:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piechowice bez promesy na ulicę Wczasową. Radni odpowiadają.

30/09/2018 14:13
Inwestycje, Piechowice promesy ulicę Wczasową Radni odpowiadają - zdjęcie, fotografia

Sprawa utraconej promesy na odbudowę ulicy Wczasowej rozpaliła emocje w Piechowicach. Nasza redakcja otrzymała list podpisany przez grupę radnych (Leon Smolczyński , Tomasz Bolek , Agnieszka Mandziej, Dorota Zimna , Monika Stawicka, Dorota Stelmach , Radosław Bieniek, Marcin Ramski) , w którym prezentują swoje stanowisko w tej sprawie. Poniżej treść listu

Inwestycja nieprzygotowana do realizacji – pieniądze dla  Piechowic do zwrotu

Trudno pozostawić  bez komentarza opublikowany na łamach portalu 24jgora  artykuł  ubiegającego  się o funkcję burmistrza Piechowic pana Radosława Burchackiego pt. „Piechowice: przepadła promesa na ulicę Wczasową”.  W treści tego artykułu  świadomie  pominięto   bardzo istotne fakty, a niedopowiedzenia i półprawdy  którymi operuje kandydat na burmistrza bez wątpienia  wprowadzają  w błąd opinię  publiczną.  W tych okolicznościach  czujemy się w obowiązku poinformowania mieszkańców Piechowic o zaistniałej sytuacji.

Promesą  MSWiA z dnia 4 września 2018r. przyznano  gminie  Piechowice środki  w wysokości  640 tys. zł na odbudowę ulicy Wczasowej. Na sesji Rady Miasta Piechowice  27 września  br. środki te miały zostać wprowadzone do budżetu miasta, aby niezwłocznie przystąpić do realizacji inwestycji.                W tym miejscu należy podkreślić, że zasady wykorzystywania środków przyznawanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych są dość restrykcyjne.

Pieniądze muszą być wydatkowane i rozliczone  w danym roku budżetowym. Nie trudno więc  policzyć, że na przeprowadzenie inwestycji zostało trzy miesiące. Niedotrzymanie terminów skutkuje zwrotem dofinasowania, a co się z tym wiąże koniecznością sfinansowania inwestycji w 100% ze środków budżetu miasta.  

W trakcie dyskusji jaka wywiązała się przy procedowaniu nad projektem uchwały budżetowej wyszły na jaw niezwykle istotne  fakty. Okazało się bowiem, że inwestycja na  którą  przydzielono dofinansowanie  NIE JEST PRZYGOTOWANA DO REALIZACJI. Oznacza to, że urzędnicy  odpowiedzialni za jej realizację, a mianowicie  burmistrz miasta pan Witold Rudolf oraz podległy  mu pracownik od inwestycji miejskich  pan Radosław Burchacki nie zlecili opracowania dokumentacji technicznej, a co się z tym wiąże  nie uzyskali wymaganego pozwolenia na budowę. Ta informacja przesądziła o wyniku głosownia nad  uchwałą budżetową. Wiadomym stało się bowiem, że zadanie nie ma szans na realizację w wyznaczonym przez MSWiA terminie.

O bezczynności i lekceważącym stosunku do obowiązków służbowych  panów Rudolfa  i Burchackiego świadczy fakt, że pieniądze na dokumentację projektową na przebudowę ulicy Wczasowej w wysokości 70 tys. zł wprowadzono do budżetu miasta uchwałą Rady Miasta Piechowice w dniu  28 grudnia 2017r., a więc dziewięć miesięcy temu. 

Przy tej okazji warto również nadmienić ,że dokumentacja projektowa na odbudowę ulicy Wczasowej to nie jedyny przykład zadania, które  pomimo zabezpieczenia środków w budżecie miasta  najprawdopodobniej nie doczeka się realizacji w tym roku. Z pewnością mieszkańców ulic Szymborskiej, Prusa i Norwida  zainteresuje fakt, że w przedłożonym przez Burmistrza Piechowic projekcie uchwały budżetowej, środki zabezpieczające 20% udział miasta  w odbudowie ulicy Wczasowej  miały zostać przesunięte z  niezrealizowanej do dnia dzisiejszego  inwestycji  budowy kanalizacji deszczowej wraz z odbudową nawierzchni w ulicach Prusa, Szymborskiej i Norwida. 

 

Radni Rady Miasta Piechowice: 

Leon Smolczyński , Tomasz Bolek , Agnieszka Mandziej,  Dorota Zimna   Monika Stawicka, Dorota Stelmach , Radosław Bieniek, Marcin Ramski

 

Od redakcji - Redakcja naszego portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanego listu.

 

 

Reklama

Piechowice bez promesy na ulicę Wczasową. Radni odpowiadają. komentarze opinie

 • PawełZackiewicz - niezalogowany 2018-10-08 09:48:09

  Jako radny ZAWSZE głosowałem za przyjęciem dotacji i promes choć często wiązało się to z przesunięciami w budżecie aby uzyskać wkład własny, Remonty dróg w Górzyńcu, Michałowicach zostały zrobione w dużej części z pieniędzy pozyskanych. Były obawy czy tak duże inwestycje (ponad milionowe) uda się zrealizować w terminie, ale techniczne sprawy pozostawialiśmy urzędowi. Jako radny chciałem aby ul. Wczasowa doczekała się kompleksowego remontu. Nie wiem dlaczego tak duża grupa radnych sprzeciwiła się temu, choć dotychczas ani jedna promesa w Piechowicach nie przepadła z powodu niedotrzymania terminu. Głosując zawsze pamiętałem o ślubowaniu jakie składałem obejmując mandat ,ze sprawując mandat Zawsze będę działał na rzecz dobra gminy i jej mieszkańców. Państwo zdecydujecie czy w przyszłej kadencji zostanie mi powierzona funkcja radnego jak i pozostałym kandydatom. Czytając powyższe wypowiedzi zastanawiam się ile z nich pisanych było przez osoby startujące w wyborach bo widzę krytykę w każdą stronę, ale nie do siebie. Nie mnie oceniać ta decyzję - proszę o ocenę państwa przy urnach - po niej będzie widać jaka jest wola wyborców i tą wolę należy szanować. Proszę o kulturalną wymianę poglądów w każdym z wątków dotyczących Piechowic. Można oceniać kandydatów, w tym i mnie, ale czy potrzeba stosować inwektywy i obrażać kogoś? Po wyborach zostanie ta niechęć w ludziach, a to przecież nikomu niepotrzebne. Niezależnie od tego kto ostatecznie zostanie wybranym burmistrzem, radnym powiatowym czy radnym miasta życzyć mu będę sukcesów bo to one przekładać się będą na naszą jakość życia.

