:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nie będzie fajerwerków w Sylwestra na Placu Ratuszowym.

Wydarzenia, będzie fajerwerków Sylwestra Placu Ratuszowym - zdjęcie, fotografia

Taką właśnie decyzję podjął Prezydent Miasta Jelenia Góra Jerzy Łużniak. Wielu mieszkańców Jeleniej Góry postulowało aby w noc sylwestrową zaprzestać i odstąpić od fajerwerków.

Prezydent Jerzy Łużniak jest przekonany, że mieszkańcy również i bez fajerwerków będą się doskonale bawić. Koncert w noc sylwestrową poprowadzą Ania Tarkota i Arek Włodarski. Przypomnijmy, że dla jeleniogórzan zagra zespół „Loka”. Wystąpią również pary taneczne ze Szkoły Tańca „Kurzak-Zamorski”.

Jerzy Łużniak zaapelował też do innych organizatorów imprez w mieście oraz do osób prywatnych o rozwagę i przemyślenie decyzji o ewentualnej rezygnacji z rac i fajerwerków.

Reklama

Nie będzie fajerwerków w Sylwestra na Placu Ratuszowym. komentarze opinie

  • Ma - niezalogowany 2018-12-07 12:39:42

    Brawoooo. W koncu zwierzeta nie beda cierpiec. Brawoooo

  • Magdalena Wójcik 2018-12-07 13:08:33

    Bardzo dobra decyzja ! Popieram !

  • gość 2018-12-07 13:19:13

    A ja nie popieram. Jest tylko jedna taka noc w roku.

  • gość 2018-12-07 13:21:43

    Tak tak, podporządkowujmy swoje życie psom i ich właścicielom. Brawo.

  • Gośćdo Ma - niezalogowany 2018-12-07 13:37:57

    Akurat. Cała reszta bedzie jechac z koksem aż bedzie huczeć.

  • gość 2018-12-07 13:44:53

    BRAWO BRAWO BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO!!!! panie Prezydencie - szacun!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 13:45:55

    i tak te pokazy były na poziomie berka kucanego

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 14:06:59

    To jest tylko jeden raz w roku, też mam zwierzę w domu i umiem o nie w tą noc tak zadbać że nawet nie wie co się dzieje na dworze. Co to za sylwester bez fajerwerków.... totalna bzdura.

  • Gość 1 - niezalogowany 2018-12-07 14:12:20

    To jakaś kpina, jest sylwester i są fajerwerki. Sylwester bez fajerwerków to tak jak np. wigilia bez oplatka

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 14:18:10

    Co za bezsens, tylko raz w roku można sobie postrzelać fajerwerkami, to nawet nie jest cały dzień to jest godzina, ja i tak i tak będę strzelał fajerwerkami

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 14:21:39

    Popieram , bardzo miłe zaskoczenie .

  • G - niezalogowany 2018-12-07 14:34:07

    Bardzo dobrze!!!! Nie chodzi tu tylko o zwierzeta domowe ale i o te w schronisku,dzikie i inne. Popieram!!!chwila zabawy dla nas a zwierzaki cierpia okrutnie. Ludzie moze te pieniadze ktore mielismy przeznaczyc na petardy to moze zrobic dobry uczynek i kupic cos zwierzakom???

  • G - niezalogowany 2018-12-07 14:35:03

    Bardzo dobrze!!!! Nie chodzi tu tylko o zwierzeta domowe ale i o te w schronisku,dzikie i inne. Popieram!!!chwila zabawy dla nas a zwierzaki cierpia okrutnie. Ludzie moze te pieniadze ktore mielismy przeznaczyc na petardy to moze zrobic dobry uczynek i kupic cos zwierzakom???

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 14:42:28

    Bzdurna decyzja. Ja tam będę fajerwerkował...

