:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piechowice - Kolejne spotkanie w sprawie organizacji sieci szkół

Edukacja, Piechowice Kolejne spotkanie sprawie organizacji sieci szkół - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 08/05/2019 21:48

W Piechowicach trwa rekrutacja do szkół podstawowych. Wielu rodziców wciąż się waha gdzie zapisać swoje dziecko. Tej sprawie poświęcone było spotkanie burmistrza i radnych z rodzicami.

Czas na przesłanie do kuratorium arkuszy organizacyjnych obu piechowickich podstawówek mija 10 maja. Na jutrzejszej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej miała być podjęta uchwała w sprawie : Wskazania uczniom oddziałów klas III i VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach miejsca realizacji obowiązku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 i. Jana Pawła II w Piechowicach, powstałej z przekształcenia gimnazjum.

Podjęcie tej uchwały jest niezbędne do realizacji procesu nauczania i właściwej organizacji zajęć szkolnych oraz zabezpieczenie nauki w systemie jednozmianowym. 

Podczas dzisiejszego spotkania burmistrz przedstawiał obszerne uzasadnienie dla tej koncepcji. Poraz kolejny wiele mówiło się o tym, że kameralne szkoły, osobna dyrekcja i kadra będą miały wpływ na lepszy rozwój naszych dzieci. Wariant ten wydaje się być bardziej przyjazny i bezpieczniejszy. Bardzo istotna jest też kwestia możliwości pozyskania środków finansowych na dostosowanie szkoły oraz jej utrzymana wraz z oddziałami integracyjnymi.

Jednak kolejny raz część rodziców wyrażała swoje wątpliwości i obawy. Tym razem pojawiły się również sugestie aby to rodzice podczas spotkań klasowych wypowiedzieli się jeszcze w sprawie przenoszenia wskazanych klas z "jedynki" do "dwójki". Takie spotkania miałyby się odbyć po weekendzie a więc już po ostatecznym terminie wyznaczonym przez kuratorium. Czy sprawa znów się odwlecze? Odpowiedź poznamy po jutrzejszej sesji.

Komentarz burmistrza po spotkaniu :

Piechowice - Kolejne spotkanie w sprawie organizacji sieci szkół

Reklama

piechowice - kolejne spotkanie w sprawie organizacji sieci szkół - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-08 23:01:33

  No może wreszcie Pan Burmistrz wysłucha głosu rodziców.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-08 23:34:11

  Fajna szkoła byłam na spotkaniu

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 07:06:10

  Bardzo podobało mi się podejście radnych, cieszę się że mamy taką fajną ekipę. Zachowanie wielu rodziców - dramat, nieustające rozmowy oraz dzwoniące telefony, zakłócały bardzo spotkanie. Myślę że problem nie tkwi w placówkach,no SP. 2 jest dużo fajniejsze placówka, tylko problem tkw w kadrze nauczycielskiej

 • Z Piechowic - niezalogowany 2019-05-09 08:40:15

  Jak szkoła sp2 i szkoła sp1 w Piechowicach wymaga zmiany dyrektora zasiedziale osoby nierobiace nic prócz rzeczy (prac) wymagających natychmiastowy napraw żadnych projektów unijnych bądź sporadyczne zero własnych inicjatyw dyrekcji obu szkół

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 09:30:20

  Głosu rodziców to juz słucha z rok i jak zwykle nie padło ze stronu rodzicow nic konkretnego bo najwiecej maja do powiedzenie mieszkańcy ktorych dziec kończą lub nie chodzą juz do podstawówki. Ja byłem za tym zeby w 2 byly klasy 1-3 nie wyszło wiec moj syn ktory idzie do klasy 1 po odwiedzenu obu szkół miał wybur i sam wybrał szkołe do ktorej bedzie uczeszczał

 • rodzic - niezalogowany 2019-05-09 09:56:14

  dyrektor Sąsiada to leń śmierdzący i przeciwnik dzieci. Żadnych inicjatyw dla dzieci- tylko zakazy

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 11:11:37

  Oczywiście wiadomo ze konkurs wygra w szkole nr 2 p.Pałka jak nie będzie roszad kadrowych w tej szkole rodzice nie przeniosą swoich dzieci dobrowolnie , Czas na zmiany i wietrzenie i wreszcie problem się rozwiaze sam. .

