:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piechowice oferują niskie podatki na usługi transportowe

Samorząd, Piechowice oferują niskie podatki usługi transportowe - zdjęcie, fotografia

Rada Miejska w Piechowicach obniżyła do minimum stawki podatków od usług transportowych. Wszystko po to aby zachęcić do współpracy firmy z całej Polski.

Piechowice - niskie podatki za usługi transportowe.

Obniżka podatku sprawia, że Piechowice stają się bardziej konkurencyjne na rynku usług transportowych – wyjaśnia burmistrz Jacek Kubielski. – Chcielibyśmy zachęcić przedsiębiorców, firmy leasingowe i właścicieli firm transportowych zwłaszcza z innych miast do wyboru naszego jako miejsca rejestrowania swojej działalności. Mniejszy podatek to mniejsze koszty dla firm.

Dotychczas Piechowice miały niewielkie dochody z podatku od środków transportu. W gminie zarejestrowanych jest tylko kilka tego typu firm. Władze miasta liczą teraz na znacznie więcej. Ryzko żadne, a jednym ruchem można ulżyć lokalnym firmom i powalczyć o nowe - uważają w Piechowicach.

 Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą wystarczy, że złoży oświadczenie,  o  prowadzeniu działalności na terenie miasta. W wypadku tzw. osób prawnych jest to nieco bardziej skomplikowane, trzeba zarejestrować firmę w Piechowicach,  otwierając tu filię lub biuro. Ale to się będzie opłacać.  Miasto pomyślało również o zabezpieczeniu lokali biurowych. 

Dysponujemy wolnymi pomieszczeniami na terenie Zakładu Usług Komunalnych, które jesteśmy w stanie wynająć praktycznie od ręki, po niewygórowanych stawkach – dodaje burmistrz Piechowic Jacek Kubielski.

Być może więc już wkrótce na autostradach w całej Europie pojawi się więcej ciężarówek na piechowickich numerach rejestracyjnych.

W załączniku pełna treść uchwały i szczegółowe stawki


 

 

Reklama

piechowice - niskie podatki za usługi transportowe - komentarze opinie

  • gość 2019-01-02 12:33:54

    ...chyba stawki podatku od środków transportowych ...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 13:04:34

    Buhaha tiry na tory! Wonnnn

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 13:11:45

    Jeszcze więcej tirów w tej małej górskiej miejscowości....Głupota górą !!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 13:18:09

    Nie chodzi o to, żeby ściągać tu tiry. Tylko o to, by siedzibą firmy były Piechowice. A samochody mogą sobie stać np. w Pcimiu Dolnym.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 14:10:24

    Stać. Dobry tekst

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 14:11:58

    Ta w Pścimiu, naiwniacy. Dobry gospodarz rozbuduje jeszcze ceramikę ściągnie tiry zamknie kryształowa na deptak i się zacznie. Może sprzedaż butów wzrośnie chociaż

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 14:23:26

    Dokładnie nie ma gwarancji że tu nie będą jeździć. W każdym razie zwiększa się ryzyko. Mało tirów? Ludzie nie dajcie się nabrać. Mam gdzieś takie rządzenie. Brak słów. Nikt nie pyta mieszkańców czy dają zgodę na jakiekolwiek zmiany. Tyle kubielski obiecywał a teraz jak wygrał to ma wszystkich w d. Nieładnie. U mnie przegrany.

  • gość 2019-01-02 15:32:33

    Brawo Panie Burmistrzu !!! Różnymi sposobami trzeba ściągać na prowincję biznes i pieniądze. A malkontenci i ci powyżej wpisani zawsze będą narzekać na wszystko co do ich kieszeni bezpośrednio nie wpada. Brać się do roboty a nie tylko w klawiaturę anonimowo stukać. Trzymam kciuki Panie Burmistrzu G.B. rolnik Jeleniogórsko-Piechowicki

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 15:34:42

    Co to za pomysły!!!!

