:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
„Jest mi po prostu przykro” – rozmowa z radnym Rady Miejskiej Szklarskiej Poręby Rafałem Wróblewskim.
  • Fotka nr 0 z 1
Portal 24jgora.pl 04/07/2019 09:46

Nie milkną echa po ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie. Problem jaki ma samorząd pod Szrenicą dostrzegają już nawet ci mało zaangażowani w lokalną społeczność mieszkańcy. I to był temat naszej rozmowy z radnym Rafałem Wróblewskim.

W przerwie po głosowaniu nad wotum zaufania dla Burmistrza Szklarskiej Poręby powiedział Pan krótko: jest mi po prostu przykro. Może Pan to skomentować?

Powiedziałem to, co w tym momencie czułem i czuję do tej pory. Na początku naszej kadencji zrezygnowałem z ubiegania się o stanowisko Przewodniczącego Rady podkreślając, że zależy mi na tym, aby wspólnie, podkreślam wspólnie pracować dla dobra Szklarskiej Poręby. Pracując w komisjach wydawało mi się, że jesteśmy naprawdę na dobrej drodze. Nie raz osiągaliśmy kompromis w sprawach, w których wydawało by się, kompromisu osiągnąć nie można. Staraliśmy się, aby nasze relacje, były jak najbardziej poprawne. Przede wszystkim jednak myślałem, że Rada wspólnie z Burmistrzem będzie pracować dla dobra mieszkańców Szklarskiej Poręby bez względu na to, z jakiego ugrupowania do Rady dostaliśmy się. Głosowanie nad wotum zaufania pokazało mieszkańcom jednak, że w najważniejszych sytuacjach Rada jest silnie podzielona. Że są ci od Rzepczyńskiego, Sokolińskiego i ci od Grafa. Wielka szkoda, że taki przekaz trafia do naszych wyborców.

Pierwszy raport o stanie gminy nie zasłużył na pozytywną ocenę?

Wielokrotnie przypominałem, że raport o stanie gminy jak i instytucja głosowania nad wotum zaufania są nowymi tworami, które zaserwował nam prawodawca. Podkreślałem, że nikt do końca nie wie, jak taki raport powinien wyglądać, że dopiero praktyka pozwoli na wypracowanie pewnych standardów. Twórcy tych rozwiązań nie pomogli – nie powstały wytyczne do raportów, ponadto nikt chyba nie wziął pod uwagę faktu, że można nie udzielić wotum zaufania burmistrzowi czy wójtowi, który wygrał jesienne wybory samorządowe 2018, a nie pełnił tej funkcji prędzej. Sytuacja wydaje się kuriozalna.

Wotum zaufania wobec Burmistrza czy wójta to wotum zaufania wobec wszystkich, którzy pracują dla lokalnej społeczności. To tak, jakby powiedzieć: Tak, chcemy razem, wspólnie próbować poprawiać naszą rzeczywistość. Nie wiem jak odbierać odmowę.

Radny Piotr Kozioł odpowiedział przecież Panu, że wstrzymanie się od głosu powinno być traktowane jako ukłon w stronę Burmistrza.

Niestety, nie jestem w stanie odnieść się do takiego stanowiska ani pojąć logiki. Radny Kozioł próbował mnie przekonać, że hotelarze i właściciele miejsc noclegowych „dokładają” się i czynnie uczestniczą w życiu miasta poprzez wpłacanie do kasy miejskiej opłaty miejscowej. Pan Piotr niestety nie chciał zrozumieć, że to nie on, ale jego goście tą opłatę ponoszą a on sam ma od wpłaconych pieniędzy prowizję.

Wstrzymanie się od głosu nie jest, zdaniem Radnych wstrzymujących się, powiedzeniem „nie”. Więc ja pytam, czym jest? Wstrzymanie się od głosu stanowi, w moim odczuciu, akt tchórzostwa. Nie mówię tak, nie mówię nie – więc w razie czego nie ja ponoszę odpowiedzialność.

Część Radnych deklaruje się jako osoby wierzące. Warto w takich momentach zacytować Biblię i słowa samego Jezusa: „Niech wasza mowa będzie tak, tak, nie, nie – co nadto jest od Złego pochodzi”.

Myśli Pan, że jest to celowe działanie radnych „opozycji”?

