:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nie będzie bezpłatnej komunikacji ze Świeradowa Zdroju do Szklarskiej Poręby

Komunikacja, będzie bezpłatnej komunikacji Świeradowa Zdroju Szklarskiej Poręby - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 17/09/2019 09:07

Świeradów Zdrój likwiduje darmową, weekendową komunikację ze Szklarską Porębą. Połączenie funkcjonowało przez trzy lata i utrzymywał je samorząd Świeradowa.

Gmina Świeradów Zdrój, jest jedyną w okolicy, która uruchomiła dotąd bezpłatną komunikację.  Samorząd dzięki unijnemu wsparciu, kupił trzy pojazdy i bezpłatnie wozi mieszkańców oraz turystów. Jej utrzymanie kosztuje rocznie 440 tysięcy złotych. Z takiego rozwoju sytuacji zadowoleni są właściciele hoteli i pensjonatów w Świeradowie-Zdroju. Zapewniają oni, że dzięki darmowej komunikacji łatwiej jest im znaleźć chętnych do pracy.

W weekendy dwa kursy docierały do Szklarskiej Poręby. Oczekiwano, ze Szklarska Poręba również uruchomi swoją komunikację i dołoży kolejne dwa kursy już swoimi autobusami. Tak się jednak nie stało a Świeradów Zdrój zmienia koncepcję funkcjonowania swojej komunikacji.

Z początkiem 2020 roku podejmiemy próbę włączenia w nasz system komunikacji autobusowej prywatnych przewoźników, szczególnie tych, którzy obsługują połączenia autobusowe z Lubaniem i Jelenia Górą. To innowacyjne rozwiązanie będzie polegało na tym, że autobus do Jeleniej Góry będzie rozpoczynał kurs z Czerniawy. Gmina zapłaci przewoźnikowi ok. 4 zł za kilometr przejechany po terenie naszego miasta, ale pod warunkiem, że wszyscy pasażerowie na odcinku Świeradów - Czerniawa mają bezpłatny przejazd. Oczywiście za przejazd do Jeleniej Góry trzeba będzie zapłacić normalnie. Taki mieszany system komunikacji, sprawi, że Gmina nie będzie musiała rozwijać komunikacji na swoim taborze - zapowiada burmistrz Świeradowa Roland Marciniak.

Busy przestaną jeździć do Szklarskiej Poręby ponieważ, między porannym, a popołudniowym jest wielogodzinny odstęp, co wyklucza np. dojazdy mieszkańców na zakupy. Gdyby samorząd pod Szrenica zorganizował swoim taborem dwa kolejne kursy ta luka byłaby mniejsza.

Jednak co chyba najważniejsze :  Połączenie ze Szklarską Porębą jest tylko dla turystów, a miało też służyć mieszkañcom. Nie udało się. Więc trzeba podjąć próbę zarządzania połączeniami autobusowymi z Lubaniem i Jelenią Górą na bazie prywatnych przewoźników - podsumowuje Roland Marciniak. Bezpłatne busy zamiast do Szklarskiej Poręby miały pojechać do Mirska.

Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf odpowiada, że Szklarska połączeń nie uruchomiła, bo nie dysponuje autobusami, których zakup w tej chwili nie jest planowany. Funkcję komunikacji miejskiej częściowo spełnia porozumienie z jedną z lokalnych firm przewozowych, wykonującą regularne kursy na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Na wybranych, jadących przez miasto kursach, cena przejazdu to symboliczna złotówka. Ponadto miasto najpierw musi rozwiązać wewnętrzne problemy komunikacyjne objawiające się w szczycie sezonu turystycznego. Nie sztuką zakupić jest busa na potrzeby komunikacji miejskiej, który potem utknie w korku.

Wydaje się też, że Szklarskiej Porębie bliżej jest do Karpacza niż do Świeradowa Zdroju. Wakacyjne połączenie między obydwoma miastami, uruchomione przez PKS bije już w kolejnym sezonie rekordy popularności. Potencjalną rentowność połączenia ze Świeradowem przewoźnicy oceniają znacznie niżej. Jednak projekt stworzenia komunikacji, która może połączyć trzy górskie kurorty – Karpacz, Szklarską Porębę oraz Świeradów-Zdrój – nadal pozostaje otwarty.