 • SZOK - niezalogowany 2018-10-07 14:34:26

  WIECIE SPORO O KANDYDATACH,TYLKO DLACZEGO TERAZ PISZECIE O TYM TUTAJ,A NIE MÓWICIE TEGO NIKOMU W OCZY. SKORO MACIE TAKIE WIADOMOŚCI POWINNIŚCIE ZAWIADOMIĆ PROKURATURĘ O DOMNIEMANIU PRZESTĘPSTWA BO TO JEST PRZESTĘPSTWO? PRAWDA? ODDANIE TAKICH PIENIĘDZY? BRAK DOKUMENTACJI? TO JEST PRZESTĘPSTWO? CZY TYLKO NIE DOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW?

 • M.Daniec - niezalogowany 2018-10-05 22:27:28

  Jak wygra pan z poddasza to ja wam współczuję piechowiczaniuniu

 • Uuu - niezalogowany 2018-10-05 15:39:10

  Precz z anonimami napisał - bas. Hahaha !!!!! Mega hipokryzja!!!!!

 • bas - niezalogowany 2018-10-04 23:10:56

  Precz z anonimowymi piszącymi, miejcie odwagę mówić to co piszecie prosto w oczy, dlaczego jesteście tacy podli!

 • wyzwolenie - niezalogowany 2018-10-04 23:03:00

  Widzę towarzyszko lub towarzyszu że stosujecie groźby jak za komuny. Starej daty musicie być.

 • Prawda - niezalogowany 2018-10-04 13:40:04

  Daj sobie na wstrzymanie z teściową , widać jak bardzo zawiść w Tobie kipi .Miej świadomość, że los Ciebie zweryfikuje i to bardzo boleśnie.

 • Wczasowa - niezalogowany 2018-10-04 08:56:43

  Może to ........ ? a nie Aga broni zięcia co nafajdał sobie w papiery atakując i zwalając winę na radnych.

 • z wczasowej - niezalogowany 2018-10-04 08:16:16

  Kanalizacja wczasowej nie ma iść pod ulicą tylko obok - wiem bo wyrażałem zgodę na przejście przez działkę. Skoro to był argument aby nie remontować tej ulicy to tylko Ci podziękować wiedzy w tym zakresie pani Ago.

 • Aga - niezalogowany 2018-10-04 07:45:13

  Jaki sens jest w remoncie ul. Wczasowej skoro ma być (później) robiona tam kanalizacja?

 • Ściema jednostk - niezalogowany 2018-10-03 17:06:07

  Jednostka Radosław B. Sam się poniża tym co mówi i robi. Na ostatniej sesji rady miasta jednostka poinformowała wszystkich, że dokumentacji nie przygotowała, pieniądze z dotacji trzeba wydać do końca tego roku, a na opracowanie projektu potrzeba od 3 do 6 miesięcy. To ja się pytam jakim cudem jednostka zamierza jeszcze w tym roku drogę wybudować , żeby rozliczyć dotację ? Tu potrzebny jest prawdziwy cud. I o się módl Bezradny zamiast opluwać innych jadem.

 • Bezradni - niezalogowany 2018-10-03 11:19:39

  Leon S., Tomasz B., Agnieszka M., Dorota Z., Monika S., Dorota S., Radosław B., Marcin R. Wypisujecie takie brednie i chamskie zaczepki które mają na celu poniżenie jednostki Radosława B., Sami o sobie wystawiając świadectwo. On pomaga i w przeciwieństwie do wielu z Was nie robi tego na pokaz. Nie zasłużył na takie błoto!! Nie, żebym studził emocje, ale lepiej mieć z tyłu głowy odporność na ludzką abnegację, która zżera wiele dobrych inicjatyw.!!! A wasz czas radni dobiegł już końca..

 • Daruś - niezalogowany 2018-10-02 20:27:09

  Ludzie, czego oczekujecie od radnych? Co może wiedzieć o budżecie, promesie, czy niewygasających wydatkach radny z ul. Kwiatowej,Ogrodowej (-:

 • Do mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-02 10:45:57

  To nie radni glosowali? Ktoś za nich podniósł ręce? Ciekawy wywód. Cuda w piechowicach.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-02 09:16:06

  nie bądźcie baranami jak może być winna radnych jeśli Miasto dostało środki wnioskowało o to zadanie. czyli logiczne jest,ze dokumentacja musi być zrobiona.A wiec winna lezy tylko i wylącznie po stronie burmistrza i osób, które mają takie zadania w swoim zakresie obowiązków.

 • Dymek - niezalogowany 2018-10-02 08:12:48

  Jak wyglada rozliczenie za wymiane pieca na ekologiczny ile % mieszkancow otrzymalo zwrot? I co z ta kanalizacja w Gornych Piechowicach i na ul Nadrzecznej

 • pezet - niezalogowany 2018-10-02 07:49:48

  Jak ktoś robi dobrą kampanię to i robotę zrobi dobrze bo to co robi - robi sumiennie. Reszta a szczególnie przeciwni stadionowi i promesie - to te same osoby z wyjątkiem chyba tylko Ramskiego próbuje siać ferment i propagować się na tym, że są przeciw.