Ależ oczywiście. Plan jest prosty. Ustawa stanowi, że jeżeli Burmistrz nie zdobędzie wotum zaufania dwa lata z rzędu Rada Miasta może, podkreślam, może zarządzić referendum w sprawie jego odwołania. Gdyby referendum się udało mamy nowe wybory. Ale nikt chyba nie bierze pod uwagę innego scenariusza: odbywa się referendum i burmistrz zostaje. Wtedy mamy nowe wybory do rady Miejskiej. Koszty olbrzymie, odbiór społeczny raczej średni.

Przypomnę, że radni poprzedniej kadencji przerabiali bardzo podobny scenariusz: mimo pozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej i Izby Obrachunkowej Burmistrz Graf nie otrzymał absolutorium – wówczas część radnych wstrzymała się od głosu. Ponownie podkreślam fakt odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Myślę, że mieliśmy do czynienia ze swego rodzaju dyscypliną głosowania. Przykre, ale niestety prawdziwe. Można domniemywać, kto stoi za takim a nie innym wynikiem, można też jednak nadal mieć nadzieję na opamiętanie i normalność.

Ale głosowanie nad udzieleniem absolutorium dało wynik 15 za, nikt przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Po tym głosowaniu głośno powiedziałem, że logika w naszej Radzie wyjechała już na wakacje. Ciężko taką sytuację ocenić w kilku słowach. Przecież absolutorium z wykonania budżetu to m.in. stan inwestycji i prac w mieście, sprzedaży, kondycji finansowej, czyli w większości dotyczy raportu o stanie gminy za dany rok. Więc jeśli raport nie był satysfakcjonujący, jeśli wstrzymaliśmy się od głosu, to nie rozumiem, jak można być za udzieleniem absolutorium. Tak po prostu: nie rozumiem.

Choć z drugiej strony można zaryzykować stwierdzenie, że głosowanie na tak, kiedy poprzednio było się na „nie wiem” miało wybielić wizerunek Radnych. Wytłumaczyć wyborcom: wiecie, nie daliśmy wotum zaufania, bo nie zasłużył, ale w sumie nie jest źle, więc zagłosujemy za absolutorium. Cieszy w takich sytuacjach fakt, że wyborcy są coraz bardziej świadomi.

Największe rozczarowanie w czasie tej sesji?

Wbrew pozorom nie wynik głosowania. Ale postawa radnej Sylwii Cybulskiej, którą naprawdę cenię za jej szczere zainteresowanie dobrem Szklarskiej Poręby.

Jak ocenia Pan do tej pory pracę Rady Miejskiej?

Nie mnie je tak naprawdę oceniać. Jak wspomniałem na początku, miałem nadzieję, że potrafimy się wznieść ponad podziały. Nie chcę, żeby ktoś mi zarzucił myślenie schematem: jak zagłosujecie za projektem Grafa, to działacie ponad podziałami, jak nie – to już nie. Nie w tym rzecz. Nie jesteśmy nieomylni, musimy mieć swoje zdanie i tak się często zdarza w czasie posiedzeń komisji, że radni nazwijmy to „Grafowi” dyskutują ze stanowiskiem Burmistrza, zmieniają uchwały, starają się przedstawić swoje racje, które są w opozycji do stanowiska Urzędu. I tak właśnie powinno być. Powinniśmy się spierać, powinniśmy drążyć tematy tak, aby mieszkańcom Szklarskiej Poręby żyło się co raz lepiej.

Ale to wymaga również zaangażowania ze strony radnych. Musimy „odrabiać” zadania domowe. Podkreślę w tym miejscu, że to również mnie dotyczy. Przygotowywać się do posiedzeń komisji, do sesji. Nie znamy się na wszystkim i bardzo dobrze. Od tego są publikacje, możliwość rozmów z pracownikami Urzędu, sięganie po opinie prawne. Czasem mam wrażenie, ze radni zachowują się trochę jak NADRADA. Wy do nas macie przyjść, macie nam wytłumaczyć a być może wtedy my łaskawie zagłosujemy na tak, albo na nie. Albo się wstrzymamy. W moim odczuciu tak nie powinno być. Radny musi się nieustannie szkolić, tym bardziej, że materia, z którą pracujemy nie jest ani łatwa, ani oczywista. Nie wystarczy przyniesienie książki o samorządzie na sesje Rady. Trzeba zacząć od dokładnego wczytania się w ustawę o samorządzie terytorialnym, na początek o tym, kto i za co jest odpowiedzialny.