  • Gość do Sławomira - niezalogowany 2019-01-02 15:37:25

    Chłopie czytaj ze zrozumieniem zanim w swoim stylu jadem polecisz. Tu chodzi o rejestrację firm transportowych i otwieranie biór aby podatek zostawał w Piechowicach a ciężarówki będą stały tam gdzie stoją.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 15:42:20

    Chłopie -pisze się biur!!!!! Chacha. Nie ma gwarancji, że ich tutaj potem nie ulokują. Kto to zagwarantuje. Przecież to lipa.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 15:50:16

    Burmistrz i jego zastępczyni to beznadziejny pomysł. Auuuu

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 15:53:35

    Za chwilę będzie płakać, że wam tiry jeżdżą. Mieszkamy blisko granicy, więc dla nich to nie problem przenieść flotę. Żal mi was ludzie.

  • gość 2019-01-02 16:09:17

    Dobry gospodarz rozjedzie nam drogi, których dziś nie potrafił odśnieżyć. Na mieście dramat gospodarzu.

  • gość 2019-01-02 16:11:52

    O rejestracje, chyba frajer myśli ze ktoś zarejestruje, bez ulokowania siedziby.

  • gość 2019-01-02 16:17:56

    To nie jest świeży pomysł już dosyć dawno taka konstrukcję prawną chyba w Jaworze uskutecznili aby rejestrować pojazdy właśnie tam (generalnie większe przychody z podatków a ryzyko żadne ). A TIR w Piechowicach ,przecież są zakazy powyżej określonego tonażu i to się nie zmieni, chyba że ktoś myśli że kierowca będzie parkował pod blokiem( haha), a pod Marconiego i tak będą podjeżdżać (przywóz i wywóz materiałów). A zmieni się pewnie dopiero wtedy jak zamkną granicę dla TIR-ów w Jakuszycach ale to są umowy międzynarodowe i nawet nie wiadomo czy to możliwe

  • gość 2019-01-02 16:34:17

    Tiry w piechach ciagle sie pchają, mieszkańcy protestują, pakoszow? Co na to jego mieszkańcy, radny popiera pomysł swojego burmistrza. Ja panu radnemu jako pakoszowianka już dziękuje

  • gość 2019-01-02 16:38:47

    Po wyrzuceniu z zuku zarządzania nieruchomościami burmistrz ma wolne lokale to tam będzie rejestrował. Płac na tiry tez już tam ma, brawo gospodarzu

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 18:20:40

    Plac na tiry, ale pomysł. Takiej złej propozycji dawno nie było. Czyżby ciemnogród w piechowicach się rozplenił? Zacznijcie szukać kasy nie kosztem życia mieszkańców. Ileż mozna patrzeć na taką skalę głupoty.

  • Gośćs - niezalogowany 2019-01-02 19:00:08

    Osobiście wolę taką firmę transportową niż rozbudowę tego molocha w centrum miasta, dobrze, że na święta nie pracowali można było odpocząć i poodychac świeżym powietrzem

  • gość 2019-01-02 19:05:32

    To już wiadomo dlaczego wypowiedział stu wspólnotom umowy o zarządzanie, biura potrzebuje. Tylko kto o zdrowych zmysłach biuro tam wynajmie. W środku "późny gierek", a plac obraz nędzy i rozpaczy. Cudowna wizytówka Zakładu Usług Komunalnych. A pan Kubielski już tam raz "kierownikował" i nie doprowadził do poprawy wizerunku, czyżby teraz miał inne pomysły?

  • gość 2019-01-02 19:13:17

    Jak wolisz taka firmę transportowa to sobie ja pod domem zafunduj. Szukanie pieniędzy na sile, już była podwyżka diet dla radnych o 20 %, podwyżka cen wody bo obcięto dopłaty zaraz podwyżka opłat za śmieci. A miało byc pięknie. Czekamy na obiecana od nowego roku obńizke cen za wodę za smieci za cmentarz. Gdzie to jest panie burmistrzu. Kiełbasa wyborcza?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 19:19:50

    Jedna firma to nie będzie. A konsekwencje na lata. Rozjadą drogi, krawężniki, mosty. No ale ma pomysła ta burmistrzyna.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 19:30:38

    Dlaczego pozwalać na mniejsze koszta firmom, które niszczą polskie drogi, są zagrożeniem na autostradach i sieją śmierć na drogach??? Oni powinni za swoje biznesy płacić najwięcej. Niszczyciele Polski. Tiry na tory to jedyny ratunek. Dlaczego Piechowice mają się do tego przykładać? Ludzie nie żal Wam.... Czy w tym miasteczku są warunki na takie firmy? Jakby były to każdy by taki biznesik prowadził. jestem na NIE. Ale tutaj nikt mieszkańca nie pyta, tu rządzi nowa ekipa.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 19:56:42

    Po co gminie te pieniądze z podatków i tak nie mają pomysłu na co je wydać. Wszystko kosztem ludzi my chcemy tu po prostu żyć a nie wdychac kolejne opary

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 20:06:58

    Jaki gospodarz takie pomysły.