 • Gratulacje! !! - niezalogowany 2018-10-01 23:42:27

  Wybierzmy jeszcze raz półgłówków pokroju naszego burmistrza, raz jeszcze do zarządzania tym marnym miastem dajmy dojść do władzy takim radnym jak Ramski czy Jędrzejek i można wymieniać bez końca. Sobie ludzie pogratulujcie takiej władzy. Proponuję zainwestować swój głos w ludzi przedsiębiorczych, a nie ludzi po podstawówce czy brakiem wykształcenia (patrz wyżej )

 • Tak oczywiście - niezalogowany 2018-10-01 22:23:12

  Tak oczywiście. Komu odpowiadam? Panu(i) K, K, M, P, S, czy W? a niech będzie, wszystkim

 • Do znamy to - niezalogowany 2018-10-01 21:44:18

  To ty stuknij się w głowę. Piejesz pieśni pochwalne nad człowiekiem, który jest kompletnym ignorantem. Nie wykonuje roboty, za którą co miesiąc pobiera wynagrodzenie, nie potrafi ogarnąć referatu którego jest kierownikiem , ale wedlug ciebie miastem będzie zarządzał. Będziemy mięli powtórkę z rozrywki jaką zapewnił nam aktualny burmistrz. Oczywiście przy udziale p. Rudolfa dla ktorego posada jest już obiecana.

 • Znamy to - niezalogowany 2018-10-01 20:55:34

  Skąd my to znamy. Jest jak zawsze. Kandydaci, zamiast pisać i promować swoje programy wyborcze, wolą ślęczeć tu godzinami i hejtować Burchackiego, bo a nuż mu się powiedzie. A konkurent nie byle jaki, poważny, więc trzeba go wyeliminować za wszelka cenę, takie jest myślenie. Głupie myślenie. Nic w ten sposób nie wskóracie. Wzmacniacie tylko Burchackiego. Jeśli chcecie coś dla siebie ugrać to radzę piszcie swoje programy i je pokażcie. Ja na to czekam. Na razie nie mam wyboru, a program i kampanię Burchackiego oceniam doskonale. Nie robi na mnie wrażenia głupi szum, że promesa przepadła. A kto to naprawdę wie dlaczego. W końcu to radni nie podnieśli ręki. Ja tak to wyraźnie czytam. Do tego zawsze jest tak, że jak jest kampania to szuka się haków na każdego. Wy kandydaci wolicie się pobujać przy Burchackim, żeby was nikt nie tyknął. Nie tyknie, ale i nie wybierze. Bo jaką macie swoją ofertę, z czym idziecie do ludzi. Z kolejna awanturą i przypychankami. Burchacki jest człowiekiem autentycznym, z krwi i kości. Nikogo nie udaje, jest jak widzę po jego programie, świetnym organizatorem. Da sobie rade z urzędem i radą miasta. Nie będzie tam żadnych zgrzytów jak dziś. Kampania dziś prowadzona jest w najgorszy możliwy sposób, nie, bo nie i ja ci jeszcze pokażę kto tu rządzi. Wstrętne. I komu szkodzicie kandydaci? Nam Mieszkańcom? Z powodu waszych chorych ambicji. Stuknijcie się w porę w głowę. W życiu na takich nie oddam głosu. Ps. A to na pewno zbieg okoliczności, że pan Leon zawetował uchwałę na promesę i kandyduje na Burmistrza. Może następny artykuł, panowie redaktorzy poświęcicie panu Leonowi, może wytłumaczy radnych o co tak naprawdę chodzi.

 • Ja - niezalogowany 2018-10-01 20:37:36

  Do nn chodzi o radnego uzorko ten człowiek zapommiał gdzie jest ulica ogrodowa czy kwiatowa przejerzdza czasami jak jedzie po piwko rowerem

 • Oj ludzie - niezalogowany 2018-10-01 20:27:34

  Ale błądzicie aż mi was żal....

 • Górzyniec - niezalogowany 2018-10-01 20:17:14

  Gertrudo daj spokój z tymi wpisami parę lat temu pokazałeś jaką byłaś gwiazdą trochę klasy kobieto

 • Alex - niezalogowany 2018-10-01 20:13:41

  A dlaczego ten pan niepracowal za pani Burmistrz Grabias-Baranowskiej? Juz wówczas Piechowice mogly sie rozwijac z predkoscia swiatla

 • Nn - niezalogowany 2018-10-01 20:07:38

  Ludzie gdzie był burchacki przez tyle lat ....nagle teraz chce naprawiać Piechowice, a jakiś czas temu jak grunt mu się palił pod nogami to spier...do Podgórzyna

 • Kris - niezalogowany 2018-10-01 19:53:14

  Oj chyba za Ejnika najwięcej się zrobiło i wtedy pracował Burchacki. A za Rudolfa dopiero się rozkręca i mam nadzieję , że wyprowadzi miasto z zapaści. Z całego serca życzę i jesteśmy za Panem Radosławem cała rodzina.

 • Krystyna - niezalogowany 2018-10-01 19:47:16

  Jeśli wybierzecie Burchackiego to bądźcie gotowi na to samo co było za Rudolfa...

 • Do go go - niezalogowany 2018-10-01 16:53:27

  Dokładnie

 • GO-GO - niezalogowany 2018-10-01 16:40:32

  Ta Pani na pierwszym planie wygląda na bardzo ale to bardzo zmęczoną,te sesje bardzo ją wykańczają.Trzeba Jej podziękować niech się nie męczy kobieta.

 • St - niezalogowany 2018-10-01 12:53:36

  Ten radny z każdej sesji uciekał żeby nie podejmować uchwał

 • Nn - niezalogowany 2018-10-01 12:27:15

  A gdzie jest radny z dolnych schowała się muszka pod miotłe

 • do St - niezalogowany 2018-10-01 12:14:05

  To ta co siedzi najbliżej. Z wyglądu i zachowania kojarzy mi się z Begerową. Też ma coś w oczach:)

 • St. - niezalogowany 2018-10-01 10:53:52

  A kto to Dorota kompletnie nie znam tej kobiety!

 • Ala - niezalogowany 2018-10-01 10:34:33

  No i sami widzicie pan Radek pracował za Ejnika i wtedy robiono. A dziś próbuje się faceta wrobić w swoje nieudacznicy więcej ale ja wiem kogo to sprawa. Zapytajcie pani Chmielewskiej ile robili. To ona też była wtedy fachowcem.

