:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej uczniów?

Ludzie, Doszło naruszenia nietykalności cielesnej uczniów - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 25/11/2019 13:21

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce ( powiat jeleniogórski) mieli być szarpani oraz ciągnięci za włosy i uszy przez pielęgniarkę

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce (gmina Podgórzyn) którzy szli w asyście pielęgniarki na tzw. bilans zdrowia mieli być przez nią szarpani oraz ciągnięci za włosy i uszy. O zdarzeniu które miało w ubiegły czwartek poinformował nas Bartek - uczeń 8. klasy tej szkoły oraz jego matka. Wyjaśniamy tą sprawę która nie wydaje się taka jednoznaczna - mówi dyrektor placówki w Sosnówce.

- Do przychodni jest może kilkadziesiąt metrów. Pani już od początku była dosyć nerwowa. Nie wiemy czemu. Jedna z koleżanek chciała odzyskać telefon od drugiej koleżanki, Pani zaczęła ją szarpać za włosy. Kolega, który uderzał patykiem o ziemie także był szarpany przez pielęgniarkę. Pani zaczęła na nas krzyczeć, głównie na mnie, dlaczego nie mam karty zdrowia - mówił Bartek, uczeń klasy 8.

Do kolejnych incydentów miało dojść już podczas samych badań. 

- Pani pielęgniarka kazała mi wejść na wagę, po czym zaczęła mnie z niej spychać i pytać co ja robię. Później zaczęła mnie szarpać. Zdenerwowałem się i wyszedłem - dodaje nastolatek.

- Dostałam telefon od Pani Dyrektor, która mówiła że zdarzyło się coś, za co nie wini ani Bartka ani szkolnej pielęgniarki. Syn wrócił ze szkoły, zaczął płakać i opowiedział o sytuacji w której był ciągnięty za włosy, za ucho, za ubrania. Chcę zgłosić tę sprawę na policję - mówiła mama Bartka.

- Przeprowadziliśmy rozmowy z dziećmi, z pielęgniarką. Badamy sprawę, mamy umówione rozmowy z wychowawcą - informuje Łucja Balcerek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosonówce.

źródło : http://Muzyczneradio.pl 


 

Reklama

Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej uczniów? komentarze opinie

  • gość 2019-11-25 13:59:00

    "Wyjaśniamy tą sprawę która nie wydaje się taka jednoznaczna - mówi dyrektor placówki w Sosnówce." - dyrektorka mówi "tą" sprawę?! Do zwolnienia!

  • Gość Miłków - niezalogowany 2019-11-25 15:33:09

    Bardzo rzetelny artykuł hahaha, jak zwykle. A gdzie wypowiedź Pani pielęgniarki, już się nie liczy, jak to wyglądało z jej strony. Chyba każda ze stron powinna się wypowiedzieć w tej kwestii. Redaktorzy od siedmiu boleści, sensacja i klikalność.

  • Haha - niezalogowany 2019-11-25 15:54:48

    Płaczący 15 latek ??? Haha ha. Mamusia widać też dobra. Zgłosić na policję, bo jej synek czysty jak łza.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 16:07:08

    Ciekawe ile razy w ciągu edukacji zmieniał szkołe, bo ta już chyba jest kolejną do której chodzi od niedawna ... Anioł, czysty jak łza, wszyscy w koło winni...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 16:08:23

    Dla mnie dziwne 15 latek płacze bo go Pani pielęgniarka za ucho pociągła . Ściema na maxa . Chcą się jej pozbyć gówniarze .