  • gość 2019-01-02 20:47:34

    To jest udawanie ,że szukają pieniędzy. Ciekawe na co je już przeznaczyli , bo na osiedlach drogi były ostatnio tak śliskie, jak nigdy do tej pory.

  • gość 2019-01-02 22:35:34

    A do ZUk- u miasto czyli mieszkańcy znowu będą dokładać niemałą kasę

  • gość 2019-01-02 23:03:22

    Już dokłada, ekipa radnych sobie gigant podwyżkę niczym w najbogatszej gminie w Polsce, burmistrz wypłata max jaka fabryka daje, a dziś ślisko jak w d... po sraczce

  • gość 2019-01-02 23:06:39

    Czekam na oświadczenia majątkowe super radnych i super gospodarza. Zobaczymy jak rządzą swoją kasa domowa, bo jaki gospodarz w domu taki w mieście.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 23:25:11

    Czyli rozpierducha

  • gość 2019-01-03 07:02:23

    Podatki od środków transportu wcale nie sa takie niskie w Piechowicach, sa gminy, gdzie sa duzo niższe i te wszystkie wielkie firmy transpotrowe juz dawno sie tam poprzenosiły z biurami. Burmistrz po prostu chce pokazać, że za niego jest lepiej i dał takie stawki po kilka złotych niżej niż było. Nikt sie nie połaszczy na 50 zł oszczędności rocznie i z tego powodu nie przeniesie działalności do Piechowic. Najważniejsza obietnica jest wyjście z KSWiK i na to czekają ludzie - nikt im oczu nie zamydli artykułami, że jest taniej w Piechowicach - bo ciężarówki powyżej 3,5T ma kilka osób. CO Z TYM KSWiK??????????? O tym napiszcie bo na to czekamy

  • wer - niezalogowany 2019-01-03 08:16:22

    Spoko. To tylko uchwała pod Orłowskiego. Rzucił kilka złotówek na kampanię burmistrza i teraz wypada jakoś się zrewanżować...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 09:09:40

    Z KSwik normalnie myślący wiedza ze to wyjątków kiełbasa wyborcza. Się nie da. Już próbował gadać w tym temacie z innymi gminami, oni frajerzy nie są a bez ich zgody nie wyjdzie, może nowy prawnik przeczołga batalie sądowa i jak z wiaduktami i cała kampanie POCZYNIŁEM starania ale się nie udało s 5 lat kaska na konto szkła

  • Rodzic - niezalogowany 2019-01-03 09:14:17

    Za chwile znów marzec zatem batalia ze szkołami. Mam nadzieje ze pan Kubielski spełni obietnice 2 szkół.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 09:25:23

    Nie dajcie się nabrać. To cieniasy.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 09:34:58

    Obietnice bez pokrycia. Pobożne życzenia niektórych ... Zero realnych możliwości na wykonanie.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 09:39:20

    Już się dali

  • do wer - niezalogowany 2019-01-03 10:17:35

    Nie pierdziel, nic takiego nie ma miejsca, po prostu jest pragmatyczne podejście. Podnieśli pensje burmistrzowi i sobie - to musieli coś obniżyć, aby nie było gadek że ta podwyżka to na ich gaże. Orzeł nie ma z tym nic wspólnego.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:02:11

    To może orłowi wiadukt naprawić?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:34:59

    Asfalt do lasu położyć czytaj wczasowa. Ciekawe kto komu plakaty wieszał i za co.