 • pomysł dobry - niezalogowany 2018-10-01 10:13:47

  co do pensji nowego to na pewno Rada na początek kadencji nie da maksa, minimum pewnie też nie bo musi być jakiś margines na ewentualne obniżanie jak coś będzie źle. ale dodatki raczej z minimum powinny być dla nowego - tak myślę. A i radni powinni też po np. roku ponownie w tej sprawie podjąć decyzję po ocenie działania czy podnosić czy obniżać. Za Ejnika to zrobiono najwięcej, może niechby zostałby radnym i choć doradzał temu nowemu?

 • znajony - niezalogowany 2018-10-01 09:23:27

  Radny Jędrzejek tak samo a może jeszcze bardziej protestował i głosował przeciwko zabraniu pieniędzy na remont ul. wczasowej a przeznaczonych na remont ulic na osiedlu młodych.Przez 4 lata zabiegał o przyznanie tych środków .jest mieszkańcem Osiedla Młodych i jemu bardzo zależy na remoncie ulic.Mieszka na Osiedlu od samego początku i wie że sa to bardzo ważne potrzeby dla Osiedla.Za Ejnika wyasfaltowano ul.Reja i Sienkiewicza i nic więcej nie zrobiono mimo ,że sprzedano tyle działek ale pieniędzy nie przeznaczono na remonty ulic.Dlatego skoro otrzymał środki na remont ulic na Osiedlu to był także przeciwny przekazywaniu tych srodkow na remont ulicy wczasowej.

 • Mam pomysł - niezalogowany 2018-10-01 09:09:57

  Mieszkańcy Piechowic. Teraz to trzeba na burmistrza wybrać osobę z poza układu, nie związaną z zadną partią tylko osobę młodą po studniach znającą języki obce i mieszkającą w piechowicach nie dłużej jak 5 lat.tylko taka osoba otworzy to przesiąknięte sobą miejsce co sie zwie Urzędem Miasta.Takie osoby trzeba szukać na burmistrza i Radnych.Osoby nie związane z urzędem miejscem pracy, bo to już wytworzyły sie tam układy ,że popierają siebie jeden na burmistrza drugi na zastępcę i wkoło macieju, następne 5 lat zmarnowanych.Pytam również dlaczego burmistrz ma dostawć najwyższą możliwą pensję i dodatki.Czy nie lepiej zacząć od 3.500 tysiąca i jak się wykarze podwyższać o 200 złotych co roku.Nad tym trzeba pomyśleć.

 • Egon - niezalogowany 2018-10-01 07:00:03

  Maja podane gotowe na tacy i to nie umieja wykorzystac, widac ze zalezy im na korytku a nie na dobrym zarzadzaniem

 • Szambo - niezalogowany 2018-10-01 04:21:41

  pjechowice to jedno wielkie szambo, wszyscy sie taplacie we własnym gownie

 • Ale - niezalogowany 2018-10-01 01:05:18

  No i macie swoją obronę.... Swoją bo tylko się sami bronicie tymi argumentami w kółko, że by i tak nie zdążyli... zrzeknijcie się mandatów w te 8 osób - pozostałe 7 nic już nie uchwalą bo nie będzie połowy składu - obronicie w ten sposób miasto przed decyzjami złymi a siebie przed takimi głosowaniami. Może bym jeszcze uwierzył w waszą bezinteresowność - a tak to powtórzę nie szuje ale chciwe szuje

 • do do??? - niezalogowany 2018-09-30 23:59:56

  okazuje się, że nikt niby z różnych piszących nawet nie wie na co ta promesa skąd się wzięła, kto wiedział, że będzie, czy ie będzie, na co i skąd -jak gryźć temat, ale leci temat ten sam człowiek na jedno kopyto. tekst w każdym komentarzu w każdym calu ten sam. Musie facet się kochać, jak ma tyle energii, żeby tak się nakręcać tyle godzin, albo konkurent, co jest pewne

 • do do??? - niezalogowany 2018-09-30 23:59:56

  okazuje się, że nikt niby z różnych piszących nawet nie wie na co ta promesa skąd się wzięła, kto wiedział, że będzie, czy ie będzie, na co i skąd -jak gryźć temat, ale leci temat ten sam człowiek na jedno kopyto. tekst w każdym komentarzu w każdym calu ten sam. Musie facet się kochać, jak ma tyle energii, żeby tak się nakręcać tyle godzin, albo konkurent, co jest pewne

 • do do??? - niezalogowany 2018-09-30 23:59:50

  okazuje się, że nikt niby z różnych piszących nawet nie wie na co ta promesa skąd się wzięła, kto wiedział, że będzie, czy ie będzie, na co i skąd -jak gryźć temat, ale leci temat ten sam człowiek na jedno kopyto. tekst w każdym komentarzu w każdym calu ten sam. Musie facet się kochać, jak ma tyle energii, żeby tak się nakręcać tyle godzin, albo konkurent, co jest pewne

 • do do??? - niezalogowany 2018-09-30 23:59:50

  okazuje się, że nikt niby z różnych piszących nawet nie wie na co ta promesa skąd się wzięła, kto wiedział, że będzie, czy ie będzie, na co i skąd -jak gryźć temat, ale leci temat ten sam człowiek na jedno kopyto. tekst w każdym komentarzu w każdym calu ten sam. Musie facet się kochać, jak ma tyle energii, żeby tak się nakręcać tyle godzin, albo konkurent, co jest pewne

 • zezol - niezalogowany 2018-09-30 23:50:08

  ale jak mozna wiedzac ze promesa moze przyjsc nie miec dokumentacji technicznej i pozwolenia na budowę! osoby odpowiedzialne za to niedopatrzenie powinny zostać pociągnięte do odpowiedzalnosci! tak zaspać oj panie rudolf i burchacki oj oj oj

