:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ogród japoński "Siruwia" - konflikt sąsiedzki o drogę dojazdową

Portal 24jgora.pl 14/07/2015 12:13

 

Już od jakiegoś czasu trwał konflikt na lini mieszkańcy Przesieki - właściciele ogrodu japońskiego "Siruwia". Konkretniej chodziło o dojazd do ogrodu przebiegający wąską ulicą Brzozowe Wzgórze. MIeszkańcy skarżyli się na brak bezpieczeństwa wynikający z zatłoczenia ulicy oraz dużego natężenia ruchu. Właściciele argumentowali z kolei, że ruch, nawet w sezonie wysokim nie jest tak natężony a sam przejazd odbywa się szybko i sprawnie. Czy udało się zażegnać konflikt? Jakie rozwiązanie znaleźli właściciele wraz z Gminą Podgórzyn? O tym w materiale video : 

 

Reklama

Ogród japoński "Siruwia" - konflikt sąsiedzki o drogę dojazdową komentarze opinie

  • Dawid - niezalogowany 2018-10-22 08:00:20

    Fajne miejsce i też cieszy, że nie jest położone blisko wysokiej zabudowy oraz ruchliwych ulic co by bardzo przeszkadzało w relaksie. Sam ogród bardzo interesujący i przyjemnie zaprojektowany z dużą chęcią po nim spacerowaliśmy wraz z dziewczyną. Polecam odwiedzić kiedyś to miejsce

  • MilaW - niezalogowany 2018-10-16 09:03:42

    Piękne miejsce na spacery z dzieckiem lub romantyczne z ukochaną osobą. Dobre miejsce na rodzinną sesję zdjęciową, będzie co wspominać. Pozdrawiam i polecam!

  • Dominika - niezalogowany 2018-10-08 08:44:59

    Bardzo ciekawe miejsce, które przede wszystkim powinni odwiedzić miłośnicy przyrody. Przyjemnie spędzony czas z partnerem, dopisała nam również piękna pogoda i ciepła jesienna aura. W przyszłym roku chcemy zawitać tutaj kiedy wszystko zacznie kwitnąć, natomiast tą porą roku również może być pięknie!

  • GabrysiaM - niezalogowany 2018-09-24 10:17:47

    W ogrodzie Siruwia jest naprawdę ładnie, można zobaczyć trochę ciekawej roślinności, wystawy zbroi oraz chwilę posiedzieć i odpocząć w spokoju oraz cudownych okolicznościach przyrody. Twórcy zrobili już kawał dobrej roboty i mam nadzieję, że jeszcze się rozwinął w przyszłości :)

  • Kubon - niezalogowany 2018-09-21 10:24:14

    Świetny klimat. Bardzo polecam, bo jest naprawdę pięknie od samego wejścia. Do tego miła obsługa i wyjątkowa wystawa zbroi oraz wysoki wodospad

  • PatrycjaKol - niezalogowany 2018-09-19 08:58:07

    Bardzo klimatyczne oraz romantyczne miejsce dla par :) W szczególności gdy wszystkie rośliny kwitną (czyli na początku wiosny). Dobre miejsce aby miło w spokoju spędzić chwilę czasu wolnego i trochę odetchnąć od spraw codziennych.

  • MagdaR - niezalogowany 2018-08-22 23:35:41

    Spacer po ogrodzie Siruwia w letni ciepły poranek to najlepsza rzecz jaka mogła nam się przytrafić podczas kilkudniowego urlopu. Nie będę się rozpisywała, ponieważ jest Pięknie!

  • Mania - niezalogowany 2018-08-08 01:40:57

    Fajne miejsce, które zostało w genialny sposób w pełni zaaranżowane. Nam aż nie chciało się stąd wychodzić :)

  • Michał - niezalogowany 2018-07-30 09:21:21

    Świetne miejsce! Jeżeli nigdy wcześniej nie byliście w japońskim ogrodzie to naprawdę warto zobaczyć jak to wszystko idealnie ze sobą współgra

  • Michał - niezalogowany 2018-07-30 09:21:14

    Świetne miejsce! Jeżeli nigdy wcześniej nie byliście w japońskim ogrodzie to naprawdę warto zobaczyć jak to wszystko idealnie ze sobą współgra

  • Sandra P. - niezalogowany 2018-07-21 11:42:02

    Co mogę powiedzieć ... Siruwia to piękne miejsce z cudownym otoczeniem natury. Ogród jest bardzo dobrze utrzymany i dobrze zorganizowany (wszystko ma swoje miejsce). Zachwyca wyczuciem za co trzeba oczywiście pochwalić twórców!

  • Kaja - niezalogowany 2018-07-11 16:45:13

    Byłam z chłopakiem i mogę polecić innym jeżeli jeszcze nie byli w japońskim ogrodzie. Ciekawe miejsce z dużą ilością atrakcji oraz egzotyczną roślinnością.

