:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Ludzie, Jelenia Góra Paliła odpadami chciała przyjąć mandatu - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 27/12/2018 14:10

Jedna z mieszkanek Jeleniej Góry paliła w piecu starymi meblami i odpadami. Uznała także, że nie zapłaci nałożonego z tego tytułu przez Straż Miejską mandatu.

Jelenia Góra - Paliła odpadami i nie chciała przyjąć mandatu

Kobieta paliła w piecu resztkami starych mebli i ram okiennych. Straż Miejska po kontroli w mieszkaniu postanowiła nałożyć na nią mandat. Kobieta jednak nie zgodziła się go przyjąć i sprawę skierowano do sądu.

Koszty postępowania wynosić będą 957,48 zł, grzywna – 600 zł i dodatkowa opłata – 60 zł, co razem przekracza wartość co najmniej tony naprawdę dobrego opału, który wystarczyłby na całą zimę - informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

 

Reklama

paliła odpadami i nie chciała przyjąć mandatu - komentarze opinie

  • gość 2018-12-27 14:56:41

    Ten pan rzecznik nie wie chyba co pisze, tona węgla to ogrzanie mieszkania na 1-miesiąc a nie całą zimę. Współczuję Prezydentowi takiego rzecznika.

  • gość 2018-12-27 14:57:38

    czym pali w piecu Pan Wiklik,twierdzac,ze tona wegla wystarczy na cala zime.Chyba wkłada po jednej grudce dziennie.To jest zwykle prostactwo i arogancja ze strony Pana rzecznika

  • Jeleniogorzanin - niezalogowany 2018-12-27 14:58:47

    Panie wiklik nie wiemy czy ta Panią wogole stać na taki rarytas jakim w tych czasach jest węgiel. Dobrze się komentuje jak się ma na to pieniądze i ciepło w domu. Trzeba na sprawę czasami spojrzeć inaczej

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 16:02:40

    A Henryk Z. z Rybnicy pali tym samym i ma wszystkich w d...e!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 16:04:09

    Prezydent niby ok ale rzecznik do du..

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 16:07:04

    No i super. Za zatruwanie środowiska, winę ponosi rzecznik. Polska, pisowska mentalność.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 16:27:49

    A co ma do rzeczy PiS do rzecznika PO haha i zatruwania środowiska?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 16:36:41

    Mandat 500 zł a nie przyjęcie to kwota prawie 1600 zł. Czasem warto policzyć.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 16:40:00

    Za zabijanie innych zatrutym powietrzem kary p powinny być o wiele wyższe.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 16:49:09

    Zatruwają.... Dobre, a ktos patrzy na to czym miasto pali, fabryki, zwykla Kowalska nie zatruje tak miasta jak duze placowki.... Czy tam sprawdzają czy sa oby napewno odpowiednie filtry w kominach, bo czasami patrzac to mam wrazenie ze to oni pala śmiećmi, dym ma prze różną kolorystyke. I maja kase na to. A co niektórych mieszkańców nie stac na opal zgodny z wymogami,palą tym co zdobędą.

  • Gośćkristi - niezalogowany 2018-12-27 17:01:36

    Państwo powinno pomagać tym których nie stać na opał jak nie chcą smogu niech ludzi podłącza do ciepłowni z miasta a patrzeć powinni na to że aut jest coraz więcej spaliny tak samo zatruwają powietrze ile samolotów lata na ropę to wszystko spada na nas tego nie widzą tylko karają kosmicznymi mandatami a takich ludzi jest dużo którzy żyją z marnej emerytury i chorują wydają pieniądze na opłaty i leki za co mają kupić węgiel którego ceny nie są niskie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 17:09:45

    Zobaczcie jak napi ..la kotłownia po celwiskizie , Zobaczcie jaki dym idzie z rury kominowej z rana na stolarni w Sobieszewie . Wepa , Markoni . Tak naprawdę to też wina pogody mgła a nadodatek wysokie ciśnienie robi swojej. Jeśli by ktoś zbadał zanieczyszczenie po palonej płycie meblowej a po węglu daję głowę że płyta mniej wyrządza szkody . Sądzicie że gazowe piec mniej szkodzą , właśnie ten syf razem z parą wodną wdycham najbardziej.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 17:11:35

    Zobaczcie jak napi ..la kotłownia po Celwiskozie . Zobaczcie jaki dym idzie z rury kominowej z rana na stolarni w Sobieszewie nuewspombe o Wepa , Markoni . Tak naprawdę to też wina pogody , mgła a nadodatek wysokie ciśnienie robi swojej. Jeśli by ktoś zbadał zanieczyszczenie po palonej płycie meblowej a po węglu daję głowę że płyta mniej wyrządza szkody . Sądzicie że gazowe piec mniej szkodzą , właśnie ten syf razem z parą wodną wdycham najbardziej.

