:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Kronika Kryminalna, Łukasz pozostanie areszcie - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 21/11/2018 08:47

W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze oddalono zażalenie złożone przez obronę podejrzanego Łukasza O. Dotyczyło ono uchylenia decyzji o areszcie tymczasowym.

Przypomnijmy, że kilka dni temu decyzją Sądu areszt opuścił Oskar L. - kierowca drugiego z samochodów biorących udział w nielegalnym wyścigu.

O uchylenie decyzji o areszcie tymczasowym zabiegali także obrońcy Łukasza O. który śmiertelnie potrącił dwie osoby. Za popełniony czyn zostały mu postawione zarzuty zabójstwa z zamiarem ewentualnym i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej zdrowiu i życiu wielu osób. Sędzia Waldemar Masłowski kwestionował zasadność drugiego zarzutu ponieważ obecnie nie ma dowodów na to, że w okolicach feralnego przejścia znajdowały się inne osoby. Zaznaczył natomiast że co do pierwszego zarzutu, czyli zabójstwa z zamiarem ewentualnym, istnieje duże prawdopodobieństwo jego popełnienia. Podsumował, że biorąc pod uwagę wysokość kary pozbawienia wolności od 12 lat w górę, areszt tymczasowy należy utrzymać.

Reklama

Łukasz O. pozostanie w areszcie komentarze opinie

  • Ben - niezalogowany 2018-11-21 09:07:25

    A łajza w rurkach oskarek chodzi i sie smieje

  • hehe - niezalogowany 2018-11-21 09:26:18

    tez mu się kara należy przecież sam się nie ścigał jak idą we dwóch na wlam to dwóch nie jeden wiec jak to się ma do tej sprawy ?? oskar tez był potencjalnym zabójcom tylko miał mniej kucy pod maska widocznie jeśli nie poniesie surowej kary to sąd w jg trzeba poddać kontroli !

  • Dagmara - niezalogowany 2018-11-21 09:43:55

    To co się dzieje w tym sądzie to kabaret... Dwóch idiotów ścigając się zabili niewinnych ludzi i mają śmigać ulicami wolno?! Widać jak kasa rządzi światem. Zapłać jednemu, drugiemu to będziesz mógł zabić umyślnie, kraść, gwałcić i nie ponieść konsekwencji.. śmiech na sali..

  • gość - niezalogowany 2018-11-21 10:07:36

    wie ktos jak sie nazywa ten oskar ? to jest smieszne ze chodzi po wolnosci

  • gość01 - niezalogowany 2018-11-21 10:09:05

    o to nasze polskie sady

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 11:01:40

    Brawo! Brawo!! Brawo!!!

  • Do Gościa - niezalogowany 2018-11-21 11:28:21

    Rozwiąż rebus to bedziesz wiedział. Drzewo na 4 litery. -a +ski

  • Czlowiek - niezalogowany 2018-11-21 11:46:40

    Wspolczuje chlopakowi. Tak sobie zycie zniszczyc.

  • Gość69 - niezalogowany 2018-11-21 13:00:38

    Mimo wszystko był to wypadek...

  • Gośćh - niezalogowany 2018-11-21 13:55:20

    Ludzi do reszty już pogrzało, samosądy wydawają, czy oni się tymi autami po chodniku ścigali? Dlaczego te dwie osoby wyszły na ulicę o 23 widząc, że jakieś samochody zapieprzają?

  • Gość133h - niezalogowany 2018-11-21 14:12:10

    Do gośćh Masz rację ale wszystkich juz calkiem powaliło. Widac ze ludzie nie myślą samodzielnie tylko mówią to co w mediach usłyszą. Mentalność tłumu...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 14:15:40

    Ja też lubię i będę zapierdalać . Ha ha

  • Do Gośćh - niezalogowany 2018-11-21 14:19:00

    Pewnie dlatego, że jak wchodzili na ulicę to jeszcze nie widzieli tych zapieprzających samochodów, inteligencie..

