:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Inwestycje, Nowoczesny sprzęt trafił jeleniogórskiego szpitala - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 20/03/2019 13:29

Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej wzbogacił się o 16 nowoczesnych łóżek i szyny rehabilitacyjne.

Nowoczesny sprzęt trafił do jeleniogórskiego szpitala

Sprzęt udało się zakupić dzięki funduszom zebranym podczas 10 balu charytatywnego pod hasłem "A nadzieja może wszystko" zorganizowanego w styczniu przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała 'Dąb'. Udało się wówczas zebrać rekordową kwotę 50 tysięcy złotych.

- Osiągnęliśmy rekordową ilość pieniędzy dlatego mogliśmy pozwolić sobie na zakup aż 16 łóżek. Do łóżek dokupiliśmy jeszcze materace a nawet karty gorączkowe - mówiła Lucyna Musiał, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała "Dąb".

- Dla nas jest to bardzo duża pomoc. Zwiększy się komfort zarówno pacjentów jak i pracowników. Łóżka można konfigurować w różnych pozycjach więc dla pacjentów ortopedycznych są idealne - powiedział Jarosław Mączyński, ordynator oddziału ortopedii szpitala w Jeleniej Górze.

- Bardzo dobrze, że jest organizacja, która chce wesprzeć szpital w Jeleniej Górze. Mimo, że szpital jest wojewódzki to my jako władze i jako mieszkańcy patrzymy na niego jak na "nasz" szpital, który dba o zdrowie mieszkańców. Około 50% pacjentów których przyjmuje szpital to pacjenci spoza Jeleniej Góry i za tych pacjentów szpital nie zawsze dostaje pieniądze. Dlatego działanie fundacji wspierających szpitale jest bardzo potrzebne - powiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry.

źródło : http://Muzyczneradio.com.pl

Reklama

nowoczesny sprzęt trafił do jeleniogórskiego szpitala - komentarze opinie

  • Kaśko - niezalogowany 2019-03-20 15:15:58

    Wspaniale

  • Gość - niezalogowany 2019-03-20 19:12:52

    Mogli kupić też nowy personel na ten oddział bo ten który jest tam obecnie to jest tragedia. A tak poważnie to żadnym nowym sprzętem nie zrekompesuja pacjentowi braku czasu, życzliwości i empatii. Nie do wiary że ten szpital i szpital w Kowarach to ta sama jednostka medyczna. W Kowarach czas się zatrzymał wiele lat temu i warunki pozostawiają wiele do życzenia, ale takiego personelu niema nigdzie indziej. Przez 3 tygodnie nie słyszałam ani jednej negatywnej opinii na temat kogoś z personelu a wręcz przeciwnie, same pochwały. Tam po prostu pracują ludzie, którzy wykonuja swój zawód z powołania a nie z przymusu.

  • Serio - niezalogowany 2019-03-20 22:48:45

    Do Gość: tu chyba nie byłeś nigdy w szpitalu w Bukowcu. Warunki super, personel również. A jelenia to masakra, jak u rzeznika

  • Gość - niezalogowany 2019-03-21 02:45:40

    Proszę o sprostowanie błędnie wpisanego nazwiska ordynatora oddziału ortopedii to chyba nie wypada popełniać takie błędy

  • Gość - niezalogowany 2019-03-21 09:50:47

    Ten szpital powinni zamknąć! Pracują tam ludzie dla których życie innych jest nic nie warte zero zainteresowania zero pomocy. Tragedia!!!!!

  • czesio - niezalogowany 2019-03-21 10:26:31

    do serio. Mowa jest o wysokiej łące, która podlega pod jeleniogórski szpital . Bukowiec to kowarski szpital

