:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Inwestycje, Piechowice będą miały obwodnicę - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 14/02/2019 12:57

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wyłoniła wykonawcę obwodnicy Piechowic. Podpisana właśnie umowa na realizację tej inwestycji opiewa na kwotę blisko 20 mln złotych.

Pomysł budowy obwodnicy Piechowic czekał na realizację przeszło 14 lat. Dziś inwestycyjne plany wchodzą w decydująca fazę i rozpocznie się ich realizacja. Nowa obwodnica ma powstać w przeciągu 36 miesięcy.

Budowa obwodnicy jest konieczna dla usprawnienia transportu towarowego do dużego zakładu jakim jest piechowicka WEPA. Bocznica kolejowa, która wykorzystywana była do zaopatrywania papierni w surowce i wywozu gotowego wyrobu nie istnieje już od wielu lat. Dojazd aut ciężarowych do zakładu niósł ze sobą wiele uciążliwości zwłaszcza dla mieszkańców Pakoszowa. Droga prowadząca przez to osiedle była dosłownie i w przenośni rozjeżdżana przez jadące do WEPY tiry.

Nowa droga odciąży jednak nie tylko Pakoszów i samo centrum Piechowic przez które przebiega droga wojewódzka ale niewątpliwie poprawi skomunikowanie w tym rejonie. Obwodnica sprawi, że łatwiejszy będzie dojazd do Szklarskiej Poręby oraz w stronę granicy z Czechami.

Nowa droga zaczynać się będzie rondem u zbiegu drogi krajowej nr 3 (ulica Jeleniogórska) i ulicy Cmentarnej. Rondo ma być zlokalizowane tuż obok obecnej zatoczki dla samochodów, która zostanie zlikwidowana. To spowoduje konieczność przebudowy odcinka ulicy Cmentarnej oraz drogi krajowej nr 3. Dzięki temu, poprawi się także wjazd do Piechowic od tej strony. Obwodnica będzie prowadziła pomiędzy drogami szutrowymi, które rozpoczynają się na tym skrzyżowaniu i prowadzą w kierunku Piechowic Dolnych. Nowa droga „przetnie” istniejącą ulicę Polną i poprowadzi aż do ulicy Pakoszowskiej w ciągu której wybudowane zostanie kolejne skrzyżowanie typu rondo.

Obwodnica będzie drogą jednojezdniową, dwuosiową, o nośności 115 kN/oś i dopuszczalnej prędkości 60 km/h. Przewidywana szerokość pasa ruchu to 3,5 metra (miejscami 3 metry). Planowana szerokość całej drogi (wraz z opaskami z masy bitumicznej) to 8 metrów. Szerokość poboczy z kruszywa łamanego to 1,25 m. Droga będzie oświetlona w okolicach wspomnianych skrzyżowań.

Nowa obwodnica będzie budowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 366  – Zmiana dotychczasowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 366 w obrębie Gminy Miejskiej Piechowice podyktowana jest koniecznością przeniesienia potoku ruchu poza jego centrum.

Odpowiedzialnym za cały projekt jest Województwo Dolnośląskie, zaś nad jego realizacją czuwa Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.  Zarezerwowane w budżecie Województwa Dolnośląskiego środki realizację tego zadania pochodzą z projektu „Zaprojektuj i wybuduj”.

Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej dla inwestycji, uzyskania zezwoleń na budowę, budowy infrastruktury towarzyszącej oraz do uzyskania pozwoleń na użytkowanie trasy. Ponadto infrastruktura zostanie objęta okresem gwarancji o długości 60 miesięcy.

Koszt zawartej umowy to 18,229 mln zł, i jest niższy od zakładanego budżetu zamawiającego  który zakładał przeznaczenie  27,230 mln zł.na budowę obwodnicy.  Budimex został wybrany spośród dwóch oferentów, którzy wystartowali w przetargu. 

# Piechowice będą miały obwodnicę

 

Reklama

piechowice będą miały obwodnicę - komentarze opinie

  • gość 2019-02-14 14:48:37

    BRAWA dla wszystkich którzy o to zabiegali, a największe to chyba dla poprzedniego burmistrza

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 15:56:01

    Beznadzieja! Spokojne miejsce na spacer z psem zamienią w obwodnicę, tragedia. Może zlikwidujemy też inne lasy i łąki a zamiast tego wszędzie będą drogi, osiedla, fabryki itd.