Nie będzie bezpłatnej komunikacji ze Świeradowa Zdroju do Szklarskiej Poręby

 

 

Reklama

nie będzie bezpłatnej komunikacji ze Świeradowa zdroju do szklarskiej poręby - komentarze opinie

 • gość 2019-09-17 11:16:23

  Tak było zawsze , nie rozumiem tego. Zamiast się dogadać to Szklarska za wszelką cenę muszą udowadniać że są lepsi.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 11:35:55

  W.. SZklardskiej śmierdzi szambem

 • gość 2019-09-17 11:49:03

  To nie jest udowadnianie lepszości, to jest opieszałość pseudo-partnera z drugiej gminy. I co? Rozkraczył się stylem skoczka. Miro biedaczysko najpierw musi rozwiązać wewnętrzne problemy komunikacyjne objawiające się w szczycie sezonu turystycznego, bo nabudowali betonowych apartamentowców, a zapomnieli o drogach. :):):)

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 11:56:52

  Zgadza się że śmierdzi bo ścieki są spuszczane do rzeki.. To nasza wizytówka! Z tego słyniemy.

 • gość 2019-09-17 12:04:22

  Kto nabudował apartamentowców? Jeszcze raz tłumaczyć kto i kiedy wydał pozwolenia ? Taką Szklarską mamy jaką nam zostawiliście.

 • gość 2019-09-17 12:07:54

  Komunikacja w Świeradowie zjada własny ogon i nie tylko. Więc zaczynają się ograniczenia w wykorzystywaniu własnego taboru. Stąd próby oparcia się na PKS Voyager z Lubania czy też PKS Tour Jelenia Góra. Burmistrz Marciniak chciał złapać zbyt wiele srok za ogon. Gdyby połączenie Szklarska Poręba - Świeradów miało komercyjny potencjał już dawno jeździłby tam PKS. Tak jak na trasie Szklarska - Karpacz w sezonie. Burmistrz Świeradowa chciał komunikacyjnymi mackami opleść okoliczne miejscowości (Mirsk czy nawet Szklarska) by podbierać pracowników, podbierać dzieci do szkół i darmo ich dowozić. Sam przyznaje, że wożenie turystów go nie interesuje. - Połączenie ze Szklarską Porębą jest tylko dla turystów, a miało też służyć mieszkańcom. Nie udało się. -

 • gość 2019-09-17 15:49:31

  No to się zesr***ło. Współpraca Świeradowa ze Szklarską się nie udała, bo Szklarska się zatkała swoim własnym zyskiem ze sprzedaży nieruchomości. Rządzi gość już ponad 4 lata i wiedział że tak będzie, a teraz narzeka, że to poprzednicy sprzedali i byli tacy źli????? Może jeszcze to wina Naczelnika Miasta z lat 90-tych, bo już wtedy ktoś coś pomyślał. Skoro Radni mogli zablokować sprzedaż Izerskiej, to Radni poprzedniej kadencji z obozu władcy i pana najjaśniejszego mogli zablokować sprzedaż innych nieruchomości.

 • gość 2019-09-17 15:59:22

  Radni poprzedniej kadencji nie mogli zablokować sprzedaży terenów pod największe apartamentowce bo to zostało klepnięte w latach 2007-2014 i to również przez tych samych radnych którzy dziś blokowali Izerską. Więc choćbyś nie wiadomo jak próbował mędzić to faktów nie zmienisz.
  Historia zaczyna się w 2005 roku bowiem wówczas spółka. Astra otrzymuje pozwolenie na przebudowę budynku na apartamentowiec. (Osiedle Huty)
  W 2007 wydane zostały 4 zezwolenia na apartamentowce (3 czekają na realizację)
  W 2008 wydanych zostało już 6 zezwoleń (5 ciągle czeka na realizację)
  W 2009 wydanych zostało 5 zezwoleń (4 jeszcze nie zrealizowane)
  W 2010 wydano 5 zezwoleń – wszystkie zrealizowane (Odrodzenia, Mickiewicza, Osiedle Podgórze, Franciszkańska, Armii Czerwonej)
  W 2011 wydano 3 zezwolenia (wszystkie zrealizowane – Osiedle Janosika, Dworcowa, Kopernika)
  W 2012 3 zezwolenia 1 zrealizowane (Armii Czerwonej) 2 wygaszone
  W 2013 brak
  W 2014 5 zezwoleń – 4 zrealizowane min. Blue Montain, Czarny kamień, Norweska Dolina)
  W 2015 4 zezwolenia z czego dwa zezwolenia to kontynuacja budowy na terenie Norweskiej Doliny, oraz Dworcowa. I to są te zrealizowane oraz jedno niezrealizowan
  W2016 3 zezwolenia. Zrealizowane jedno rozbudowa Czarnego Kamienia
  W 2017 2 zezwolenia oba niezrealizowane

