:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nauczyciele znów będą strajkować

Ludzie, Nauczyciele znów będą strajkować - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 02/10/2019 10:45

Przed nami kolejny etap protestu nauczycieli. Od 15. października w szkołach rozpocząć się mają strajki. Tym razem jednak przybiorą one formę tzw. strajku włoskiego.

O wyborze formy protestu zdecydowali sami nauczyciele w głosowaniu przeprowadzonym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Za wprowadzeniem strajku włoskiego zagłosowało 55,3 % nauczycieli. Natomiast tylko 18 procent opowiedziało się za strajkiem generalnym takim jak w kwietniu. Głosowało 270 tysięcy osób.

Strajk włoski ma się rozpocząć po Dniu Nauczyciela. Akcja protestacyjna ma być bezterminowa - informuje Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Strajk włoski będzie polegał na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

Natomiast nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją" - podkreślił. Wśród tych zadań wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, czy też prowadzenie kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych - zapowiada Broniarz.

 

Nauczyciele znów będą strajkować

Reklama

nauczyciele znów będą strajkować - komentarze opinie

  • gość 2019-10-02 11:13:17

    a jak zawsze wyglądały zajecia sportowe?
    Piłka rzucona i jazda... a gościu kase trzepał.
    na pozalekcyjnych nauczyciele kazali poprawiać oceny...) wiec to im na rękę.
    a poza tym chyba korepetycje są nieopodatkowane....

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 11:23:45

    O i to mi się podoba, ile można tych lekcji przekładać, wycieczki, kina itp. przynajmniej za naukę się wezmą, tym razem popieram nauczycieli.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 11:30:58

    Czyli nic nowego... dziś lekcje w wielu szkołach wyglądają tak, że uczniowie dostają zadanie a nauczyciel "grzebie" w telefonie...

  • gość 2019-10-02 11:42:50

    Bardzo dobrze. Koniec robienia po godzinach, koniec głaskania gó**iaków. Czas pomysleć o osbie. Kaczorski niebawem da sprzątaczce więcej niż nauczycielowi. Sprzątaczka robi od-do i idzie do domu. Nie musi przynosić miotły swojej do szkoły. Dac do myslenia pisowskim aparatczykom, zeby wiedzieli, że elit polskich się nie wymienia na miernoty. Elity sie buduje latami.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 13:36:44

    Dlatego od poczatku wrzesnia, w pospiechu przerabiaja materiał, zadaja po 3,4strony cwiczeń z każdej lekcji do domu, brawo......SP w S. T

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 13:37:14

    to niech zmienia pracę jak tak im źle ciągle dwa miechy wakacji ferie i tp.

  • do 2019-10-02 1 - niezalogowany 2019-10-02 13:59:26

    Widać, że nigdy w szkole nie byłeś, a literki poznałeś bazgrząc po ścianach... I takie tłuki mogą brać udział w wyborach... Qrwa mać...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 13:59:52

    Zapraszam na produkcje do zakładów w Jelonce,za najniższa, to wtedy docenicie swoją wypłatę i pracę. Nauczyciel,, oddany,, jest dla uczniów a nie dla Broniarza

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 14:10:38

    Tak krytykujecie pracę nauczycieli że tak mają dobrze ale w żadnym innym zawodzie nie przynosicie pracy do domu i to nie tylko w tygodniu ale i weekendy. Jeśli ktoś tak bardzo zazdrości nauczycielom to nikt nikomu nie bronił być nauczycielem. Najwięcej krytykują Ci którzy nie mają bladego pojęcia o pracy i nedznych zarobkach.

  • gość 2019-10-02 14:26:22

    Jak w Jelonce robisz za najnizsza, to zmien prace. Chyba, ze jestes burakiem pastewnym bez mozgu, to wtedy nawet najnizsza krajowa to za duzo. :)

    Poza tym niebawem Kaczystan da Tobie wiecej niz maja nauczyciele.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 14:54:22

    Nie przynoszą pracy do domu bo zapierniczaja na 2 albo 3 etaty zeby zarobić na korki i inne zajęcia poza lekcyjne

  • Essa - niezalogowany 2019-10-02 15:58:55

    Ci którzy twierdzą że praca nauczyciela to lekka praca wakacje ferie itp. To niedouczone Grażyny z kas marketów i Janusze co zapieprzają na ochronie za 4 złote Jo