  • Julia - niezalogowany 2018-07-09 11:13:04

    Super miejsce do spędzenia wolnego czasu razem z rodziną. Dzieciaki były zadowolone, a my z mężem również ponieważ w końcu znaleźliśmy wolną chwilę żeby się trochę zrelaksować.

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:01:25

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:01:24

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:01:23

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:01:23

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:01:21

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:01:19

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:00:50

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:00:48

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Emma - niezalogowany 2018-06-25 09:00:29

    Dojazd nie jest najgorszy, do tego przed wejściem znajduje się duży parking gdzie spokojnie można zostawić auto. Co do ogrodu to oczywiście muszę przyznać, że ogrodnicy jak i projektanci zrobili i nadal robią kawał świetnej pracy bo wszystko sam się zgadza i aż nie chce się wychodzić w tak piękny dzień. Odpoczynek udany!

  • Renata - niezalogowany 2018-06-14 14:13:36

    Warto docenić pracę ogrodników bo stworzyli piękne miejsce z bogatą ilością roślin oraz dodatkowych wystaw i wysoki wodospad. Do tego kompetentna obsługa i fajna atmosfera, polecam!

  • Mariusz - niezalogowany 2018-06-12 09:41:19

    Jestem zadowolony z jakości obsługi, przygotowania i utrzymania pięknej roślinności. Można poczuć już od wejścia ten japoński styl :)

  • Jolka - niezalogowany 2018-05-22 07:59:44

    Zdecydowanie jest więcej pozytywów niż negatywów, a szczególnie jak już zagłębimy się w ten świat stworzony przez twórców ogrodu Siruwia. Bogata roślinność, wodospad, piękne mosty z kamienia... ach można się zakochać :)

  • Adka - niezalogowany 2018-05-18 07:28:29

    Aż ciężko oderwać wzrok od taki pięknej roślinności, wystaw i przygotowanych atrakcji. Jestem pod ogromnym wrażeniem i pomimo tego dojazdu (który nie należy do najgorszych) po prostu warto to wszystko zobaczyć :)

  • Paulon - niezalogowany 2018-04-20 11:16:02

    Z dojazdem większych kłopotów nie mieliśmy (a do ogrodu Siruwia jechaliśmy z rana). Moim zdaniem dla takiego widoku warto się nawet trochę przemęczyć bo zrobiony jest ze świetnym pomysłem i widać, że ogromną ilością pracy. Na majówkę wybieramy się ponownie już z dzieciakami :)

  • Seweryn - niezalogowany 2018-04-11 09:14:55

    Już jest pięknie! W weekend trafiła nam się piękna pogoda, do tego wszystko zaczyna kwitnąć, także niedługo pewnie będzie najlepszy moment :)

  • Jacek - niezalogowany 2018-03-27 23:17:30

    Trochę czasu zajął nam dojazd, ale szczerze powiem, że było warto. Trafiliśmy na idealna pogodę w maju, kiedy jeszcze wszystko kwitło i ten zapach lasu oraz szum wodospadu... coś cudownego!

  • Anetta - niezalogowany 2018-03-22 09:09:14

    Tak naprawdę to podobało nam się wszystko! Nawet nie zwróciliśmy uwagi na jakiekolwiek niedogodności z dojazdem (może temu, że na co dzień jeździmy do pracy dużo cięższą drogą). Co do samego miejsca to jest co oglądać: cudna roślinność, duże i czyste alejki oraz kaskady, mosty kamienne i wodospad. Zrobiliśmy sobie fajną sesję zdjęciową i jest co wspominać :)

  • Patrycja - niezalogowany 2018-03-19 00:03:36

    Ogród na pewno jest wart odwiedzenia. Przemyślany i zrobiony z pomysłem od początku do końca. Mnóstwo roślinności, ciekawe wystawy i cudnie przygotowane kamienne mosty oraz wodospad. Na pewno tu wrócimy!

  • Amelia - niezalogowany 2018-03-05 09:13:55

    Jest cudnie! Już się nie mogę doczekać majówki, bo również będziemy w okolicy i chętnie odwiedzimy ogród Siruwia ponownie, ale teraz już z dzieciakami :)

  • Wojtek - niezalogowany 2018-02-22 10:08:51

    Nam o ogrodzie powiedziała właścicielka domu w którym nocowaliśmy i postanowiliśmy się ostatniego dnia do nich wybrać. Może droga nie jest bardzo przyjazna, ale do zniesienia. Jednak widok był zdecydowanie tego warty. Dziewczyna zadowolona ja również, także polecamy :)

  • Majka - niezalogowany 2018-02-18 14:30:40

    Nie byłam na początku zbyt chętna na odwiedziny tego ogrodu, jednak mąż mnie namówił. Dojazd do nich trochę trwał, ale jak już weszliśmy do środka to od razu zmienił mi się humor i nastawienie. Pierwszy raz widziałam tak dużo egzotycznej roślinności oraz fajnie zaaranżowane alejki, mosty i spory wodospad (nie wiem jak udało im się go stworzyć). Powierzchnia nie jest taka mała, bo naprawdę można trochę tam pochodzić i pooddychać świeżym powietrzem. Polecam!

