:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Karetka pogotowia była za ciężka? Absurdalny przepis sprawił, że policja zarekwirowała ambulans.

05/07/2018 11:24
Absurdy, Karetka pogotowia była ciężka Absurdalny przepis sprawił policja zarekwirowała ambulans - zdjęcie, fotografia

Czy jeleniogórskie karetki są bezpieczne, czy grozi im los wrocławskiego ambulansu zarekwirowanego przez policję z powodu zbyt wysokiej wagi ???

Jedna z wrocławskich karetek została zarekwirowana przez policję przez nieodpowiednią wagę. Zdaniem funkcjonariuszy, pojazd był zbyt ciężki i przekroczył dozwolone normy. Teraz ambulans zostanie poddany dodatkowym badaniom.

 Istnieje podejrzenie, że karetki są przeciążone - mówił rzecznik dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Michał Nowakowski. 

Już w 2017 prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przetargów na zakup karetek pogotowia. Pod koniec czerwca okazało się, że istnieją ambulansy, które nie powinny dłużej pozostać w użyciu. 

- Karetki i ambulanse, które są używane jako zespoły podstawowe i specjalistyczne, mają wyposażenie zgodne z normami europejskimi - przekonywał Juliusz Jakubaszko, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

Ambulansy, które na co dzień ratować mają ludzkie życie, nie mogą wyjeżdżać na polskie drogi, jeśli ich waga przekracza 3,5 tony.

 

 

Reklama

Karetka pogotowia była za ciężka? Absurdalny przepis sprawił, że policja zarekwirowała ambulans. komentarze opinie

  • Tolek - niezalogowany 2018-07-10 01:03:58

    pisoland i wszystko jasne. Tak są cieższe o 10 kg. Ale trzeba afere robić bo ktoś musi zostać powieszony z jaja na latarni. Niech jeszcze zrobią kolejną komisję, aby obsadzić w niej swoich ziomali i rodzinki. PRzecież to o biurokracje chodzi a nie bezpieczeństwo.

  • BIKEBARON - niezalogowany 2018-07-06 23:07:29

    Chciałbym wam doggy życzyć, żeby w przyszłości karetka jadąca do waszej bliskiej osoby która się wykrwawia wewnętrznie na skutek peknietego wyrostka niedojechala z powodu " wagi" przekraczającej dopuszczalność. KARMA WRACA DOGGY

  • do wysoka waga - niezalogowany 2018-07-06 10:28:31

    [ pip... ] genetyczny, waga może być za duża a nie "za wysoka" - chyba, że waga do ważenia nie mieści się pod sufitem. To pewnie za trudne dla ciebie, napletku serowy!

  • K - niezalogowany 2018-07-06 09:19:47

    Sprawa rozbija się nie o ciężar karetki ale o uprawnienia nią kierującego. Kategoria B upoważnia do prowadzenia pojazdów o masie do 3,5 tony. Powyżej to już kategoria C. I to nie dotyczy tylko karetek a wszystkich pojazdów samochodowych poruszających się po drogach

  • Jojo - niezalogowany 2018-07-05 21:30:50

    Tragedia teraz z tą milicją :-( im dalej w las tym ciemniej ! Mam nadzieje ze nie dojedzie do niego żadna karetka

  • nn - niezalogowany 2018-07-05 21:21:35

    I jeszcze jedno kierowca karetki nie powinien prowadzic na kategorje b bo auto przekracza 3.5t.więc jest łamany nastepny przepis.....

  • przypadał - niezalogowany 2018-07-05 21:13:05

    co za cham z tego policjanta a ze by do was nie przyjechali malo do wyplat maj to i wszysto na parking zabiora wstyd

  • przypadek - niezalogowany 2018-07-05 20:50:24

    policjanci macie tyle parkingów to wezcie teraz za ważenie wozów strażackich to dobiero bedzie zniwo

  • Zbyszek - niezalogowany 2018-07-05 20:46:01

    Przepis to przepis :D powiem ci to samo jak będziesz pisał że karetka nie przyjechała jak wzywałeś :D

  • moc - niezalogowany 2018-07-05 17:20:29

    takie karetki jezdza w całej polsce i nie tylko w pogotowiu ale tez w szpitalach wszyscy o tym wiedzieli a teraz robi se afera

  • Do policjantów - niezalogowany 2018-07-05 15:51:31

    Zabraliście karetkę, t o jest nie dopuszczalne, oby nigdy karetka do was nie przyjechala. Ludziom życie ratuje ,dziady jesteście.

  • XXI - niezalogowany 2018-07-05 14:15:07

    Banda wariata z milisi jak można do takiego czegoś dopuścić a radiowozy??to dopiero klamoty ale przecież władza sama sobie nie bierze dowodu.. brak słów co sie dzieję ale karma wraca ten co za rekwirowal też kiedyś bedzie potrzebował pomocy pogotowia

  • Obywatel - niezalogowany 2018-07-05 13:10:14

    Sami siebie zżeramy

  • Wysoka Waga - niezalogowany 2018-07-05 12:56:20

    Wpisz sobie w google termin "wysoka waga" to się dowiesz. Wszystko Ci trzeba tłumaczyć? Spróbuj choć raz samemu do czegoś dojść

  • trrt - niezalogowany 2018-07-05 11:44:48

    "Wysoka waga"? A co to takiego?

  • Ruski - niezalogowany 2018-07-05 11:44:28

    To samo się tyczy miedzynarodowek na busach. Przepis to przepis

Dodajesz jako: |