletnie dzieci w wieku 4, 6 i 8 lat na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z zaniedbaniem obowiązków opiekuńczych. Feralnej nocy matka zostawiła dzieci w pokoju, w którym nie było możliwości otwarcia okien. W pokoju paliły się przyniesione z cmentarza świeczki, bowiem w mieszkaniu odłączono prąd.  Okazało się, że kobieta wykręciła klamki z okien, bo jej najmłodszy syn miał zwyczaj wychodzenia z domu właśnie tą drogą. Prokurator żądał 6 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sąd nie uwzględnił  zarzutu dotyczącego wielokrotnego narażenie swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, uznając, że istnieje tylko jeden w pełni udowodniony taki przypadek w którym uczestniczyła 6-cio letnia Agnieszka i za to orzekł karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Sędzia Daniel Strzelecki nie miał natomiast wątpliwości co do zarzutu nieumyślnego spowodowania pożaru. Ostatecznie zasądzono wówczas 4 lata więzienia.

Od wyroku odwołał się zarówno obrońca oskarżonej jak i prokuratura. 

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który rozpatrywał odwołanie od rozstrzygnięcia z pierwszej instancji, zdecydował, że kobieta spędzi w więzieniu najbliższe pięć lat. 

Nie ma dowodów na to, aby kobieta zostawiając dzieci w domu, ustaliła ze swoim ojcem aby sprawował nad nimi opiekę. Sam fakt, że ojciec przebywał w domu nie jest równoznaczny ze sprawowaniem pieczy. - Ojciec to był człowiek niepełnosprawny, niedosłyszący, mieszkał w osobnym pokoju - uzasadniała wyrok sędzia wskazując, że stan mężczyzny nie pozwalał na opiekę nad wnukami. 

# Piechowice : Sąd zaostrzył wyrok dla matki trójki dzieci które zginęły w pożarze

Reklama

piechowice : sąd zaostrzył wyrok dla matki trójki dzieci które zginęły w pożarze - komentarze opinie

  • GośćxGośćxx - niezalogowany 2019-03-28 05:26:35

    2015-2017; gdzie była opieka, pomoc społeczna, wiedząc jaka jest sytuacja? Teraz wini się nieporadną matkę, a gdzie byli ONI WSZYSCY wcześniej? Nikt nic nie widział? Czeski film.

  • GośćxGośćxx - niezalogowany 2019-03-28 05:27:26

    2015-2017; gdzie była opieka, pomoc społeczna, wiedząc jaka jest sytuacja? Teraz wini się nieporadną matkę, a gdzie byli ONI WSZYSCY wcześniej? Nikt nic nie widział? Czeski film.

  • gość 2019-03-28 07:11:48

    I już wątpliwości są rozstrzygane na niekorzyść oskarżonego. cyt.:"Nie ma dowodów na to, aby kobieta zostawiając dzieci w domu, ustaliła ze swoim ojcem aby sprawował nad nimi opiekę. Sam fakt, że ojciec przebywał w domu nie jest równoznaczny ze sprawowaniem pieczy." koniec cytatu.
    Wg mnie w państwie prawa powinno być ustalone i stwierdzone: " Udowodniono, że oskarżona wychodząc z domu nie zostawiała dzieci pod opieką ojca, a wręcz zakazała mu jakiejkolwiek nad nimi pieczy zamykając na klucz pokój dziecinny w którym je pozostawiła przy palącej się świeczce." I wg mnie tak właśnie było, być może to autorowi artykułu brak elementarnej wiedzy i sobie naciąga rzeczywistość.
    Szkoda że w Polsce jak w niektórych stanach USA za każdą śmierć odrębny wyrok i już by było 15 lat co wg mnie w tym przypadku byłoby sprawiedliwe. Ta pinda pewnie do wyroku była na wolności i teraz czmychnie aby uniknąć kary.

  • dron - niezalogowany 2019-03-28 08:03:57

    Lubimy komentować negatywnie działalność niemieckich czy szwedzkich służb chroniących dzieci przed patologią rodziców.Gdyby polski mops czy inne służby tak reagowały to te dzieci by żyły.Po latach dręczenia dzieci zginęły przy milczącej aprobacie środowiska a to sąsiadów,mopsu ,policji etc.Przed sądem stanęła patologiczna matka która sama potrzebowała opieki.Brawo prokuratura,sąd a gdzie reszta osób biorących pieniądze które zaniechały swoich obowiązków?