 • reniferek - niezalogowany 2018-09-30 23:46:33

  ale sobie w kolano strzelil rudolf tym niezrealizowaniem projektu na ta wczasowa tyle miesiecy bylo, rykoszet poszedl jeszcze w burchasia i chyba przesadził o jego marzeniach w tych wyborach, nawet na harfie juz gadali ze urzad z burmistrzem i kandydatem nie zdazyli z projektem, ale tyle miesiecy mieli wiedzieli ze promesa moze przyjsc i trzeba byc przygotowanym i tak zaniedbać ten projekt glosno o tym jest juz

 • Pkww - niezalogowany 2018-09-30 23:27:46

  Dorota i Rafał finał

 • do_Remik - niezalogowany 2018-09-30 22:45:05

  Remik racja, gdzie to, też moze Radni maja isc i wykonywać roboę w terenie, kopać rowy i kłaść rurh, a ja zapytam skoro radni mają wszystko robić to po co był 8 lat ten burmistrz, ok pospiewał i potanczyl, ale za taką pensję? ja tez chce na burmistrza tez ladnie tancze i spiewam!

 • terenia - niezalogowany 2018-09-30 22:41:29

  a ja pamietam jak przed 4 latami burmistrz tez zganiał na radę że winni, znowu ten jego krzyk rozpaczy, to już było, już mieszkańców pan nie oczaruje, ani radnymi co przeszkadzaja bo ci obecni nie przeszkadzali, wytypowal pan burchackiego teraz bo wiadomo ze juz nikt by pana nie wybral i taka strategia ze moze sie uda z burchackim, to powiedzmy sobie wprost - nie uda sie, no nie nie nie po prostu sie nie uda, znamy to juz. Dorota na Burmistrza! musisz wygrać!

 • Ban - niezalogowany 2018-09-30 22:34:29

  Baner wisi na przeciw kosciola to chyba ta wspolnota popiera tego kandydata

 • lipa - niezalogowany 2018-09-30 22:28:28

  trzęsiecie trykotami, bo jesteście bezradni. Ludzie którzy mają o nas decydować. Porażka i jeszcze list nie wiem do kogo. Łabędzi śpiew

 • Remik - niezalogowany 2018-09-30 22:28:01

  Kiedy będzie kanalizacja w Gornych Piechowicach i na ul. Nadrzecznej bylo o tym pisane ze juz bedxie o co nic czyzby radni winni czy znowu cos sie zdusilo

 • zenon - niezalogowany 2018-09-30 22:27:48

  strzał w stopę to wykonał sobie burmistrz i jego pracownik Burchacki, myślę że już ma chłop po wyborach, ale jak mógł zapomnieć tak ważną rzeczy przygotować przecież to należy do jego obowiązków, szok

 • jaki - niezalogowany 2018-09-30 22:24:11

  nigdzie nikt nie musi chodzić, czarno na białym kto przeciw piechowicom.

 • sowa - niezalogowany 2018-09-30 22:22:40

  bardzo dobrze wlasnie ze wytknęli zaniedbania urzędu miasta i pracownika co nie zdążył na czas zrobić dokumentacji, już ich lubię! brawoooo, Rudolf nic nie zrobił teraz namaścił Burchackiego na następcę i to jest najgorszy wybór dla mnie, starczą 2 słabiutkie kadencje Rudolfa, nie trzeba trzeciej,Panowie dziękujemy wam już

 • Do super i ja - niezalogowany 2018-09-30 22:18:31

  Pod różnymi nicami. Weź idź i się doucz, doczytaj, dopytaj, zadzwoń do wojewody, ministra lub kościelnego. Zobacz co oznacza przetarg zaprojektuj i zbuduj, odsłuchaj sesję, sprawdż jakie dokumenty przygotował pracownik i jak się tłumaczył. I idź i rozpowszechniaj.

 • Do radnych - niezalogowany 2018-09-30 22:16:47

  Sami żeście sobie strzelili gola wielcy radni. Strzał w kolano i stopę. I wy macie czelność ponownie startować?

 • super - niezalogowany 2018-09-30 21:56:40

  w końcu się ujawnili i jeszcze mają śmiałość startować w wyborach. bezczelność nie zna granic. Leon Smolczyński, Tomasz Bolek, Agnieszka Mandziej, Dorota Zimna, Monika Stawicka, Dorota Stelmac, Radosław Bieniek, Marcin Ramski dziękujemy Wam

 • Beti - niezalogowany 2018-09-30 21:55:55

  Ludzie gdzie wasza kultura .Wstyd mi że mieszkam w Piechowicach.Dlaczego ta cala kampania ????to tylko szyderstwa i szukanie czego?

 • ja - niezalogowany 2018-09-30 21:50:41

  chciałem znać ich nazwiska. już znam i będę rozpowszechniać. Poszli

 • Dudek - niezalogowany 2018-09-30 21:50:30

  Pracownik,do Ale,Czesia,Zdziwiony,Ale dajcie spokoj idzcie spac bo jutro do roboty trzeba wstac.

 • wolny - niezalogowany 2018-09-30 21:45:40

  Burchackiego i Rudolfa to będziecie radni bezradni jeszcze przepraszać po procesie. wstyd żadne tłumaczenie, dalej rączki w górę

 • pracownik - niezalogowany 2018-09-30 21:42:42

  wielcy radni, a boją się zwykłego pracownika. Podnieśli rączki w górę, byli przeciw rozwojowi Piechowic, a teraz mówią, że to wina Burchackiego. Już znamy wasze nazwiska. Do widzenia. Żegnamy

 • Do ale - niezalogowany 2018-09-30 21:40:39

  W samo sedno

 • Dudek - niezalogowany 2018-09-30 21:32:11

  A Ty co od szuj wyzywasz przedstaw sie z imienia i nazwiska tchorzu nie potrafisz nawet tego tchorzu

 • Czesia - niezalogowany 2018-09-30 21:31:06

  do Ale : Bardzo dobrze napisałeś 100 % prawda !!!

