:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Inwestycje, Cieplicach poprawki - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 21/01/2019 11:34

Mieszkańcy Cieplic są zdruzgotani efektem prac, jakie zostały wykonane podczas trwającego prawie pół roku remontu mostu na ul. Staromiejskiej.

Most w Cieplicach

Remont mostu rozpoczęto w lipcu ubiegłego roku i zakończono w grudniu. Podczas przygotowań okazało się, że planowany remont przeprawy niestety zostanie wzbogacony o nieplanowany remont dźwigarów, których zły stan nie wykazały wstępne ekspertyzy. Mieszkańcy Uzdrowiska z niecierpliwością czekali, końca tej jak się okazało nietuzinkowej inwestycji. Kilka miesięcy utrudnień w ruchu zrekompensowane zostały „nową” przeprawą nad rzeką Kamienną.
Niestety po zaledwie kilku tygodniach od otwarcia mostu na światło dzienne wyszły poważne błędy budowlane. Nowe bariery z dnia na dzień pokrywają się rdzą. Miejscami kruszy się wylewka betonowa. Przymocowany drutami znak zakazu z pewnością nie jest profesjonalnym rozwiązaniem. Niestety nad tymi wszystkimi „wadami” góruje 23 cm krawędź chodnika, gdzie przepisy mówią o wysokości max. 18 cm. Matki z dziećmi w wózkach mają nie lada problem z końcowym etapem pokonania mostu, zwłaszcza że łagodny podjazd od strony ul. Jagielońskiej na to nie wskazuje.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat drodzy czytelnicy. Może mieszkańcy wyolbrzymiają problem, a jakość wykonanych prac jest prawidłowa.
Czekamy na Wasze opinie.

Reklama

most w cieplicach - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 12:05:32

    Ten krawężnik to porażka. Ostatnio córka robila sobie o niego kolanko. A podjazd z wózkiem wygląda tak że prawie dziecko z wózka wypada.

  • jprdl - niezalogowany 2019-01-21 12:23:59

    ale fuszera

  • gość 2019-01-21 12:39:08

    Я не думав

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 13:01:31

    Jaki był koszt naprawy?już jakiś wałek siadł

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 13:48:08

    To prawda ...wysokość tego krawężnika jest szokująca. To trzeba samemu zobaczyć.

  • gość 2019-01-21 13:58:59

    to niech se te 500+ wózki z kołami terenowymi kupują,
    nic tylko daj, daj, daj .....

  • 666+ - niezalogowany 2019-01-21 14:23:23

    daj daj to chinski sprzedawca jaj

    a ludzie na wozkach i o kulach? sanatorium psia jego mac

  • gość 2019-01-21 14:39:40

    Należy to poprawić! Byle nie trwało to kolejne X miesięcy.

  • ich - niezalogowany 2019-01-21 14:56:17

    I nikt nam nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

  • Gośćkres - niezalogowany 2019-01-21 15:52:13

    Byłem ostatnio gosciem w cieplicach.....generalnie okolica nieciekawa .nie czulismy sie tam bezpiecznie wieczorem....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 16:58:18

    Zobaczcie władzę jak się czują tutaj turyści wid,a to dziadostwo i brud oraz bylejakość.boją się chodzić po Cieplicach .To strasznie przykre

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-01-21 17:18:31

    Zawalający się most był o niebo lepszy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 19:32:14

    A jak ma być dobrze zrobiony skoro jak już wogole ci ledwo trzymający się na nogach pracownicy przyszli do pracy... to wiadomo jak pracowali. Mało tego, któryś to się nawet wypowiadał w jakimś reportażu nawiany jak nie wiem co... Szok.. Nie twierdzę że wszyscy tam bywali w stanie upojenia ale.. kilka razy dziennie tamtędy przejeżdżam więc słyszałam i widziałam conieco.. Tak więc od początku cudów się nie spodziewałam.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-21 21:46:59

    Krawężnik porażka niepełnosprawni ludzie muszą iść ulica bo na krawężnik nie wejdą, barierki zardzewiałe wszystko co w opisie to niestety prawda

  • gość 2019-01-21 22:04:10

    Tak zastanawiamy się z moją Gieniuchną, kto puścił ruch na ten most jak balustrady nie są przymocowane do podłoża. Czy czekamy na relację z kolejnej tragedii??? A tak prawdę mówiąc ten most wygląda jakby go jaskółki lepiły - nie obrażając tych ptaszków tworzących swoje przecudne konstrukcje, ale most taki jakiś dziwny jest, a te elementy wylewane i później siekierą ciosane to chyba taka radosna twórczość wykonawcy.

  • gość 2019-01-22 16:19:56

    Fuszerka zaczęła się od etapu projektu, bo "faHowiec" nawet się nie zorientował w skali koniecznego remontu. Reszta to już pochodna zmiksowana z lokalną specyfiką.
    Ale autor artykułu standardów też nie zawyżył, bo prezentuje podobny poziom...hm... fachowości . Trochę to wygląda na przyganianie rondelkowi przez garnek.
    Byłem pewien, że mieszkam w uzdrowisku, a czytam, że w Uzdrowisku.
    Styl nadęty niczym balon, interpunkcja porażająca niedoskonałością.
    Jedyna ocena, jaka się prosi, to "pała".
    Czy tam jest jakiś dyżurny redaktor, który zna podstawy języka polskiego ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-22 18:28:26

    Był odbiór?

  • Gość do gość z 21.01 - niezalogowany 2019-01-24 02:22:37

    Twoje komentarze w pisaniu o wykonawcach to takie jak ten rondel - przyglądał kocioł garkowi - podzrawiam.

  • gość 2019-05-03 14:18:22

    A czy projektanci mają jeszcze uprawnienia? Czy wykonawca miał uprawnionego kierownika budowy? Czy był zatrudniony czy tylko tzw "królik"? Czy był inspektor nadzoru? Czy tylko "zając"? To są pytania dla prokuratora. Natychmiast społeczeństwo Jeleniej Góry powinno w referendum odwołać tego nieudacznika "łyżwę"

Dodajesz jako: |