:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikacja, Kierowcy stwarzają zagrożenie szkole - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 06/03/2019 18:50

Do naszej redakcji docierają sygnały od mieszkańców Piechowic o nagminnym łamaniu przez kierowców przepisów ruchu drogowego w obrębie SP 1 w Piechowicach.

Kierowcy stwarzają zagrożenie przy szkole

Dzisiaj do redakcji jeden z mieszkańców przysłał zdjęcia, na którym kierowca zaparkował bezmyślnie swoje auto, utrudniając tym samym dojście do szkoły i blokując przejście dla pieszych.

Jak nam opisał sytuację mieszkaniec - „Młody kierowca przyjechał do szkoły, dostarczając jakieś towary. Auto zaparkował na przejściu dla pieszych, narażając tym samym dzieci na niebezpieczeństwo. Zdarzenia miało miejsce w godzinach porannych, kiedy rozpoczynają się lekcje.”


Sytuacja jest o tyle absurdalna, że po drugiej stronie ulicy jest ogólnie dostępny parking. Jak się dowiedzieliśmy, samo zagrożenie stwarzają również rodzice dowożący uczniów do szkoły, którzy wysadzają dzieci przed przejściem dla pieszych mimo zakazu zatrzymywania się i postoju obowiązujący na tym odcinku ulicy Szkolnej.

Reklama

kierowcy stwarzają zagrożenie - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 20:17:04

    Tak było, jest i będzie. Jakby się dało, to rodzice wjechaliby samochodem do klasy... Powinna tam być zamontowana kamera, wtedy posypałyby się mandaty!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 21:05:27

    Nieusprawiedliwiając kierowców którzy bezmyślnie zatrzymują się na jezdni przed ,za I na pasach .........parking przed szkołą jest wiecznie obstawiony.....wolne miejsca to maksymalnie dwa może trzy .......A samochodów które rano dojeżdżają jest na prawdę dużo ......ciężko znaleźć wolne miejsce....

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 21:13:06

    Ucza lenistwa od malego swoje pociechy bo sie dupska nie chce ruszyc a na przeciwko strazy wielki parking no ale jak tu przejsc tyle metrow

  • Kioskarz - niezalogowany 2019-03-06 21:42:36

    Jasne, mało miejsca. To zostaw auto 100 metrów wcześniej na parkingu lub wjedź w osiedle i też znajdziesz miejsce. Co za bagno trzeba mieć pod kopułą, żeby narażać innych na niebezpieczeństwo, bo dziecko musi pod same drzwi zostać dowiezione samochodem. Wieśniaki!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 21:46:58

    Jasne,na osiedlu miejsce....

  • gość 2019-03-06 21:59:56

    Zapraszam na ul. Piłsudskiego i Armii Krajowej w JG. Kolejno od przedszkola przez szkołę muzyczną aż po szkołę podstawową. Najlepiej w godzinach koło 8 rano i 15 popołudniu. To jest dopiero zagrożenie.

  • Rodzic - niezalogowany 2019-03-06 22:06:21

    Grunt, ze jest sensacja !!! Jaaa ... Bo ona /on przywozi swoje dziecko, a mi to przeszkadza bo mieszkam za blisko i mam 20 m do szkoły. Tak jest i będzie. No chyba że szkołę zamkną i wszyscy będą prowadzić dzieciaki na przystanek. Proponuje troche zrozumienia i tolerancji dla innych.

  • gość 2019-03-06 22:07:18

    Już za chwile tego parkingu nie będzie bo burmistrz tam sobie nowe bizancjium bieduje. Nowy urzad miasta tam będzie.

  • gość 2019-03-06 22:17:56

    A Kochanowskiego przy ogólniaku w godzinach rozpoczęcia i zakończenia zajęć....Zablokowana totalnie cała ulica, stoją po 3 obok siebie, na przejściu, przejeździe do budynku...a zwróć uwagę że wjechać nie można to tak zmieszają że aż strach. SM nie reaguje na sygnały o tym chyba od zawsze :(

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 23:01:11

    Problemem tutaj są zatłoczone parkingi. Gdyby były miejsca to by ludzie na nich stawali. Gdy nie ma miejsca przy przedszkolu to stajecie kilometr dalej przy markecie i zapierdzielacie przez wioskę w deszczu z dzieckiem? Jeśli tak to równie dobrze możecie wjebac auto do rzeki i chodzic z dzieciakiem do przedszkola/szkoly z buta. Wtedy macie przynajmniej parasolke, bo jesteście na to przygotowani.