 • Ale - niezalogowany 2018-09-30 21:23:35

  Dobrze że się podpisaliście szuje. Jak Grabiasowa weszła to też miała te pieniądze na odbudowę po powodzi wybrać do końca roku i zdążyła a wy boicie się że wasi kandydaci na burmistrza nie będą umieli tego zrobić i odrzucacie bo reprezentujecie Mazura - Zimna, Kubielskiego-Bieniek, Piróg - Bolek, Wojtasia - Stawicka, Smolczyński - siebie

 • zdziwiony - niezalogowany 2018-09-30 21:22:54

  Dziwna ta argumentacja. Jeżeli z jakichś względów nie da się dokończyć inwestycji w założonym terminie to wówczas należy wystąpić do organu udzielającego dotacji o wykorzystanie częściowe i przesunięcie terminu realizacji i rozliczenia inwestycji na rok kolejny. Dziwne, że pod listem podpisała się Pani Agnieszka, która jako kierownik referatu inwestycji w Szklarskiej Porębie chyba o tym wie. Chyba na pewno skoro w Szklarskiej takie wnioski składano. Ostatni raz chyba przy okazji remontu tej ulicy na wyciąg.

 • edward - niezalogowany 2018-09-30 21:04:54

  ja w tej kadencji na Rudolfa za to ze zapomnial zrobić ta dokumentację napewno nie zagłosuje, mojego głosu nie ma

 • stanko - niezalogowany 2018-09-30 20:47:59

  Nie czepiajcie się Jędrzejka, że nie głosował tak jak wy. Chyba lepiej skorzystać ze środków zewnętrznych dokładając swoich 20 procent niż wszystko robić za swoje lub co gorsza nie robić wcale. Wszyscy kandydaci na burmistrzów obiecują zrobić asfalt na Osiedlu Młodych więc tam potrzeba kilku melonów, więc 170 tysięcy nic nie uratuje. A Jędrzejek ma pewna kolejna kadencję a Wy tym głosowaniem jak byście tego głupio nie tłumaczyli - raczej już wam ta łata pozostanie i może zaszkodzić

 • Dr - niezalogowany 2018-09-30 20:37:18

  A co Norwid (LO) ma wspolnego z ekonomią, no co ?????

 • do??? - niezalogowany 2018-09-30 20:33:44

  ale oczywistym jest ze skoro burmistrz i jego pracownik nie zrobili dokumentacji to po co zabierać kasę z osiedla Młodych na coś co nie zostanie wykonane bo się nie zdąży, a tak na marginesie zapytam, dlaczego akurat ta ulice Rudolf i Burchacki wybrali do promesy? przecież są ważniejsze i częstsze uczęszczane ulice w mieście, Wczasowa to ta co idzie na uroczysko od Michałowic kto tam chodzi?????? po co w ogóle ta ulice puszczali do promesy, przecież jest wiele bardziej uczeszcząnych wymagających remontu ulic w mieście, to już jest jakieś niezrozumiałe, jaja jak berety!

 • Czesława L. - niezalogowany 2018-09-30 20:25:30

  Proszę o spokój , przywołuję Państwa do porządku , nie wyzywać się . Lepiej proszę się pomodlić ! Bum parara bum parara bum bum bum !

 • 123 - niezalogowany 2018-09-30 20:14:02

  Apropo remontu ulic jaki sens jest remont ulicy Leśnej skoro za jakiś czas będzie kanalizowana ? Wyrzucone pieniądze....... Uważam że lepiej by było zrobić np. Cieplicką gdzie kanalizacji zrobiona A nawiesznia koszmar.

 • ja - niezalogowany 2018-09-30 20:08:27

  Jeżeli chcemy żeby nasze miasto odżyło i zaczęło się rozwijać to nie można głosować na tych którzy są nieudolni .Trudno ocenić kandydatów których nie znamy ,ale łatwo ocenić pracę tych ,którzy odpowiadali za inwestycje ,pozyskiwanie środków zewnętrznych zwłaszcza unijnych (Unijnych zero)

 • Norwid - niezalogowany 2018-09-30 19:47:29

  do pytanie, a gdzie było u mnie coś pisane o aucie?

 • Iti - niezalogowany 2018-09-30 19:43:13

  Pytanie brzmi czy w związku z tym że ten Pan spierniczyl sprawę zostanie pociagniety do odpowiedzialności?

 • ??? - niezalogowany 2018-09-30 19:36:21

  Asia28. Może lepiej zapytaj dlaczego radni nie wzięli tych pieniędzy. Bo jakby później się okazało, że to z powodu rzekomo brakującej dokumentacji nie można wydać tych pieniędzy, wtedy poprę cię w rozliczaniu Burchackiego. A tak psy się na nim wiesza, a nie na radnych, którzy nie podali ani jednej sensownej odpowiedzi, z powołaniem się na np. opinię skarbnika czy prawnika. Ich najpierw zapytajcie kto w tej zadymie wyborczej ma rację. Wtedy zrozumiecie, kto robi ten cały dym

 • Pytanie - niezalogowany 2018-09-30 19:28:48

  Odpowiadam ci Norwid na ostatnie zdanie. Tego czy burmistrz kupił sobie za te pieniądze auto czy nie wiem.

 • Asia28 - niezalogowany 2018-09-30 19:24:44

  No dobrze ale skoro Rudolf i Burchacki od grudnia mieli tyle czasu aby wykonać projekt bo pieniądze na to rada zabezpieczyła to czemu tego nie zrobili ? Nie umieli ? Nie potrafili ? Zapomnieli? Bo jakby już to byli to teraz już tyle drogę budować a tak jesteśmy w głębokiej dziurze , chyba jest za to jakaś odpowiedzialność dyscyplinarna dla tych panow ? Czy nie ma ?

 • ja - niezalogowany 2018-09-30 19:23:06

  9 miesięcy zwlekał z dokumentacją-nieudolny ,niekompetentny czy zrobił to specjalnie żeby nic nie robić ????

 • Norwid - niezalogowany 2018-09-30 19:21:49

  do pytanie, przeczytaj moje ostatnie zdanie, najlepiej ze zrozumieniem.