  • Flora - niezalogowany 2018-01-29 09:12:43

    Byłam i mam nadzieję, że jeszcze tutaj zawitam. Cudowna lokalizacja i świetnie przygotowany plan rozmieszczenia. Im głębiej w ogród tym więcej atrakcji!

  • Karol - niezalogowany 2018-01-22 07:21:31

    Ogród Siruwia zrobił na mnie ogromne wrażenie, szczególnie jeżeli chodzi o ilość kwiatów, innej roślinności oraz świetnie przygotowany wodospad i oczka wodne które przyciągają do siebie wiele osób. W zakresie dojazdu to pamiętam, że latem było naprawdę ok, dość szybko trafiliśmy na miejsce.

  • Azerski - niezalogowany 2018-01-16 08:29:08

    Jestem bardzo zadowolony. że mogłem być w tym miejscu z narzeczoną. Dojazd nie jest najgorszy, ale piękny zapach, widok kwitnących kwiatów oraz szum wodospadu daje to upragnione ukojenie

  • Jowita - niezalogowany 2018-01-09 10:51:09

    Mi się bardzo podobało i jest to miejsce warte odwiedzin (jeżeli ktoś jest niedaleko). Dojazd może trwa chwilę, jednak później Siruwia to wszystko wynagradza :)

  • DariaM - niezalogowany 2018-01-03 09:01:50

    Trafiliśmy do ogrodu Siruwia z polecenia naszych znajomych. Muszę przyznać, że było warto! Można znaleźć tam roślinność, której nie spotyka się na co dzień. Duża przestrzeń i umiejscowanie ogrodu w cudownej okolicy. Mają ciekawe aranżacje skalne, roślinność, wodospady i oczka wodne. Widać, że wkładają w to dużo pracy i nie tylko w przygotowanie projektu oraz realizację ale również utrzymanie takiego porządku :)

  • Juliana - niezalogowany 2017-12-22 10:07:37

    Od dwóch lat jak jeździmy w Karkonosze w okresie wiosennym i za każdym razem zaglądamy do ogrodu Siruwia. Na całej powierzchni jest czysto oraz wszystkie alejki i roślinność przygotowana z pomysłem. Miejsce umieszczenia ogrodu w Przesiece i zastosowanie tych wszystkich mostów, oczek oraz wodospadu nadaje temu miejscu magii, dzięki temu można się poczuć jak w innym lepszym świecie :)

  • Martin - niezalogowany 2017-12-19 23:49:46

    Było świetnie!! Bardzo dobrze i efektywnie spędzony czas całą rodzinką na świeżym powietrzu i przy pięknej słonecznej pogodzie :) Odpoczęliśmy, zrelaksowaliśmy się i zobaczyliśmy pierwszy raz tak bogatą egzotyczną roślinność. W ogrodzie jest bardzo czysto, a alejki i rośliny są odpowiednio zadbane. Będąc w pobliżu zdecydowanie warto ich odwiedzić! :)

  • Kaja S. - niezalogowany 2017-12-12 10:13:10

    Wybraliśmy z mężem ogród Siruwia na naszą sesję Ślubną, która odbyła się na samym początki czerwca. Maja mnóstwo pięknych miejsc m.in alejek, strumyczków, mostów kamiennych oraz wodospad. Można zrobić tutaj genialne zdjęcia o które pytali nas prawie wszyscy znajomi. Mamy fantastyczną pamiątkę na całe życie. Warto :)

  • Michał - niezalogowany 2017-12-11 09:46:56

    Nie miałem problemow, żeby latem rano dojechać do ogrodu Siruwia. Dość sprawnie mi to poszło i śmiało mogę powiedzieć, że było warto. Zauroczyłem sie tym miejscem praktycznie od wejścia. Piekne alejki z bogatą japońską florą, którą widziałem pierwszy raz. Do tego kilka stawów, mostów oraz 6 metrowy wodospad. Można się tutaj odprężyć i odpocząć od zgiełku dużego miasta :)

  • Małgorzata77 - niezalogowany 2017-11-18 01:39:16

    Na początku lipca byliśmy w ogrodzie Siruwia, poszliśmy pospacerować całą rodziną, poodbało nam się, wyszły przepiękne zdjęcia. Mozna miło spędzić czas w tym miejscu, lepsze to, niż siedzenie w domu przed telewizorem.

  • Katarina - niezalogowany 2017-11-15 22:40:28

    Tyle tu ochów i achów, że w następnym roku chyba się wybiorę do tego ogrodu, żeby sprawdzić czy faktycznie jest tam tak pięknie jak piszecie. Bywam w okolicach, ale jakoś wcześniej nie słyszałam o nim.

