:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Inwestycje, Cieplicach poprawki - zdjęcie, fotografia
21/01/2019 11:34

Mieszkańcy Cieplic są zdruzgotani efektem prac, jakie zostały wykonane podczas trwającego prawie pół roku remontu mostu na ul. Staromiejskiej.

Most w Cieplicach

Remont mostu rozpoczęto w lipcu ubiegłego roku i zakończono w grudniu. Podczas przygotowań okazało się, że planowany remont przeprawy niestety zostanie wzbogacony o nieplanowany remont dźwigarów, których zły stan nie wykazały wstępne ekspertyzy. Mieszkańcy Uzdrowiska z niecierpliwością czekali, końca tej jak się okazało nietuzinkowej inwestycji. Kilka miesięcy utrudnień w ruchu zrekompensowane zostały „nową” przeprawą nad rzeką Kamienną.
Niestety po zaledwie kilku tygodniach od otwarcia mostu na światło dzienne wyszły poważne błędy budowlane. Nowe bariery z dnia na dzień pokrywają się rdzą. Miejscami kruszy się wylewka betonowa. Przymocowany drutami znak zakazu z pewnością nie jest profesjonalnym rozwiązaniem. Niestety nad tymi wszystkimi „wadami” góruje 23 cm krawędź chodnika, gdzie przepisy mówią o wysokości max. 18 cm. Matki z dziećmi w wózkach mają nie lada problem z końcowym etapem pokonania mostu, zwłaszcza że łagodny podjazd od strony ul. Jagielońskiej na to nie wskazuje.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat drodzy czytelnicy. Może mieszkańcy wyolbrzymiają problem, a jakość wykonanych prac jest prawidłowa.
Czekamy na Wasze opinie.

Reklama

most w cieplicach - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 12:05:32

    Ten krawężnik to porażka. Ostatnio córka robila sobie o niego kolanko. A podjazd z wózkiem wygląda tak że prawie dziecko z wózka wypada.

  • jprdl - niezalogowany 2019-01-21 12:23:59

    ale fuszera

  • gość 2019-01-21 12:39:08

    Я не думав

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 13:01:31

    Jaki był koszt naprawy?już jakiś wałek siadł

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 13:48:08

    To prawda ...wysokość tego krawężnika jest szokująca. To trzeba samemu zobaczyć.

  • gość 2019-01-21 13:58:59

    to niech se te 500+ wózki z kołami terenowymi kupują, nic tylko daj, daj, daj .....

  • 666+ - niezalogowany 2019-01-21 14:23:23

    daj daj to chinski sprzedawca jaj a ludzie na wozkach i o kulach? sanatorium psia jego mac

  • gość 2019-01-21 14:39:40

    Należy to poprawić! Byle nie trwało to kolejne X miesięcy.

  • ich - niezalogowany 2019-01-21 14:56:17

    I nikt nam nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

  • Gośćkres - niezalogowany 2019-01-21 15:52:13

    Byłem ostatnio gosciem w cieplicach.....generalnie okolica nieciekawa .nie czulismy sie tam bezpiecznie wieczorem....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 16:58:18

    Zobaczcie władzę jak się czują tutaj turyści wid,a to dziadostwo i brud oraz bylejakość.boją się chodzić po Cieplicach .To strasznie przykre

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-01-21 17:18:31

    Zawalający się most był o niebo lepszy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 19:32:14

    A jak ma być dobrze zrobiony skoro jak już wogole ci ledwo trzymający się na nogach pracownicy przyszli do pracy... to wiadomo jak pracowali. Mało tego, któryś to się nawet wypowiadał w jakimś reportażu nawiany jak nie wiem co... Szok.. Nie twierdzę że wszyscy tam bywali w stanie upojenia ale.. kilka razy dziennie tamtędy przejeżdżam więc słyszałam i widziałam conieco.. Tak więc od początku cudów się nie spodziewałam.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 21:46:59

    Krawężnik porażka niepełnosprawni ludzie muszą iść ulica bo na krawężnik nie wejdą, barierki zardzewiałe wszystko co w opisie to niestety prawda

  • gość 2019-01-21 22:04:10

    Tak zastanawiamy się z moją Gieniuchną, kto puścił ruch na ten most jak balustrady nie są przymocowane do podłoża. Czy czekamy na relację z kolejnej tragedii??? A tak prawdę mówiąc ten most wygląda jakby go jaskółki lepiły - nie obrażając tych ptaszków tworzących swoje przecudne konstrukcje, ale most taki jakiś dziwny jest, a te elementy wylewane i później siekierą ciosane to chyba taka radosna twórczość wykonawcy.

  • gość 2019-01-22 16:19:56

    Fuszerka zaczęła się od etapu projektu, bo "faHowiec" nawet się nie zorientował w skali koniecznego remontu. Reszta to już pochodna zmiksowana z lokalną specyfiką. Ale autor artykułu standardów też nie zawyżył, bo prezentuje podobny poziom...hm... fachowości . Trochę to wygląda na przyganianie rondelkowi przez garnek. Byłem pewien, że mieszkam w uzdrowisku, a czytam, że w Uzdrowisku. Styl nadęty niczym balon, interpunkcja porażająca niedoskonałością. Jedyna ocena, jaka się prosi, to "pała". Czy tam jest jakiś dyżurny redaktor, który zna podstawy języka polskiego ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-22 18:28:26

    Był odbiór?