Proszę zwrócić uwagę choćby na ostatnią sesję: dyskusja w sprawie KSWiK. Przemawia prezes. Czas na pytania radnych: i oto pierwsze pytanie dotyczy tego, co właśnie przed chwilą prezes powiedział. Nie wiem, czy radny nie słuchał, nie zrozumiał, czy może po prostu chciał pokazać się w związku z tym, że sesja jest transmitowana.

W czasie tej sesji prosiłem, żebyśmy się przestali kompromitować. Bo jak nazwać pytanie radnego, które obnaża jego całkowitą niewiedzę dotyczącą budżetu? Przecież nad tym budżetem nie tak dawno głosował. Proszę zwrócić uwagę, że w czasie dyskusji nad raportem okazało się, że Burmistrz Graf jest winny temu, że w Kamiennej jest mało wody.

Mam tylko nadzieję, że były to trochę działania aktorskie, pod publikę. Mnie nauczono jednak, że gra się na scenie. W życiu nie warto. Szkoda nawet.

Skoro przeszliśmy na temat sceny. Rozpoczął Pan wakacje? Czy też będzie można gdzieś Pana usłyszeć/zobaczyć?

Wakacje dopiero w grudniu. Tak to jest w hotelarstwie, że wtedy kiedy inni odpoczywają my mamy najwięcej pracy. Nie odpoczywam również od sceny. 13 lipca występuję na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu ( 14 lipca jestem jednym z jurorów konkursu festiwalowego ) natomiast 21 września śpiewam w superprodukcji „Nabucco” również w Zgorzelcu ( organizatorem jest Filharmonia Dolnośląska ).

Kiedy będzie można Pana usłyszeć w Szklarskiej Porębie?

Mam nadzieję, że niedługo. Razem z świetną sopranistką Eleni Ioannidou mieliśmy pokazać się w czasie Nocy Świętojańskiej, ale z powodu choroby artystki przełożyliśmy ten koncert. Mam nadzieję, że Pani Bożena Danielska z Domu Hauptamnnów podtrzyma zaproszenie i niebawem się tam pojawimy.

Życzenia na wakacje?

Udanych wyjazdów, udanych powrotów, bezpiecznych wakacji. A przede wszystkim dla wszystkich bez wyjątku chwili prawdziwego wypoczynku.

Dziękuję za rozmowę

 © Rozmowa z radnym Rady Miejskiej Szklarskiej Poręby Rafałem Wróblewskim

Reklama

rozmowa z radnym rady miejskiej szklarskiej poręby rafałem wróblewskim - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 11:11:33

    Bo to jest przykre.
    Burmistrz wybrany przez mieszkańców zdecydowana większością.
    Poprzedni jeszcze wyje do Księżyca i żal mu koryta.
    Ileż można....
    A Rada Miasta ? Każdy widzi że myślą o własnej d.......

  • gość 2019-07-04 11:49:59

    jesteś śmieszny śpiewaku

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 12:15:16

    Pytałem Radnych z opozycji do Burmistrza, czy wzniosą się ponad podziałami. Usłyszałem odpowiedź tak. I co klamczuszki, gdzie to wznoszenie się. Zacznijcie pracować dla tego miasta z Burmistrzem i urzędnikami. Nie marnujcie naszych pieniędzy, na Wasze chore ambicje. Bo Radnymi jesteście pierwszy i ostatni raz, zrobimy wszystko, żeby już na Was nigdy nie głosować.

  • gość 2019-07-04 12:23:34

    No i szacunek. Można się nie zgadzać ale trzeba mieć odwagę. Szkoda, że głosów rozsądku jest radzie tak mało. A "radni" z tzw. opozycji co ? Łby pospuszczane. Nawet w oczy mieszkańcom spojrzeć nie potraficie. Żałosna jest ta rada. I tylko szkoda takich ludzi jak Pan Wróblewski, że wdepnęli w to szklarskoporębskie bagienko.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 15:24:20

    Żal to komentować , ludzie obudzcie się, tu nie chodzi o wasze dobro, tylko o dobro frakcji która wygrała wybory.