  • danka - niezalogowany 2017-11-08 21:27:50

    W letnie wieczory warto się tam przejść, mega klimat i piękne zapachy ;)

  • adam - niezalogowany 2017-11-06 17:01:06

    Do ogrodu można dojechać bez większych problemów, zwiedziłem siruwie w tym roku w lipcu. Musze przyznać, że to coś innego, ciekawego,jakoś nie przepadałem do tej pory za takimi atrakcyjami, ale nawet na mnie ta przestrzeń i roślinność zrobiły duże wrażenie. Myślałem, że będzie kilka egzotycznych krzewów i dobrze skoszone trawniki, tym czasem jest sporo do obejrzenia.

  • majka - niezalogowany 2017-10-20 01:48:19

    Sezon rzeczywiście powoli się konczy na takie atrakcje, ale w przyszłym roku na pewno będą chciała pospacerować po ogrodzie jak zrobi się tylko ciepło.

  • ankablacha - niezalogowany 2017-10-11 12:15:47

    Bardzo lubię tego typu miejsca, spacerowanie w otoczeniu roślinności mnie odpręża, mogą wtedy wypoczać. Jesień to zdecydowanie moja ulubiona pora roku, nie tylko latem można podziwiać ogród, jesienią jest równie pięknie i bardzo kolorowo, sezon dobiega końca, ale nadal jest niesamowicie.

  • marian - niezalogowany 2017-10-10 14:41:21

    Jesienią również jest bardzo ładnie w Siruwii, warto zajrzeć dopóki wszystkie liście nie opadły :)

  • Aga - niezalogowany 2017-09-28 13:54:10

    Piękne, urokliwe miejsce pełne niezwykłych roślin i krzewów. Mieliśmy okazję pojawić się w tym ogrodzie latem i robi duże wrażenie,przynajmniej ja byłam zachwycona.

  • grazynak - niezalogowany 2017-09-15 16:56:41

    Jak chcecie miło spędzić czas z rodziną to serdecznie polecam odwiedzić siruwię, bardzo ładny, ogród, atrakcja dla całej rodziny. Dzieci mogą pobiegać wśród zieleni, a rodzice pospacerować. Zawsze to lepiej aktywniej spędzić czas, niż siedzieć przed telewizorem czy monitorem komputera. Bardzo przyjemne mniejsce, w ogóle cała okolica jest klimatyczna.

  • EmilNiemiec - niezalogowany 2017-09-11 20:44:04

    Ogród jedyny w swoim rodzaju,bardzo ciekawy, pełen niezwykłych roślin, polecam zobaczyć, warto :)

  • reszka - niezalogowany 2017-09-06 22:26:21

    Muszę przyznać, że to jeden z lepszych ogrodów po jakich miałem okazję spacerować. Od kilku lat jeżdżę w te strony, a wcześniej nie słyszałem o Siruwii, miłe zaskoczenie. Ogród jest duży, także jak się tam wybieracie zarezerwujcie sobie cały dzień.

  • Gosia - niezalogowany 2017-08-31 17:30:00

    Ogród ukryty, wydaje mi się, że to swietne miejsce, ale trochę niedoceniane, nieodkryte przez większość turystów, którzy zapuszczają się w ten strony, a szkoda.

  • Gaja - niezalogowany 2017-08-22 23:42:56

    Jedna z lepszych atrakcji w tym regionie, bardzo zadbane miejsce, pełne ciekawych roślin oraz aranżacji kamiennych. My byliśmy zachwyceni, trafiliśmy tam ze znajomymi przypadkiem, w zasadzie ogród polecił nam chłopak z hotelu, w którym się zatrzymaliśmy. Super sprawa, wcześniej jakoś nie doceniałam takich miejsc. To mój pierwszy, ale nie ostatni pobyt w tego typu miejscach.

  • Zarosa - niezalogowany 2017-08-17 01:39:45

    Pięknie - nic dodac nic ująć. Ogród robi wrażenie, jest estetycznie, pomysłowo i dość nietypowo. Podoba mi się pomysł i wykonanie, chętnie polecę to miejsce :)

  • Kalinowska - niezalogowany 2017-08-08 13:34:24

    Bardzo klimatyczne miejsce, warto zobaczyć je na żywo, zdjęcia nie oddają klimatu, jaki tam panuje. Można spędzić tam cały dzień, lubię takie atrakcje, można wypocząć, ale jest to wypoczynek aktywny, bo do przejścia jest spory kawałek.

  • mateusz praski - niezalogowany 2017-08-02 17:19:32

    Byłem w pobliżu, więc postanowiłem zjrzeć do Siruwi i skonfrontować opinie w sieci z rzeczywistością. Obszedłem cały ogród wzdłuż i wszerz i bardzo mi się podobało, także zachęcam do odwiedzenia tego miejsca - warto.