  • antykomuch - niezalogowany 2019-11-25 16:12:26

    Kiedyś to w szkole dostał po łapach i jeszcze w domu od matki na dokładkę. Teraz bezstresowe wychowanie i mamy przyszłość narodu - Smartfonowe dzieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 16:20:27

    No nie wierzę,takie zeczy w szkole

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 16:20:35

    Może i nie płakał ale ja znam Panią ktora bada dzieci i wiem że potrafi robić takie rzeczy uwierzcie... A pielęgniarka jest od wszystkiego pobiera krew bada uczniów pracuje w Dpsie i jest ogólnie niezadowolona zawsze z życia...niestety

  • gość 2019-11-25 16:22:50

    Ciekawe co odwalił , że wyprowadził kobietę z równowagi
    A taki był grzeczny, dzień dobry mówił i itd........... :)

  • gość 2019-11-25 16:38:13

    Niewychowany gówniarz, niech się przyzna jak odnosił się do pielęgniarki, bo zwrot typu " ty k..... o " to był jeden z łagodniejszych. A ile to szkół ów młodzieniec już zmienił, a może zasięgnijcie opinii w szkole w Miłkowie, zanim zrobicie zadymę i sąd nad Panią Pielęgniarką

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 16:39:38

    To jak 90 %Polaków jest niezadowolona z życia

  • Kolega - niezalogowany 2019-11-25 16:51:33

    Bartek no co ty popłakałes się?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 17:17:22

    Ta mamusia to nieźle powalona. Chyba sama syna wychowuje, biedna.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 17:23:01

    Straszna tragedia się stała skoro mamusia na policję poszła, wychowała cwaniaczki w domu też chyba na wszystko mu pozwala. Proponuję tej Pani przyjść na lekcje z jej syneczkiem, to zobaczy co to za ziolko.

  • gość 2019-11-25 18:17:31

    JAK ZA CZASÓW GIMNAZJUM NIGDY NAUCZYCIELE NIE WIDZIELI NIE SŁYSZELI DOPIERO JAK RODZIC ZROBIŁ AWANTURĘ TO CHWILOWO REAGOWALI !!! A ZWŁASZCZA JAK SIE ZNECALI NA KALINOWSK.... Z MIŁKOWA TO WSZYSCY WRAZ Z OBECNA DYREKTORKA GŁOWY ODWRACALI!!! NIGDY TEGO NIE WIDZIELI

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 18:19:47

    Niech lepiej powie jak sam się zachowywał w stosunku do tej Pani. Oczernia nie winą kobietę, a sam się zachowuje naganie. Gdyby był taki grzeczny to by nie zmieniał tyle razy szkoły...!! Zaczą i nie umiał skończyć więc postanowił oczernić nie winą kobietę

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 18:25:31

    Wyzywał kobietę, bo musiała przeprowadzić bilans.. to chore, żeby tak traktować pielęgniarkę, tylko dla tego, że 15 letni dzieciak musi pokazać jaki on to jest super bo wyzwie i zapyskuję do starszej.. zero szacunku... widać jak go wychowano!!!

  • Gośćki - niezalogowany 2019-11-25 18:41:55

    Czego prawdy nie powie że ublizal pielęgniarce, tylko robi z siebie niewiniatko, a mamusia wielka Pani, żal pl

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 18:42:22

    widać jak jest w domu wychowany skoro tak się odzywa do Pani pielęgniarki

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 19:01:33

    To ta szkoła z tradycjami o która tak walczyli

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 19:17:37

    Biedny chłopiec, biedna matka .wcale nie dziwię się , że coraz mniej osób chce pracować w szkole.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 19:38:54

    Bezstresowe wychowanie bla bla bla kiedyś by chodzili jak w zegarku rozpsanie na maksa teraz jest robią co chcą zawsze niewinni i rodzice też tylko bronią swoich "aniołkow" rygor w szkole musi być nie było by żadnych głupich pomysłów i tyle

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 19:40:03

    To pielęgniarka z ośrodka zdrowia, nie szkoła, dzieci ze szkoły były na bilansie w ośrodku.

  • Uczeń - niezalogowany 2019-11-25 19:53:03

    Chłopak mocno przegiął i tyle ! Mam nadzieję, że świadkowie tej sytuacji nie będą milczeć.