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 14:52:34

    Dajcie już sobie spokój z tymi komentarzami a łajzy to wy ja też lubię zapierdalać i będę ale uważam na pieszych a te krowy które przechodzą przez pasy i nie patrząc czy coś nadjezdza to już ich problem i dajcie spokój oskarowi

  • gość 2018-11-21 16:00:45

    No to lepiej siedzieć w domu, nigdzie nie wychodzić, bo szanowni panowie mają akurat ochotę się pościgać, tak? I broń boże nie przechodzić na drugą stronę ulicy...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 16:50:37

    Do przedmówcy Kolego! Idź na tor wyścigowy i przyjrzyj się, ile czasu na reakcję ma pieszy , gdy nadjeżdża samochód z prędkością przekraczającą 135 km /godz. :-( Policz ile metrów na sekundę przemieszcza się taki pojazd a zrozumiesz , że Ci ludzie NIE MIELI ŻADNYCH SZANS. I Nie ,,wleźli'' na drogę , tylko przechodzili normalnie. Natomiast Twoi koledzy, mogli tego uniknąć. MYŚLĄC ! :-( Oni nie są ofiarami. Są mordercami. Obaj. Dlaczego? Ano , dlatego, że gdyby drugi kolega odmówił, Twój przyjaciel Oskar nie miał by się z kim ścigać. I do tragedii by nie doszło. Dziś kolega Oskara pewnie się cieszy , że nie wygrał tego wyścigu. .. ale OBAJ są winni tej śmierci. :-( Nie broń go więc. Pomyśl o chłopakach , którzy stracili rodziców. :-(

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 19:27:45

    Popieram przedmówce jak słyszę jakie kary polskie sądy wymierzaja drobnym zlodziejaszka za kradzież spadla i łopaty a jakie zabójca tak jsk to miało miejsce wobec Ukraina który zabił nastolatki w sylwestra to śmie twierdzić że nie ma sprawiedliwości w tym kraju na dzikim zachodzie było większe poszanowanie prawa i raczej nie możemy się nazywać cywilizacja bo to jest zacofanie a zwłaszcza ludzi którzy uznają się za rozumnych ustawodawca nim coś wciśnie w jakikolwiek kodeks najpierw niech może podda ustawę opinii publicznej będzie wiedział jak decydować

  • Czlowiek - niezalogowany 2018-11-21 19:29:58

    Gosciu, przedmowco. Skoro sa mordercami to jest nim kazdy kto zabil w wypadku ludzi, nawet jak byl to wynik wjechania mu w tyl auta innego samochodu. Bo nie pomyslal i agresywnie zahamowal. Czyli morderca. Tym dzieciakom mozna zarzucic brak myslenia i glupote, ale watpie by typ z premedytacja wjechal w ludzi w celu zabicia ich. Mordercy zabijaja dla potrzeby, obejrzyj jakis dokument nt. seryjnych mordercow, ot chociazby o Tedzie Bundym. Prawda jest taka, ze tej nocy stracilo zycie wiecej niz dwojka ludzi.

  • Mmmm - niezalogowany 2018-11-21 20:24:43

    Co wy macie do Oskara. On nie zabił ich, tylko Łukasz :). Czytajcie ze zrozumieniem. Oskar powinien być ukarany za wyścig, a nie za to co zrobił Łukasz :).

  • cieplice - niezalogowany 2018-11-21 20:38:11

    dziś po cieplicach jeździło 3 gości białym busem i proponowało 500zł za wskazanie miejsca zamieszkania Oskarka z wypadku

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 22:28:33

    Cieplice, to spisuj numery i idz na policje, bo to bandyci. Moze trafia do celi z Lukaszem jesli beda mieli szczescie.

  • gość 2018-11-21 22:35:48

    ktoś wie jak miał na nazwisko łukasz o. ?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:07:54

    Brawo! Tylko czy ćwierć wieku za kratami to nie nazbyt łagodna kara za podwójne morderstwo i głupotę?

