:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
18/12/2018 13:56

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej oficjalnie zakończono inwestycję związaną z termomodernizacją budynku Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Sam budynek zmienił się nie tylko wizualnie. Jest nowoczesny, funkcjonalny a co najważniejsze - jego zapotrzebowanie na energię zmniejszyło się o ok. 50%. Więcej w materiale filmowym.

Reklama

Nowoczesny i energooszczędny budynek MZK komentarze opinie

  • gość 2018-12-18 14:49:01

    to może to co zaoszczędzą na ogrzewaniu to kierowcą do pensji????A ten szef wszystkich szefów z prawej to po .... tam siedzi???

  • Kierman - niezalogowany 2018-12-18 15:17:26

    Ciekawe czy będą kamery żeby miał co Juras oglądać :)

  • Gość skura i kość - niezalogowany 2018-12-18 16:00:38

    Do kierman - a co masz problem w tym, że pracodawca ma podgląd w to co w czasie pracy robi człowiek, któremu płaci? A poza tym, może ktoś w końcu zwróci uwagę na to, że np. na pętli na Orlim, niektórzy kierowcy lubią trzymać pasażerów na zewnątrz autobusu do momentu odjazdu. Po zakończeniu czynności z kursem powinni otworzyć drzwi i wpuszczać ludzi do pojazdu, a często siedzą sobie w kabinie przeglądając internet, drzemią, a pasażer stoi na zewnątrz moknąc lub marznąc...

  • do skura i kość - niezalogowany 2018-12-18 17:14:00

    Tak, mam problem że Juras zagląda kierowcom do kanapek z czym jedzą :) A pasażer ma być na przystanku tak jak odjeżdża autobus a nie 20 minut wcześniej. Przerwa jest dla kierowcy a nie dla pasażera. Jak idziesz do sklepu czynnego o 9:00 to napier.. 15 minut wcześniej do drzwi? Nie. To tak samo jak masz autobus np. o 9:00 to przyjdź 8:58 a nie 8:40.

  • Gość 823 - niezalogowany 2018-12-18 17:50:34

    Do gosc skura i kosc ! Kto normalny przychodzi 20min wczesniej i czeka tylko jakis debil.kierowa nie ma obowiazku wpuszczania pasazerow podczas swojej przerwy tez jest czlowiekiem i chce odpoczac zjesc ty w pracy nie masz przerwy zapierdalasz 10h non stop ?wiec sie przytkaj jak nie wiesz jakie sa przepisy a to ze kierowca cie wpusci to jego dobra wola wedlug regulaminu kierowca moze cie wpuscic do autobusu trzy minuty przed odjazdem a nie 20 pajacu pozdrawiam

  • Gość skura i kość - niezalogowany 2018-12-18 18:19:02

    Ojej, skończyło się popalanie fajeczki w kabinie bo monitoring jest? Jaka szkoda... I pewnie stąd te nerwy :D 20minut wcześniej, to jadę z innym autobusem z innym kierowcą z bombowca xD

  • Olka - niezalogowany 2018-12-18 18:25:42

    Popieram przedmówców. Kierowca cały dzień musi być skupiony, pracuje w stresie. Kiedy wpuści do pojazdu pasażerów, nie pójdzie się nawet odlać za przeproszeniem, bo nie może zostawić pojazdu bez nadzoru. Wsiada pięciu pasażerów... Jeden kaszle, drugi smarka, trzeci słucha muzyki. Czwarty nie mył się od tygodnia. A babina ,która co drugi dzień pyta o to samo: Paaanie kierowcooo! A staje pan tu i tuuu? - nażarła się czosnku, bo na cmentarzu w nogi zmarzła , i zionie tą czoskową aurą na cały autobus... Chciałbyś tak jeść śniadanie? Odpoczął byś? TO PRZERWA DLA KIEROWCY! Przysługuje Mu , tak jak każdemu z nas! Przy dziesięciu godzinach jazdy dziennie, przerwa MUSI być odpowiednio wydłużona! Więc przestańcie w końcu zachowywać się, jak święte krowy!!! Odrobina szacunku dla drugiego człowieka! Nie jesteście pempkami świata! No... chyba ,że chcecie ,by takie sytuacje, jak ta sprzed kilku lat, gdzie kierowca, przemęczony , po całym dniu jazdy w upale, nie mając czasu, by się napić, zjeść i odpocząć, wjechał autobusem do marketu...