  • dolar - niezalogowany 2017-07-18 01:41:34

    Warto, naprawdę warto odwiedzić ogród, szczególnie o tej porze roku ;)

  • Justyn - niezalogowany 2017-07-13 14:46:09

    Faktycznie w weekend jest dużo ludzi, szkoda, że nie mogłam wybrać się w to miejsce, jak było trochę luźniej, miałabym większą przyjemność ze spacerowania ;) Tak czy inaczej, ogród jest przepiękny ;)

  • Oskarowa - niezalogowany 2017-07-07 00:35:53

    W sezonie jest dość dużo odwiedzających, także jak macie możliwość, to polecam wybrać się do ogrodu w tygodniu, jest tam bardzo ładnie, powiem więcej - klimatycznie, dojechaliśmy bez większych problemów.

  • Aneczka - niezalogowany 2017-07-04 00:30:17

    Fajne, że powstają takie ogrody, dla mnie to dużo lepsza atrakcja, niż zoo czy wesołe miasteczko, ale co kto lubi. Jednym słowem - polecam zobaczyć ogród, bilety nie są drogie.

  • Maraska - niezalogowany 2017-06-20 18:28:10

    Właśnie wróciłam z krótkiego urlopu, byliśmy z mężem w okolicy i zdecydowalismy się wstąpić zobaczyć to miejsce, chociaż wcześniej o nim nie słyszałam. Teraz postanowiłam trochę poczytać na temat Siruwii. Dojazd nie jest tragiczny, trasa jest całkowicie przejezdna, więc nie ma się co stresować. Ale chciałabym się odnieść do samej atrakcji, otóż bardzo mi się spodobało, także mam w planach odwiedzić niedługo inne podobne ogrody. Ta część Polski jest bardzo ładna, także podróżowanie warto zacząć od zwiedzenia swojego kraju.

  • Misza - niezalogowany 2017-06-14 21:52:03

    Byliśmy w ogrodzie Siruwia, bardzo tam ładnie i klimatycznie, myślę, że warto zobaczyć tamtejszą roślinność.

  • Krzysiek - niezalogowany 2017-05-30 12:41:26

    Ogród bardzo fajny, dobrze przemyślany i zadbany, sezon się zaczął więc można zwiedzać.

  • aniela - niezalogowany 2017-05-17 21:37:26

    Jak nie byliście w tym ogrodzie, to wydaje mi się, że warto go zobaczyć o ile będziecie gdzieś w pobliżu. Miejsce cieszy się dość sporym zainteresowaniem w sezonie, także mieszkańcy mogą trochę narzekać na ruch, cóż poradzić, zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.

  • jadźka - niezalogowany 2017-05-06 01:44:19

    Super miejsce, idealne na niedzielny spacer. Warto je odwiedzić, żeby tylko dobra pogoda do nas wróciła.

  • Bozena - niezalogowany 2017-04-28 05:42:51

    Piękne miejsce, ogród jest pełen nietuzinkowych krzewów i roślin, cała aranżacja zachwyca. Dla mnie to jedno z ładniejszych miejsc, w jakim miałam okazję być ;) Droga wąska, jednak można dojechać bez większych przeszkód, problem bardziej tkwi w niezadowolonych sąsiadach, którym przeszkadza natężenie ruchu w sezonie.

  • Robert - niezalogowany 2017-04-20 13:10:44

    Dojazd nie był taki tragiczny, chociaż warto było się postarać o lepsze warunki, bo odwiedzających w sezonie jest dużo, ruch jest spory, droga wąska, ale przejezdna. Byłem i polecam zwiedzić ogród, warto.

  • Mila - niezalogowany 2017-04-10 20:35:27

    Ogród zwiedzaliśmy w maju ubiegłego roku na początku sezonu, to najlepsza pora bo wtedy wszystko budzi się do życia. W tym roku też pewnie odwiedzimy z mężem to miejsce, bo wybieramy się w Karkonosze, polecam naprawdę warto.

  • Anna - niezalogowany 2017-03-31 20:31:14

    Bardzo ładne miejsce, dobrze zagospodarowane. Jeżeli chodzi o dojazd to nie jest najgorszy, da się pokonać drogę bez większych problemów.

  • patka - niezalogowany 2017-03-21 01:22:52

    Nie przesadzajcie droga jest przejezdna, nie ma tragedii. Właściciele bardzo mile nas przyjęli, ogród robi wrażenie, polecam zobaczyć.

  • marcus - niezalogowany 2017-03-16 23:15:43

    Ogród jest bardzo dobrze zagospodarowany, pełen egzotycznych roślin oraz ciekawych aranżacjii wykonanych z kamienia. Nie można nic złego powiedzieć na temat tego miejsca, chociaż faktycznie dojazd mógłby być lepszy. Cóż właściciel ogrodu drogi sam raczej nie wykona, w tym wypadku musiał liczyć na dobrą wolę Gminy.

  • Kinga - niezalogowany 2017-03-08 21:47:00

    Dojazd rzeczywiście może stanowić problem, droga jest wąska, ale da się nią przejechać. Rozumiem, że mieszkańcy mogą się denerwować, ale blokowanie dojazd do ogrodu to już lekka przesada. Miejmy nadzieję, że konflikt został zaażegnany. Byłam tam w ubiegłym roku, ogród jest piękny, widać, że włożono w jego wykonanie dużo pracy. Na pewno nie jest to "kilka dziur w ziemi i pare kwiatków".

