:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Lampion szczęścia przyczyną tragedii. Rodzina bez dachu nad głową

Pożary, Lampion szczęścia przyczyną tragedii Rodzina dachu głową - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal 24jgora.pl 18/08/2019 10:41

Jak niebezpieczna może okazać się zabawa z ogniem przekonali się mieszkańcy miejscowości leżącej w pobliżu Wlenia. Na skutek pożaru jedna z rodzin straciła dach nad głową.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Bełczyna. Około godziny 21:27 do powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu. Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, w tym trzy zastępy z JRG Lwówek Śląski oraz OSP Wleń i OSP Pilchowice. Do wsparcia zadysponowano także OSP Twardocice. Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że ogniem objęty został niemal cały dach budynku, a pożar był już dość mocno rozwinięty. Niestety pomimo starań strażaków pokryty papą dach spłonął doszczętnie. Strażacy walczyli z ogniem do późnych godzin nocnych.

Na szczęście mieszkańcy budynku zdołali go bezpiecznie opuścić jeszcze przed przyjazdem jednostek. Jak się okazało przyczyną pożaru był najprawdopodobniej lampion szczęścia, który puszczony z sąsiednich terenów opadł na dach budynku i doprowadził do pożaru. Sprawę bada policja. Strażacy wstępnie oszacowali straty na około 100 tysięcy złotych. Rodzina została bez dachu nad głową...

# Lampion szczęścia przyczyną tragedii

fot. Lwówek na Sygnale

Reklama

lampion szczęścia przyczyną tragedii - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 11:22:55

    Lampion nieszczęścia! Nieprawdopodobne jak ludzie są bezmyślni! Powinno się złapać tych "szczęśliwców" puszczajacych lampion i to oni powinni pokryć koszty remontu domu! Współczucia dla poszkodowanych. :(

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 11:29:25

    Do tego wyżej.
    Z Tobą na czele Kretynie. Duża tragedia lecz puszczać takie lampiony może każdy. Nikt tego celowo nie zrobił i napewno nikt nie wiedział że lampion poleci na dach. Taki lampion powinien się spalić wysoko w powietrzu lub świeczka powinna się wypalić wysoko I sam papier powinien spaść.

  • gość 2019-08-18 11:49:14

    Świeczka przygasa i lampion opada, podpala wszystko. Bo Lampiony puszcza się wieczorem nad morzem, gdy wiatr wieje od chłodniejszego lądu ku cieplejszej wodzie. Lampion spada do wody i nic nie podpali. O zaśmiecaniu środowiska szkoda gadać. Ot kolejna durna "tradycja" . Widziałem jak durnie puszczali lampiony w górach i tylko przypadkiem nic nie podpalili.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 12:46:54

    Przywiążcie się do tych lampionów i lećcie razem z nimi.

    Najlepsze jest to, że najwięcej puszczają ich te ekozjeby, co postują, co to się z planetą nie dzieje...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 13:58:10

    To drajfclop wypuścił lampion.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 15:39:10

    Lepiej puść bąka a nie lampiony. Teraz ludzkie mają tragedię przez pacana.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 16:05:14

    No to teraz, jeśli macie kręgosłup moralny ,idźcie do poszkodowanych I pokryjcie koszt remontu!
    Wasza beztroska zabawa ,zniszczyła ludziom dorobek życia!

  • Dziwne - niezalogowany 2019-08-18 16:34:26

    Czekajmy na wyniki śledztwa...
    Przyczyna podejrzana jak dla mnie...

  • gość 2019-08-18 17:25:52

    o to faktycznie im szczęście przyniósł ten lampion, a teraz mówić, kto imprezę z lampionami zorganizował? może jakieś wesele w pobliżu? takie rzeczy się robi nad morzem a nie w środku lądu w czasie suszy i pobliżu budynków.... współczucia dla poszkodowanych

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 18:19:58

    Ci co puszczali lampion to debile. Susza wiatr. Teraz niech pokryja caly koszt remontu. Ale nic nie zwroci nerwów i psychicznego powrotu pozaru z przed lat.

  • Komendant - niezalogowany 2019-08-18 20:26:25

    Drajw Club znowu w akcji, pozamykać ich prewencyjnie !

  • Jurij - niezalogowany 2019-08-18 21:17:14

    Chińskie równo puszczać wśród zabudowań. Brawo. Ciekawe czy Ci co to zrobili zgłosili się do rodziny z informacja że pokryją koszty remontu. Założę się że zamknęli się w swoim ciepłym domku wypinając się na tą biedną rodzinę.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 21:28:24

    A do morza to można ? Zaśmiecać morze ??? Puszczać to możecie sobie bąki pseudointeligenci.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 23:46:28

    Te lampiony puszczane były ok. godz.20.00 prawdopodobnie na Kiepury, tak przynajmniej to wyglądało. Jeden spadł w Jeżowie na posesję moich sąsiadów. Głupota ludzka nie zna granic...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 10:53:10

    Kochani ,ta rodzina już po raz drugi straciła wszystko w pożarze. Tym razem przez ludzką głupotę!
    Tam jest samotny ojciec, człowiek, który zawsze pomaga innym! Zaraża pozytywną energią, dopinguje ludzi do działania i wspiera... W dodatku, ogromnie kocha swoje dziecko.
    Nie wspomnę o tym z jak ogromną traumą wiąże się patrzenie po raz drugi ,jak znika dorobek naszego życia, raz już przecież dźwignięty z popiołów:-(
    Przez coś takiego, na prawdę można się załamać :-(
    Jeśli to prawda, że dobro powraca, to teraz właśnie jest właściwy moment ,by wróciło. CI LUDZIE zasługują na pomoc. Zorganizowano zbiórkę na portalu ,, Zrzutka.pl"
    Jeśli więc możecie, dorzućcie swój grosik...
    Dziś ktoś... jutro ,być może TY będziesz potrzebował pomocy:-( A wtedy - wierzę w to mocno- otrzymasz ją! Bo przecież dobro - musi wrócić.
    Pozdrawiam


  • gość 2019-08-19 22:28:17

    Zamiast dyskutować bez sensu, proponuję wesprzeć poszkodowanych https://zrzutka.pl/83r6zt. Pozdrawiam serdecznie

Dodajesz jako: |