:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Dobiega końca budowa szkoły w Podgórzynie

31/08/2018 12:18
Samorząd, Dobiega końca budowa szkoły Podgórzynie - zdjęcie, fotografia

Nowy obiekt będzie budynkiem niemal zeroenergetycznym. Obecnie w Podgórzynie znajduje się zarówno szkoła, jak i przedszkole.

 

Oba budynki lata swojej świetności dawno mają już za sobą. Odczuwalne jest to zarówno dla samych dzieci, jak i kadry tam pracującej. Nowy obiekt szkolno-przedszkolny ma być wzorem dla innych placówek i obiektów w kraju. Mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata : 

- Październik/listopad myślę, że już będziemy przenosić nasze maluszki oraz dzieci ze szkoły podstawowej do nowo wybudowanej szkoły i przedszkola. Zapewniom dzieciom przede wszystkim godne warunki, bezpieczne. Temperatura w środku praktycznie będzie stała. To jest typowa szkoła antysmogowa, która nie dopuszcza możliwości zaciągania z zewnątrz różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o halę sportową to jesteśmy teraz w trakcie projektowania. Oprócz tego przy szkole już jest boisko wielofunkcyjne, stumetrowa bieżnia, place zabaw i teren rekreacyjny. Obiekty są niezleżne. Dzieci z przedszkola mają swój teren i swój plac. Dzieci z klas 1-3 też mają odrębne miejsce na plac zabaw. Dojazd będzie zapewniony autokarami na czas kiedy nie będzie wybudowane rondo. 

źródło : http://Muzyczneradio.com.pl

Reklama

Dobiega końca budowa szkoły w Podgórzynie komentarze opinie

 • Widz d - niezalogowany 2018-09-09 22:49:16

  Każdy narzeka to zrobił źle tamto źle , a ja zamiast narzekania i wytykania błędów chciałbym usłyszeć program i propozycje co nowy wójt chce zrobić żeby ratować gminę . Najśmnieśnirjsze jest to że ktoś kto pisze tu pod pseudonimem pcha się do koryta ale nie ma żadnego pomysłu tylko krytykuje i tak chce wypłynąć na szerokie wody. Jeśli coś robimy jest takie prawdopodobieństwo że popełnimy błąd nie ma ludzi idealnych ale jest jakaś koncepcja jakiś cel. Oczerniać i wytykać błędy to nie cel i nie koncepcja.

 • Oświecona - niezalogowany 2018-09-03 22:08:50

  Poczytałam ten protokół i rzeczywiście stoi tam jak wół, 24 miliony długu. O rany, co będzie dalej

 • Do mama - niezalogowany 2018-09-03 20:47:10

  Proszę się nie martwić i pracować spokojnie. Jeszcze dłuuuugo pani będzie czekać i nie tylko pani :)

 • Mama - niezalogowany 2018-09-03 14:43:37

  No właśnie się zastanowiłam pani pozytywna. Pani dużo wie. To pani nam powie ile autobusów, skąd i dokąd, o której godzinie, będzie wozić dzieci do nowej szkoły w Podgórzynie. Bo pan wójt mówił, że dzieci będą wożone do szkoły od połowy października. Muszę to wiedzieć już, bo nie wiem jak mam sobie ustawiać godziny w pracy.

