:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Godzina "W" w Jeleniej Górze. Syreny milczały

Wydarzenia, Godzina Jeleniej Górze Syreny milczały - zdjęcie, fotografia
01/08/2018 19:33

Dziś punktualnie o godz. 17. w większości polskich miast odezwały się syreny alarmowe dla uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Niestety mimo zapowiedzi, syreny alarmowe na Ratuszu w tak ważnym momencie milczały.

O godzinie 17. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze słychać było tylko kościelne dzwony. Wielu mieszkańców jest zdziwionych i zarazem oburzonych. Otrzymaliśmy wiele zapytań w tej sprawie. Syreny odezwały się z blisko 10. minutowym opóźnieniem. Jak się dowiedzieliśmy, na razie nieoficjalnie, przyczyną była awaria systemu radiowego. 

film : Adrian Janda

Reklama

Godzina "W" w Jeleniej Górze. Syreny milczały komentarze opinie

  • Powstanie - niezalogowany 2018-08-03 10:46:44

    Wspominając głośno i z dumą Powstanie dajemy znać, że to nie było wszystko dawno i nieprawda. Dajemy wyraz temu, że szacunek nadal w nas żyje i, że rozumiemy, o co walczyli i za co ginęli powstańcy. Dlatego chyba jednak warto się na ten moment zatrzymać razem z Warszawą. Taka refleksja o jedności nie o emocjach. Oczywiście Gwiazda tego nie pojmie. Woli wyrzekać się historii, której jesteśmy spadkobiercami.

  • aaaa - niezalogowany 2018-08-02 22:56:04

    milczały bo urząd zamknięty gdyz im za gorąco to jak mieli wyjść na takie słońce

  • aaaa - niezalogowany 2018-08-02 22:56:04

    milczały bo urząd zamknięty gdyz im za gorąco to jak mieli wyjść na takie słońce

  • Margo - niezalogowany 2018-08-02 22:28:47

    Ja akurat jak była 17:00 to przechodziłam z moimi dziećmi koło PMP i syreny zawyły punktualnie i symbolicznie że 2 razy. Także Cieplice o godzinie W pamiętały!!!

  • Patriota - niezalogowany 2018-08-02 21:35:02

    W sobieszowie wyła o czasie

  • Herry - niezalogowany 2018-08-02 15:12:58

    I cisza jeśli chodzi o wyjaśnienia

  • wer - niezalogowany 2018-08-02 11:25:29

    i po i pis to parobki izraela niestety... a może nawet sami żydzi...

  • wer - niezalogowany 2018-08-02 11:25:27

    i po i pis to parobki izraela niestety... a może nawet sami żydzi...

  • wer - niezalogowany 2018-08-02 11:25:24

    i po i pis to parobki izraela niestety... a może nawet sami żydzi...

  • wer - niezalogowany 2018-08-02 11:25:22

    i po i pis to parobki izraela niestety... a może nawet sami żydzi...

  • acab - niezalogowany 2018-08-02 11:02:54

    przecież obecna władza PO nie obchodzi takich rocznic ani nie pamięta o poległych. przecież PO to ukryci niemcy.... tfu!

  • Antyleft - niezalogowany 2018-08-02 09:42:44

    Rozpadł się kodomitom ich kameralny klubik, to teraz tutaj wylewają swoje gorzkie żale zamiast pajacować na ryneczku LoL

  • miras60 - niezalogowany 2018-08-02 09:03:05

    tak,tak jak pis przejmie rzady w J.G to bedzie eden

  • ski-ski - niezalogowany 2018-08-02 08:26:35

    Raz w roku do jasnej cholery można chyba dopilnować, żeby syreny były sprawne i zawyły w hołdzie podległym. Panie prezydencie, won! A Ci wszyscy, którzy tak się cieszą, że była cisza i spokój... szkoda słów.

  • ski-ski - niezalogowany 2018-08-02 08:25:28

    Raz w roku do jasnej cholery można chyba dopilnować, żeby syreny były sprawne i zawyły w hołdzie podległym. Panie prezydencie, won! A Ci wszyscy, którzy tak się cieszą, że była cisza i spokój... szkoda słów.