 • ja - niezalogowany 2018-09-30 19:19:22

  Ile jeszcze trzeba takich nie przeprowadzonych projektów żeby ludzie zrozumieli że ludzi jak Rudolf czy Burchacki to nieudolni urzędnicy cofający Piechowice w rozwoju?( miesięcy na sporządzenie dokumentacji to dla pana Burchackiego stanowczo za mało.

 • pytanie - niezalogowany 2018-09-30 19:03:20

  do: Halo Norwid. Człowieku, każdą dotację musisz wykorzystać do 31 grudnia tego roku, w którym została udzielona i wynika to z ustawy o finansach publicznych. Nie siej więc fałszywej propagandy i nie broń nieudaczników, o których tu się pisze...

 • Szukaj Urlik - niezalogowany 2018-09-30 18:39:47

  W czym przeszkadzało zrobienie projektu wstępnego , skoro wam nie przeszkadzało złożenie do MSWiA o promesę papierów na modernizację a raczej odbudowę drogi . Chyba że za te wstępnie zarezerwowane pieniądze burmistrz kupił sobie służbowe auto do wożenia prywatnie dupy swojej i swojej żony z pracy i na zakupy .

 • KE - niezalogowany 2018-09-30 18:35:32

  Gówno nie radni są w piechowicach.

 • Mam inne zdanie - niezalogowany 2018-09-30 18:24:49

  mam inne zdanie niż prorok. Czy ty to rozumiesz. Jakby tak w budżecie zarezerwować pieniądze nawet na pałac kultury, to tak długo jak nie będzie kasy, projektu też się nie robi, bo to też kasa, którą jakby promesa nie przyszła byłaby stratą. I świetną pożywką na inny hejt,a może nawet odpowiedzialność z dyscypliny finansów. Tj. że wydano kasę na rzecz nieprzydatną. I oby tylko odpowiedzialność dyscyplinarna, a nie za niegospodarność. Idąc tym tokiem można na początku roku porobić projekty, poogłaszać przetargi na wszystko, drogi, oświetlenie, budowy wszelkiej maści i czekać. Czekać aż przyjdzie skądś jakaś kasa. Wtedy rzut na taśmę z cyklu mamy to.

 • Obserwator - niezalogowany 2018-09-30 18:23:15

  Gdyby w urzędzie jeszcze pracowali Roman Darek czy Jacek napewno dokumenty by przygotowali,ale przez Psnią Sekretarz Iwonkę odeszli z pracy a Pan Radek kampania się zajmuje i nie daje rady.Panie Radku ja Panu naprawdę kibicuje ,ale jak pomyśle ze urzędzie zostanie dalej ta trójca to rzygać mi się chcę.

 • prorok - niezalogowany 2018-09-30 18:14:39

  Moje pytanie Panie Rudolf i Burchacki skoro radni zabezpieczyli w grudniu 2017 sorki na projekt tej drogi inwiedzoelisxie że promesa może przydać z MSWiA to dlaczego pyt DLACZEGO nie wykonaliście swojej pracy i nie zrobiliście projektu aby już był i można by teraz lać asfalt a nie wyłaniać oferenta projekt wykonawczy co trwa a co dopiero o stricte wykonawstwie tej drogi a idzie zima? Co robiliście biorąc spore pensje? Czy to.aby nie jest niedopelnienie obowiązków ?

 • Rodolfo - niezalogowany 2018-09-30 18:09:44

  HEJ GÓRALE NIE BIJTA SIĘ MA GÓRALKA Z PRZODU Z TYŁU PODZIELITA SIĘ :)

 • sto - niezalogowany 2018-09-30 17:58:53

  burmistrz występując o środki wiedział co chce zrobić, dlaczego w okresie od wystąpienia o środki do czasu ich otrzymania nic zobił projektu drogi? co do ego mieli radni? Tańce hulanki swawole a na pracę w ciszy gabinetu czasu zabrakło?

 • Do znamy to - niezalogowany 2018-09-30 17:43:00

  Te Znamy to. Słusznie, dzisiaj niedziela, a ty się udzielasz. I jak już się pomodliłeś, to podaj chociaż jeden argument, że to perfidne kłamstwa. Choć jeden. A, że niby kto to intelektualne dno? Autopromocja?

 • Znamy to - niezalogowany 2018-09-30 17:37:55

  O co chodzi ? i Halo Norwid - dzisiaj jest niedziela pomódl się człowiecze o rozum, bo pierdzielisz takie glupoty, że nawet nie chce się tego komentować. Intelektualne dno lub raczej perfidne kłamstwa.

 • Halo Norwid - niezalogowany 2018-09-30 17:31:14

  Norwid, gdybyś kończył Norwida w Cieplicach, to tam by ciebie nauczyli, że nie zwraca się dofinansowania. Tylko podpisuje się umowę o przedłużenie terminu. Popytaj skarbnika co to środki niewygasające, to ci wyjaśni. I że w żadnym razie nie oddaje się dofinansowania i nie płaci się 100% ze swoich, tylko nadzwyczajniej w świecie wydłuża się termin wykonania inwestycji. Zresztą i w MSWIA też to wiedzą, że jak dają kasę we wrześniu, to trochę późno żeby nieraz zrobić drogę, bo idzie zima. Dlatego poinformują cię, że wydłuża się termin wykonania robót, po to środki niewygasające. Zanim więc coś chlapniesz podzwoń i popytaj

 • Norwid - niezalogowany 2018-09-30 17:21:45

  "Niedotrzymanie terminów skutkuje zwrotem dofinasowania, a co się z tym wiąże koniecznością sfinansowania inwestycji w 100% ze środków budżetu miasta. " Więc o jakie środki niewygasające chodzi? Jeśli pod koniec 2017 r była kasa w urzędzie na projekt to ewidentnie dali ciała urzędnicy z Rudolfem na czele.