 • panie(i) widz d - niezalogowany 2018-09-03 13:46:31

  Do panie(i) widz d. Kto to nie może pogodzić się z faktem, że przez tyle lat słabo się starali? Jeśli masz na myśli ostatnie cztery lata to się zgodzę. Jakby było tyle inwestycji i pozyskanych inwestorów jak mówisz, to byś nieskromnie wyliczył, jako sympatyk pana Kalaty. A tu nic, żaden przykład. Wymieniaj więc, czekam i chętnie posłucham. Widzę przecież i mogę porównać jak było i jak jest. Też to widzisz? Właśnie nie ma ani inwestorów, bo dwóch to raczej mało, nie ma inwestycji, bo szkoła to raczej nie wystarczy. I chyba nie specjalny powód do dumy ze względu na koszty, które pochłonęła. Fachową obsługę w urzędzie też słabo widać. Oby więc pan Kalata nie został ponownie wybrany wójtem, wtedy przyjdzie ktoś inny i zakończy te inwestycje. Bez obawy, bo tak już trzeba skoro rozgrzebane, ale za rozsądne pieniądze. A przy tym zrobi jeszcze coś dla innych mieszkańców. Bo przepraszam, ale gminę zamieszkują nie tylko dzieci i ich rodzice, choć są bardzo ważni i szkoła być musi. Ale za pieniądze przeznaczone tylko na budowę szkoły inny gospodarz wybudowałby szkołę, parę dróg, remizy bez obligacji, może nawet wystarczyłoby jeszcze na mieszkania socjalne. A więc wybór w czasie wyborów jest. Te świnki, o których mówisz, myślą i widzą. Pewnie nawet lepiej z dala od korytka, niż ci co przy korytku.

 • Widz d - niezalogowany 2018-09-03 12:45:48

  Gryzą się świnki na blogu o korytko co:):):) Prawda jest taka że niektórzy nie potrafią i nie chcą pogodzić się z faktem że przez tyle lat słabo się starali. Pan Kalata ma swoje wady i zalety jak każdy ale fakt jest taki że ilość inwestycji i pozyskanych inwestorów w całej Gminie nie zadbał nikt wcześniej. Poza tym idąc do Gminy też widać różnicę w sposobie obsługi petentów , inne ekipy były oporne i niemile. Jeśli tak trąbicie o długu to proponuje wybrać na wójta ponownie Pana Kalatę ponieważ każdy inny nie doprowadzi do końca rozpoczętych inwestycji , a kłapiących gębą i nażekających nigdy u nas nie brakowało. Jedni niech dalej brzdękają na gitarce , a inni niech zastanowią się ile pracy czeka przed nimi na stanowisku wójta. PS Wójt jest od tego aby rządził , a nie wyglądał.

 • Pani Pozytywna - niezalogowany 2018-09-02 22:32:33

  Pani Pozytywna. Odsyłam do protokołu nr LVII/18 z sesji Rady Gminy z dnia 23.04.2018 r. , strona 2 wers 14 od dołu. A tam jest tak. Na pytanie radnego ?o ile wzrośnie dług gminy na koniec 2018 r.? pani skarbnik odpowiedziała ?24.493.800 zł?. Sesja była m.in. w sprawie emisji obligacji o wartości 3.400.000 zł na adaptację budynku PUK w Miłkowie na OSP i przychodnię oraz budowę remizy strażackiej i świetlicy w Ścięgnach. Wiem, że 24 miliony długu, to nie 26 milionów, ale samo 24 miliony długu już mnie poraża. Oby nie było 26 milionów. Pani pozytywna nie czyta pani BIP-u? Warto. Choć mało i późno podaje się informacje, ale zawsze coś można wyczytać.

 • do Pozytywnej - niezalogowany 2018-09-02 22:01:21

  Do Pozytywnej i nie tylko. Mnie też oburzył wpis o wyglądzie. Wygląda jak wygląda. Każdy jakoś wygląda. Ale opluwać Latową, że zostawiła 18 milionów długu to można. Masz na to dowody. Nawet Kalata w swoim programie mówił o 10 milionach długu. Na to są oczywiste dowody. Więc nie kłam. I zapytam. Zwalniać ludzi z pracy bez powodu to można, tak jak zrobił to Kalata. A zwalniać dyscyplinarnie bez powodu też można. To też robota Kalaty. Czy ktoś wtedy stanął w obronie tych ludzi. Może też mieli swoje problemy, może byli chorzy, może ich bliscy, a jak pamiętam sam Kalata i cała reszta szydziła z tych ludzi, że nieudaczniki. Wszystkie lokalne gazety o tym donosiły. Dobrze że chociaż dostali w sądzie odszkodowania. Ale gdzie ty Pozytywna wtedy byłaś. Dlaczego wtedy nie ruszyło cię sumienie. A kończąc powiem, że jeżeli jest ktoś chory, to mu współczuję, ale to chyba wtedy należy podjąć decyzję, czy się leczyć i odpoczywać, czy też udzielać się publicznie. Jest wybór. Dla mnie nie jest uczciwe prowadzenia kampanii przez wzbudzanie litości. Jeśli pan Kalata walczy o fotel na następną kadencję, niech się wykaże wykonaniem swoich obietnic wyborczych. Wyborcy mają prawo o to pytać.

