:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piechowice - Kolejne spotkanie w sprawie organizacji sieci szkół

Edukacja, Piechowice Kolejne spotkanie sprawie organizacji sieci szkół - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 08/05/2019 21:48

W Piechowicach trwa rekrutacja do szkół podstawowych. Wielu rodziców wciąż się waha gdzie zapisać swoje dziecko. Tej sprawie poświęcone było spotkanie burmistrza i radnych z rodzicami.

Czas na przesłanie do kuratorium arkuszy organizacyjnych obu piechowickich podstawówek mija 10 maja. Na jutrzejszej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej miała być podjęta uchwała w sprawie : Wskazania uczniom oddziałów klas III i VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach miejsca realizacji obowiązku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 i. Jana Pawła II w Piechowicach, powstałej z przekształcenia gimnazjum.

Podjęcie tej uchwały jest niezbędne do realizacji procesu nauczania i właściwej organizacji zajęć szkolnych oraz zabezpieczenie nauki w systemie jednozmianowym. 

Podczas dzisiejszego spotkania burmistrz przedstawiał obszerne uzasadnienie dla tej koncepcji. Poraz kolejny wiele mówiło się o tym, że kameralne szkoły, osobna dyrekcja i kadra będą miały wpływ na lepszy rozwój naszych dzieci. Wariant ten wydaje się być bardziej przyjazny i bezpieczniejszy. Bardzo istotna jest też kwestia możliwości pozyskania środków finansowych na dostosowanie szkoły oraz jej utrzymana wraz z oddziałami integracyjnymi.

Jednak kolejny raz część rodziców wyrażała swoje wątpliwości i obawy. Tym razem pojawiły się również sugestie aby to rodzice podczas spotkań klasowych wypowiedzieli się jeszcze w sprawie przenoszenia wskazanych klas z "jedynki" do "dwójki". Takie spotkania miałyby się odbyć po weekendzie a więc już po ostatecznym terminie wyznaczonym przez kuratorium. Czy sprawa znów się odwlecze? Odpowiedź poznamy po jutrzejszej sesji.

Komentarz burmistrza po spotkaniu :

Piechowice - Kolejne spotkanie w sprawie organizacji sieci szkół

Reklama

piechowice - kolejne spotkanie w sprawie organizacji sieci szkół - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-08 23:01:33

  No może wreszcie Pan Burmistrz wysłucha głosu rodziców.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-08 23:34:11

  Fajna szkoła byłam na spotkaniu

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 07:06:10

  Bardzo podobało mi się podejście radnych, cieszę się że mamy taką fajną ekipę. Zachowanie wielu rodziców - dramat, nieustające rozmowy oraz dzwoniące telefony, zakłócały bardzo spotkanie. Myślę że problem nie tkwi w placówkach,no SP. 2 jest dużo fajniejsze placówka, tylko problem tkw w kadrze nauczycielskiej

 • Z Piechowic - niezalogowany 2019-05-09 08:40:15

  Jak szkoła sp2 i szkoła sp1 w Piechowicach wymaga zmiany dyrektora zasiedziale osoby nierobiace nic prócz rzeczy (prac) wymagających natychmiastowy napraw żadnych projektów unijnych bądź sporadyczne zero własnych inicjatyw dyrekcji obu szkół

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 09:30:20

  Głosu rodziców to juz słucha z rok i jak zwykle nie padło ze stronu rodzicow nic konkretnego bo najwiecej maja do powiedzenie mieszkańcy ktorych dziec kończą lub nie chodzą juz do podstawówki. Ja byłem za tym zeby w 2 byly klasy 1-3 nie wyszło wiec moj syn ktory idzie do klasy 1 po odwiedzenu obu szkół miał wybur i sam wybrał szkołe do ktorej bedzie uczeszczał

 • rodzic - niezalogowany 2019-05-09 09:56:14

  dyrektor Sąsiada to leń śmierdzący i przeciwnik dzieci. Żadnych inicjatyw dla dzieci- tylko zakazy

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 11:11:37

  Oczywiście wiadomo ze konkurs wygra w szkole nr 2 p.Pałka jak nie będzie roszad kadrowych w tej szkole rodzice nie przeniosą swoich dzieci dobrowolnie , Czas na zmiany i wietrzenie i wreszcie problem się rozwiaze sam. .

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 11:11:56

  Oczywiście wiadomo ze konkurs wygra w szkole nr 2 p.Pałka jak nie będzie roszad kadrowych w tej szkole rodzice nie przeniosą swoich dzieci dobrowolnie , Czas na zmiany i wietrzenie i wreszcie problem się rozwiaze sam. .