  • 15 latek!! - niezalogowany 2019-11-25 19:59:38

    Kto zna Bartka ten wie co to za ziolko. Jest wulgarny opryskliwy i jak widać źle wychowany!
    Mama Bartka powinna się zająć bardziej wychowaniem syna bo kiedyś dojdzie do tragedii. Dzieciak który używa takich słów do osoby dorosłej? Patologia jednym słowem. Może słyszy takie słowa w domu? . Kiedy bezstresowe wychowanie weszło za bardzo...:D
    Moim zdaniem pielęgniarka jest niczemu winna. To ona jest ofiarą w tej calej sytuacji. Wziąść się solidnie i konkretnie za gnojka i albo ośrodek wychowawczy albo zakład poprawczy. Taka szkoła życia by go może nauczyla szacunku dla osób dorosłych..

    #Zenada #BezstresoweWychowanie!!

  • gość 2019-11-25 21:08:45

    Mam wiele lat na karku.Kiedyś nauczyciel miał poszanowanie w społeczeństwie.Wpierd...l się dostało w szkole a na jamie starzy poprawili.Rodzice powinni więcej dbać o wychowanie swoich czereśniaków,a nie zwalać na szkołę.Pozdro dla normalnych.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 21:50:26

    Może Madka oczekuje odszkodowania;]

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 21:57:33

    Na miejscu Pani pielęgniarki nie zostawiła bym tak tej sprawy.Jeśli tak łatwo matka potrafiła zaszczuć medialnie Bogu winna kobietę ( bo okazuje się że synek nawet nie był w gabinecie tylko bluźnił na schodach przychodni) to ja na miejscu tej Pani nie odpuściła bym .Ludzie muszą się nauczyć że nie można bezprawnie szargać kogoś dobrego imienia.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 22:01:45

    Szkoda gadać, gówniarz się popłakał na pokaz i wielka afera o nic. Widać, że lubi być w centrum uwagi. To nie szkoły wina, że takie dzieci chodzą po tym świecie...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 22:04:58

    A gdzie była matka jak by l młodszy. Teraz znalazła się "kochajaca"

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 23:18:24

    Ja za swoich czasów ucząc się w innej ze szkół w Sosnowce, doświadczyłam "metody gatek". Za nieprzygotowanie do lekcji musieliśmy rozpinać i zdejmować spodnie + pokazywać bieliznę. Stopniowo, ale jednak. Mieliśmy po 11/12 lat. Wyobrażacie to sobie państwo. Weźcie się za te szkoły, bo nie macie pojęcia co nauczycielom się czasem w głowach rodzi.

  • Gość123 - niezalogowany 2019-11-25 23:36:21

    Aby wymagać kultury od innych, najpierw należy jej przestrzegać. Jego zachowanie wobec starszej osoby jest karygodne, niech się pochwali wyczynial, no ale o tym już cisza, najłatwiej jest zrobić gówno burzę, wysłuchać jednej strony, zawsze to jakaś sensacja, nieważne, że tania! Jak w procesie Kafki, nieważne za co, ważne, że sądzimy! Pani pielęgniarka albo szkoła powinna zgłosić to ba policję, jak tylko wyszło na jaw zachowanie ucznia, a czytając powyższe komentarze wynika, że chłopiec wcale taki święty nie jest i wieje szkół już zwiedzil w naszym powiecie...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 06:10:55

    Chłopie zgłoś to Siekielskiemu to pewnie był ksiadz.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 06:12:00

    Zgłoś to Siekielskiemu.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 07:21:24

    Powinni tych małoletnich pedałów w rurkach i te małe wymalowane worki worki na sper.... napierdalac może by coś z nich wyrosło a tak dalej będą stać pod żabka

