:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy w Piechowicach dojdzie do zmiany przewodniczącego miejskiej rady ?

Samorząd, Piechowicach dojdzie zmiany przewodniczącego miejskiej - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 10/09/2019 12:58

Do biura Rady Miejskiej w Piechowicach wpłynął wniosek o odwołanie Jacka Kamińskiego z funkcji jej Przewodniczącego.

Wszystko wskazuje na to, że w piechowickiej radzie ukształtowała się większość, która oczekuje zmian na kluczowych stanowiskach. Jednym z autorów wniosku o odwołanie Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego jest radny Paweł Zackiewicz, którego spytaliśmy co zdecydowało, że takie kroki zostały podjęte :

01.08.2019 roku powstał Klub Radnych Rady Miasta Piechowice "DLA Piechowic" który obecnie liczy 5 członków a więc 1/3 składu Rady Miasta Piechowice. Radni będący członkami Klubu Radnych uważają, iż w tej sytuacji należy ponownie dokonać wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Piechowice , którzy by byli popierani przez przez większość. Obecnie tą większość stanowią Radni nastawieni na współpracę z Burmistrzem tj. pięciu członków klubu radnych (Agnieszka Szalej, Paweł Zackiewicz, Leon Smolczyński, Dariusz Uzorko, Józef Nadolny) oraz radni wybrani z komitetu wyborczego Burmistrza Jacka Kubielskiego (Danuta Cal, Mariusz Łojko, Radosław Bieniek) co w moim odczuciu daje stabilne podstawy pod dalszą współpracę dla naszego miasta.

- tłumaczy Paweł Zackiewicz.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Piechowicach miała się odbyć 12 września. O jej zwołanie wnioskował burmistrz Jacek Kubielski. Jej głównym tematem miała być sprawa podwyżki opłat za odpady. Jednak autorzy wniosku o odwołanie Przewodniczącego, wnioskowali również o rozszerzenie porządku obrad o ten właśnie punkt.

Urzędujący obecnie Przewodniczący Rady, Jacek Kamiński odmówił jednak zwołania sesji we wskazanym terminie, tłumacząc, iż według pierwotnych planów sesja miała się odbyć w drugiej połowie września i w związku z tym zaplanował już sobie urlop, podobnie jak kilku innych radnych.

Źle się stało, że przewodniczący odmówił zwołania sesji w proponowanym przeze mnie terminie. Odwlekanie uchwał w sprawie podwyżek za wywóz odpadów może przynieś zarówno dla gminy i dla mieszkańców dotkliwe skutki – skomentował sytuację burmistrz Jacek Kubielski.

Burmistrz podkreśli, że zależy mu oczywiście na jak najlepszej współpracy z Radą Miejską.

Jacek Kamiński przebywa na urlopie i sprawy na razie nie chce komentować. Swoje stanowisko przedstawi na najbliżej, zaplanowanej sesji.

Czy w Piechowicach dojdzie do zmiany przewodniczącego miejskiej rady ?

Reklama

czy w piechowicach dojdzie do zmiany przewodniczącego miejskiej rady ? - komentarze opinie

  • Czechu - niezalogowany 2019-09-10 15:54:59

    W Piechowinąć należy przeprowadzić referendum w sprawie odwołania Burmistrza.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 15:58:12

    Czy burmistrz Kubielski jest KŁAMCĄ? Rok temu podczas obwoźnej kapanii wyborczej, wówczas kandydat Kubielski obiecywał że nie będzie podwyżki cen tyt. odbioru śmieci.

  • Gość mieszkaniec Piechowic - niezalogowany 2019-09-10 16:12:29

    A co z autobusami linii nr. 9?Chcemy żeby zostało jak dawniej bo to jedna z niewielu rzeczy jaka nam została i była dobra. Może nowy burmistrz tak ustali więc chyba czas na referendum o odwołanie burmistrza.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 16:17:50

    Opłaty za śmieci jak w stolicy a my tyle nie zarabiamy. Kto nam pomoże? Bo władza nie dotrzymuje obietnic wyborczych jak wszyscy widzą.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 16:34:59

    Kamiński na urlopie .... i co mi piechowiczanie zrobita. Możeta mnie w pumpel cmoknąc. Obudzicie się piechowiczanie 1 października buhahaha.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 16:41:32

    Kiedy Policja zlikwiduje szajkę narkotyków która zadomowiła się Piechowicach?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 16:48:42

    Czy Policja może po zmroku obstawić wjazdy na osiedle młodych?
    Zakazane mordy na rowerach i gowniarzy w pojazdach DLW DJ trzepac.
    Macie w garści kurierów i handlarzy detalicznych narkotyków.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 17:14:35

    Skrzat cwaniaczek, przed wyborami wszystkim w d ... właził, ze wszystkimi się bratał, a teraz po kolei wycina niewygodnych tak w urzędzie jak i w radzie. Bo to chyba nie ta grupa radnych wpadła na ten pomysł.