  • Gośćxxx - niezalogowany 2019-03-28 08:21:53

    Madzia cpunka powinna dozywocie dostac i tyle w temacie

  • gość 2019-03-28 08:24:59

    6kwietnia drajw klub organizuje kolejną impreze, wtedy znów na ich zlocie będzie policja, tym razem policja sprawdzi dokładnie stan techniczny pojazdów i legalność przeglądów technicznych tych trumienek na kołach, jak również obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Odkąd nagłaśniamy ich nielegalną działalność i zawiadamiamy służby, na spoty zaczyna jeździć coraz mniej ludzi, ludzie zaczynają widzieć złą sławe tego pseudo tuning klubu. Nie pozwólmy aby na dwa tygodnie przed Wielkanocą znów wyrządzili komuś krzywdę. W pasterkę jeden z nich śpiesząc się swoim leciwym bmw na spotkanie z tymi bandytami potrącił rodzinę z dziećmi.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-28 09:37:38

    Biedne małe dzieciaczki brak słów jak cierpiały

  • Gość123 - niezalogowany 2019-03-28 09:45:29

    Dlatego pani Machelska tak szybko uciekła na emeryturę...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-28 09:55:13

    A teraz wtrące coś z innej choć podobnej sytuacji wielokrotnie zgłaszane do mopsu że matka sama wychowująca dzieciaka nadużywa alkoholu w domu może i czysto ale lubiące alkoholowe nie mają kaca na dodatek matka nie tylko pijaczka ale i łajdaczka dzieciak poza alkoholem i kurestwem marki nic normalnego nie widział a co na to opieka a no to że oni pomóc muszą tylko że dupy ruszyć się nie chce przyjechać sprawdzić raz drugi zasiłki dać w formie bonów zakupowych czy przypilnować taka elementke żeby jakieś zakupy zrobiła rachunki opłaciła czy co tam jeszcze chodzi łajdaczka jęczy jaka to ona biedna i poszkodowana przez los i życie że jak jej źle że jaka to nie jest zaszczuta bo ludzie "niesłusznie" na nią donoszą no i opieka ładuje jej w kieszeń co tylko sie da i ile się da więc moje pytanie do ilu różnych tragedii musi dojść żeby mopsy gopsy zaczęły reagować w większości za sytuację w których źle się dzieje są odpowiedzialne osoby z tych instytucji ale NIGDY nie są pociągane z tego tytułu do jakiejkolwiek odpoeiedzislnosci kto w końcu się zmobilizuje i weźmie przede wszystkim za osoby socjalne które w większości powinny zostać ukarane za nieszczęścia jakie sie dzieją w patologicznych domach do ilu jeszcze tragedii musi dojść żeby w końcu ktoś to zauważył tu ewidentnie prokurator powinien również przeorać opiekę społeczna

  • Emilia 22 - niezalogowany 2019-03-28 10:05:38

    Dożywocie dla tej cpunki jak mogła brać pieniądze za dzieci przepierdalac je na dragi imprezy i maszyny biedne dzieci masakra sama jestem mama czwórki dzieci i na krok ich nie odstopiam są dla mnie wszystkim ale sa matki i kurwy !!!! Które dbają o swoje dupy A dzieci mają gdzieś !!!! Dożywocie A Panie z mopsu do zwolnienia

  • Adam Łomnica - niezalogowany 2019-03-28 10:55:03

    Też mamy u siebie na wsi taką patologie.Szóstka dzieci i tylko zasiłek oraz 500+.Różni "wujkowie" się tam przewijają nawet kłaku.Kiedyś nawet ukrywał się tam gościu z wyrokiem za pedofilie.Sprawa była wielokrotnie zgłaszana do gopsu w Mysłakowicach ale ci co zgłaszali sami mieli potem kłopoty.Widocznie na układy w opiece społecznej nie ma rady.

  • Gośc - niezalogowany 2019-03-28 13:33:04

    W starym kawale o wariatach mowilo sie-
    Podpalić nie było komu, ale grzali się wszyscy.. Na poważnie to szyby w oknach nie były Pancerne, i gapiami powinien zająć się prokurator za nie udzielenie pomocy.

  • Gośc - niezalogowany 2019-03-28 13:33:48

    W starym kawale o wariatach mowilo sie-
    Podpalić nie było komu, ale grzali się wszyscy.. Na poważnie to szyby w oknach nie były Pancerne, i gapiami powinien zająć się prokurator za nie udzielenie pomocy.

  • gość 2019-03-28 13:56:39

    jedna matka majaca dzieci tez pila kiedys tam opieka nie czekala na sprawe w sadzie tylko raz dwa dzieci zabrali sama podniosla sie i zyje w spokoju z dziecmi a gdzie byla u cpunki opieka czekali na cud

  • gość 2019-03-28 14:53:00

    w mopsie idzie sobie tylko nerwy zepsuc stalo sie z dziecmi tudno nikt juz im zycia ale dalej pomagaja patolom i cpunom twierdzac ze to chorzy ludzie

  • Dorian - niezalogowany 2019-03-28 15:49:40

    Przestrzelą dyniową na puszce.