  • gość777 - niezalogowany 2018-12-18 18:42:31

    Kieerowca nie może zostawic autobusu na pętli z pasażerami i iść się odlać. Chyba że Jureczek zafunduje im pakiet pampersów to będą wpuszczać pasażerów i popuszczać w gacie.

  • gosc gosc - niezalogowany 2018-12-18 19:03:13

    Ciekawe gdzie ta biedna kobieta szcza bo jureczek tam tez kuka . bo jak idze na orlim do toi toi to az bulgocze to pewnie jureczek siedzi i patrzy jej w cipsko

  • dogośćgość - niezalogowany 2018-12-18 19:08:05

    gosc gosc wez zostaw biednego Jureczka w spokoju!

  • gość 2018-12-18 19:24:33

    Ktoś tam wcześniej napisał, że kierowcy po przyjeździe na pętlę na oś Orle nie wpuszczają 30 minut wcześniej pasażerów. Słusznie ktoś napisał, że kierowca ma obowiązkową przerwę, a każde wcześniejsze wpuszczenie choć jednego pasażera przerwę tą anuluje. https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-kierowcy-miejskich-autobusow-nie-maja-gwarancji-nalezytego-odpoczynku-miedzy-kursami Dużym problemem jeśli chodzi o wymienioną pętle jest to, że nie powinna to być pętla autobusowa z przeznaczeniem do wsiadania pasażerów. Wystarczy zobaczyć co tam się wyprawia około godz 8:20, przeciskające się na milimetry autobusy przegubowe, cofanie, kombinowanie, a w tym wszystkim na środku przemykają ludzie. Kiedyś się w końcu nie uda i dojdzie nie tyle, że stłuczki autobusów ale i nieszczęścia. Czy tak ciężko zarządzić, by ten mikro placyk, zabłocony i z kiblem w charakterze dekoracji był tylko stanowiskiem postojowym, a pasażerowie powinni wsiadać na przestanku z wiatą, tam gdzie inne autobusy w kierunku centrum. Autobusy lini 2 i 17 mogłyby zawracać za stacją paliw i podjeżdżać na normalny, bezpieczny przystanek.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 19:39:36

    Czy to MZK czy PKS to i tak są chamscy ala kierowcy.

  • gość 2018-12-18 19:45:07

    Tak, szczególnie ten z 796 z wąsem :) Chamski erotoman-gawędziarz

  • gość 2018-12-18 19:48:45

    Budynek ładnie zrobiony, tak jak trochę wcześniej wyremontowany budynek dyspozytorni i pomieszczenia dla kierowców. Tylko całkiem niepotrzebnie przy okazji wyszedł lekceważący stosunek do podstawowej grupy pracowników czyli kierowców. Bo jak inaczej nazwać przy okazji remontu instalację klimatyzacji, ale tylko w połowie pomieszczenia tam gdzie dyspozytor. Pomieszczenie dla kierowców już nie jest klimatyzowane, bo po co robolowi taki luksus.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 19:49:22

    Nie długo nie bedziecie mieli czym jezdzic bo bedzie kiero-grypa chlopaki w jeden dzien pojda w 30 na l4 chyba ze pani prezes podniesie pensje tak jak obiecala gdy obejmowala stanowisko.

  • gość793 - niezalogowany 2018-12-18 21:01:44

    Będzie jeździła pani prezes z bączkiem na zmianę :)

  • pasażerki - niezalogowany 2018-12-18 21:15:05

    Szanowny kierowco co się nazywasz A n d r a ł o.Jak jeszcze raz będziesz nas zaczepiał i gadał głupie teksty przez mikrofon na cały autobus to nasi faceci pogadają z tobą czubie na pętli.Pa.