 • Masakra - niezalogowany 2018-09-02 18:38:17

  Nie jestem fanem Pana Kalaty chociaż znamy się dość długo nie jest orłem w wielu sprawach i nie popieram jego polityki ale ludzie.... Wygląda? Jak wygląda? Normalnie szczególnie po kimś kto był nad grobem

 • Kolega z9 tki - niezalogowany 2018-09-02 13:43:26

  Konkurs w temacie jak wyzej.przewidywana wygrana

 • Pozytywna - niezalogowany 2018-09-02 11:10:18

  Do jakasmasakra. Słuchaj prostaczku z zespołem downa to może Ty wyglądasz, myślisz że jak tutaj piszesz tylko pod pseudonimem to wolno Ci ludzi wyzywać!!!???? Zastanowiles się czy Zastanowiles (bo cholera wie kim ty jesteś) dlaczego Pan Wójt tak wygląda? A wygląda bardzo dobrze!!!! To człowiek który dopiero wygrał z choróba cwaniaczku!!!!!! Wy wszyscy jesteście poprostu podli!!! Gmina zadluzona...... A z kad takie informacje macie że jest 26 milionow!? Macie dowody!!!!! Za Latową było 18 i kto to spłacił? Pan Kalata!! Aż się poprostu nie chce czytac tych komentarzy jesteście beznadziejnii, aby tylko zmieszać człowieka z błotem bo szkole dla dzieci wybudował!!!! Gdyby nie wybudował to byście dzieci rozwozili po wsiach do szkół lub do miasta bo zaraz zostanie zamknięta. A wtedy by były żale i pretensje to Pana Kalaty dlaczego szkoły nie wybudował!!!! Ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie.

 • Obserwator - niezalogowany 2018-09-02 09:37:02

  Kalata zamknie resztę szkół

 • Zgadnij - niezalogowany 2018-09-01 15:43:09

  Te piechowiczanin. Że Kalata to niby przykład prawdziwego i zaradnego gospodarza. Wydać cały budżet na jedną szkołę. Wiesz co to jest? No wyliczaj. Obyś nie doszedł do przykrych wniosków, jeśli myślisz. Wersje orderów odrzuć.

 • Uwaga - niezalogowany 2018-09-01 14:54:56

  Piewcy i wyznawcy Kalaty. Przymknijcie się, bo jesteście odpowiedzialni razem z nim za to, co dzieje się w gminie. Popatrzcie sobie na to : Strimeo TV ,Opublikowany 20 paź 2015 , https://www.youtube.com/watch?v=Tc4iUx7X4Fw

 • Mi - niezalogowany 2018-09-01 14:03:30

  [ pip... ] boli, że miejsce beznadziejne pewnie tylko tego, kto się nie załapał ze sprzedażą swojej ziemi pod szkołę, było dać taniej i ziemia byłaby sprzedana

 • do lol - niezalogowany 2018-09-01 12:31:37

  i będziemy mieć w urzędzie zaradnego Marka Piwowarskiego z Podgórzyna haha

 • do Paulina - niezalogowany 2018-09-01 11:56:46

  Ja cię rozumiem. Bo ludzie to często proste mechanizmy. Jednemu wystarczy coś obiecać, a drugiemu coś dać, a wtedy będą wierni jak pies. A co ty dostaaś?