  • GośćMGośćMm - niezalogowany 2019-02-14 16:59:58

    Masakra,jedyne dobre miejsce na spacery w Piechowicach najpierw Markoni a teraz droga!

  • gość 2019-02-14 17:10:57

    Zawsze znajdzie się jakaś niewygoda, a to pies, drzewko albo kwiatek. Jak tiry mkną przez Piechowice to też ból.Dobrze że dróg przybywa, oby tylko wykonanie było na poziomie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 17:13:09

    Skopać, zniszczyć, zlikwidować. Najlepiej zrównać z ziemią, zabetonować i las betonowy jest gotowy. I szukaj wtedy schronienie. Nędzny pomysł.

  • Zerew - niezalogowany 2019-02-14 19:37:01

    Zasługa poprzedniego burmistrza? Hahahha zaraz pęknę ze śmiechu!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 20:00:48

    I jak coś to Pakoszow będzie miał obwodnicę w sumie droge do Wepy

  • gość 2019-02-14 20:55:24

    zabetonowac to zasrane miasto

  • do Zerew - niezalogowany 2019-02-14 21:00:07

    Masz jakieś wątpliwosci?Jeśli tak to pękam ze śmiechu.Przespałeś te lata i teraz zdziwiony?

  • do Zerew - niezalogowany 2019-02-14 21:01:24

    Masz jakieś wątpliwosci?Jeśli tak to pękam ze śmiechu.Przespałeś te lata i teraz zdziwiony?

  • gość 2019-02-14 21:22:29

    Walczymy ze smogiem. Tiry na platformy kolejowe. Odbudowa bocznicy kolejowej do WEPY nie pochłonęła by takich funduszy. Nie rozjeżdżano by Piechowic i okolicznych miast. Podobnie z zakładem MARCONI, bocznica kolejowa. Pisanie o tym to przysłowiowa musztarda po obiedzie. Pytanie jednak pozostanie; gdzie byli decydenci z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei 14-cie lat temu, gdy powstawał ten projekt? Mamy perspektywiczne, ekonomiczne i "ekologiczne" podejście do problemów.

  • Fajny koleś - niezalogowany 2019-02-14 21:24:50

    Gdzie wyjść z psem... hmmmm. No nie wiem, wyjdź do parku i posprzątaj po nim a jeżeli chcesz iść gdzie jest cicho to zapraszam do lasu, no chyba, że nóżki bolą

  • Gośćbrawo - niezalogowany 2019-02-14 21:30:39

    Brawo weascie

  • do komentujący - niezalogowany 2019-02-14 21:30:42

    Przyjacielu szanujmy się, trochę kultury. Polecam troszkę uspokoić słownictwo, nie jesteś prywatny w internecie. Wszystko co piszesz w internecie może być obrócone przeciwko Tobie, zgadzam się z twoją wypowiedzią ale kultury no

  • JP2GMD - niezalogowany 2019-02-14 21:37:11

    XxX_2137_JANUSZ PAWULON _D_A_B_2115_XxX

  • Do JP2GMD - niezalogowany 2019-02-14 21:37:56

    ALE NAJWIĘKSZEGO POLAKA, PAPIERZA POLAKA TO TY SZANUJ

  • Adolf Hitler - niezalogowany 2019-02-14 21:39:32

    Postęp ludzkości jest podobny do wspinania się po drabinie nie mającej końca: człowiek nie może wyjść wyżej, dopóki nie pokona niższych stopni. Taką prowadzącą do celu drogą musiał iść Aryjczyk, a nie tą istniejącą w marzeniach pacyfistów.

  • gość 2019-02-14 21:40:58

    Po części się z Tobą zgadzam, człowiek wspina się po drabinie bez końca. Ale to co aryjczycy wraz z Adolfem Hitlerem zrobiłi to było coś złego...

