:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wydarzenia, tragedii - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal 24jgora.pl 10/01/2019 16:10

Próbująca przejść przez ulicę kobieta wtargnęła wprost pod autobus MZK. Tylko dzięki przytomnej reakcji kierującej autobusem, piesza nie zginęła pod kołami pojazdu.

Miejski Zakład Komunikacyjny - kobieta kierująca autobusem uratowała życie pieszej.

Do zdarzenia doszło na ulicy Kilara w pobliżu Galerii Sudeckiej. Kobieta przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. W tym momencie zza zakrętu wyjechał autobus MZK. Na szczęście kierująca nim kobieta zareagowała błyskawicznie i udało się jej ominąć nierozsądną pieszą, która została tylko lekko trąconą bokiem pojazdu. Podczas gwałtownego hamowania przewrócił się jeden z pasażerów autobusu.

Jednak to, że nie doszło do większej tragedii jest zasługą przede wszystkim kierującej autobusem. To jej błyskawiczna i przytomna reakcja sprawiła, że przechodząca przez ulicę piesza jest cała i zdrowa. Warto podkreślić, że autobusem jechała jedyna kobieta pracująca w jeleniogórskim MZK jako kierowca.

Relacje z tego zdarzenia kierowcy przekazywali w aplikacji Zello na kanale jelenia112.

 

Reklama

zello - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 17:18:52

    Mogli by dac nagranie z autobusu

  • Gość1234 - niezalogowany 2019-01-10 17:23:18

    Mogli by dac nagranie a nie ze kobieta z mzk chce teraz sie dowartosciowac i kase zebrac kazdy kierowca ma codziennie taki incydent i nie naglasnia tego masakra wstyd Pani magdo

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 17:32:34

    Sam się wstydź. Dobrze zareagowała a ty kazesz jej się wstydzić? Zazdrość widzę zrzera.

  • gość 2019-01-10 17:33:49

    Panie Gość1234 jak można być takim analfabetą. Brak znaków interpunkcyjnych powoduję, że powyższy tekst jest kompletnie niezrozumiały. Zasady pisowni wielką literą to jakiś żart w tym "tekście". Brak umiejętności wprowadzania znaków polskich. Jak ktoś tak prymitywny mógł ukończyć więcej niż 3 klasy szkoły podstawowej. Najgorsze, że przy takim analfabetyźmie masz odwagę publicznie pisać.

  • Edek - niezalogowany 2019-01-10 17:36:09

    Gość 1234 popatrz popatrz jaki ty kozak jesteś ,pewnie byś nawalił w galoty że strachu. Bardzo dobra reakcja Pani z autobusu,powinna dostać nagrodę. A burak zawsze będzie burakiem i najgorsze że dzieci buraka też będą burakami

  • gość 2019-01-10 17:36:24

    Panie gość1234 kim jesteś? Sfrustrowany kolega z MZK? Wstyd to takie małe.. zazdrośnictwo. Pawia można puścić.

  • Do gościa1234 - niezalogowany 2019-01-10 17:51:17

    Jeśli masz codziennie taki incydentvto porozmawiaj z psychiatrą, urojenia trzeba leczyć.

  • 123 - niezalogowany 2019-01-10 17:54:55

    Brawa dla kierowcy, a za pieszych policja bardziej powinna się wziąć.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 18:37:35

    Brawa dla Pani kierującej!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 18:51:39

    Mogła w nią walić skoro wlazła sama na ulicę a nie narażać niewinnych pasażerów na obrażenia

  • PRDd - niezalogowany 2019-01-10 18:52:27

    2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. Odleglosc tego skrzyzowania od najblizszego przejscia wynosi 95 m. Ta Pani miala prawo przejsc w obrebie tego skrzyzowania mimo ze nie ma tam wyznaczonego przejscia ....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 20:39:48

    Do PRDp. Ma prawo ale na własną odpowiedzialność juz nie ma pierwszeństwa tak jak na przejściu dla pieszych

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 20:47:45

    Do 1234 .Nie 1234 tylko wpisz 0000 .Totalne zero z Ciebie kolego

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 20:48:12

    Do 1234 .Nie 1234 tylko wpisz 0000 .Totalne zero z Ciebie kolego

  • Śmiech - niezalogowany 2019-01-10 21:31:41

    Ten artykuł to kompletna bzdura i nieprawda. Jechałem tym autobusem.