  • gość 2019-09-10 18:28:48

    Nowy burmistrz zaczyna iść drogą poprzednika (z pomocą jego starych popleczników)- biedne Piechowice.

  • gość 2019-09-10 19:39:06

    Ja bardzo dobrze rozumiem burmistrza bo teraz musiał dogadzać wszystkim a to coś dla komitetu Kamińskiego, a to coś dla radnych od Burchackiego a i inni też wyciągali rączki. Teraz będzie miał jednego koalicjanta w postaci tego nowego klubu i łatwiej będzie mu rozmawiać bo w dwie strony zawsze można kompromis wypracować a tak to każdemu z osobna nie dogodzisz

  • Lola - niezalogowany 2019-09-10 19:50:42

    Referendum w sprawie zmiany burmistrza,bo inaczej wszystko zniszczy i zlikwiduje.Ceny za śmieci podnosi jak w dużych miastach,a przed wyborami obiecał cuda.

  • Lola - niezalogowany 2019-09-10 19:51:10

    Referendum w sprawie zmiany burmistrza,bo inaczej wszystko zniszczy i zlikwiduje.Ceny za śmieci podnosi jak w dużych miastach,a przed wyborami obiecał cuda.

  • gość 2019-09-10 19:53:56

    Za klasykiem: K_ _ _ _ W_ _ _ w_ _ _ _ _ o_ _ _ _ _ _ _..... z Trylogii.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 20:08:51

    Macie co chcieliście. Referendum ? Żart, w Piechowicach już nie ma takiego co tłumy pociągnie i doprowadzi do referendum. A z Kamińskim lanserem już dawno trzeba było porządek zrobić. Wróciło zło od babci Zosi. Kaminski kluk szmel.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 20:09:49

    Kaminski już sobie grunt na następne wybory szykuje, a nóż za trzecim razem sie uda.

  • Pytajek - niezalogowany 2019-09-10 20:16:46

    Ktoś powyżej pyta kto nam pomoże? Sami wybraliśmy.
    Paradoks wyborów: Dobre wybory biorą się z doświadczenia, doświadczenie bieżąco się ze złych wyborów.

  • Coś nie halo wyszło - niezalogowany 2019-09-10 20:18:32

    Paradoks wyborów: Dobre wybory biorą się z doświadczenia, doświadczenie bieże się ze złych wyborów.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 20:21:32

    Panie Boże chroń nas przed Kamińskim.
    Amen

  • gość 2019-09-10 22:03:12

    Ja pikolę.Potwierdziły się moje przepowiednie.Rudolf zły,a Kubielski jeszcze gorszy.Szanuj burmistrza swego,możesz mieć gorszego.

  • gość 2019-09-11 08:28:27

    pamietacie kadencję burmistrza Rudolfa i Kaminskiego w Radzie w 2010-2014 roku? tez byly burmistrz mowil ze mu przeszkadza ekipa ZGB z Kaminskim taka byla jego kampania w 2014 roku wtedy Kaminski nie wszedl nawet do rady pozniej ludzie zapomnieli i sie zaczelo od nowa. Dajcie Burmistrzowi wreszcie pracowac Panie Kaminski prosze przestac mieszac tacy ludzie jak Pan w samorzadzie nie sa potrzebni.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 08:59:09

    Przecież wiadomo kto chce rządzić z tylnego siedzenia! Wystarczy już ze oddała pani wodę i śmieci lepiej późno niż wcale ta zmiana

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:06:38

    brawo rada brawo burmistrz trzeba wyrzucać zgniłe jabłka z koszyka Ufff szkoda mi tylko ze nie Doroty w radzie byłoby jeszcze lepiej

  • gość 2019-09-11 10:12:39

    Też uważam że dobrze - dwóch burmistrzów w jednej koalicji to o jednego za dużo

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 10:49:23

    Wieść gminna niesie ze nie tylko ta 8 radnych będzie za odwołaniem Jackowskiego ale ciii

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:15:38

    Do likwidacji bezpiecznej komunikacji MZK w Piechowicach pozostało :

    sekundy - 1 728 000
    minuty - 28 800
    godziny - 480
    dni - 20
    tygodnie - 3

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:21:01

    Co z autobusami MZK w Piechowicach ? Jeżeli Burmistrz zlikwiduje nowoczesne autobusy dostosowane dla osób niepełnosprawnych,matek z dziećmi i wózków to chyba dojdzie do referendum o odwołanie go . Nikt nie chce się przesiadać w Sobieszowie .Ludzie z Michałowic mają jezdzić na około przez Piechowice do Sobieszowa.Co z Górzyńcem,Wolą Kromnowską , Piastowem,Pakoszowem .Po jednym Busiku dziennie i wystarczy ?!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 16:06:04