  • Gość serwisu - niezalogowany 2018-12-27 17:14:12

    Palenie byle czym to systematyczne zabijanie nas żyjących na tej planecie, ale węgiel to też zanieczyszczanie. Poza tym miałam piec na węgiel tona węgla starczyła na 2 miesiące przy skromnym paleniu. Dobry węgiel kosztuje 900 do 1000 zł. Obecnie mam piec na pelet. Tona peletu to też palenie przez 1,5 miesiąca.

  • Gość 666 - niezalogowany 2018-12-27 18:19:48

    Pan Wiklik to się nadaje, do tarcia chrzanu, albo sprzedaży pocztówek z tramwaju...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 18:22:15

    To że sprawa skierowana do sądu nie oznacza że ta Pani w ogóle cokolwiek zapłaci. Pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 18:27:38

    Wprowadzono ustawe, tylko kogo stac tak naprawdę na ekologiczne ogrzewanie?

  • gość 2018-12-27 19:05:58

    a Piotr O i Łukasz S organizują imprezy masowe bez pozwoleń i zabezpieczeń ciekawe ile oni dostaną za tego typu proceder bo kilka tych imprez było

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 20:33:31

    Wydaje mi się, że dość istotny jest też metraż chaty. Wam tona starcza na miesiac, mi na cztery miesiące.

  • Ciepliczanin - niezalogowany 2018-12-27 21:02:00

    Cieplice... ach te chlebem i i miodem płynące... czy ktoś [email protected]&÷a widzi co tu sie dzieje? Konrad sam odwozisz swoje dziecko do przedszkola.... codziennie rano i nie widzisz, ze Twoje dziecko wdycha ten syf obok przychodni... Teraz masz cos do powiedzenia, więc zrób coś. Bo jakoś pani wielka dyrektor od kilku lat nic nie robi... A taka wpływowa ponoć.. Tak ma dobroć dzieci na priorytecie...

  • Gośćx - niezalogowany 2018-12-27 21:52:15

    CO TU SIE WYRABIA???? Ludziska, tu chodzi o NASZE zdrowie!!!!! Baba paliła meblami nasączonymi lakierami i klejami a Wy zastanawiacie się ile kosztuje tona węgla...? Baba miała w d... przez cały rok, że nadejdzie zima i,że przydałoby się pomyśleć o opale na zimie... Polak-Cwaniak, myśli, że może bezkarnie palić świństwem i się cieszy: "O zobacz Pieterł jak ta butelka się chajcuje hee hee Frajerzy tylko kupjo wungiel! Choć jest grill". Ale jak wyjdzie w zimie na dwór, to nie ma czym oddychać, a spalony plastik aż w oczy szczypie!!! (Zapraszam do Sobieszowa...) I wtedy: O kurła ale somsiady chajcują oponami! I tu należy się litować nad biedaczaką... A kto wie?Baba już chyba kombinuje papier z punktu sprzedaży węglem, że kupiła opał -bo Polak-Cwaniak...-czyż nie? Wreszcie wzięli się za takich Cwaniakow! Dowalać im najwyże kary, nawet 5.000!!! Bo Polak-Cwaniak wtedy przestaje kombinować kiedy ma bat nad głową!!! Ja musiałem kupić ekogroszek do pieca 5grneracji i mnie się nikt nie pytał za ile i po ile... A sąsiad kupił najgorsze g... jakie było: węgiel brunatny i codziennie o 15tej dymi na całe osiedle. Nie ma czym oddychać ale On ma ciepło w domku... MASAKRA!!! Zastanówcie się co piszecie... co roku przez takie kombinowanie wymiera 1miasto w Polsce!!! Masz alergię? Masz astmę? Masz uciążliwy kaszel? Nie masz czym oddychać? Podziękuj Polakowi-Cwaniakowi!

  • Gośćy - niezalogowany 2018-12-27 22:10:40

    Kontrolować, sprawdzać paleniska! Karać sprawcow, kierować sprawy do Sądu! Za rok, pierwszym zmartwieniem Delikwenta będzie zakup węgla/drewna na zimę -gwarantuje!!!

  • gość z komina - niezalogowany 2018-12-27 22:23:07

    Oczywiście, że płyty i ramy mniej trują niż smutny węgiel.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 07:09:06

    "Tona opalu na cala zime" dobry jestes.

  • gość 2018-12-28 07:49:34

    Rozwiązaniem wody termalne i po kłopocie.Tylko czy sitwa NATO pozwoli?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 08:25:52

    Zdaje się ze te komentarze to czyste doniesienia a gdzie tak zwane RODO mozna jgora24 zaskarzyc o dopuszczanie danych .....chodzby i za krotkie wypisy imienia i z nazwiska. Inicjały ludzi to tez dane ktos powinienen czuwać co kto wpisuje i nie dopuszczać do publikowania danych...