  • nikk - niezalogowany 2015-09-21 18:47:07

    W pełni popieram mieszkańców ulic Brzozowe Wzgórze i Bukowy Gaj w Przesiece. Gmina dzierżawi drogę od Lasów Państwowych za ciężkie pieniądze, a nie potrafi nic zrobić z fatalnym stanem dróg w Podgórzynie i Przesiece. Od kilkunastu lat nie zrobiono nic aby poprawić stan dróg, ale za to organizowane są wyścigi kolarskie. Dziwię się organizatorom wyścigów, że wyrażają zgodę na ich organizację nie dbając o bezpieczeństwo zawodników. Czasem wykonuje się łatki na drodze Podgórzyn-Przesieka i to nie fachowo, bo po pewnym czasie znowu są dziury. Chyba jedna z nielicznych Gmin w Polsce gdzie nic się nie robi, pełny marazm. Odsyłam do sąsiednich gmin; Mirsk, Stara Kamienica, aż miło się tam poruszać po drogach. Po prostu brak prawdziwego gospodarza, który dbał by o swoje gospodarstwo jak prawdziwy gospodarz.

  • panama - niezalogowany 2015-07-15 21:40:24

    Jak ktoś chce zapłacić 15 zł za obejrzenie kilku dziur w ziemi i paru kwiatków, jego sprawa i niech jedzie do ogrodu Sylwia(bo to po japońsku znaczy Siruwia)ale jeśli ktoś chce zobaczyć PRAWDZIWY ogród japoński to radziłabym udać się do Wrocławia, w dodatku bilet kosztuje 4 zł(normalny) i 2 zł (ulgowy).

  • kosmita - niezalogowany 2015-07-15 12:40:18

    skoro dotychczasowa droga sluzyla juz tyle czasu jako dwukierunek dla wszystkich i tych klientow do ogrodu tez nawet jak byl potezny ruch to ta lesna tez moze byc dwukierunkowa niech zatoczki na niej zrobia bo tam tylko klienci ogrodu wjada i bedzie spokoj. mieszkancy sie uspokoja a klenci beda bez stersu jezdzic do ogrodu. ja tam bylem i nie zycze nikomu jeszcze raz jechac pod te gorki z dusza na ramieniu lepiej niech zrobia dwukierunek w lesie tylko dla nas kientwo to bedziemy wracac do ogrodu a tak to raz i styka. kto tam nie byl niech sie nie odzywa bo nie wie nic

  • Ripley - niezalogowany 2015-07-15 11:49:08

    No jaka jeszcze ładna reklama na końcu materiału. Pan szanowny właściciel za nią zapłacił czy to tak po znajomości? Gość trzepie ciężką kasę, zatruwając życie okolicznym mieszkańcom i jeszcze gra ciężko w tym sporze poszkodowanego. A mieszkańcy mają rację, w końcu wybudowali domy tam gdzie chcieli mieć ciszę i spokój a okazało się, że teraz mieszkają na autostradzie i to wyjątkowo niebezpiecznej. Życzę mieszkańcom wytrwałości w tej walce, zwycięstwa i znowu ciszy i spokoju.

  • wer - niezalogowany 2015-07-15 09:03:28

    Mogę rozwiązać ten komunikacyjny galimatias. Goście ogrodu będą wracać leśną drogą. Bezpieczniej od założeń z wywiadu.

  • esy - niezalogowany 2015-07-14 22:58:43

    UUPSS czy właściciel ogrodu zapłacił za reklamę w 24jgora.pl??????

  • wtajemniczony - niezalogowany 2015-07-14 20:24:23

    Droga jednokierunkowa równa się Mieszkańcy mają ruch z dwóch stron (ponieważ nikt nie może zabronić gościom ogrodu dojechać od Przesieki), a właściciel za publiczne środki (droga dzierżawiona i ubezpieczona jest za pieniądze podatników) ma dwie drogi dojazdowe do prywatnej spółki...

  • rewi - niezalogowany 2015-07-14 19:59:35

    nie rozumiem jak to jest gmina ma kłopoty finansowe próbuje na wszystkim oszczedzac a tu chce wydac pieniadze na droge ktora bedzie służyc tylko jednemu przedsiebiorcy DZIWNE TO

  • Majka - niezalogowany 2018-10-29 09:04:11

    Droga nie jest zła i dobrze, że ogród jest jednak umieszczony w większej odległości od zabudowy dzięki czemu wygląda to genialnie. Staram się szukać z mężem takich miejsc w kraju i właśnie podczas urlopu je sprawdzać. Mega!