  • tete - niezalogowany 2018-08-02 07:31:21

    Leśne dziadki z Zarzdzania Kryzysowego poszły spać o 15:00 i zapomniały sprawdzić czy w systemie jest poprawna godzina . Ot i wszystko. Komusze zwyczaje

  • tete - niezalogowany 2018-08-02 07:31:10

    Leśne dziadki z Zarzdzania Kryzysowego poszły spać o 15:00 i zapomniały sprawdzić czy w systemie jest poprawna godzina . Ot i wszystko. Komusze zwyczaje

  • Obserwator - niezalogowany 2018-08-02 07:05:45

    Syreny na Ratuszu? Symbolicznie słychać było inne...np. w Cieplicach. Ja się pytam gdzie jest Piotr i Paweł haha :) Nie pykło

  • Gwiazda - niezalogowany 2018-08-02 03:44:24

    Ale afera, syreny nie zostały włączone, no i co z tego? Ja piernicze, ale część Polaków podchodzi martyrologicznie do tej kwestii. Po pierwsze nie rozumiem sensu włączania syren w innych miastach niż Warszawa. Co ma taka Jelenia Góra do powstania??? Nic, raz że miasto to było niemieckie, a dwa tutaj praktycznie nie było żadnych walk. Trzecia sprawa to powstanie było całkowicie niepotrzebne i przyczyniło się tylko do powiększenia i tak dużych strat w ludziach oraz zostało zniszczone w 90% lewa część Warszawy... Głupota i bezsens uwzględniając o wiele lepiej wyposażone wojska hitlerowskie oraz to, że Armia sowiecka już miała przechodzić przez Wisłę. Ale cóż grupka na górze AK chciała udowodnić, ze grupką słabo wyszkolonych i uzbrojonych po części cywilów wyzwolić całe miasto... To było z góry skazane na porażkę. A dzisiaj mamy tą głupotę po tych ponad 70 latach dalej czcić..

  • Ja - niezalogowany 2018-08-02 01:07:24

    Oby prawica przejęła władzę w JG dość już tego chamstwa. Uwielbiam Kukiz 15 ale może być też PIS miasto się wyludnia dwie firmy na krzyż w których można znaleźć pracę. Za to marketów od zaje... nia. Po co to komu. Koniec lewicy już bliski w naszym mieście i kraju.

  • Ja - niezalogowany 2018-08-02 01:06:58

    Oby prawica przejęła władzę w JG dość już tego chamstwa. Uwielbiam Kukiz 15 ale może być też PIS miasto się wyludnia dwie firmy na krzyż w których można znaleźć pracę. Za to marketów od zaje... nia. Po co to komu. Koniec lewicy już bliski w naszym mieście i kraju.

  • Ja - niezalogowany 2018-08-02 01:06:20

    Oby prawica przejęła władzę w JG dość już tego chamstwa. Uwielbiam Kukiz 15 ale może być też PIS miasto się wyludnia dwie firmy na krzyż w których można znaleźć pracę. Za to marketów od zaje... nia. Po co to komu. Koniec lewicy już bliski w naszym mieście i kraju.

  • Ub - niezalogowany 2018-08-02 00:54:18

    Stałem 10minut a potem jakaś hejka miała pretensje że pizza zimna.....

  • Hejka - niezalogowany 2018-08-01 23:37:56

    Tak się ludzie czepiają że syreny nie wyły, a ciekaw jestem który z was zatrzymał się o godzinie 17 żeby uczcić pamięć poległych. Pewnie żaden, ale że syrena nie zawyła to każdy ma pretensje. Nie pozdrawiam

  • OddamCorke5lat - niezalogowany 2018-08-01 22:39:11

    niemcy to panowie naszego kraju a jako ze my jestesmy niemieckim miastem to robimy tak jak oni nam zagraja

  • jan-da - niezalogowany 2018-08-01 21:21:13

    Jak mają wyć syreny, skoro w Polsce jest łamana konstytucja

  • Kk - niezalogowany 2018-08-01 21:10:53

    Popieram pis won że, złodziejami

  • Cieplice - niezalogowany 2018-08-01 21:04:23

    A w cieplicach wyły o czasie

  • Spokój - niezalogowany 2018-08-01 20:59:02

    Nic się nie działo, więc syreny nie wyły. Tak ma być!

  • Franek - niezalogowany 2018-08-01 20:53:55

    Z tego co słyszałem to zarządzanie kryzysowe w J.G włączą syreny. Jutro umyja ręce powiedzą że to dziwna awaria

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-01 20:52:39

    Wstyd i hańba!!!

  • Cisza - niezalogowany 2018-08-01 20:47:44

    Wystarczy, że szopkę odstawia Pis w Warszawie. Tu ma być spokój!

  • Hfddb - niezalogowany 2018-08-01 20:47:16

    JELENIA DZIURA co za wstyd masakra oni sami są jak awaria. Nawet syren na czas nie potrafią włączyć w godzinę W

  • Yrezi Rewor - niezalogowany 2018-08-01 20:27:24

    Wstyd Panie Prezydencie!!!

  • Kowal - niezalogowany 2018-08-01 20:13:28

    Az zal serce sciska .........????

Dodajesz jako: |