  • patolajg - niezalogowany 2018-12-07 14:43:51

    ha ha ha gratulację dla pseudo prezydencika. nie dość, że co roku lepsze sylwestry odbywały się w remizach to teraz jeszcze tutaj będzie bez pokazu fajerwerków. ja proponuję w ogóle odwołać sylwestra na ratuszu, więcej pieniędzy się zaoszczędzi, będzie można rozdać wśród swoich. jak już jest taki w obronie zwierząt to może przekaże pieniądze z pokazu pirotechniki na zwierzęta?

  • Gośćs - niezalogowany 2018-12-07 14:46:12

    CO to da jak i tak każdy będzie strzelal

  • gość 2018-12-07 14:47:04

    BRAWO Panie Prezydencie.Pierwsza decyzja bardzo trafna .Życzę Panu ,Panie Prezydencie tak dobrych i słusznych decyzji na całą kadencję.

  • gość 2018-12-07 15:01:00

    i bardzo dobrze - zeby jeszcze tak zakazac aby ludzie we własnym zakresie tez przestali - bo szkoda zwierząt

  • gość 2018-12-07 15:01:44

    Nie będzie fajerwerków, żeby nie musiał kasy wydawać, a wmówił ludziom, że to dla dobra zwięrząt. Widać poskutkowało, bo ciemny lud to kupił. Żal mi was.

  • Basteq - niezalogowany 2018-12-07 15:03:46

    Bez sensu. A za tydzień się dowiemy że jak ktoś będzie strzelał fajerwerki to do SM poszczuje. Po za tym zabawa sylwestrowa bez fajerwerków to jak bzykanko bez ozgazmusa. No proszę szanujmy się.

  • gość 2018-12-07 15:10:25

    W styczniu będzie WOŚP i przynajmniej wtedy będą fajerwerki. Zawsze coś.

  • Gośc - niezalogowany 2018-12-07 15:12:38

    Dobrze , że na niego nie głosowałam bo bym w brodę sobie pluła. Głupie tłumaczenie , że zwierzęta się boją . Powinien zrobić darmowe zastrzyki i tabletki dla naszych pupili w noc sylwestrową . Nie tylko na ratuszu puszczają fajerwerki , na każdym podwórku to samo się dzieje więc każde zwierzę jest narażone na stres . GŁUPIE TŁUMACZENIE !!!!

  • gość 2018-12-07 15:13:26

    Wystarczy swoim psom rzucać fajerwerki pod nogi cały rok i na sylwestra fajerwerki nie robią już na psach wrażenia

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 15:13:37

    Od dawna nie kupowałem fajerwerków na Sylwestra. Ale przez odwołanie pokazu w tym roku kupię i będę strzelał ile fabryka dała. Psiarze i pseudoekolodzy nie będą mi mówić co mogę, a co nie.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 15:40:56

    kupię najgłośniejsze jakie tylko będą bez zezwolenia i będę napierdalal najpierw zlikwidowali lany poniedziałek a teraz to ... niszczenie tradycji może w ogóle nie robić imprezy bo przecież ktoś się nie wyspi

  • Kit - niezalogowany 2018-12-07 15:44:22

    Już widzę jak ludzie bawiem się bez fajerwerków to jakiś żart też będę chciał przywitać nowy rok z fajewerkami

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 15:49:57

    nie przesadzajmy to jest tylko jedna noc w roku

  • Edek - niezalogowany 2018-12-07 15:54:14

    Powstrzymam się od fajerwerków jak właściciele psów zaczną sprzątać kupska po swoich pupilach.

  • Mądry obywatel - niezalogowany 2018-12-07 15:58:08

    Debilizm, bo ludzie nie mogą się normalnie bawić, a tak czy siak 1000 innych osób będzie puszczać, więc wasze szczury domowe i tak będą się bać

  • Anna L - niezalogowany 2018-12-07 16:02:21

    Nigdy nie kupowałam fajerwerków a teraz kupię.

  • WoW - niezalogowany 2018-12-07 16:06:25

    Ja proponuję zlikwidować i zakazać obchodzić sylwester. Jedna noc w roku i nic nie można!!!