  • Marianka - niezalogowany 2018-11-19 09:15:42

    Jest naprawdę przyjemnie :) Jak dopisuje pogoda to aż chce się odwiedzać takie miejsca. My byliśmy podczas urlopu i naprawdę nie mogę narzekać, maja mnóstwo wyjątkowej i rzadko spotykanej roślinności, do tego oczka wodne, przesmyki i zadbane alejki. Warto tutaj przynajmniej raz zawitać

  • Gabi - niezalogowany 2018-12-07 09:16:17

    Cudowne miejsce na fajną randkę wiosną bądź latem kiedy wszystko kwitnie bądź już się pięknie rozwinęło. Powierzchnia ogrodu jest naprawdę spora i każde miejsce zostało odpowiednio zaaranżowane także można tutaj naprawdę sporo zobaczyć i zainspirować się japońskim stylem. Ja śmiało polecam i pewnie jeszcze tutaj kiedyś wrócimy :)

  • Borys - niezalogowany 2018-12-17 09:26:23

    Bardzo mi się tutaj podobało. Dużo miejsca, piękne rośliny i do tego duży porządek, polecam

  • Damian - niezalogowany 2018-12-21 09:00:16

    Świetne miejsce na spacer z ukochaną osobą i odcięcia się od zatłoczonego miasta. Urokliwie, spokojnie i w okół śpiew ptaków i szum wody z wodospadu. Z chęcią za rok tutaj wrócimy :)

  • Gosia33 - niezalogowany 2019-01-07 09:06:25

    A mi również bardzo się tutaj podobało i jestem przekonana, że nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

  • FilipW - niezalogowany 2019-01-14 09:58:03

    Bardzo urocze miejsce zarówno dla oka jak i duszy. Jeśli ktoś ma czas to niech to miejsce odwiedzi. Naprawdę warto, bo robi wrażenie pod każdym względem, na wiosnę jest bardzo przyjemnie! :)

  • Ilenka - niezalogowany 2019-01-21 01:14:24

    Jest cudnie - właśnie tego oczekiwałam i się nie zawiodłam! Mnóstwo roślin, piękna aranżacja i duża przestrzeń :)

  • Przemek - niezalogowany 2019-02-14 23:59:45

    Jak najbardziej jestem zadowolony z wizyty w ogrodzie Siruwia. Słyszałem różne opinie, natomiast moja jest w pełni pozytywna. Lepszego miejsca na fajny spacer ciężko znaleźć jeśli chcemy zobaczyć egzotyczne rośliny i posłuchać szumu wody.

  • Paula - niezalogowany 2019-02-19 09:35:21

    Ja uważam, że na pewno przynajmniej raz będąc w okolicy warto zajrzeć do ogrodu Siruwia, aby się do niego przekonać. Mają naprawdę sporo pięknie przygotowanej przestrzeni mnóstwo alejek i przeniesienia ze stylu japońskiego więc dla osób lubiących tą kulturę jak najbardziej przypadnie do gustu!

  • MariuszP - niezalogowany 2019-02-21 09:13:39

    Ogrodnictwo to moja pasja, także zobaczyć tak przestronny ogród Japoński z mnóstwem pomysłów aranżacyjnych, cudownymi alejkami kwiatowymi, mostami kamiennymi i wodospadem było dla mnie czystą przyjemnością.

  • Sedin - niezalogowany 2019-03-07 08:56:53

    Bardzo dobre miejsce na chwilę relaksu oraz osiągniecie spokoju. Do tego pyszna zielona herbatka, mega!

  • WeronikaPil. - niezalogowany 2019-03-15 12:39:35

    Ja już nie mogę doczekać się wiosny i ponownej wizyty w ogrodzie Siruwia, wszystkim wielbicielom natury, spokoju i harmonii polecam pobyć to parę godzin, żeby podładować baterię i trochę oczyścić głowę od nadmiaru myśli!

  • Szymon Kiel - niezalogowany 2019-03-21 11:52:05

    Będąc w okolicy na pewno trzeba zajrzeć do ogrodu Siruwia, może nie jest to najłatwiejsza droga ale później to wszystko co można tam zobaczyć jest w stanie nam wynagrodzić czyli bogata egzotyczna roślinność, świetnie zestawiona wystawa zbroi Samurajów i do tego duża ilość oczek, mostów kamiennych, czy nawet spory wodospad.

  • Janes - niezalogowany 2019-04-03 13:42:47

    Mi się bardzo podobało w ogrodzie Siruwia, przede wszystkim bardzo przestrzenny do tego z ciekawymi atrakcjami również dla dzieci i do tego bogatą roślinnością. Warto polecić to miejsce na mapie miejsc do zobaczenia, ponieważ wykonali kawał bardzo dobrej roboty.

  • Kalinka - niezalogowany 2019-04-16 00:47:12

    A mi się tutaj bardzo podobało, bo jest to miejsce przygotowane z pomysłem i naprawdę dużymi nakładami sił, bo w takiej lokalizacji ciężko jest to wszystko tak dobrze wykończyć. Wizyta we wczesnym etapie wiosny była super i chyba jeszcze po majówce wybierzemy się do ogrodu Siruwia!