 • janka - niezalogowany 2018-09-01 11:56:07

  to jest najsmutniejsze z całej tej historii. Nowa szkoła jest na pewno potrzebna i pewnie każdy wójt by ją wybudował. Nikomu innemu jednak nie przyszłoby do głowy zadłużanie gminy na kilkadziesiąt milionów i lokalizowanie szkoły w tak beznadziejnym miejscu. Nie zazdroszczę następcom obecnej władzy, bo to studnia bez dna i trzeba będzie to zrealizować bi nikt normalny nie wypuści tam dziecka dopóki nie będzie bezpiecznie. Można to było zrealizować za kilka milionów w lepszym miejscu i skoncentrować się teraz na innych problemach a tak to mamy wszyscy niezły pasztet.

 • zastanów się - niezalogowany 2018-09-01 11:11:05

  Paulina zastanów się. Owszem szkoła jest potrzebna. Tak czy inaczej by powstała. Ale ta za długi gminy prawie 30-o milionowe. To przecież katastrofa dla gminy. Roczny budżet gminy tyle nie wynosi. Popatrz na Jeżów Sud. Tam szkołę wybudowano za 10 mln. O czym rozmawiamy. O zarządzie komisarycznym czy podwieszeniu się do innej gminy, bo sami nie wydolimy. Jak można tego nie rozumieć?

 • Paulina - niezalogowany 2018-09-01 07:33:18

  Brawo p.Wójcie Oby tak dalej Za żadnego wójta w wcześniejszego nie bylo nawet mowy o szkole a ty prosze szkoła już stoi i zaraz będzie funkcjonować. Jeszcze raz brawo :)

 • kololo - niezalogowany 2018-08-31 21:03:39

  zapewniom dzieciom - piękny zlepek ale w artykule trochę kole w oczy

 • Oby nie - niezalogowany 2018-08-31 19:25:11

  Błagam, aby dzieci nie byli przenoszeni zanim nie stworzy się bezpiecznego dojścia przez skrzyżowanie. Tak ?przenoszeni? to nie błąd, tak powiedział wójt w niedawnym wywiadzie. Ale co warte jego słowo.

 • Oby nie - niezalogowany 2018-08-31 19:25:06

  Błagam, aby dzieci nie byli przenoszeni zanim nie stworzy się bezpiecznego dojścia przez skrzyżowanie. Tak ?przenoszeni? to nie błąd, tak powiedział wójt w niedawnym wywiadzie. Ale co warte jego słowo.

 • Tak to wzór - niezalogowany 2018-08-31 19:10:59

  szkoła wójcie będzie "wzorem dla innych placówek i obiektów w kraju" ale niegospodarności, głupoty i lekkomyślności

 • jakasmasakra - niezalogowany 2018-08-31 17:14:52

  To ma być promowanie człowieka a nie szkalowanie. Ile na to kasy poszło???

 • jakasmasakra - niezalogowany 2018-08-31 17:02:19

  Administratorze, zmień to zdjęcie, bo mam wrażenie że to jest wizerunek osoby z zespołem [*****]!

 • Miodek - niezalogowany 2018-08-31 16:13:29

  Kto to pisał. A co to znaczy zapewniom? Dziennikarskie beztalencia.

 • Y - niezalogowany 2018-08-31 15:14:12

  I rozsądek... :)

 • X - niezalogowany 2018-08-31 14:53:29

  Już niedługo powróci porządek do tej gminy...

 • JakiśŚpiący - niezalogowany 2018-08-31 14:41:07

  Gmina zadłużona na 26.000.000,00zl Wstrzymane inne inwestycje, bo trzeba spłacać szkołę. Szkoła wybudowana na polderach zalewowych poza miejscowością. Brak -OBIECANYCH- ronda i chodnika aby odseparować dzieci od ruchliwej drogi 366 i Stawy Podgórzyńskie. Demografia w dół a landara stoi. Co ze starą szkołą? Także...

 • lol do piechowi - niezalogowany 2018-08-31 14:33:50

  przecież mieliscie w urzedzie zaradnego Marka Piwowarskiego z Podgórzyna haha

 • lol - niezalogowany 2018-08-31 14:31:54

  i nie tylko on jeszcze 3

 • takbędzie - niezalogowany 2018-08-31 14:29:07

  Pan Marek Piwowarski kandydatem na Wójta Gminy Podgórzyn!