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 11:11:56

  Oczywiście wiadomo ze konkurs wygra w szkole nr 2 p.Pałka jak nie będzie roszad kadrowych w tej szkole rodzice nie przeniosą swoich dzieci dobrowolnie , Czas na zmiany i wietrzenie i wreszcie problem się rozwiaze sam. .

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 12:47:25

  Dyrektorki do wymiany. Skończy się temat

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 14:38:02

  Ja bylam na zebraniu i jestem rozczarowana bo na ostatnim spotkaniu z kuratorem byla mowa ze jak powstana dwie szkoly podstawowe to rodzice dobrowolnie beda mogli decydowac o wyborze szkoly i w sp2 beda mogly byc utwozone klasy nawet 10 osobowe tak mowil kurator i burmistrz a wczoraj sie okazalo ze nie ma takiej mozliwosci najlepiej zeby cale klasy przeszly wiec ktos tu klamie.To chcemy mniej liczne klasy i bardziej kameralne szkoly czy nie. Tylko pytanie jak wygladaja mniej liczne klasy dla pana burmistrza 25 osoby ? A jeszcze wymuszanie na 6 klasach zeby przeszly do sp2 jesli rodzice nie wyrazaja zgody slabe.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 19:08:05

  To jakiś dramat pan burmistrz chce aby rodzice przenieśli swoje dzieci. A to można cudze. Rada miasta dramat, nie zdecydowani kręcą jak i ten włodarz bez jaj. Obiecał dwie szkoły to niech podzieli z panią sekretarz dzieciaki wg linijki i gitara

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 21:03:58

  Nigdy sie nie dogodzi wszystkim. Zawsze ktos bedzie sie czul poszkodowany. Dlatego tez uwazam ze skoro jest rejonizacja klas pierwszych to i pozostalych klas rowniez powinna byc.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-10 05:46:56

  Byłam na spotkaniu. Mój sym chce tam zostać do ukończenia 8 klasy. Jestem za by SP 2 zaczęła funkcjonować jak za mojej kadencji jako uczeń. Rodzicom wiecznie coś nie pasuje. Wiecznie mają problem i szukają wygody dla siebie.Moje dziecko jest tu a drugie tam. Niech dzieci uczą się odpowiedzialności w swoim życiu. Rodzice decydować chcą we wszystkim. Życie to przetrwanie i hartujcie swoje dzieci, żeby nie wyrosły na życiowe fujary.

 • gość 2019-05-11 21:21:41

  Ale co to ma do przymusowego przeniesienia wszystkich dzieci klas 6tych do SP2? Burmistrz była za 2 szkołami, ale chce je ogarnąć jak jedną? część klas w jednej część w drugiej? Przenoszenie wbrew woli uczniów, ich rodziców i nauczycieli to zła praktyka. poza tym, jak 4te klasy przenieśli w zeszłym roku to razem z nauczycielami, a teraz bez?

 • Gość - niezalogowany 2019-05-11 21:55:16

  Z jakimi nauczycielami jak dziecko chodzi do czwartej klasy to wcześniej chodziło do trzeciej. W trzeciej klasie jest nauczyciel 1-3.W czwartych klasach uczą nauczyciele z gimnazjum, nowo przyjęci i z jedynki.

 • gość 2019-05-11 22:21:22

  zgoda buduje , niezgoda rujnuje.placimy podatki i oczekujemy na zalatwienie naszych spraw bezkonfliktowo i w sposob cywilizowany.

 • Do powyżej - niezalogowany 2019-05-11 22:50:19

  Tjaaa

 • Gość - niezalogowany 2019-05-15 12:10:11

  Szkoda tylko, że wszystkie pokazane na zdjęciach sale są wyposażone w sprzęt tak źle opisywanej "jedynki"

 • Gość - niezalogowany 2019-05-15 16:05:35

  To dlaczego osoba, która to napisała nie zadba o wygląd klas w jedynce.Bzdura to jak wyglądają klasy zadbali rodzice i wychowawcy klas czwartych. Niestety jedynka jest słaba wizualnie i już ktoś zaczyna się gotować.