  • gość 2018-12-07 16:08:59

    Co za chore czasy... Jak może w sylwestra nie być fajerwerków, niedługo w ogóle zakażą strzelać. Jak ktoś ma zwierzęta, to niestety powinien się liczyć z tą jedną nocą w roku, to chyba nie tak dużo. Przypominam, że jednak żyjemy w mieście, a nie na wsi.

  • gość 2018-12-07 16:37:48

    brawo dla prezydenta !! decyzja roku 2018 !! brawo !! zamknąć w ogóle Jelenią albo wyprzedać pod galerie !! brawo Ty !!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 17:33:32

    No to nieźle

  • Pawlak - niezalogowany 2018-12-07 17:58:22

    Mam jeszcze dwa granaty w świątecznym ubraniu

  • Piroman - niezalogowany 2018-12-07 18:04:30

    Zjebana decyzja na maksa

  • gość 2018-12-07 18:13:09

    Kupujecie miniaturki psów które spierniczają przed własnym cieniem i pretensje ze ojeju piesek się boi bo ktoś strzela, ale jak te wasze kundle ujadają cały rok od rana do wieczora to już nie widać problemu. Zakażmy wszystkiego, święta też niech się nie odbędą bo ktoś się boi ludzi w kostiumach Mikołaja...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 18:14:08

    Sylwester bez fajerwerków, szkoda mi z urzędu frajerków.

  • gość 2018-12-07 18:36:00

    Każdy pretekst jest dobry żeby zaoszczędzić :)

  • gość 2018-12-07 19:06:12

    bardzo dobra decyzja w końcu nie będzie tylu oszołomów i zwierzęta się nie będą bać ,ale mam nadzieje ze będzie dużo koncertów sławnych gwiazd na placu ratuszowym

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 19:48:04

    I bardzo dobra decyzja po cholerę te petardy. Ja jakoś mam 30lat i nie są mi one potrzebne. Szkoda zwierząt, popieram decyzje

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 20:19:49

    Teraz wiem ze glos na Pana byl dobrze oddanym glosem. Pozdrawiam serdecznie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 20:30:21

    Jak dla mnie to bezmyślna decyzja. Ale cóż. Ja na Pana nie głosowałem i nigdy nie będę.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 20:46:52

    Bo Jurki to fajne chlopaki!!!!brawooo

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 20:59:32

    Coraz wiecej miast odchodzi od fajerwerkow na rzecz laserow. Bardzo dobra decyzja popieram

  • BEATA S - niezalogowany 2018-12-07 21:14:49

    Popieram decyzję, brawo Panie Prezydencie, odrobinę mniej dymu w powietrzu do oddychania, a pieniążki które miały być wydane- wystrzelone w powietrze można przeznaczyć na jakiś fajny koncert.

  • Pies i cala reszta... - niezalogowany 2018-12-07 21:52:06

    Dobra decyzja, komentarze na poziomie rynsztoka, mamy taka rzeczywistosc, na jaka zaslugujemy. Wsadzcie sobie te peterdy w dupe, odpalcie i orgasmus sie znajdzie...

  • Dziki Pies - niezalogowany 2018-12-07 22:07:38

    Kto bedzie strzelac to bedzie strzelac a kto nie bedzie to nie bedzie i tyle. Prezydencik chce kase dla siebie i tyle albo na cos innego co bedzie mało potrzebne miastu. xD

  • Nnnnnn - niezalogowany 2018-12-07 22:38:07

    Mam zwierzęta i w te noc potrafię zadbać o nie żeby się nie brały. A jak ktoś nie potrafi zaopiekować się swoim pupilem to niech nie zada od kogoś. Szampan też szczeka i jak to otworzyć. Chore czasy

  • Zadymiarz - niezalogowany 2018-12-07 23:18:17

    Ja tam na pewno będe strzelał i dymił. Pozdrawiam

  • Yrezi Rewor - niezalogowany 2018-12-07 23:26:16

    Szczerze przyznam, nie głosowałem na Pana, Panie Jerzy... Lecz ta decyzja jest bardzo dobra.., jeszcze kilka im podobnych i będę spoglądał na Prezydenta Jeleniej Góry przychylny okiem ;-) Niestety, tak, czy inaczej ludzie i tak będą napier... fajerwerkami tak jakby sami na świecie byli...