  • do Śmiech - niezalogowany 2019-01-10 23:15:43

    No to napisz jak to było....

  • gość 2019-01-11 00:58:02

    Policja powinna ukarać kilka pieszych "świętych krów", zwłaszcza przechodzących po ciemku... ubranych na ciemno... w czasie deszczu...

  • Gość do PRDp - niezalogowany 2019-01-11 01:05:06

    Szkoda że nie wkleiłeś resztę tekstu z ustawy Prawo o ruchu drogowym ale ja to wkleję... "2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. 3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni." I co ty na to cwaniaku?

  • Gość do PRDp - niezalogowany 2019-01-11 01:10:31

    Szkoda że nie wkleiłeś resztę tekstu z ustawy Prawo o ruchu drogowym ale ja to wkleję... "2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. 3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni." I co ty na to cwaniaku?

  • Śmiech - niezalogowany 2019-01-11 02:16:10

    Dziewczyna weszła prosto pod autobus nawet nie rozgladajac się czy cokolwiek nie jedzie. Uderzenie było na tyle mocne ze dziewczyna upadła uderzając głową o aswalt i tracąc przytomność na kilka minut. To ją karetka zabrała do szpitala a nie pasażera autobusu. Warto dodać ze dziewczyna miała słuchawki w uszach i kaptur na głowie i może tylko siłom nadprzyrodzonym dziękować ze żyje i ze przez jej nieodpowiedzialne zachowanie nie zmarnowała tez życia Pani która kierowała tym autobusem bo bardzo przeżywała to zdarzenie.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-11 06:29:38

    A kierownik Jureczek w końcu zobaczy na kamerach coś ciekawszego niż kanapki kierowców

  • DCJG - niezalogowany 2019-01-11 10:11:39

    Autobusy na tory!

  • Michal - niezalogowany 2019-01-11 10:14:08

    Napewno ta piesza byla z "piesz clubu" i popisywala sie przez co moglo zginac pare osob. Pani z MZK powinna w nia wywalic az milo. Powinno sie zlikwidowac ruch pieszych bo sa niebezpieczni dla kierowcow i ich pasazerow, niszcza zycie kierowcy co sobie pojezdzic chcial. Ja to juz nawet nie hamuje jak widze pieszego poza przejsciem moze to ich cos nauczy, najlepsi sa ci co sie dziwia ze ich prawie przejechalem, nie wiem w sumie czego te glupie owce sie spodziewaly idac po ulicy, latem jak mam okienko otwarte to krzycze do nich "czy ja jezdze po chodniku ? Nie, to sp..... z ulicy frajerze". DRIVE CLUB RULES!!!!!!!!! Trzymajcie sie chlopaki i dziewczyny i nie dajcie sie, chociaz do was nie naleze to wspieram mentalnie.

  • Michal - niezalogowany 2019-01-11 10:18:49

    Aha zapomnialem dodac ze ta piesza napewno miala stare ciuchy bez atestu i buty bez bierznika bo ja nie stac na nowe i pewnie jeszcze od niej brzydko pachnialo

  • Gość - niezalogowany 2019-01-11 10:57:24

    Brawa dla Pani kierujacej autobusem!

  • typowyJanusz - niezalogowany 2019-01-11 12:18:48

    O jejciu dobrze, że tak podkreślacie, że to kobieta prowadziła.O jejciu co to by było jakby to facet prowadził,pewnie zamiast bokiem to by przodem tą pieszą,o jejciu.Dzięki Bogu.Brawo dla bohaterki i brawo dla autora artykułu,o jejciu brawo