  • gość 2019-03-07 04:12:25

    „Młody kierowca przyjechał do szkoły, dostarczając jakieś towary. " w tym obsranym miescie pewnie amfe juz dostarczaja piechowickie cpuny

  • gość 2019-03-07 07:36:14

    Większym zagrożeniem dla dzieci jest wysadzanie na tym beznadziejnym parkingu gdzie zamiast parkowania skośnego (droga jednokierunkowa) , mamy parkowanie prostopadłe po lewej i rząd aut parkujący i blokujący równolegle po prawej. Potem nie da się z tego wyjechać i manewruje się na 3 razy na wstecznym między biegającymi maluchami których nie widać w lusterku wstecznym. To jest dopiero dramat !!!!!!!!!! Jak widzę ,że parking jest zapchany to nawet tam nie skręcam bo nie chce narażać mojego dziecka na potrącenie albo na zablokowanie się do momentu powrotu rodzica który mnie zastawił. I nie mieszajcie problemu kierowcy który zatrzymał się jak debil i wyszedł z auta, z rodzicami którzy w godzinach szczytu dowożą dzieci do szkoły!!!

  • Kioskarz - niezalogowany 2019-03-07 14:17:17

    Skoro masz problemy z tak prostym manewrem, jak wyjazd z parkingu to jakim sposobem zdałeś/aś prawko? Może koperta była? Masz parking 100 metrów wcześniej, koło straży i spacer Ci zajmie 5 minut. Ewentualnie można wjechać dalej w osiedle i po prawej można parkować wzdłuż ulicy. Jezu, 100 metrów w deszczu przejdzie i co Ci będzie? Z cukru jesteś? Nie przekonują mnie Wasze tłumaczenie. Utrzymuje, że niezłe bagno trzeba mieć pod kopułą, żeby łamać prawi i narażać innych bo deszczyk zmoczy włoski.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-07 15:01:53

    Ile razy rano pojawiła się tam policja???

  • Adik - niezalogowany 2019-03-09 09:39:12

    Wasza głupota nie ma granic, nie wiem czy wiecie ale tego typu artykuami sprawiacie,ze ludzie przestaną czytać wasze artykuły, pozostaną oczywiście społeczniaki jak ten który daje wam tego typu tematy.... Myślcie zanim cos ?Dodacie albo chociaż sprawcie, nie mówiąc o weryfikacji bo już by mnie poniosło.
    Pomoge troszkę Robimy sobie listę ZA/PRZECIW :
    ZA
    -Jest to strefa przy Szkolna
    -Obowiązuje prędkość 20km/h
    - Są dwa progi zwalniające
    - Doskonała widoczność
    -Miasteczko jest małe wiec wszyscy wiedzą iz uczą się w tym miejscu nasze pociechy
    -Mieszkańcy nauczyli się sprawnie oraz płynie stawać wysadzić dzieciaka i odjechać zrobić miejsce następnemu
    - czas 25sekund
    -to tak jakby auto przejechanie przez ten wysoki niszczący nasze auta próg!!
    -Jeżeli ktoś zaprowadza dzieciaczka do klasy parkuje na parkingu
    -nie spotkałem się aby jakiś pojazd stał dłużej na jezdni
    PRZECIW
    - Z powodu parkingu z drogą jedno kierunkową, na w/w parkingu wysadzenie dziecka zejdzie dobre 15 min
    -pojazd który znajduje się za autem który aktualnie przejeżdża przez próg i tak musi się zatrzymaćp
    -Lepiej aby pan który przywiózł towar do szkoły wiechał na plac przed szkoła między dziećmi
    -Społeczniaki są wśród nas ich chora głowa nie zna granoic
    -Ludzie z j.G24 idą ich tropem

  • gość 2019-03-09 11:02:58

    Adik jaki masz problem by twoje dziecko przeszło się 200-300 metrów do szkoły? Ma problemy z chodzeniem? Najgorsi kierowcy wypuszczają dzieci przed pasami włączając kierunkowskaz lub awaryjne, każdy doświadczony kierowca wie co ma zrobić widząc takie sygnały , patologiczne podejście 25 sek.!! To łamanie przepisów i brak świadomości zagrożenia. Pomyślcie przed wypadkiem , nie po!

  • gość 2019-03-09 12:01:18

    Zdjęcie z dupy pusta ulica pewnie lekcje trwają , zrób zdjęcie o 7:50 to dopiero będzie wiadomo o co chodzi!

  • gość 2019-03-09 17:32:24

    Adik, ale dlaczego mam stawać i czekać 25 sekund, aż wysadzisz dziecko? Mogę ominąć Twoje auto, rzeczywiście. Ale tam jest przejście dla pieszych i Ty zatrzymując się ograniczasz mi widoczność i łamię prawo dzięki Tobie. Tym samym stwarzasz mega niebezpieczeństwo i to dzięki TOBIE może dojść do tragedii. W imię czego możesz łamać prawo i narażać innych? Dziecko masz chore, upośledzone, bez nóżek? Człowieku, rozbiegnij się i walnij łbem o ścianę, może to coś pomoże. Macie parking 100 metrów od szkoły!!

Dodajesz jako: |