:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Inwestycje, przeszkadzają trybuny - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 03/12/2018 13:26

Pod koniec listopada w internecie rozgorzała dyskusja na temat trybun wybudowanych przy boisku piłkarskim, które mieści się w Parku Norweskim.

Kontrowersyjny – jak się później okazało – post pojawił się na profilu facebookowym „Uzdrowisko Cieplice w Jeleniej Górze”. Dodajmy na wstępie, że nie jest to oficjalny profil uzdrowiska a jedynie fanpage utworzony przez użytkownika facebooka. Autor otwarcie krytykuje za jego pośrednictwem ostatnią inwestycję wykonaną w ramach Budżetu Obywatelskiego – trybuny przy boisku w Parku Norweskim, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają dzieci zrzeszone w klubie Chojnik Jelenia Góra.

Oto kilka cytatów (pisownia oryginalna) :

RAJCOM MIASTA należy przypomnieć, że igrzyska sportowe i zawody realizuje się na stadionach. Jak można zatwierdzić na terenie Parku Norweskiego boisko i trybuny dla istniejącego klubu i dotować je z Budżetu Obywatelskiego?

Gdy boiska się wynajmuje, a nie zawłaszcza się park miejski!
Na ul Lubańską i na stadion prosimy piłkarzy!!!

Wyobraźmy sobie matki z dziećmi które jadą do Parku Norweskiego romantycznego zgodnie wolą fundatora.

A tu mamy gwizdy i wrzaski bo jest mecz... ! A potem piwko !


Przypomnijmy, że inwestycja wykonana została w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Projekt zakładał remont szatni, wymianę ławek dla zawodników rezerwowych, instalacje piłkochwytów a także budowę wspomnianych trybun. Na to zadanie przeznaczono w sumie 50 tysięcy złotych. Wszystko wykonano zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Dzięki modyfikacjom obiekt ma wreszcie spełniać wymagania mieszkańców i podnieść komfort użytkowania.

Każdy z nas ocenia tą sytuację inaczej, jest tutaj wiele niedoskonałości dookoła. Mamy z boku garaże, które szpetnie wyglądają, mamy szatnie które wymagają pracy. Nie sądzę żeby nowe trybuny negatywnie wpływały na wygląd parku – mówi Dariusz Michałek, wiceprezes klubu Chojnik Jelenia Góra i jeden z głównych opiekunów boiska w Parku Norweskim. Ta część parku jest wyznaczona do uprawiania sportu i rekreacji. My budując trybuny musieliśmy dostosować się do wymogów, konsultujemy to z wydziałem zabytków i robimy to wszystko po ustaleniach a nie na własne widzimisie – tłumaczy wiceprezes.

Jak się okazało wiele osób jest zadowolonych z nowej inwestycji. Szczególnie rodzice dzieci, którzy kibicują swoim podopiecznym podczas piłkarskich spotkań. Czy waszym zdaniem krytyka na wyżej wspomnianym fanpage`u jest w tym wypadku zasadna? Czy przenośne trybuny negatywnie wpływają na wygląd i wizerunek Parku Norweskiego? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

 

 

Reklama

Komu przeszkadzają trybuny? komentarze opinie

  • Kibic Chojnika - niezalogowany 2018-12-03 14:55:16

    Kto wymyślił takie bzdury... "mecz wrzaski a potem piwo"... Dzieci piwo?? No chyba komuś tu się coś na głowę spier...lo... Trybuny są jak w opisie przenośne i uzgodnione z konserwatorem zabytków... Więc o co chodzi?? Pozatym vice prezes i zarazem trener Darek dba o tą część boiska stan murawy przez koszenie i nawadnianie. I szczerze nie znam bardziej zapalonej osoby która poświęca tyle czasu klubu dzieci i wszystkiego dookoła... A trybuny są dla rodziców czy gości by dopingowali swoje pociechy i podziwiali jak się rozwijają pod okiem trenera... A jeżeli ktoś nie ma zielonego pojęcia o grze w piłkę nożną to niech odwiedzi boisko i zobaczy co się dzieje.. Może ktoś się naogladl kiboli w tv i sądzi że tu jest tak samo? Tu jest miła rodzinna atmosfera... Darku dobra robota oby tak dalej

  • gość 2018-12-03 15:01:44

    facet ma racje - mecze to na stadionach a nie w parku mordy drzec i piwko popijacc a potem heja lanie pod drzewkiem bo do kibla za daleko