 • gość 2019-05-15 16:57:32

  Dziękuję Panu Burmistrzowi za wycofanie sie z przymusowego wysłania dzieci klas 6 do SP2, Radnym za pracę o dobrowolność uczęszczania do każdej ze szkół. Teraz Burmistrz odszedł od planowanego wcielenia klas 6 do SP2 i dzięki radnym, a szczególnie Pani Wąsiewskiej nie ma przymusowego kierowania klas, a jest dobrowolne. Szkoda tylko, że sprawy poszły pod sufit i niepotrzebne były nerwy. DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie do remontu w

Prezentujemy Państwu nieruchomość znajdującą się w Piechowicach - malowniczej miejscowości niedaleko Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby...


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę klienta - E-papierosy MANSO – Galeria Sudecka Zatrudnię doradcę klienta na stoisko z e-papierosami MANSO które..


Zobacz ogłoszenie

Studio Treningu Personalnego

Studio treningu personalnego to miejsce, w którym w sposób efektywny i bezpieczny uczę prawidłowego wykonywania ćwiczenia, dobieram najbardziej..


Zobacz ogłoszenie

Stylowe M3 w zielonej części

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży przestronne mieszkanie położone w cichej i zielonej części Cieplic. Nieruchomość..


Zobacz ogłoszenie

Lokal handlowy do wynajęcia -

Do wynajęcia lokal handlowy w centrum Szklarskiej Poręby. Duże witryny, lokal na parterze. W sąsiedztwie - Lidl, bank, poczta i wiele innych..


Zobacz ogłoszenie

Kominki, Kotły, Piecyki

Poszukujesz kominka, piecyka lub ogrzewania? Świetnie trafiłeś. Zapraszamy do naszego salonu:


Zobacz ogłoszenie

Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Zobacz ogłoszenie

Jasne mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu mieszkanie dwupokojowe do remontu w Jeleniej Górze. Zlokalizowane na Zabobrzu I, bardzo blisko rynku,..


Zobacz ogłoszenie

Rozkładowe M3 gotowe do

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży nieruchomość położoną na wysokim parterze na Jeleniogórskim Zabobrzu III. Mieszkanie o..


Zobacz ogłoszenie

Spawacz Bautzen

Runtime Services GmbH w Bischofswerda jest częścią jednej z największych Agencji Pracy w Niemczech. Do stałej współpracy poszukujemy spawaczy MAG..


Zobacz ogłoszenie

M3 do remontu w centrum

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie z ogromnym potencjałem w centrum Jeleniej Góry. Nieruchomość o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

M2 po remoncie Cieplice

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie w centrum Cieplic - bardzo blisko Placu Piastowskiego, Parku Zdrojowego, Szkół..


Zobacz ogłoszenie

M2 z balkonem - Zabobrze !!!

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje na sprzedaż mieszkanie o powierzchni 55,43 m2 na Zabobrzu w Jeleniej Górze. Mieszkanie z balkonem na ostatnim..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesne mieszkanie w

Biuro nieruchomości Aplauz oferuje do sprzedaży komfortowe mieszkanie 3 pokojowe w centrum miasta. Na powierzchnię 61,9 m2 mieszkania składa się:..


Zobacz ogłoszenie

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Zobacz ogłoszenie

Wynajem bus 9 os. Opel Vivaro

Oferujemy wynajem busów 9 osobowych, doba już od 200 zł. Roczniki 2016, zadzwoń i zarezerwuj już dziś!


Zobacz ogłoszenie

Duży lokal w centrum pod

Biuro nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży lokal użytkowy położony w sercu Jeleniej Góry - przy głównym deptaku prowadzącym na Plac..


Zobacz ogłoszenie

Motor Honda NT 650 Deauville

Witam serdecznie, Mam do zaoferowania wspaniały motor Honda NT 650 Deauville z 2000 roku o przebiegu 86 790 km. Ubezpieczeń oraz przegląd do..


Zobacz ogłoszenie

MZK sp. z o.o. zatrudni

Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o. w Jeleniej Górze zatrudni do pracy Kierowców. Wymagania niezbędne: - wykształcenie min. zawodowe, - prawo..


Zobacz ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"