  • gość 2019-07-04 15:44:55

    Mądrze gada. Ale niestety w naszej Szklarskiej raczej nic się nie zmieni.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 16:04:39

    Grupa radnych przychylnych burmistrzowi, posłusznie,nie zabierając głosu w dyskusji podnosi rączki do góry i tak jest niby dobrze dla miasta. A Ci którzy mają odwagę wypowiedzieć się publicznie i krytycznie odnieść się do tego co dzieje się w Szklarskiej są zaszczuwani przez tego typu artykuły i komentarze.

  • gość 2019-07-04 17:55:27

    Mnie wystarczy zapis debaty nad raportem. Grupa radnych , która podobno ma jakąś odwagę się publicznie wypowiedzieć .......nie rozumie jak konstruowany jest budżet. Nie mówimy tu konstruktywnej opozycji, proponowaniu alternatyw, proponowaniu rozwiązań. To jest zwykły tępy opór. Odwet za przegrane wybory. Nie chodzi tu o dobro miasta. Bo jakim dobrem dla miasta jest próba rozwalenia budżetu....który przecież został przez radę uchwalony. Ale teraz robi się wszystko, żeby nie został zrealizowany....bo na koniec roku bedzie można powiedzieć, że burmistrz źle zarządza miastem bo budżetu nie zrealizował. To są szczyty hipokryzji. I działanie na szkodę miasta. Ale do tego rzeczywiście potrzeba odwagi. Żeby działać na szkodę miasta i jego mieszkańców.

  • gość 2019-07-04 17:57:00

    Radny Popłoński chciał wszystkim wmówić, że pensjonat to to samo co apartamentowiec. Dobrze to wszystko podsumował Pan Wróblewski mówiąc o kompromitacji, bo ludzie którzy nie rozumieją jak konstruowany jest budżet miasta podejmują decyzje o kluczowych sprawach miasta.

  • gość 2019-07-04 18:01:39

    Nikt tu nikogo nie zaszczuwa. Radny Wróblewski miał prawo się publicznie wypowiedzieć i się wypowiedział. Miał prawo wyrazić swoje zdanie i je wyraził. Jakie to zaszczuwanie??? Skoro się komuś wydaje, że jego decyzje takie czy inne nie będą podlegać publicznej ocenie to się pomylił. Niektórym radnym w główkach się poprzewracało, skoro myśleli, że NIE WOLNO ich oceniać. Wolno Państwo radni, wolno a nawet trzeba. I nie tylko w czasie wyborów ale również podczas kadencji. Tą ocena jest o tyle cenniejsza bo pochodzi właśnie z grona rady a więc od osoby która wszystko co się tam dzieje widzi z bliska.

  • gość 2019-07-04 18:10:26

    Do Gościa w sprawie zaszczuwania: ale przecież nikt z tych niby zaszczuwanych radnych się publicznie nie wypowiedział. Nie chcieli? Nie mają nic do powiedzenia. Ja bym się np. chętnie dowiedział, co znaczy fakt, ze się wstrzymali od głosu. Są za a nawet przeciw czy jak?

  • gość 2019-07-04 18:31:06

    Facet mówi, że mu przykro ..a tu jakiś troll nazywa to zaszczuwaniem ???? To jest logika wysokiej klasy

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 19:10:46

    Zapis z debaty pokazuje, że radni od burmistrza nie zabierają głosu w tak ważnych dla miasta sprawach. Zachowują się jak maszynki do głosowania, więc co tu można powiedzieć o ich merytoryce, skoro siedzą cicho. Brak aktywności wiele mówi na temat ich przygotowania do sesji. Może lepiej, że milczą.

  • gość 2019-07-04 20:04:02

    Rzeczywiście jeśli mieliby mówić, że Kamienna wyschłą przez burmistrza albo, że każdy pensjonat to apartamentowiec , pytać sie prezesa KSWiK o to samo co przed minutą tłumaczył, albo blokować budżet który sami uchwalili to tak...lepiej że milczą

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-07-04 21:32:19

    Zaufanie do burmistrza było i owszem do czasu kiedy wybrał na swoich współpracowników osoby niekoniecznie kompetentne i niekoniecznie odbierane z przeszłości jako uczciwe , powtórka z przeszłości to słabe rozwiązanie na rozwój Szklarskiej Poręby i na sukces p. Grafa! Najbardziej cieszą się pracownicy UM - kolesiostwo kwitnie,wyfiokowane urzędniczki to gniazdo plotek - tyle mają czasu . Niestety z całą sympatią dla p. burmistrza - nie tedy droga do sukcesu! Pan Rafał - owszem człowiek nowoczesny z perspektywicznym myśleniem, bez starych układów w Szklarskiej Porębie - szkoda za Pan odpuścił, wielka szkoda::((