 • piechowiczanin - niezalogowany 2018-08-31 13:37:23

  Pan Kaleta jest przykładem prawdziwego i zaradnego gospodarza bo pAN rENIFER z pJECHOWIC to przykład .....cdn.

 • do zpdg - niezalogowany 2018-08-31 13:14:42

  MASZ KOLUNIU RACJE 4 LATA BYŁO 10 MLN I NICZEGO A TERAZ 26 MLN ALE JEST SZKOŁA I PRZEDSZKOLO!!!

 • Ja - niezalogowany 2018-08-31 13:03:07

  Sam jesteś dno ćwoku! A szkoła i lokalizacja jest idealna. Oby tak dalej Panie Kaleta :-)

 • zpdg - niezalogowany 2018-08-31 12:55:38

  Panie Wójcie! A co z ponad 26 mln zadłużeniem!? 4 lata temu było 10 mln i grzmiał Pan, że to skandal i szczyt niegospodarności... Przez Pana rządzenie gmina idzie na finansowe dno!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Juniorska kurtka zimowa

Juniorska kurtka zimowa firmy Elbrus,Rozm 146 kolor Orange/blue.Kurtka jest odporna na wodę,wiatr a komfort użytkowania podnosi tez system..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam kanapę

Mam do sprzedania kanapę rozmiar 190x120 stan bardzo dobry do odświeżenia. Rok używana przez ten czas była na niej narzuta.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Przyczepę Brenderup

SZYMEX autoryzowany Dealer Marki BRENDERUP oferuje Nową Przyczepkę 2270U DMC: 600kg Ładowność: 390 kg Koła: 13” Wymiary: 270x128x26cm Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

Zara kurtka futerko rozm m 38

Kurtka Zara Rozm 38 M bardzo ciepła z odpinanym futem.Na wiosnę może służyć jako parka.Posiada kaptur i kieszonki wzór moro.Kurtka jest świetna..


Zobacz ogłoszenie

Salomon buty trekkingi rozm 38

38 Salomon buty trekkingi rozm 38 ,ocieplane z membrana,dł.wkładki 23,5 cm wedlug producenta wedlug mnie 24.Kolor niebieski.Koszty przesylki 17..


Zobacz ogłoszenie

Kurtka chłopięca Zara Rozm 152

Zimowa kurtka firmy Zara, ocieplana,z kapturem, rozm 152 11-12 lat.Pasuje bardziej na 10 -11 lat czyli 146.Kolor czarny.Stan bardzo dobry. Wymiary..


Zobacz ogłoszenie

Auto skup Auto Kasacja

Zajmujemy się skupem samochodów do złomowania, wystawiamy legalne dokumenty do wyrejestrowania pojazdu. Wszystkie formalności na miejscu u klienta,..


Zobacz ogłoszenie

Ocieplenie Izolacja pianką pur

Oferujemy wykonanie izolacji natryskowych pianką pur. Izolujemy, ocieplamy: -poddasza -dachy -stropy -fundamenty -budynki szkieletowe, -hale..


Zobacz ogłoszenie

wózek margaret 3 w 1

ładny zadbany wózek dziecięcy 3w1. w zestawi gondola fotelik/nosidełko folia przeciwdeszczowa oraz uchwyt na kubek. cena do negocjacji


Zobacz ogłoszenie

Suchy basen 90x40 cm z piłkami

Idealny prezent na Roczek ! Suchy basenik z piłeczkami BabyBall to bezpieczeństwo, trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości! Miejsce i kolory..


Zobacz ogłoszenie

Opel Astra IV J 1.7 CDTI Cosmo

Witam Sprzedam samochód marki Opel Astra J w wersji cosmo silnik jaki tutaj mamy to 1.7 CDTI Diesel 130 KM Rok produkcji 2012 Ubezpieczenie i..


Zobacz ogłoszenie

Oferuję usługi informatyczne

Oferuje usługi informatyczne w następującym zakresie: - doradztwo w zakresie doboru i zakupu sprzętu - formatowanie dysku twardego, - wgrywanie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"