  • MatyldaKiel - niezalogowany 2019-04-24 11:24:34

    Moim zdaniem to po prostu miejsce w którym trzeba być! Nie sądziłem, że ogród japoński może mnie tak zaciekawić (szczególnie, że swoje miejsce znalazły tutaj również zbroje samurajów). Dlatego jak będziesz szukali pięknych miejsc do odwiedzin podczas majówki to Siruwia koniecznie musi znaleźć się na liście!

  • Idaa - niezalogowany 2019-05-06 10:05:28

    Miejsce całkowicie spełniające moje oczekiwania, bo tak sobie go własnie wyobrażałam. Dużo roślin, wiele ciekawych alejek, szum czystej wody i cudownie przygotowane mosty kamienne. Siruwia naprawdę jest tym czego szukałam na majówkę!

  • Idaa - niezalogowany 2019-05-06 10:06:44

    Miejsce całkowicie spełniające moje oczekiwania, bo tak sobie go własnie wyobrażałam. Dużo roślin, wiele ciekawych alejek, szum czystej wody i cudownie przygotowane mosty kamienne. Siruwia naprawdę jest tym czego szukałam na majówkę!

  • Artur - niezalogowany 2019-05-09 14:31:12

    Ciekawy świat natury. Bogata ilość zadbanych roślin, czysta woda w oczkach i spory wodospad. Super efekt!

  • Oliwkaa - niezalogowany 2019-05-21 09:14:37

    Uwielbiam przebywać wśród natury, a szczególnie w takich pięknych miejscach jak ogród Siruwia. Mają bogatą roślinność, ciekawie zaaranżowaną przestrzeń oraz co ważne dbają o jego czyste i odpowiednie utrzymanie.

  • Sewin - niezalogowany 2019-06-05 09:48:52

    Cudne miejsce które zaskakuje widokami, roślinami oraz możliwością podziwiania wodospadu, oczek wodnych i zadbanych rybek.

  • Aleczka - niezalogowany 2019-06-23 20:25:43

    Było naprawdę genialnie! Miła obsługa, pięknie utrzymany ogród w pełnej czystości. Położony w cichym i spokojnym miejscu, co wynagradza trochę utrudnioną drogę. Moim zdaniem będąc w okolicy nie można ominąć ogrodu Siruwia stworzonego w wyjątkowym japońskim stylu.

  • SylwiaKres - niezalogowany 2019-06-24 09:16:09

    Naprawdę niesamowite miejsce do odwiedzenia w Przesiece! Bardzo dobrze utrzymane i wciągające z mnóstwem kolorowych kwiatów i różnorodnością drzew i miejsc do robienia zdjęć, jak 3 metrowy wodospad. Cudnie :)

  • Kinis - niezalogowany 2019-07-02 08:24:59

    Wyjątkowe miejsce dla osób ceniących sobie naturę. Do tego piękne rośliny, porządnie przygotowane do odwiedzin gości i ciekawe zaaranżowaną przestrzenią im dalej od wejścia, tym więcej wszystkiego.

  • Nori - niezalogowany 2019-07-05 08:37:29

    Udana wizyta! Piękne miejsce, czysto i w przyjemnych warunkach natury - mnóstwo zieleni, kolorowych kwiatów i szum wysokich drzew oraz wody przy wodospadzie. Cudnie :)

  • Szymis - niezalogowany 2019-07-18 10:07:48

    Byliśmy i na pewno jeszcze będziemy. Jesteśmy fanami stylu japońskiego i tak pięknie urządzonego ogrodu nie ma nigdzie w naszym kraju!

  • Allina - niezalogowany 2019-07-31 08:39:27

    Super miejsce! Będąc w okolicy to nie można pominąć tak wyjątkowego miejsca jakim jest ogród Siruwia.

  • Olin - niezalogowany 2019-08-19 12:37:01

    Było świetnie! Pogoda dopisała, bez tłoku i mnóstwo cudnie zaaranżowanej przestrzeni. Polecam i oczywiście mam nadzieję, że Wam także się tutaj spodoba :)

  • Gerin - niezalogowany 2019-08-21 22:19:21

    Jest pięknie! Kocham naturę i harmonię, więc ogród Siruwia to zdecydowanie miejsce dla mnie.

  • Denilla - niezalogowany 2019-09-02 11:24:46

    Ogród Siruwia to bardzo piękne miejsce i nawet całkiem duże. Jest w stanie zapewnić cudowna atmosferę ciszy i spokoju. Wydaje mi się, że jest to bardzo popularne miejsce wśród turystów, więc lepiej wybierać poranne godziny kiedy wszystko wygląda dużo lepiej i budzi się spokojnie do życia!

  • Marika - niezalogowany 2019-09-12 10:14:59

    Jest pięknie! Widać od wejścia ogrom włożonej pracy i podziwiam za chęci w utrzymaniu oraz za dbanie o tak różnorodna roślinność. Harmonia, spokój, cisza i szum drzew oraz wody - cudo

Dodajesz jako: |