  • gość 2019-01-03 12:54:40

    A skąd burmistrz weźmie dzieci do szkól ???popierający burmistrza dostarczą mu tych dzieci. Kto mial w kampani takie haslo ze dwie szkoły , który to obecny radny gadał takie głupoty??ha,ha, ale "mądralińscy" to wymyślili.A burmistrz Kubielski w przedmiocie szkół i obietnic w kampanii to gdzie mieszkał te 20 lat wcześniej , że nie wie jaki jest u nas wyż demograficzny. A jeśli wiedział bo pracował przez tyle lat w UM w Piechowicach , to co liczył na cud, iż podczas jego kilkumiesięcznej nieobecności w UM raptem pojawi się tyle dzieci. Ale żeście się ludzie obudzili. Najważniejsze to gadać bzdury w kampanii i mieć popleczników z ich własnymi interesami.A Tyś człowieku biedny boś głupiś i głupiś boś biedny. Dobrze wszystko obserwujcie , a będzie wiadomo kto komu i za co kładzie .... a przecież to chyba za czasów obecnej pani prawnik burmistrzowa ZG i rada ówczesna weszła do KSWIK to co za bzdury piszesz , ze dzięki niej wyjdzie się teraz z rady????

  • gość 2019-01-03 13:08:32

    Obecny burmistrz Kubielski jest człowiekiem który był w Urzędzie za burmistrzów:Ejnika , za Grabiasową i trochę za Rudolfa, a więc ma kilkanaście lat doświadczeń swoich poprzedników.Jak startował to chyba powinien był wiedzieć na co i po co , co chce zrobić dla Piechowic. Tu nie chodzi o jazgot na burmistrza , tylko o efekty jego rządów!!!!!! Ma za sobą radę, więc niech się wykazują dla mieszkańców .A rozliczyć z tego co i za ile, to będzie trzeba. A obecny przewodniczący rady nie był przypadkiem radnym który głosował za wejściem do KSWiK. To trzeba było chcieć wowczas dobrze,żeby znowu chcieć dobrze

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 13:25:40

    Pan przewodniczący nie wiedział wtedy za czym głosował teraz tez edukacje zakończył na książce podatkowej sklepu obowniczego. Parcie na szkło i kasę wyłącznie.

  • gość 2019-01-03 21:08:35

    Tu chyba piszą sami zwolennicy burmistrza Rudolfa bo o jego 8 latach bezznadziejnych rządów, zaniedban i niespełnionych obietnic ani słowa, a przecież teraz w radzie zasiadają radni z poprzedniej kadencji i oni też mają grzeszki na swoim sumieniu. Może coś na temat remontu budynku urzędu, kuchni w przedszkolu, remontu osiedla szkolna, dróg na osiedlu mlodych, wyjścia z KSWiK, sądzenia sie ze wszystkimi o wiadukty i t.p. I jeszsze jedno- co będzie miał mieszkaniec po wyjściu z kasewiku - darmową wode bo krasnoludki będa prowadzić biznes wodą w Piechowicach

  • gość 2019-01-03 21:59:25

    Chyba piszący nie chca widzieć aktualnej rzeczywistości, a twierdzenie o beznadziejnych rządach poprzednika raczej nie świadczy o obiektywności, zwłaszcza , że .już samo stwierdzenie o " remoncie urzędu" jest bzdurą. Ile można coś łatać ? ile lat ma ten budynek? Chyba trzeba wybudować nowy obiekt ,albo może dostosować na ten cel inny w lepszym stanie technicznym . Może coś należy podpowiedzieć radnym i burmistrzowi gdy mieli takie wspaniale pomysły w czasie kampanii? Jak wyjście z kswik jest nierealne , to po co na tym haśle jechał ówczesny kandydat na burmistrza Kubielski ? Jak gadał takie rzeczy to chyba wiedział jakie są szanse na to, a czy to on mówił o kuchni w przedszkolu, czy ten temat kogoś boli?

  • Obiektywny - niezalogowany 2019-01-03 22:27:38

    Rządy Rudolfa były beznadziejne, ale, ze mieszkańcy w takie bzdety które zaoferował Kubileski uwierzyli to się w głowie nie mieści. Facet bez oszczędności, bez horyzontów poza Piechowicami, w jednym granatowym sweterku stał sie świetnym kandydatem bo nie odstawał od tego towarzystwa. Populistyczne hasła tania woda, smieci, cmentarz. To takie pisowskie 500 plus. Za chwilkę zobaczycie co wybraliście, już podniesione diety dla radnych, bo go poparli, zmniejszona dopłata do wody zatem drożej. Od nowego roku nie zmniejszył cen cmentarza i smieci. Rozpierducha ze wspólnotami, nie odśnieżone, zadarte z Luzniakiem za wyrzucenie żony, zero kasy która dzieli jelenia gora, zadarte z gminami obok, za kaswik. Ale pan sie dobrze ma 10 tys to dla niego szczyt marzeń i możliwości. Tylko co nas czeka za 5 lat? Wcielenie do Jeleniej góry.