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 21:35:38

    Jest takie mądre przysłowie: lepiej milczeć i wyglądać jak idiota niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości:-)
    Może czasem warto sobie wziąć to do serca...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 21:42:09

    W sensie, ze kto ma milczeć? Mi się ten wywiad podoba. Spokojny, wyważony. W miarę obiektywny.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 22:30:51

    Włodarze tej wsi to kpina, z biednych pensjonatów zdzieraja worki pieniędzy z podatków, a apartamentowce płaca odsetek tej kwoty... radni którzy wykupują nieruchomości miejskie jedna za drugą. Burmistrz który kupił sobie auto z naszych podatków za bagatelna sume zamiast kupić coś tańszego o kilkadziesiąt tysięcy o takich samych właściwościach albo i lepszych. Nie mówiąc już o jakże wielkim sukcesie jakim jest zmniejszenie długu wiejskiego przez 4 lata o niespełna kilkaset tysięcy..

  • gość 2019-07-04 23:20:27

    Ostatni wpis jakiś taki bOlszewicki. Śmierdzi jedynie słusznym i jedynym moderowanym Głosem. Burmistrz kupił sobie auto ? Manipulacja. Nie burmistrz kupił sobie auto tylko miast kupiło samochód służbowy. Zmniejszenie długu o kilkaset tysięcy przez cztery lata?....Manipulacja i kłamstwo. Miasto rocznie spłaca przeszło milion złotych z tytułu rat i kredytów. Radni wykupują nieruchomości jedna za drugą?. Pomówienia w typowo Głosowym stylu. Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa tylko to zostało wiernym fanom poprzedniego burmistrza.

  • Gość - auto - niezalogowany 2019-07-04 23:30:11

    Auto z naszych pieniędzy???? Przecież Rada się na to zgodziła, wiec w czym problem? Bez zgody radnych nie kupiłby.

  • gość 2019-07-04 23:31:28

    \" Radny Kozioł próbował mnie przekonać, że hotelarze i właściciele miejsc noclegowych „dokładają” się i czynnie uczestniczą w życiu miasta poprzez wpłacanie do kasy miejskiej opłaty miejscowej. Pan Piotr niestety nie chciał zrozumieć, że to nie on, ale jego goście tą opłatę ponoszą a on sam ma od wpłaconych pieniędzy prowizję....\" Doskonałe. Szkoda, że na Głosie Szklarskiej Poręby o tym nie poczytamy. Co więcej tego typu wpisy obnażające poziom tej rady są tam usuwane. ....o przepraszam moderowane.

  • gość 2019-07-05 00:05:36

    A ja tam jestem spokojna. Za chwilę Głos Erewania (choć niektórzy mówią że i Szklarskiej Poręby), wyjaśni nam wszystkim, że to tak naprawdę nie jest prawda, że przecież im będzie gorzej w Szklarskiej tym dla nich będzie lepiej, że przecież od stycznia zeszłego roku nie ma gazu, że auto służbowe jest kradzione, że Graf wysuszył Kamienną, urząd jest w apartamentowcu a nowych inwestycji nie ma, nie było i nie potrzeba....Pozdrawiam Panie Juliuszu. /Katarzyna Krajewska/

  • Gość - niezalogowany 2019-07-05 03:56:18

    Szklarską Porębą rządzą developerzy. A jaką korzyść ma miasto: prawie żadną. Odprowadzają podatki ale nie dla Szklarskiej Poręby. Poza tym nie ma zgodnej architektury, większość nowowybudowanych budynków straszy. Ład i porządek został zakłócony, a o stare poniemieckie domy się nie dba. Włodarze nie dbają o czystość miasta. Stara piekarnia Górska smrodzi w centrum miasta.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-05 09:01:00

    Co Ty gościu opowiadasz, jacy deweloperzy. Szklarską Porębą rządzi nieudolna Rada Miasta z nieudolnymi Radnymi w opozycji do Burmistrza. Gdyby Mirosław Graf miał myślących radnych obok siebie byłoby inaczej. Jedni go krytykują bo nie mogą znieść przegranej, a Ci którzy są w jego drużynie nie odzywiają się. Pytam po co w takim razie kandydowaliście do Rady. Bierzcie się do pracy, pomagajcie Burmistrzowi.