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 07:39:50

    Chłopak znany jest z różnych wybryków.Niejednokrotnie zmieniał placówki edukacyjne co jest najlepszym przykładem tego że matka sobie z nim nie radzi.Dziwi mnie fakt ,że publikując artykuł lub nagrywając materiał radiowy dziennikarz nie sprawdził kim tak naprawdę są te osoby . Widzę że bardzo łatwo jest w dzisiejszych czasach zniszczyć dobre imię człowieka byle tylko ukręcić za wszelką cenę sensację.Na miejscu skrzywdzonej kobiety zastanowiła bym się nad tym.Polskie prawo chroni obywateli w dwojaki sposób przed przestępstwami przeciwko czci i innym prawom jednostki, tzn. za pośrednictwem przepisów określonych przepisami karnymi oraz cywilnymi. Zniesławienie – to przestępstwo stypizowane w art. 212 kodeksu karnego, które polega na pomówieniu innej osoby, grupy osób lub instytucji, a także osoby prawnej, lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej poprzez taką wypowiedź, lub gest, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej albo też narazić na utratę zaufania, które niezbędne jest do piastowania danego stanowiska bądź urzędu, wykonywania danego zawodu lub rodzaju działalności.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 07:54:06

    Po prostu cyrk

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 07:58:17

    Matka na kolanach teraz przepraszać niewinna kobietę

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 08:00:51

    Nie znam tej konkretnej sytuacji, bo mnie tam nie było. Niemniej jednak- gdy obserwuję młodzież- zwłaszcza na przystanku ,czy w autobusie - to sama czasem miała bym ochotę podejść i walnąć w czerep tak, żeby się nogami nakryli! 12-15-o letnie dziewczyny, słownictwem nie ustępują menelom z rynsztoka!
    Brak jakichkolwiek hamulców! Nie zauważają nawet, że obok stoją dorośli.
    Dzieciaki są wulgarne ,chamskie i roszczeniowe.
    Jeśli rzeczywiście ta konkretna grupa uczniów zachowywała się nagannie- to nie dziwię się, że kobiecie nerwy puściły. Rodzice nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak poza domem zachowują się Ich dzieci. A może zdają, tylko za własną nieudolność wychowawczą obarczają cały świat.
    Pani Mamo! Nie każdy pozwoli sobie na drwiny , ubliżanie I chamstwo młodego człowieka!
    Być może ta właśnie pielęgniarka, jest pierwszą osobą w życiu Twojego syna ,która pokazała Mu, że nie wszystko Mu wolno!
    Jeśli tak właśnie było, a nie jesteś tego w stanie zrozumieć- oddaj Ty lepiej syna do Domu dziecka ,zanim On Ciebie odda do Domu starców!
    Pielęgniarka powinna otrzymać medal za odwagę i wkład w wychowanie młodzieży.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 09:11:39

    Ten chłopiec nie raz naruszył nietykalność cielesną innych dzieci, koleżanek i kolegów, Zwykle pozostawał bezkarny.Nikt nie pisał bzdetnych artykułów i nie wzywał policji i to chyba błąd .Na miejscu matki spłonęła bym ze wstydu zarówno za zachowanie syna jak i jej własne.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 09:35:21

    Tym razem Jadzia Ci nie wyszło... wstyd, ale Ty z tego slyniesz

  • Absolwentka - niezalogowany 2019-11-26 12:06:48

    Hahahahaha żeby nastolatek w takim wieku nie potrafił zareagować na taką sytuację tylko dawał się ciągnąć za ucho no to sory, to już problem rodziców że wychowali takiego nieudacznika. Ja bym w życiu sobie na coś takiego nie pozwoliła mając 5 lat a co dopiero mając 15 lat, porażka wychowawcza...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 16:15:30

    Mamusia też dobra skoro ząbki tak szybko gubi. Chyba że to mleczaki jeszcze

  • gość 2019-11-26 18:02:33

    Ot i cała dziennikarska rzetelność, czy teraz będziecie w stanie przeprosić Pielęgniarkę za szkalowanie. Widocznie to wasza "fachowość i bezstronność" pozwala opluć każdego bezkarnie. Pisząc artykuł należy wysłuchać również drugiej strony, a nie tylko "zadymiary" z Miłkowa