 • Znamy to - niezalogowany 2018-09-30 17:19:57

  Panowie Rudolf i Burchacki doskonale wiedzą , że brak projektu i pozwolenia na budowę skazuje tę inwestycję na niepowodzenie. Dążyli do wprowadzenia pieniędzy z promesy do budżetu tylko po to ,aby chwalić otrzymaną dotacją podczas kampanii wyborczej. W listopadzie dowiedzielibysm się, że niestety nie udało się wykorzystać środków, bo brak wykonawców, pada śnieg itp. Poznaliśmy już te techniki manipulacji na przykładzie inwestycji przebudowy stadionu. Zadziałali w podobny sposób . Nagonka medialna na radnych , potem wprowadzenie pieniędzy do budżetu, okrzyknięcia sukcesu którego nie ma , no i wycofanie się z tematu.

 • on - niezalogowany 2018-09-30 17:03:25

  No czyli nie jest tak że 640 tylko z zewnątrz na wczasowa bo 20 % udział własny z naszego budżetu na tą ulice miał pochodzic ze środków zabranych z ulic Szymborskiej , Prusa i Norwida, a radny tego Okręgu głosował za zabraniem ich? Cokół? Nie nie ku.... Nie nie wierzę ! Ludzie wytłumaczcie mi to!!! Albo ja jestem głupi albo czegoś nie rozumiem proszę wytłumaczcie mi to! Przecież tyle się o te ulice walczy do choler..

 • Do Iti - niezalogowany 2018-09-30 16:56:00

  Chyba mu sie cos pokrecilo hehe

 • zenek - niezalogowany 2018-09-30 16:54:00

  A gdzie w tym wszystkim mieszkańcy Osiedla Młodych którym jak wynika z pisma radnych miano zabrać środki na remont ulic w ich osiedlu? Drugie pytanie czy nie ma ważniejszych ulic w mieście i pilniej do zrobienia biz wczasowa ? I ostatnie pytanie radny Jędrzejek czemu głosował za zrobieniem wczasowej skoro z jego okręgu miano zabrać pieniądze z jego ulic na wczasowa? O co tutsj chodzi ?

 • panie Radku - niezalogowany 2018-09-30 16:41:49

  Panie Radku. Liczymy na pana. Niech pan zrobi porządek z takimi rzeczami jak mówi Ziomek.

 • Ano - niezalogowany 2018-09-30 16:37:09

  Ano Iti. Inni też

 • Iti - niezalogowany 2018-09-30 16:31:55

  Tyle lat walczyliśmy o drogę na osiedlu a on głosował za zabranie pieniędzy piękny radny osiedla.

 • Ziomek - niezalogowany 2018-09-30 16:30:29

  Widać, że w Piechowicach zadziałało takie nasze swojskie. Lepiej dokopać Rudolfowi na koniec, a Burchackiemu na początek, niż zrobić drogę.

 • O co chodzi? - niezalogowany 2018-09-30 16:20:34

  Podpisujący się pod listem nie wiedzą, albo nie podają prawdy, że właściwy referat był przygotowany do zrobienia dokumentacji w roku budżetowym, a budowa mogła być wykonana w trybie zaprojektuj- wybuduj, gdyby oczywiście radni wyrazili zgodę na zmianę budżetu i przyjęcie promesy od MSWIA. Takiej zgody nie wyrazili. Śmieszy argument, że zgody nie wyrazili, bo ?pieniądze muszą być wydatkowane i rozliczone w danym roku budżetowym?. Fachowcy i znawcy tematu wiedzą, że jest coś jest takiego jak ?niewygasające wydatki?, a radni w Piechowicach tego chyba nie wiedzą. Więc nawet gdyby nie zdążono wykonać robót w tym roku, a pewnie mogło być inaczej, to wtedy występuje się do dysponenta środków o przedłużenie terminu ich wydatkowania. I podpisuje się umowy na nowy termin. Taka jest dobra praktyka w samorządach, ale jak widać tylko w innych. I zdumiewa mnie, że dopiero ?w trakcie dyskusji jaka wywiązała się przy procedowaniu nad projektem uchwały budżetowej wyszły na jaw niezwykle istotne fakty, ? że inwestycja na którą przydzielono dofinansowanie NIE JEST PRZYGOTOWANA DO REALIZACJI?. To mam rozumieć, że radni przyszli na sesję nieprzygotowani i nie sprawdzili wcześniej jaki jest porządek obrad i nie ustalili przed sesja czy inwestycja jest przygotowana i dopiero na sesji w trakcie dyskusji się zorientowali, czyż nie? No przepraszam! A to, że inwestycja mogła być zrealizowana, wyjaśniłam wyżej i można to sprawdzić pytając specjalistów.

 • Pytanie - niezalogowany 2018-09-30 15:43:07

  A jak głosował radny Jędrzejek z Osiedla Młodych? Czy to prawda, że chciał zabrać pieniądze z ulic: Prusa, Szymborskiej i Norwida?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kuchenka Mastercook

Mam do sprzedania kuchenkę firmy Mastercook praktycznie nie używana piekarnik ani razu nie został włączony. Stan bardzo dobry 250 zł do lekkiej..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam kanapę

Mam do sprzedania kanapę rozmiar 190x120 stan bardzo dobry do odświeżenia. Rok używana przez ten czas była na niej narzuta.


Zobacz ogłoszenie

Kurtka chłopięca Zara Rozm 152

Zimowa kurtka firmy Zara, ocieplana,z kapturem, rozm 152 11-12 lat.Pasuje bardziej na 10 -11 lat czyli 146.Kolor czarny.Stan bardzo dobry. Wymiary..


Zobacz ogłoszenie

Oferuję usługi informatyczne

Oferuje usługi informatyczne w następującym zakresie: - doradztwo w zakresie doboru i zakupu sprzętu - formatowanie dysku twardego, - wgrywanie..


Zobacz ogłoszenie

Kelnerka na stałe Miłków

Karczma Skalna w Miłkowie zatrudni na stałe kelnerkę na dobrych warunkach


Zobacz ogłoszenie

Praca w restauracji KFC

Jeżeli jesteś energiczny, lubisz pracować z ludźmi, jesteś zaangażowany i dokładny to Szukamy właśnie Ciebie ! Restauracja KFC Jelenia Góra, ul...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"