  • rodzic - niezalogowany 2018-12-03 15:25:51

    Obudził się krytykant po niewczasie, zaspałeś dziadku jak było ogłoszenie o inwestycjach w ramach b.o.? Ponadto piwko, wrzaski, załatwianie potrzeb to w parku są zabronione i można zgłaszać do SM.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-03 16:06:35

    Wspaniała inicjatywa, nowe trybuny wyglądają bardzo ładnie w przeciwieństwie do tych starych, w końcu rodzice dzieci z Chojnika jak i drużyn przyjezdnych maja gdzie usiąść by podziwiać grę swoich pociech. Piwo, sikanie i wrzaski.... wydaje mi się że autor w/w słów nie ma pojęcia o grze naszych dzieci a rodzice którzy przychodzą na mecze swoich dzieci to nie kibole i burt tam przez parę lat nigdy nie widziałam. Brawo dla Trenera Darka za wielkie serce i poświęcenie!

  • GośćLolek opiekun boiska - niezalogowany 2018-12-03 20:52:33

    Nie atakujemy autora artykułu za swoje spostrzeżenia. Przedstawiajmy merytoryczne uwagi i dzielmy się nasza wiedzą. Ja mogę podzielić się opiniami ludzi z Niemiec, Rosji , Ukrainy, czy USA , ze jest to idealne miejsce do uprawiania sportu. Rekreacja połączona z historia i pasja.

  • Lolek opiekun boiska - niezalogowany 2018-12-03 20:56:44

    http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legnica-zakonczyla-sie-budowa-kompleksu-sportowego,946217,art,t,id,tm.html

  • gal anonim - niezalogowany 2018-12-03 22:15:32

    Trochę śmieszne jest to że komuś przeszkadzają trybuny na boisku piłkarski... kompletnie nie logiczne jest włączenie alkoholu do tego skoro to boisko służy tylko i wyłącznie JUNIOROM Akademii Piłkarskiej Chojnik.

  • gośćskuraikość - niezalogowany 2018-12-03 22:50:14

    trybuny z budżetu obywatelskiego - czyli pieniędzy wszystkich podatników - ale wg informacji z tabliczki która była(jest?) przy boisku, to z boiska mogą korzystać tylko członkowie klubu piłkarskiego :/

  • gość 2018-12-04 06:55:17

    Standard! w tym kraju nigdy wszystkim nie dogodzisz! Pan "Krytykant" mógł się obudzić wcześniej - jak otwarto budżet obywatelski i sam zgłosić swoje propozycje a nie teraz stękać. Sam korzystam z Parku - zaangażowanie obsługi boiska godne polecenia: dbają, koszą, nawadniają po to by dzieciaki miały komfort ruchu na świeżym powietrzu! I to trzeba popierać a nie piętnować! Ja jestem za - a trybunki całkiem fajne w przeciwieństwie to tych starych betonowych, które kiedyś tam były. BRAWO!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 11:55:38

    Nie raz tam bywałam ze swoim dzieckiem jak grało mecz.I uważam,że boisko w niczym nie przeszkadza i trybuny również -nawet są potrzebne.Ludzie są okrutni.

  • Hudini - niezalogowany 2018-12-06 05:28:32

    Co ciekawe, z fanpage Uzdrowiska zniknal post przeciwko trybunom

  • gość 2018-12-06 20:41:19

    Trybuny są słabe.. mogły by być dużo lepsze, w zasadzie to czemu by nie mogło to być zrobione na wzór orlików, z siatką i oświetleniem. Stadion w cieplicach jest gdzie indziej, meczy tu ligowych nie powinno być bo to jest zabytkowy park.. Jedyny taki w Polsce.

  • gość 2018-12-06 20:42:56

    Hudini, post nie zniknął, to fb wygasza awantury. jak masz link w historii to trafisz.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 21:01:47

    Park Osiedlowy taki jest w wielu miastach i nawet z boiskiem.... nic szczególnego. Park Norweski natomiast wymaga starań aby był norweski, tym bardziej że jest to park fundacyjny i zabytkowy. Błąd polega na działaniach populistycznych "miłośników"w dobie rewitalizacji parków i przeznaczających ochoczo ten park na sport i tzw. rekreację... tu bez stylu norweskiego! Proponuję takie boisko zamiast parkingów koło kościółka Wang w Karpaczu... :(

Dodajesz jako: |