  • gość 2018-12-07 23:39:27

    Nie rozumiem ludzi, którzy wydają tyle kasy na to badziewie. Huk, smród i jeszcze może palce urwać. Nie lepiej wydać pieniążki na coś pożyteczniejszego?

  • Taki tam - niezalogowany 2018-12-07 23:54:10

    Cóż. Pieniądze, które miały zostać przeznaczone na fajerwerki, pewnie pójdą do kieszeni Pana Prezydenta, chyba, że nas olśni i jednak pomyśli o biednych zwierzątkach i przeznaczy te pieniądze na rzecz schroniska. :) To był by dowód na to, że nie poszły na marne te pieniądze. Chyba że się mylę ? :)

  • xyz - niezalogowany 2018-12-08 04:09:37

    Nieporozumienie , takie trochę pod publiczkę...Tak jak wyżej Sylwester jest raz w roku.Sylwester bez fajerwerków ?...to znaczy Go nie ma. Prywatnie wszyscy będą strzelać w niebo.Pieski tak i tak będą cierpieć. Co Pan Prezydent za te pieniądze zaproponował w zamian?Nic w "ogłoszeniu". Brak fajerwerków, to może "lasery" w niebo ?Światło w niebo nie hałasuje a efekt jest. Może jakaś JW ma na wypożyczenie szperacze świecące w niebo... No niestety w temacie Sylwestra to Pan Prezydent nie zabłysnął. @Pies i cala reszta..."Dobra decyzja, komentarze na poziomie rynsztoka, mamy taka rzeczywistosc, na jaka zaslugujemy. Wsadzcie sobie te peterdy w dupe, odpalcie i orgasmus sie znajdzie..." Człowieku przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zejdź na ziemię...z Twjego poniżej rynsztoka.

  • Jurek - niezalogowany 2018-12-08 07:05:15

    Trzaskowski Ci Zakazał

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 07:35:27

    Beznadzieja... Jak zwykle w Jeleniej nic się nie dzieje.... Proponuję kupić fajerwerki, spotkać się na Ratuszu i razem wspólnie je wystrzelić. ..

  • gość 2018-12-08 07:58:25

    banda debili. zwierzęta boją się fajerwerków tylko z placu ratuszowego, innych nie. ;) a koncerty głośne nie będą tylko fajerwerki będą głośne. najlepiej nic już nie robić w tym upadłym mieście. emerytom wszystko przeszkadza, choć to jedna noc w roku. banda głupków razem z jurkiem debilem na czele

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 08:21:14

    Jak już tak podnieca Was puszczanie fajerwerków w Sylwestra, to chociaż posprzątajcie po sobie wszystkie śmieci. 1 stycznia na wszystkich trawnikach, chodnikach i łąkach zalega jeden wielki pozostawiony przez Was syf.

  • maczyk - niezalogowany 2018-12-08 09:37:06

    To ja jeszcze proponuję, żeby zrezygnować z choinek, bo przy ich wycinaniu ptaki się stresują, odrzucić karpie, bo jak je odławiają, to też są zestresowane i jeszcze parę takich. Dla mnie totalny absurd! Czy Jurek aby nie jest z PIS? Decyzja jakby pisowska... .

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 11:21:02

    Wystarczających rozrywek dostarczą nam pasjonaci z drive clubu.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 11:40:38

    Ja tez mam zwierzaka w domu ale to nie oznacza ze przez pare minut nie wytrzyma odglosu fajerwerkow. Wystarczy dobrze przygotować zwierzaka i nie ma problemu . nie dosc ze z naszego miasta zrobilo sie zadupie z ktorego wszyscy uciekaja to jeszcze kolejne kuriozalne decyzje nowego prezydenta. Koncert na placu ratuszowym tez mozna odwolac bo z roku na rok jest coraz gorzej.