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 18:30:44

    Po zdjęciachatki matki na FB widać rzetelność dziennikarską i wielką krzywdę rodziny.Brawo

  • gość 2019-11-26 19:51:17

    Bo w jeleniej górze poziom dziennikarski jest na poziomie podłogi. Jak można na podstawie jakiegoś zgłoszenia rozhisteryzowanej mamuśki zrobić artykuł, ktory szkaluje dobre imię pielęgniarki. To jest chore!!! Gdzie dziennikarska rzetelność? Czy ktoś się zastanowił co ta biedna pielęgniarka teraz przechodzi? Mniej niż zero - można by zaśpiewać

  • Gośćmk - niezalogowany 2019-11-26 21:11:09

    JA MAm propozycje aby pielęgniarka nigdzie nie chodziła z uczniami.Dac im druk bilansowy i niech z rodzicami idą.Młodzież zachowuje się w szkołach kategorycznie.Brak szacunku dla każdego.Nie szarpałaby gdyby ją zrównowagi nie wyprowadzili.Jestem za pielęgniarką .Ktoś napisał że zwolnić SZKODA ŻE CO JESZCZE!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 21:20:52

    Nikt gnojka nie szarpał wymyślił sobie z mamusia cały plan.Patologia przez wielkie P!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 21:30:16

    Pielęgniarka nie szarpała gnoja to jego wersja i mamusi. Patologia przez wielkie P. Pewnie jak gnój zmieniał tak szkoły to kuratora ma na bank.

  • Gość1234 - niezalogowany 2019-11-26 21:34:49

    Czytam i nie wierzę... Jak można na podstawie jednego zgłoszenia bez wysłuchania dwóch stron napisać artykuł, w którym oczernia się Panią pielęgniarkę, nie znając całej sytuacji??!!
    Brawo jeleniogorscy dziennikarze! Fachowość pierwsza klasa, a może teraz wypadałoby napisać sprostowanie??? Tylko, że smród się już rozszedl...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-27 14:20:56

    Co z wyjaśnieniem sprawy, matka podaje że na rozmowę była umówiona i co dalej, smrodu narobili i co dalej z wyjaśnieniami.... Dziennikarze wyjaśnią sprawę, policja, czy matka poda sprostowanie...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-27 15:31:55

    Kurator powinien się ta sprawą zająć!!!Jeśli matka nie potrafi dziecka na właściwe tory sprowadzić i jeszcze utwierdza go w przekonaniu że to co robi jest ok. to tylko dom poprawczy może go życia w społeczeństwie nauczy.Wspołczuje Pani pielęgniarce i 3 mam kciuki aby sprawiedliwość i prawda wygrały . czytając komentarze utwierdziłem się w przekonaniu że jeleniogórskie dziennikarstwo jest na poziomie gnojówki.Wtyd!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 16:25:50

    Pani dyrektor powinna wziąść sie konkretnie za ucznia ,skoro nie nadaje sie do normalnej szkoły powinni go przeniesc do szkoły specjalnej!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 17:50:12

    Drodzy komentujący, którzy jesteście tacy mądrzy i odważni w internecie i na dodatek incognito. Zajrzyjcie w swoje rodziny i pomyślcie czy są takie idealne, widocznie macie nudne życie skoro zajmujecie się cudzym. Oj polaczki żal mi was..

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 19:37:42

    Mądry i odważny był Bartuś i jego mama szkalując niewinna kobietę.Tak jak napisałeś najpierw trzeba było się zastanowić matce czy aby na pewno jej synek nie ma czegoś za skórą ale łatwiej było obrzucić gównem pielęgniarkę. Ludzie robią głupoty i popełniają błędy ale za to się w życiu płaci czasami wysoką cenę.

Dodajesz jako: |