:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ostatnia uroczysta sesja rady miasta Piechowice

Adrian Klimas 17/11/2018 11:27

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Piechowicach odbyła się ostatnia uroczysta sesja rady miasta. Była to okazja do podsumowania pracy i działań wykonanych przez ostatnie 4 lata, a także wzajemnych podziękowań. Jaka była miniona kadencja? Między innymi o tym w materiale.

 

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Piechowicach odbyła się ostatnia uroczysta sesja rady miasta. Była to okazja do podsumowania pracy i działań wykonanych przez ostatnie 4 lata, a także wzajemnych podziękowań.

Część radnych uzyskała reelekcję i zasiądzie w radzie miasta w przyszłej 5-letniej kadencji. Zebrane dotychczas nauka i doświadczenie mają zaprocentować.

Niestety nie wszystkie pomysły radnych udało się wprowadzić w życie.

Jako najtrudniejsze do rozwiązania sprawy w minionej kadencji przewodniczący rady Paweł Zackiewicz wymienia : przekształcenie Piechowic z miasta w gminę miejsko-wiejską, sprawę rozbiórki wiaduktów czy reorganizację sieci szkół. Zadowolonym można być natomiast z obecnej kondycji finansowej miasta.

Już 21 listopada w sali widowiskowej OSP odbędzie się I sesja nowej rady miasta Piechowice.

 

Reklama

Ostatnia uroczysta sesja rady miasta Piechowice komentarze opinie

  • gość 2018-11-17 17:45:55

    Dziękuję za tą kadencję Pani Irenie - bardzo dobrze Pani działała i szkoda, że nie mogła Pani dalej działać na rzecz Piastowa. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego.

  • gość 2018-11-17 18:02:30

    Jedna z pierwszych decyzji tej rady podwyżka pensji p. burmistrzowi jak to argumentowano, aby się wykazał.

  • gość 2018-11-17 18:07:53

    Całe szczęście że podziękowano tej Pani radnej na pierwszym planie.

  • Z Piastowa - niezalogowany 2018-11-17 18:50:05

    A Pani Irenie to za co, przepraszam, dziękujemy? Czy coś się wydarzyło w Piastowie, co byłoby zasługą tej radnej? Czy coś mnie ominęło? Wyjeżdżałem tylko na 2 miesiące. Nie zauważam zmian, a już napewno nie na lepsze.

  • gość 2018-11-17 20:34:56

    co do pani na pierwszym planie to zgadzam się z przedmówcą

  • gość 2018-11-17 22:18:03

    Do gość 18.02 No i sie wykazał. Teraz nowemu podwoją niech sie stara dwa razy mocniej. Kamiński na przewodniczącego please.

  • gość 2018-11-17 22:35:13

    a nie chcesz juz gosc 22;18 Zackiewicza na przewodniczacego...?

  • gość 2018-11-18 13:04:33

    czy to prawda, ze Rudolf ma zapewniona posade u Makaroniarza w kafelkach?

  • gość 2018-11-18 13:24:54

    Taka sama jak to że Chmielewska będzie zastępcą burmistrza

  • gość 2018-11-18 17:36:36

    Kaminski przewodniczący Ramski i Smolczynski zastępcy, Bieniek przewodniczący oświata i sport, kto obstawia dalej?

  • Wyborca - niezalogowany 2018-11-19 16:29:56

    Panie Marcinie i p.Radku mam nadzieje że dalej nie będziecie za jedną szkola w dwóch budynkach .Bo nowy burmistrz ma inne zdanie chce 2 szkół

  • Gość - niezalogowany 2018-11-19 17:20:07

    Co? Smolczynski na zaastepce ????? Nigdy, nigdy. Niech się ten facio cieszy ze radnym zostal - 1nym glosem zreszta. Tylko radny i koniec.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-19 17:22:17

    Co? Smolczynski na zaastepce ????? Nigdy, nigdy. Niech się ten facio cieszy ze radnym zostal - 1nym glosem zreszta. Tylko radny i koniec.

  • Ja - niezalogowany 2018-11-19 17:30:45

    Co????? Smolczynski na zastępcę przewodniczacego ????? Nigdy ! Niech i tak sie cieszy ze zostal radnym, zresztą 1 glosem tylko!!!! Radny mu wystarczy.

  • Mis - niezalogowany 2018-11-19 17:44:36

    Ja na Przewodniczacego Rady widze Radka Bienka. Chlopak mlody i gadane ma. Ogladalem filmik z nim i Kubielskim i oni wypadli najlepiej , o czym swiadczy ich wynik.

  • 2 szkoly - niezalogowany 2018-11-19 18:22:32

    Pan burmistrz szybko zmieńi zdanie. Było branie na 2 szkoły, pomagał pan od wf, były głosy. Teraz będzie zgodnie z ulotka poczyniłem starania, ale nie wyszło.

  • 10 wspanialych - niezalogowany 2018-11-19 18:24:48

    Wystarczy na nowy statut rzucić okiem. 10 przewodniczących w tym 2 zastępów rady i wiadomo kto kogo za 850 zł popierał.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-19 22:52:43

    Pani Irenka to niech juz wnuki bawi, a ta byla Pani radna z pierwszego planu prce w przedszkolu ma? MA

  • gość 2018-11-19 23:23:11

    Przed drugą turą wyborów na burmistrza Piechowic grupa 10 radnych elektów pstryknęła sobie foto ogłaszając wszem i wobec poparcie dla jednego z kandydatów. Teraz to same towarzystwo stoi potulnie w kolejce po odbiór swojej SYNEKURY. Zacięcie walczono z układami w tym celu aby pokonać jeden układ a utworzyć nowy, jeszcze lepszy, wręcz doskonały układ. Nie ważne, że jeden z radnych elektów optował za jedną szkołą, a drugi za dwoma szkołami. Wspólny mianownik dla takich radnych to SYNEKURA. Panowie, celowo nie panie, nie trzeba rozpychać się, starczy dla każdego, jest 10 do rozdania wśród dziesiątki z fotki.

  • gość 2018-11-20 01:17:41

    Powyższe napisała chyba rozgoryczona swoją przegraną osoba. Łatwo sie domyśleć ktora, poparli kogo chcieli i dobrze zrobili, bo wybrali osobę bardziej kompetentną i nie mściwą i nie zadufaną w sobie. Wyjdź człowieku poza Piechowice i zobacz jak pracują samorządy, ale dla piechowickiej gawiedzi ciekawiej by było jakby radni przyszli na pierwszą sesje i przez 5 godzin ustali kto, kim i dlaczego. I najlepiej jakby przewodniczącym został któryś z emerytów z poprzedniej kadencji albo najlepiej jakby ktoś z sali podał swoje typy no i oczywiście nowy burmistrz o wszystkim dowiedziałby się w ostatniej chwili.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-20 16:56:18

    No jak ten Pan Przewodniczacy sie wypowiada az sie sluchac nie chce. Inni moga jakos sprawnie, ładnie i po polsku a ten nie.

  • gość 1 - niezalogowany 2018-11-20 23:57:23

    Panie przewodniczący spójniej wyraźniej i merytorycznie ...