  • jeleniogórzanin - niezalogowany 2018-12-08 14:37:33

    Dla mnie to jest głupota,bardzo zła decyzja p.Łużniak sylwester jest raz w roku i nie rozumiem takich głupich decyzji,symbolicznie powinno sie wystrzelić pare Fajerwerków przecierz wszystko jest po kontrolą nie przesadzajcie że to taki wielki stres dla zwierząt bezsens to jest tradycja to tak jak p.Prezydent zabronił swoim obywatelom pic szampana to też tradycja jak fajerwerki

  • gość 2018-12-08 18:05:19

    juz ta jelenia gora calkie na psy schodzi i robi sie jak dom starcow

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 18:15:38

    Bzdura przecież na taką noc czekamy cały rok. Najlepiej odwołać sylwestra na placu ratuszowym iwtedy wszyscy będą zadowoleni. Nie tylko pisiory mają głupie i absurdalne pomysły jak widać.

  • Gośćmax - niezalogowany 2018-12-08 18:19:47

    Co za bzdura

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 18:57:22

    To do kompletu jeszcze wigilia bez karpi. One w końcu też się boją... Z roku na rok co raz lepiej...

  • Bert - niezalogowany 2018-12-08 21:54:38

    Jestem za zakazem pod warunkiem, że wszyscy psiarze_ będą sprzątać po sierściuchach, prowadzać na smyczy i w kagańcach. Inaczej kara 5000PLN.

  • Spacerowicz - niezalogowany 2018-12-08 23:19:44

    Najpiękniejszy widok w Sylwestra i Nowy Rok? Podziwiać psie kupy!

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-12-09 08:22:06

    Jeśli prezydencik odwołał pokaz fajerwerków to niech zorganizuje pokaz laserów

  • gość 2018-12-10 09:27:39

    Słuszna decyzja. Nie dość, że sporo kasy miasto może zaoszczędzić to jeszcze przyroda doceni. Nie mówiąc o smogu jaki unosi się po całych tych fajerwerkach nad JG.

  • gość 2018-12-10 11:54:03

    "Ludzie moze te pieniadze ktore mielismy przeznaczyc na petardy to moze zrobic dobry uczynek i kupic cos zwierzakom???" Mam lepszy pomysł. Nie idź nigdzie na Sylwestra i pieniądze zaoszczędzone z wyjścia, ciuchów, jedzenia i fryzjera przeznacz na te "zwierzaczki".

  • gość 2018-12-11 13:53:19

    Taka jest prawda , że urząd miasta zaoszczędzi pieniądze ze 100 tyś i nie robi tego dla ludzi i zwierząt !!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-11 22:48:40

    Pieski o północy wyjdą na Jeleniogórska starówkę i pierwszy raz bez stresów zesraja się gdzie popadnie!

  • Mam i kocham zwierzeta. STRZEL - niezalogowany 2018-12-12 16:24:58

    Ten pan caly Łuzniak to moze niech sie zajmie tym co na prezydenta przystalo.. Dopiero co posadke wygral i tu jakies niemoralne decyzje podejmuje...Ja wlasnie kupie tyle petard, ile w zyciu nie kupilam i ZDECYDOWANIE STRZELAM!! Zawiło wrrróć!!! Pan Luzniak masz Pan choinki nie ubierać; hahaha, no i juz go nie lubie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-12 23:05:31

    Syf to pozostawiają na trawnikach,chodnikach właściciele swoich czworonogów to wam nie przeszkadza cały rok!

  • gość 2018-12-14 11:55:54

    Pewnie i tak będą strzelać, ja tam się boję, że mi ktoś zrobi krzywdę. A poza tym obdzwoniłam wiele knajp w centrum i nigdzie nie ma imprezy, a chcę przyjechać w tym okresie do miasta. Czy w Jeleniej Górze ludzie bawią się tylko na powietrzu?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-14 13:33:14

    Nie popieram!