  • prawy - niezalogowany 2018-11-22 10:20:24

    Sędzio Waldemarze. Co do drugiego zarzutu to w okolicy tego przejścia dla pieszych znajdowało sie kilkaset osób z zabobrza. Wiec sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu ladowym jak i zagrożenie zdrowia i życia wielu osób bezsprzecznie miało miejsce...

  • gość 2018-11-22 13:38:35

    wszyscy mowiom o sprawcach wypadku ale nikt nie mowi o ofiarach ze oni byli pijani nie wracali gosci lecz z knajpy

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 14:03:47

    Może przez ten wypadek zwiększy się świadomość pieszych na temat przechodzenia przez ulicę. Mądry Polak po szkodzie.

  • Gościu - niezalogowany 2018-11-22 14:34:04

    Oskar podżegał do morderstwa biorąc udział w tym morderczym wyścigu. Wyrok: Winny! Kara: Ćwierć wieku pozbawienia wolności... Połączmy się w tej myśli a tak się stanie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 14:36:57

    Niech cała rodzina i wszyscy znajomi nie zapomną pójść do sadu po kaskę za zadośćuczynienie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 15:14:06

    Wiecie jak się nazywa ten łukasz

  • gość 2018-11-22 18:42:20

    Jak jakaś kur.a może pisać, że ofiary były pod wpływem. Szli po przejściu i na jezdnię nie wtargnęli.

  • Gośćferyj - niezalogowany 2018-11-23 08:15:26

    Ja mam takie pytanie. Dlaczego auto jest rozwalone od boku? Jak sie kogoś uderza to raczej powininna byc maska rozwalona .po prostu przód a tu jest rozwalony bok TROCHĘ DZIWNE

  • Ojej - niezalogowany 2018-11-23 09:44:24

    Tak działają Komunistyczny Sąd w Jeleniej Górze oskarżonych wypuszczają a.poszkodowanych oskarżają Hańba i Żenada.

  • Ojej - niezalogowany 2018-11-23 09:45:10

    Tak działają Komunistyczny Sąd w Jeleniej Górze oskarżonych wypuszczają a.poszkodowanych oskarżają Hańba i Żenada.

  • gość 2018-11-23 15:16:35

    jak ma byc dobrze w tym kraju ,wydazyla sie wielka tragedia napewno nie planowana mlodzencza glupota poprostu ,a czytajac wasze komentaze przepelnione agresja to ciezko stwierdzic kto jest bardziej niebezpieczny

  • Gość - niezalogowany 2018-11-23 19:56:43

    A różowy bus nie jeździł

  • Zbulwersowana - niezalogowany 2018-11-27 22:20:09

    Czy nikt ku*£a nie pomyslal ze to mogl byc nieszczesliwy wypadek? Gdzie jest dowod na to ze byl to wyscig? Media i ludzie nakrecaja cala sprawe tylko nie wiadomo po co rzucac oskarzenia jezeli nie ma dowodow.Sledztwo w dalszym ciagu trwa. Nikogo nie bylo przed wypadkiem na miejscu zdarzenia wiec chyba oczywiste ze nie wiecie co dokladnie sie wydarzylo.Predkosci nie tlumaczy nic ale na litosc boska sa dwie strony medalu. Jedni stracili rodzine i bardzo wspolczuje ale Lukasz bedzie musial z tym zyc do konca swojego zycia. Moze tez sie ktos postawi po stronie rodziny sprawcy. Oni tez maja uczucia i tez przezywaja koszmar. Tworzycie i dopowiadacie nowe nie prawdziwe i nie potwierdzone historie- dla mnie jest to zenujace.Jeden cos wymysli a tlum za nim.I przykre jest to ze ludzie i znajomi ktorzy go znaja odwrocili sie bo to nie ich problem i diametralnie zmienili o nim zdanie. Moze dlatego ze juz nie pomoze jak trzeba bedzie pomocy. Naprawde wspolczuje jednej jak i drugiej rodzinie i uwazam ze zawsze powinno sie patrzyc na obie strony.

Dodajesz jako: |