  • gość 2019-02-14 21:47:10

    PANIE PREZYDENCIE!! Co pan tutaj robi? Dziękujemy za tak piękną prace jaką pan w wkłada w życie naszej Ojczyzny. Pozdrawiam ja Mariusz razem z żoną Helenką!!!!!!

  • Andrzej Duda - niezalogowany 2019-02-14 21:49:57

    Kto za obwodnica pisze +1 a kto jest sprzeciw to niech spada na drzewo ;P

  • elo jd - niezalogowany 2019-02-14 21:53:42

    elo jd

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 22:30:47

    Sracie tymi psami, że strach po roztopach przejść chodnikami.

  • Zerew - niezalogowany 2019-02-15 00:33:27

    Rudi, daj spokój. Już po wszystkim, burmistrzem jest kto inny. Było, minęło.

  • Zerew - niezalogowany 2019-02-15 00:35:43

    Orderu i tak nie dadzą, bo niby za co?

  • Do komentującego - niezalogowany 2019-02-15 08:29:28

    Tak do ciebie dziś napiszę zjebku. Mama nie dała w walentynki kieszonkowego na porcję? Do matki pretensje miej małolacie, u której mieszkasz. Ale jak mama przeczyta twój post, to dziś także nie dostaniesz : - ))

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 09:11:55

    Szalom polaczki, oddajcie Izraelowi 65 miliardów dolarów

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 09:51:23

    Skopać, zniszczyć, zlikwidować. Najlepiej zrównać z ziemią, zabetonować i las betonowy jest gotowy. I szukaj wtedy schronienie. Nędzny pomysł.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 12:05:52

    Bardzo dobry pomysł, aczkolwiek Ci co się nie zgadzają to myślą że ciężarówki jeżdżą tylko do fabryk. A sklepy zaopatrują elfy ze skrzatami. Nie chcecie ciężarówek w mieście, to stawiają obwodnice, to nagle nie chcecie ani ciężarówek, ani obwodnicy. Nie da się każdemu dogodzić. Sam mam 2 psy i jeżdżę z nimi na Górne, zostawiam auto i idę z nimi do lasu, można też podjechać do Górzyńca w stronę kropelki, jest ogromny las ciągnący się do rozdroża izerskiego. Ale nie lepiej lepiej iść z psem, żeby zesrał się na chodniku, samemu wylać się w krzaki, walnąć sete i pustą butelkę razem z kiepem wywalić w pole. Raz tam poszedłem i był taki syf że postanowiłem więcej tam nie chodzić. Ale jak się komuś nie chce bo jest śmierdzącym leniem to najlepiej tylko siedzieć i pisać durne komentarze że to jedyne miejsce gdzie można z psem wyjść. Można też pójść w drugą stronę, przejść przez ulicę i wzdłuż stadionu pod tunelem przejść, i też jest las. To tylko narzekanie, jak tu źle, jak nie dobrze. Nie pasuje to przecież nic poza hipoteką na 50 lat was tu nie trzyma.

  • gość 2019-02-15 17:43:20

    NARESZCIE !

  • gość 2019-02-16 09:02:27

    Ta obwodnica to większa zasługa Rafała Mazura niż Rudolfa, a zabiegała o nią też Burmistrz Zofia Grabias

  • gość 2019-02-16 09:11:41

    Ojców sukcesu wielu... a otwarcia dokona krasnal-Pinokio.

  • gość 2019-02-16 19:04:54

    I BARDZO DOBRZE - CZAS NAJWYŻSZY

  • gość 2019-02-16 19:05:23

    I BARDZO DOBRZE - CZAS NAJWYŻSZY

  • gość 2019-02-16 21:53:16

    otwarcia dokona krasnal :) mega

  • gość 2019-02-19 17:15:44

    Nie obrażajcie Krasnali!!!!! Krasnale są mądre i dobre, a to ani dobre , ani ...ani

  • gość 2019-02-25 10:01:07

    tiry i tak dalej jezdza przez Pakoszow gdzie policja

  • gość 2019-02-26 13:19:51

    Mazur to chyba najmniej, ale przed Z.Grabias jeszcze burmistrz Ejnik, a wszyscy zapomnieli o Prezesie WEPY.

  • gość 2019-03-08 13:18:59

    Krzyształowice

Dodajesz jako: |