  • gość 2019-01-03 22:34:02

    A pani z usc już cudownie ozdrowalala jak ma zostac sekretarzem ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 23:06:17

    Przecież ten pan niedawno pracowal w Piechowicach, nic nie zdziałał wtedy a teraz co niby cuda wam zrobi? Ludziska to zwykle udawanie. Nie przekona mnie i tyle. Miał parcie na władzę, chodził i obiecywał. Teraz problem, bo trzeba coś z tymi obiecankami zrobić. Ma panią suflerke i robią na razie bałagan. Tyle.

  • gość 2019-01-03 23:28:52

    Jacy wyborcy ( w domyśle miasto) taki burmistrz

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 09:05:22

    To Mazur obiecywał od 1 stycznia obnizenie oplaty pod swierkami tzn cmentarnej i patrole policyjne oraz budzet obyeatelski a nie Kubielski wiec po co sie czepiacie chlopaka a widzieliscie fure Mazura jaka jeździ swoja droga przeprosiny Rybarczyka dla Mazura w Informatorze ciekawe czego dotyczyly

  • Ulotka - niezalogowany 2019-01-04 09:23:52

    Mazur obiecywał ale go nie wybrali. Kubielski w swojej ulotce napisał obniżę i go WYBRALI. To niech zrobi. Ktoś wyzej ciekawie napisał ze wybrali takiego który nic ale to kompletnie nic nie ma bo nie odstawał od reszty tęgo zapyziałego miasta. Mazur wam kole? Bo coś ma i to się wam nie podoba. Szczytem bezmyślności było upublicznienie na FB przez kubielskiego wyciągu z konta z którego wynika ze stan konta dwadzieścia pare tysięcy z czego prawie wszystko wynika z przelewu odszkodowania za zwolnienie. Takim to można sterować .

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 09:49:12

    Temat zastępczy Mazur i jego samochód ha ha cudowna wioska ukryta we mgle

  • gość 2019-01-04 10:11:49

    Mazura zostawcie w spokoju, nie przepadam za nim, ale to już temat zamknięty.Ale jest pytanie: byli radni powiatu co zrobili przez te wszystkie lata dla swoich wyborców-? A Kubielski chyba odszedł z ostatniej firmy , to musi dbać o Piechowice, bo z nich będzie teraz jako burmistrz ( i póżniej ) żył. Ale co ma choroba pani z usc do bycia sekretarzem, ludzie nie czepiajcie się.

  • Rusałka - niezalogowany 2019-01-04 16:05:58

    Mazura wyciągacie zawsze jak chcecie jakieś parchy przykryć. Nowy nie jest udolny to wiedzieliście, mozna nim manipulować i nie odda władzy łatwo. Już współczuje temu kto będzie po reniferze i krasnalu. Lej po bombie, nie do zasypania. Dramat. A pani z usc No cóż by rzec...

  • gość 2019-01-04 16:55:49

    Może ty Rusałko masz uraz na tle renifera, ale jakby tak miało być tragicznie i żle jak sugerujesz to Kubielski i inni którzy się szykowali na wybory by się nie pchali na burmistrza, a podobnie gwardia burmistrzyni. Więc nie gadaj głupot.

  • GośćXyz - niezalogowany 2019-01-04 20:08:14

    Odwalcie się od Mazura. Ma super pracę, super furę i z nudów nie zdechnie. A dlaczego przeprosił Go Rybarczyk to zapytajcie samego zainteresowanego. Przynajmniej facet będzie spać spokojnie. Pozdrawiam.

  • Abwcbs - niezalogowany 2019-01-04 21:08:44

    Mi sie wydaje ze Mazur ma bizmes na Piechowice zatabia 20 tys a chcial byv burmistrzem za 10tys cos jest mie tak moze to agemt sluzb

  • gość 2019-01-05 13:08:28

    ale odchodzi bicie piany.

  • gość 2019-01-05 17:33:59

    To tylko ludzie Kubielskiego wyciągają tematy zastępcze dla zakrycia jego "wielkości'