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 12:47:25

  Dyrektorki do wymiany. Skończy się temat

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 14:38:02

  Ja bylam na zebraniu i jestem rozczarowana bo na ostatnim spotkaniu z kuratorem byla mowa ze jak powstana dwie szkoly podstawowe to rodzice dobrowolnie beda mogli decydowac o wyborze szkoly i w sp2 beda mogly byc utwozone klasy nawet 10 osobowe tak mowil kurator i burmistrz a wczoraj sie okazalo ze nie ma takiej mozliwosci najlepiej zeby cale klasy przeszly wiec ktos tu klamie.To chcemy mniej liczne klasy i bardziej kameralne szkoly czy nie. Tylko pytanie jak wygladaja mniej liczne klasy dla pana burmistrza 25 osoby ? A jeszcze wymuszanie na 6 klasach zeby przeszly do sp2 jesli rodzice nie wyrazaja zgody slabe.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 19:08:05

  To jakiś dramat pan burmistrz chce aby rodzice przenieśli swoje dzieci. A to można cudze. Rada miasta dramat, nie zdecydowani kręcą jak i ten włodarz bez jaj. Obiecał dwie szkoły to niech podzieli z panią sekretarz dzieciaki wg linijki i gitara

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 21:03:58

  Nigdy sie nie dogodzi wszystkim. Zawsze ktos bedzie sie czul poszkodowany. Dlatego tez uwazam ze skoro jest rejonizacja klas pierwszych to i pozostalych klas rowniez powinna byc.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-10 05:46:56

  Byłam na spotkaniu. Mój sym chce tam zostać do ukończenia 8 klasy. Jestem za by SP 2 zaczęła funkcjonować jak za mojej kadencji jako uczeń. Rodzicom wiecznie coś nie pasuje. Wiecznie mają problem i szukają wygody dla siebie.Moje dziecko jest tu a drugie tam. Niech dzieci uczą się odpowiedzialności w swoim życiu. Rodzice decydować chcą we wszystkim. Życie to przetrwanie i hartujcie swoje dzieci, żeby nie wyrosły na życiowe fujary.

 • gość 2019-05-11 21:21:41

  Ale co to ma do przymusowego przeniesienia wszystkich dzieci klas 6tych do SP2? Burmistrz była za 2 szkołami, ale chce je ogarnąć jak jedną? część klas w jednej część w drugiej? Przenoszenie wbrew woli uczniów, ich rodziców i nauczycieli to zła praktyka. poza tym, jak 4te klasy przenieśli w zeszłym roku to razem z nauczycielami, a teraz bez?

 • Gość - niezalogowany 2019-05-11 21:55:16

  Z jakimi nauczycielami jak dziecko chodzi do czwartej klasy to wcześniej chodziło do trzeciej. W trzeciej klasie jest nauczyciel 1-3.W czwartych klasach uczą nauczyciele z gimnazjum, nowo przyjęci i z jedynki.

 • gość 2019-05-11 22:21:22

  zgoda buduje , niezgoda rujnuje.placimy podatki i oczekujemy na zalatwienie naszych spraw bezkonfliktowo i w sposob cywilizowany.

 • Do powyżej - niezalogowany 2019-05-11 22:50:19

  Tjaaa

 • Gość - niezalogowany 2019-05-15 12:10:11

  Szkoda tylko, że wszystkie pokazane na zdjęciach sale są wyposażone w sprzęt tak źle opisywanej "jedynki"

 • Gość - niezalogowany 2019-05-15 16:05:35

  To dlaczego osoba, która to napisała nie zadba o wygląd klas w jedynce.Bzdura to jak wyglądają klasy zadbali rodzice i wychowawcy klas czwartych. Niestety jedynka jest słaba wizualnie i już ktoś zaczyna się gotować.

 • gość 2019-05-15 16:57:32

  Dziękuję Panu Burmistrzowi za wycofanie sie z przymusowego wysłania dzieci klas 6 do SP2, Radnym za pracę o dobrowolność uczęszczania do każdej ze szkół. Teraz Burmistrz odszedł od planowanego wcielenia klas 6 do SP2 i dzięki radnym, a szczególnie Pani Wąsiewskiej nie ma przymusowego kierowania klas, a jest dobrowolne. Szkoda tylko, że sprawy poszły pod sufit i niepotrzebne były nerwy. DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


M2 w centrum Szklarskiej

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży świetnie mieszkanie w samym centrum Szklarskiej Poręby! Mieszkanie jest po remoncie,..


Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..


Praca dla lekarza stomatologa

Praca dla dentysty w nowoczesnej Klinice Kamil Turek Stomatologia w Jeleniej Górze. Poszukujemy endodonty, lekarza zachowawczego, pedodonty...


Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO

Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO . Poj. siln. 244cm³ , Moc 16kW 22kM , Waga 174 Kg , Rok.prod. 2007r , Zarejestrowany i ubezpieczony Do 27.08.2020r...


Dwa domy na przepięknej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje wspaniałą nieruchomość z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Dwa niezależne domy wolnostojące położone na..


Duże mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu ciekawą ofertę inwestycyjną - duże mieszkanie w stanie do remontu kapitalnego w zielonej, zacisznej..


Dwa mieszkania w Szklarskiej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży dwa mieszkania zajmujące całe pierwsze piętro kamienicy blisko centrum Szklarskiej..


Śliczne, jasne mieszkanie w

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia do sprzedaży nieruchomość w super standardzie, na pierwszym piętrze kamienicy w Sobieszowie. Mieszkanie..


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Sprzedam Skodę Felicje

Sprzedam żywana Skodę Felicje 2 z 1999 roku o pojemności 1,3 MPI i mocy 68 koni na łańcuchu rozrządu, auto od drugiego właściciela samochód stoi na..


Bardzo duże mieszkanie do

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży piękny, klimatyczny lokal mieszkalny do remontu generalnego. Położone w cichej,..


usługi remontowe

Remonty Wykończenia pod klucz Solidnie, konkurencyjne ceny


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"