  • Gość0000 - niezalogowany 2019-10-02 19:13:51

    To w końcu się namyslili rodzice będą szczęśliwi że w końcu zaoszczedza na wycieczkach i ich wymyslach, nie które szkoły to już jak prywatne za wszystko plac i trzepia kieszenie rodziców każda praca meczy i stresuje ci to i w cholerne wolnego na wypoczynek maja święta nie święta ferie wiecznie im mało bo oni się uczyli a cholera inni nie też się uczyli gorzej czy lepiej trzeba było inny zawód wybrać lepiej płatny jak im źle niech się zwolni lub zawód zmienia

  • do Gość0000 - niezalogowany 2019-10-02 19:29:20

    Janusz a ty na ochronie pewnie robisz czy na strefie ekonomicznej tłuku bez szkoły...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 19:49:58

    Widzę że Ci wielcy pseudo nauczyciele to banda nierobów co im nic nie pasuje bo ci mądrzy i z tytułami pracują w wyższych uczelniach. A połowa tych co uczy Wychowania fizycznego to też nauczyciel he he znam paru nauczycieli co są takimi prostakami po pracy klną jak szewc walą wode i wielki nauczyciel he he

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 19:58:49

    Ciekawe od kiedy nauczyciele pracują 40 godzin tygodniowo, cały etat to około 18 godzin tygodniowo.

  • gość 2019-10-03 05:56:52

    właśnie, średnio nauczyciel ma 30 godzin tygodniowo. wolne weekendy, ferie, wakacje, bez łaski pracodawcy w kwestii udzielania urlopu. dopiero w sierpniu musza kilka razy na rade przyjsc, wielkie poswięcenie. niech idą pracować do prywatnego kapitału, do normalnych firm na 40 godzin tygodniowo + nadgodziny jak tam im strasznie w szkołach.
    strajk włoski sie mówi... ja bym całe życie po włosku strajkował bo czemu mam robić coś w pracy, za co mi nie płacą? nie róbcie z siebie takich ofiar systemu drodzy nauczyciele bo wcale najgorzej nie macie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 07:33:37

    ...a co z maturzystami??? Obowiązkiem nauczyciela jest przygotowanie ucznia do matury! Nie wszystkich stać na korepetycje!

  • XaGość - niezalogowany 2019-10-03 07:54:22

    Po komentarzach widać, że jest to już zamknięte koło. System edukacji nie pozwala wykształcić osób zdolnych do samodzielnego myślenia. A niezdolne do myślenia lękliwe osoby blokują szanse na jakiekolwiek zmiany. Tak czy inaczej musimy ciężej pracować żeby wbrew rządowi wykształcić zdrowe pokolenie. Ja pracuje za 2250 zł. Ale patrząc na opasłe mordy i bagaż sumienia PiS i PO jestem szczęśliwy, ze daleko mi do nich :)

  • gość 2019-10-03 09:25:13

    polać temu panu powyżej

  • Pomocy szkoła11 - niezalogowany 2019-10-03 10:08:43

    Ludzie pomóżcie !! Jak pozbyć sie ze szk. Nr 11 pani Kreczkowskiej z natematyki która jest nawiedzona i dręczy wszystkie dzieciaki !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:02:53

    Dręczy dzieciaki, bo chce je nauczyć więcej niż wymaga władza! Niedługo szkoły zamienią na kościoły, wystarczy religia. Po co matma, historia, geografia
    Wystarczy popatrzeć na rządzących matołów do jakiego poziomu sprowadzają wiedzę!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:03:28

    Dręczy dzieciaki, bo chce je nauczyć więcej niż wymaga władza! Niedługo szkoły zamienią na kościoły, wystarczy religia. Po co matma, historia, geografia
    Wystarczy popatrzeć na rządzących matołów do jakiego poziomu sprowadzają wiedzę!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:30:48

    Słuchajcie matola peowskiego Broniarza to wyjd
    Dziecie on ma 10000 zł wypłaty i mas w dupie a wy jesteście pacholki idźcie strajkować bezmozgi
    Moze zmiencie prace potrzebuja do plastikow wepa i inni o jeszcze Mpgk

  • antykomuch - niezalogowany 2019-10-03 21:14:35

    Jeżeli praca nauczyciela jest taka lekka, dwa miesiące wakacji, święta, kupa wolnego i duża wypłata to dlaczego ci krzykacze nie pchają się do zawodu ? Faktem jest, Broniarz jest oderwany od rzeczywistości. Na plecach posłusznych nauczycieli chce osiągnąć swoje cele.

Dodajesz jako: |