  • gość 2019-07-05 15:50:38

    Słowo prawdy o nieudacznikach to nie jest zaszczuwanie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-06 05:03:45

    Przecież po to są Komisje i na nich wszystko się omawia. Wszystkie wątpliwości tam się przedyskutowuje. Sesja Rady Miejskiej polega na zatwierdzeniu tego co ustalono w Komisji. To po co po raz drugi dyskusja na ten temat w trakcie Sesji. Po to chyba żeby pokazać się publiczności która to ogląda.„popatrzcie jaki jestem mądry“. To ustalcie po co Wam Komisja kłóćie się na Sesji. Biedny ten nasz Burmistrz wśród takich Radnych. Wyciągnijcie wnioski i stańcie się w końcu jednością dla nas mieszkańców Szklarskiej Poręby

  • Gość - niezalogowany 2019-07-06 05:45:16

    Jak wybieracie tak macie. Szczere zainteresowanie Szklarska Porębą niewiele ma wspólnego z podejmowaniem dla miasta dobrych decyzji. W wyborach powinniśmy wybierać profesjonalistów, A nie ochlapy które całe życie tylko słodko klepać buźką potrafią, nic w życiu wcześniej nie osiągając.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-06 09:35:23

    Jestem mieszkańcem Szklarskiej od 2003 roku i zdążyłem już zaobserwować, jaki "rodzaj" ludzi zamieszkuje to miasto. Z miejsca można rozpoznać, kto jest tzw. rdzennym mieszkańcem, a kto tzw. napływowym. Ci rdzenni mają wiecznie niezadowolone miny i widać gołym okiem, że się" w nich gotuje", ci napływowi pracują i żyją "na większym luzie". Na litość boską::Ludzie!!!! - mieszkamy w pięknym miejscu, którego inni nam zazdroszczą. Nie pokazujcie(ci rdzenni) zawiści wobec tych napływowych, że przyjechali "z Polski" i lepiej im się powiodło niż Wam, że ich apartamentowce są czasami lepsze niż Wasze pensjonaty odziedziczone po rodzicach. Uśmiechajcie się do bliźnich i życzcie im dobrze. A jeżeli Wam nie pasuje pogodzić się z losem-sprzedajcie dobytek i zamieszkajcie w innym miejscu!!!! Tak, jak kiedyś robili poprzedni właściciele Schreiberhau-Niemcy, "wymieniając-przesiedlając" ludzi raz na 15-20 lat. Uff

  • Gość - niezalogowany 2019-07-07 13:51:04

    Poczekajcie:-) za chwile Juliusz zaatakuje Wroblewskiego:-) i oczywiście nie będzie to miało nic wspólnego z Sokolinskim czy Rzepczynskim. Wstyd drodzy Państwo! Duży wstyd! Chciałabym wiedzieć co dotychczas dla naszego miasta zrobili radni z przeszłością: Wiater, Hochol, Poplonski, Lichocki? Błagali swojego burmistrza, żeby nie wydawał zgody na budowę np. blue mountain czy tez nie? Panowie Radni! Śmiało, piszcie:-)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 00:27:31

    Powiedzmy sobie szczerze, miasteczko zwane Szklarska Poręba umiera. Inwestycję są, ale tylko przez podmioty prywatne. Gmina powinna być sprawdzona przez instytucje do tego stworzone, łącznie z instytucjami scigajacymi. Dużo jest dowodów na działanie układu w tym miasteczku. Już widać że turyści zaczynają omijać to pseudo turystyczne miasteczko szerokim łukiem. Każdy przedsiębiorca to poczuje po tym sezonie.

  • gość 2019-07-15 09:31:34

    Inwestycje tylko przez podmioty prywatne? No dawno większej bzdury nie czytałem. W samym 2018 roku inwestycje komunalne to : budynek socjalny, skwer radiowej trójki, ulica turytstyczna, ulica kołątaja, budowa sportowej hali łukowej, MOKSiAL.......

  • gość 2019-07-16 09:46:46

    A pan zna definicję apartamentowca? Będę wdzięczny za jej przedstawienie.

Dodajesz jako: |