:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Flaris Lar 1 - trwają testy odrzutowca wyprodukowanego pod Jelenią Górą

Komunikacja, Flaris trwają testy odrzutowca wyprodukowanego Jelenią Górą - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 20/05/2019 11:50

Flaris Lar 1 - najtańszy i najszybszy odrzutowiec pasażerski na świecie przechodzi właśnie testy w locie.

Przypomnijmy, że odrzutowiec wyprodukowany został przez firmę Metal Master mającą swoją siedzibę w Podgórzynie. Przedsiębiorstwo założone przez Państwa Sylwię i Rafała Ładzińskich realizuje też m.in. innowacyjne linie montażowe, na których wykonywane są podzespoły elektrycznych samochodów osobowych. Jednym z największych i najbardziej innowacyjnych projektów jest odrzutowiec Flaris Lar 1. Domyślnie ma on być środkiem transportu osobistego. Mały, ekonomiczny odrzutowiec umożliwia operowanie nawet z krótkich i słabo przygotowanych lądowisk trawiastych. Oferuje szybki lot z prędkością 770km/h TAS na poziomie FL250, 7600m. Planowany zasięg samolotu wynosi ponad 3000km. 

W tym momencie trwają testy samolotu. Flaris wykonał już 42 starto-lądowania i odbył dwa godzinne loty. Podczas przeprowadzonych 30 kwietnia prób w locie odnotowano niewiarygodnie dużą prędkość wznoszenia samolotu, powyżej 40m/sek.

Takie własności umożliwią zajęcie poziomu lotu FL250 (7620 metrów) w zaledwie trzy minuty po starcie, skracając czas przebywania samolotu w trudnych warunkach, np. w oblodzeniu – wyjaśnia Rafał Ładziński, Dyrektor Programowy Flaris.

Planowany zasięg lotu nowoczesnym odrzutowce wynosi ponad 3000 kilometrów.  

Reklama

flaris lar 1 - komentarze opinie

  • dj.... - niezalogowany 2019-05-20 13:45:29

    Tak skończy jak polski grafen.

  • Daro - niezalogowany 2019-05-20 14:54:53

    o DJ następny maruda:) uważam że projekt jest super! więcej wiary ludzie!

  • GośćJG - niezalogowany 2019-05-20 15:44:48

    Projekt przeciąga się od kilku lat, konkurencja nie śpi. Przydałoby się trochę danych technicznych, póki co zasieg 3000km to trochę wydaje się wyssany z palca. Czekam na finał.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 18:18:16

    Do gośćJG po co ci więcej danych technicznych, chcesz go kupić, wątpię, poza tym to nie portal branży lotniczej

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:25:17

    Szacun dla Ładzińskich. Tak trzymać!

  • Podgorzanin - niezalogowany 2019-05-21 01:56:09

    Duma mnie rozpiera ze to z mojej małej miejscowosci wychodzą na świat takie cudeńka !! Super tak trzymać !

  • gość II - niezalogowany 2019-05-21 04:09:16

    Do 'podgorzanina': - zanim Cię ta duma rozeprze do końca: ""Nie ma to jak polskie firmy po uprzednim ich zniszczeniu - i tak METAL MASTER produkujący tę 'polską maszynę' o sobie: ""Jesteśmy certyfikowanym integratorem systemowym firmy KUKA ROBOTER GmbH oraz wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy MiniTec Maschinenbau GmbH."" - Zawsze się raduję polskimi sukcesami, już od trzydziestu lat mojej 'wolnej Polski' ;) ""

  • Gość taki se - niezalogowany 2019-05-21 06:26:09

    Cena tego samolociku

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 08:13:09

    Może też bym kupił ...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 08:45:57

    A jest gdzieś jakiś filmik ze startu???

  • gość 2019-05-21 14:59:23

    Firma Metal Master nie figuruje w KRS. Metal Master jest tzw. "integratorem systemowym" firmy KUKA ROBOTER GmbH oraz wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy MiniTec Maschinenbau GmbH. Czyli w Podgórzynie powstaje niemiecki produkt.

  • Gośćjjjjjkk - niezalogowany 2019-05-21 16:57:36

    Pan Lagiewka też coś dobrego wymyslil i pomysł został podebrany oby panstwa Ladzinskich nie spotkal podobny los - dzialajcie szybko i wystrzegajcie się jankesow innych fałszywych przyjaciół

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 17:05:12

    Pan Łagiewka nie miał pieniędzy.

  • Gość 6 - niezalogowany 2019-05-21 17:17:08

    Pracowałem kiedyś w Metal Master (2007) za 6,20 zł/h i zaproponowano mi podwyżkę na 6,50 Niestety odszedłem, a teraz zarabiałbym 14,70 :/ żałuje

  • Spawacz - niezalogowany 2019-05-21 18:49:12

    Takie realia u polskiego dziada! Przyjmuje zlecenia w euro a płaci chłopakom w zł. Północna Korea w Podgorzynie... latać ten samolocik nie będzie za wysoko niestety..,

  • do gość 6 - niezalogowany 2019-05-21 19:26:59

    To dużo zarabiałeś. Ja w 2004 miałem 4 zł na godz a pozniej 4,5 :-)

  • Jacmaz - niezalogowany 2019-05-21 21:46:23

    Polecam wszystkim książkę „Konstruktor” Andrzeja Mroczka gdzie można dowiedzieć się jak pan Ładziński walczył z konkurencją. Powodzenia dla flarisa, producenta Ładzińskiego i konstruktora Frydrychewicza.

  • Ja - niezalogowany 2019-05-22 17:19:07

    Cena maszyny to około 1.500000$

  • Marudy - niezalogowany 2019-05-23 18:51:24

    Mało wam załóż swoją firmę i nie narzekaj zobaczysz co to jest A takiego co nad,eka wiecznie kopa i do lasu

  • GośćJG do Marudy - niezalogowany 2019-05-24 10:06:21

    Znasz lokalne realia? Wiesz kto opiniował projekty unijne? Kasa z nieba nie spadła. Kto tu jest trochę w temacie ten wie o co chodzi. Trzeba mieć mocne plecy po prostu.

Dodajesz jako: |