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 18:57:09

  dziwię się ludzie co odwiedzają jeszcze Szklarska Porebe tam same apartamentowce i rzeka śmierdzi szambem za dużo już tego klimat się popsuł brzydko się tam zrobiło

 • gość 2019-09-17 19:39:27

  Coś mnie kłamiesz z tymi niby zezwoleniami. A zabudowana cała Kilińskiego wzdłuż za Biedrą, a na przeciwko, a za Biedronką. Że co, że niby Sokoliński to zrobił?

 • Killer - niezalogowany 2019-09-18 08:33:02

  Nie, oczywiście Sokoliński jest święty i niczemu nie winny. Bardzo mi się zresztą podoba z jaką dziś zajadłością i nieustępliwością walczy z apartamentowcami w Szklarskiej. Oczywiście tymi sami pod których budowę tereny sprzedawał i wydawał pozwolenia. Wystarczy zresztą poczytać Jego program wyborczy z 2010 roku w którym zapowiadał powstanie wielu nowych inwestycji w tym chyba pięciu nowych dużych hoteli ( nie dodał tylko wtedy że miały to być condohotele - czyli apartamentowce). Ale słowa dotrzymał. I wogóle to jest byczy chłop. Debeściak. I jego "mafia" w radzie też jest debeściak.

 • gość 2019-09-20 12:20:31

  apartamenty rosną jak grzyby po deszczu, a miejsc parkingowych nic...powodzenia w sezonie.

 • gość 2019-09-24 17:52:49

  Prawda jest taka, że zarówno Sokoliński jak i Graf są tak samo odpowiedzialni za apartamentowce. Jeden zaczął, a drugi kontynuował zabudowę. Podziękujmy obydwu panom.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

M2 w centrum Szklarskiej

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży świetnie mieszkanie w samym centrum Szklarskiej Poręby! Mieszkanie jest po remoncie,..


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Bardzo duże mieszkanie do

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży piękny, klimatyczny lokal mieszkalny do remontu generalnego. Położone w cichej,..


POKÓJ JEDNOOSOBOWY Al. Wojska

POKÓJ JEDNOOSOBOWY, Al. Wojska Polskiego przy uniwersytecie Do wynajęcia pokój w siedmiopokojowym mieszkaniu. Umeblowane pokoje, kompletnie..


Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..


HYDRAULIK inst. co- gaz.

Firma z długoletnie praktyką. Doradzamy , montujemy, uruchamiamy, Wykonujemy inst. co - gaz-wodnokanalizacyjne wykonujemy..


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Piekne mieszkanie po remoncie

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu na sprzedaż lokal mieszkalny o wysokim standardzie wykończenia w zielonej, willowej części Sobieszowa..


Dobrý den, nabídněte speciální

Chcete použít úvěr, abyste se dostali z útržku, který vede banky k odmítnutí vašich žádostí o úvěr. Chtěli byste použít půjčku na realizaci vašich..


Śliczne, jasne mieszkanie w

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia do sprzedaży nieruchomość w super standardzie, na pierwszym piętrze kamienicy w Sobieszowie. Mieszkanie..


Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO

Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO . Poj. siln. 244cm³ , Moc 16kW 22kM , Waga 174 Kg , Rok.prod. 2007r , Zarejestrowany i ubezpieczony Do 27.08.2020r...


Spawacz-Drezno

Runtime Services GmbH w Bischofswerda jest częścią jednej z największych Agencji Pracy w Niemczech. Do stałej współpracy poszukujemy spawaczy MAG..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"