  • gość 2019-03-28 16:09:13

    w celi ma przerabane chyba ze i tam ja beda pilnowac a co z jej niby dzieckiem cipe zaszyc takiej mamusi

  • Gość - niezalogowany 2019-03-28 18:13:45

    Rozumiem że 5 lat za każde dziecko????

  • gość 2019-03-28 18:21:47

    piec lat za malo na stos z takim smieciem zycia dzieciom nikt nie zwroci ale to byly wspaniale dzieci jakby zyla babcia do t ego by nie doszlo nawet taka szmata jak madzia nie umiala matki uszanowac a co tu mowic o malych dzieciach

  • Gosc - niezalogowany 2019-03-28 20:28:00

    Do osoby o tresci napisanej o osobie z innej sytuacji ale podobnej .Ciekawe skad wiesz ze ta matka jest pijaczka ? Masz jej zdjecie lub filmik ze jest pijana ? W sumie piszesz ,,: co z tego ze w domu czysto ; a pytanie skad wiesz ze czysto ? Byles czy bylas u niej i pewnie z nia pilas czy piles i z tego wiesz ze czysto !!! Opamietaj sie Gosc czy gosciowo co piszesz .Bo moze udajesz jej przyjaciela czy przyjaciolke a pozniej dupe obrabiasz .Jezeli twierdzisz ze tej matce opieka kase daje i nawet do niej nie przychodzi bo byly zgloszenia to sie mylisz .Bo Mops jesli ma przyznac zasilek to musi przyjsc do domu i wywiad zrobic .Ludzie nie osadzajcie innych jesli nie macie dowodow bo mozecie ich bardzo skrzywdzic .

  • Gosc - niezalogowany 2019-03-28 20:35:58

    Do osoby o tresci napisanej o osobie z innej sytuacji ale podobnej .Ciekawe skad wiesz ze ta matka jest pijaczka ? Masz jej zdjecie lub filmik ze jest pijana ? W sumie piszesz ,,: co z tego ze w domu czysto ; a pytanie skad wiesz ze czysto ? Byles czy bylas u niej i pewnie z nia pilas czy piles i z tego wiesz ze czysto !!! Opamietaj sie Gosc czy gosciowo co piszesz .Bo moze udajesz jej przyjaciela czy przyjaciolke a pozniej dupe obrabiasz .Jezeli twierdzisz ze tej matce opieka kase daje i nawet do niej nie przychodzi bo byly zgloszenia to sie mylisz .Bo Mops jesli ma przyznac zasilek to musi przyjsc do domu i wywiad zrobic .Ludzie nie osadzajcie innych jesli nie macie dowodow bo mozecie ich bardzo skrzywdzic .

  • piechowiczanka - niezalogowany 2019-03-29 23:49:45

    ja powiem w ten sposub jako byla kolerzanka magdy.nie raz tam spedzalam czas i wiele widzialam dopuki mieszkal z nia jej facet czyli ojciec oskarka to pilnowal jej i dzieci dbal o ta rodzine.ale jak magdzie zaczelo przeszkadzac ze partner rabrania jej na rozne zeczy i pilnuje jej to kazala mu sie wyprowadzic i zaczela robic co chce zostawiala dzieci same,nie pilnowala ich co chcialy to robily i do sasiadow po drogiej stronie ulicy chodzily bo tam mialy zainteresowanie i cieply posilek a od matki nie mialy tego.wiem bo byly dzieciaczki bardzo mi bliskie.magda terz byla do czasu mi bliska dopuki nie zaczely sie przez to problemy mi ze zadaje sie z nia.i zakonczylam znajomosc.gdybym moze tak nie zrobila to moze by nie stalo sie to wszystko.nie umniem odpowiedziec na to pytanie sama sobie

  • Knu_Pce - niezalogowany 2019-03-30 08:48:22

    Piechowiczanka, wspieraj się słownikiem ortograficznym, podczas pisania swoich wywodów, ponieważ oczy krwawią.

  • gość 2019-03-30 20:10:11

    Bo w cywilizowanych krajach socjal dzieli się na ten do ręki i strukturalny (opieka morsów, żłobki itp). U nas patusom do reki tylko dają zeby na nich głosowali. Chory kraj. W niemczech juz dawno te dzieci byłoby w kochającej rodzinie zastepczej.

  • gość 2019-04-21 19:31:03

    Piechowiczanka, jesteś nieuk do potęgo n-tej!

Dodajesz jako: |