  • Xxx - niezalogowany 2019-03-21 16:14:49

    Żebyście nigdy nie potrzebowali pomocy od tego szpitala idioci

  • Gość do xxx - niezalogowany 2019-03-22 08:33:41

    Każdego dnia się o to modlę Przyjacielu... Każdego dnia. Kilka lat temu zawiozłam tam Mamę. Miała wodobrzusze. Po przyjęciu do szpitala przestała jeść i pić, choć weszła tam na własnych nogach. Lekarze robili 1 - 2 badania dziennie. Podejrzewali nowotwór, choć w Tk zrobionym bodajże po tygodniu wyszły pęknięte wrzody. Na moje błagania, by żywić Mamę pozajelitowo usłyszałam, że to jakiś mit, że nie ma takich lekarstw. Mama nie miała już sił wstawać, gasła w oczach. Jeden lekarz mówił, by przygotować się na najgorsze ,inny ,że wyniki nie są takie złe. Wyszliśmy od Mamy pod wieczór. Wracam rano A Mama zwinięta na łóżku w kłębek, sina, widzę, że się dusi. Nigdy nie zapomnę tego widoku I tego ,co działo się potem. Na mój krzyk ,pielęgniarka wzruszyła ramionami : Pani mama od wczoraj jest w takim stanie. To już agonia, niech Pani idzie sobie przy Niej posiedzieć... Ludzie! Ale przecież trzeba coś zrobić! Mama się dusi! - My bez lekarza nic nie możemy... Lecę do lekarza. A Pani doktor powolutku, spokojnie szuka papierów... czyta... I mówi do mnie: Ale wie Pani co... W tym wieku... I z takim podejrzeniem... ( nowotwór) my mamy odgórny przykaz, żeby nie ratować.... Nogi się pode mną ugięły. W końcu po prostu uklękłam przed tą kobietą i mówię: Pani doktor... błagam! A gdyby tam leżała Pani matka??? Ja rozumiem, że Mama umiera! Rozumiem! Ale... zwierzęta umierają godniej! Ulżyjcie Jej jakoś w cierpieniu! - Pani mama nic nie czuje, jest nieprzytomna. - CZUJE!!! Bo gdy weszłam na salę i zaczęłam krzyczeć ,jęknęła. Wiedziała, że tam jestem!!! - No to co ja mam wg Pani zrobić? - PANI SIĘ MNIE PYTA??? PRZECIEŻ TO PANI JEST LEKARZEM!!! Nie wiem!!! Jakiś tlen, może jakiś zastrzyk... żeby nie cierpiała tak bardzo! - Dobrze ,niech Pani wraca na salę, zaraz ktoś przyjdzie. Piętnaście minut później, spacerkiem, z jakąś metalową walizeczką ,śmiejąc się I żartując przyszły dwie Panie. Wyprosiły mnie, zamknęły drzwi. Gdy je otworzyły, mama miała podłączony tlen. Oddychała swobodnie, nie była tak sina... obok stało jakieś urządzenie, które elektronicznie podawało zastrzyk. Mama zmarła ok 3 godz. Później. Ale wierzę w to, że cokolwiek Jej podano odeszła bez tego ogromnego cierpienia. Od tamtej pory modlę się o to by NIGDY nie trafić do jeleniogórskiego szpitala. Szpitala w którym znieczulica, opryskliwość, przedmiotowe traktowanie I zaniechania są na porządku dziennym. Szpitala w którym pacjentów, zwłaszcza tych starszych, bezbronnych ,ale nie tylko... traktuje się jak śmieci. Gdzie niedouczeni lekarze i opryskliwe pielęgniarki , poniżej godności których jest poprawienie choremu poduszki , patrzą na świat przez pryzmat roszczeń I rozczarowania pracą, której najczęściej nie cierpią. Prawdą jest taka, że często zwierzęta umierają godniej ,od pacjentów jeleniogórskiego szpitala. I modlę się o to by NIGDY nie potrzebować waszej ,,pomocy"

  • Xxx - niezalogowany 2019-03-24 21:26:21

    Do Gość Nie generalizuj bo to że ciebie spotkała taka przykra sytuacja to nie znaczy że wszyscy są źli bo jest też dużo osób w tym szpitalu które dają z siebie wszystko i rzetelnie wypełniają swoje obowiązki

  • gość 2019-06-15 14:36:55

    Nie jestem z Jeleniej Góry ale byłem tam jeden dzień i to co czytam to faktycznie prawda. Krótko mówiąc żenada.

Dodajesz jako: |