  • do pasażerki - niezalogowany 2018-12-18 21:35:39

    Kochane pasażerki a ja was będę cały czas zaczepiał, podrywał i gadał do was przez mikrofon bo wtedy mi staje... autobus na przystanku.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 01:15:21

    To jest nie normalne bendzie -10a kierowca siedzi w autobusie pali w oknie i je śniadanko a matki i starsze osoby czekają do odjazdu po 10min i nie tylko ja tak mam i się spuznie po 10min lub 7 a naj leprze jest to że jak się chce wysiąść to drzwi się nie da otworzyć lub zimno w autobusie albo drzwi do wyjścia środkowego tak szybko zamykają się że mało nie zatrzasnęły się starszej kobiecie na połowie stopy jest tłok i kompletny chaos mają mikrofon nie h go urzyja lub patrzą bo nawet jest chore to że jest autobus za pchany i nie ma jak się do dzwi przedostać bądź biletomaty nie chodzą bo z satelity nie ma zasięgu i jak wsiada pan Kanar to nie obchodzi go ze nie działa biletomaty każe iść do kierowcy ten muwi że musi się zakończyć i jadę kolejne 4 przystanki autobusowe i co dalej nie działa a kontroler wstawia mandat za brak biletu

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 01:24:31

    To jest nie nosoby czekają do odjazdu po 10min i nie tylko ja tak mam i się spuznie po 10min lub 7 a naj leprze jest to że jak się chce wysiąść to drzwi się nie da otworzyć lub zimno w autobusie albo drzwi do wyjścia środkowego tak szybko zamykają się że mało nie zatrzasnęły się starszej kobiecie na połowie stopy jest tłok i kompletny chaos mają mikrofon nie h go urzyja lub patrzą bo nawet jest chore to że jest autobus za pchany i niema gdzie siąść kobieta w ciąży bądź dziećmi stoja kobiety nap z dzieckiem nie pełnosprawnym i co słychać w tym czasie gdy się okazuje dziecko z autyzmem płacze krzyczy na codzienne to jest normą dla dzieci i matki lecz kierowca muwi tak że jak się nie da uspokoji trochę dziecka w autobusie to ma wyjść lub że pić mu nie wolno śmiech na sali a czemu nie widać jak wsiada do autobusu taki sam sposób jak inni człowiek pijany i śmierdzący moczem lub młodzi ludzie którzy nie mają zamiaru się uspokoji drąc się w tym czasie na cały autobus lub piosenek na fula słuchają z przekleństwem i tak odpryskuje że szok wsiadam do autobusu i co niema miejsc a jestem w ciąży i co z tego że w ciąży jestem mogę być popychana i szturchając obijana o biletomat nie obchodzi ich to a przystanku miały być więcej osłonięte i ogrzewane i co gdzie to jest

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 16:17:50

    Bo to są cieniasy boją się mają tylko pysk do osób starszych chamy z MZK i PKS.

  • Kierowcy - niezalogowany 2018-12-20 06:33:59

    Kierowcy są chamscy i leniwi , powinno się im pół tej wysokiej pensji zabrać i zelezkiem po mordzie bic

  • GośćXxx - niezalogowany 2018-12-20 11:53:52

    Do kierowcy: A Ciebie powinno się brzeszczotem po jajach zabawiać.

  • Do gościa w ciąży. - niezalogowany 2018-12-20 14:13:26

    Nie tragizuj. Będziesz miała większy problem. Twoje dziecko kiedyś dorośnie i pójdzie do szkoły. Jak mu pomożesz w nauce, kiedy Ty pisać nie potrafisz?

  • gość 2018-12-24 09:28:52

    Panowie kierowcy z MZK to chamy i prostaki . Bardzo dobrze niech ich kamerują na każdym kroku wraz z dźwiękiem jak to kierowcy potrafią odezwać się do pasażera. Nie mówiąc o jeździe i kulturze w ruchu drogowym.

  • gość24 - niezalogowany 2018-12-25 02:55:17

    Gościu z 24.12.9.28 turlaj dropsa i nie podlizuj się tak kierownikowi. Weź nas nie wk...j, bo kto będzie woził twoje śmierdzące tłuste dupsko.

Dodajesz jako: |