    Dajcie już spokój temu referendum. W tym mieście nikt nie ma jaj żeby to skrzyknąc. I mamy jeszcze 4 lata. Może się poprawi

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 16:15:46

    Panie Pawle, wladzuni się zachciało, jeszcze 4 lata tylko dietka gola, a potrzeby duże. Podziwiam tego Piechowickiego Brejze. Człowieku jesteś czujny jak młody pionier, nic ci nie umknie. Szkoda, że wrony nie odlatuja na południe.,zabral byś się z nimi a tak będziesz krakal na forum. Spadaj na Onet ale tam mogą cię zbanowac.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 16:16:14

    Panie Pawle, wladzuni się zachciało, jeszcze 4 lata tylko dietka gola, a potrzeby duże. Podziwiam tego Piechowickiego Brejze. Człowieku jesteś czujny jak młody pionier, nic ci nie umknie. Szkoda, że wrony nie odlatuja na południe.,zabral byś się z nimi a tak będziesz krakal na forum. Spadaj na Onet ale tam mogą cię zbanowac.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 17:24:36

    Ktoś powyżej dobrze napisal, ze dwoch burmistrzów to o jednego za dużo i taka prawda! A Kamiński to jak widac z zadnym burmistrzem nie może się.dogadac!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 17:27:15

    Z cicia się dogadywal

  • gość 2019-09-11 17:59:22

    TAK SIE Z CIOCIA DOGADYWAL ZE DO KSWIK NA ICH PLECACH PIECHOWICE WJECHALY I CIAGLE W ZAJEZDNI WYJECHAC NIE MOGA A MIESZKANCY PLACA I PLACA I PLACZA ZA WODE I SCIEKI A MIASTO DALEJ I DALEJ I DALEJ NIESKANALIZOWANE DO KONCA

  • gość 2019-09-11 18:05:42

    Drodzy Państwo śmieci wszędzie drożeją w Jeleniej Górze poszły praktycznie dwukrotność w innych miastach też drożeją więc to jest trend można rzec krajowy. Co do artykułu to ja z mężem jako nowi mieszkańcy poznaliśmy Burmistrza Kubielskiego i trzymamy za niego kciuki oraz mu kibicujemy bo jest bardzo mądrym człowiekiem, o Przewodniczącym Rady sie nie wypowiadamy bo go nie znamy. Pozdrowienia dla wszystkich Beata i Roman

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 18:08:59

    Wybraliście młotki i wieśniaki piechowickie skrzata na burmistrza i Kamińskiego to teraz zapierdalajcie do Sobieszowa z buta.
    A za śmieci płaćcie jak we stolicznej.
    I tyle.

  • Beata i Roman - niezalogowany 2019-09-11 18:11:32

    Jako nowi morda w kubeł. Jak chcecie to płacić i 5x więcej za swoje gówna i śmieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 23:46:47

    Kiedy Policja zajmie się dużą grupą handlarzy narkotyków która zasiedliła Piechowice i Michałowice?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 17:02:53

    Do goscia powyżej, jak cos wiesz na ten temat to zglos to na policję, to jest odpowiedni organ do takich spraw, a pisanie tu nic ci nic nie da.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 17:03:44

    Do goscia powyżej, jak cos wiesz na ten temat to zglos to na policję, to jest odpowiedni organ do takich spraw, a pisanie tu nic ci nic nie da.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 22:12:11

    Zmiany w radzie tylko ze względu na parcie niektórych radnych na funkcje (Smolczyński, Nadolny, Zackiewicz) ? A może tak zająć się codziennością Piechowic: smród i hałas z ceramiki, drogi na osiedlu młodych i blokach, centrum miasta, dilerzy prochów. Nie ważniejsze funkcje! Brawo!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 00:05:46

    Jacuś wyluzuj trzeba się z tym pogodzić co nastąpi.

  • gość 2019-09-13 11:14:09

    ŻĄDĄMY OPUBLIKOWANIA POROZUMIENIA dot. MZK AUTOBUS NR 9 !!!!!!
    w iNFORMATORZE brak podstawowych informacji O KWOTACH !!! nIE MAJĄ CZASU NA NEGOCJACJE ODNOŚNIE POROZUMIENIA????????
    zA CO RADNI PRZEZ TEN ROK POBRALI DIETY ????????
    Ludzie mówią ,że tylko widzą swoje diety i aby się nie narazić?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 11:54:03

    Do likwidacji bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach pozostało

    sekundy - 1 555 200
    minuty - 25 920
    godziny - 432
    dni - 18
    tygodnie - 3

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 17:30:13

    Co radni zrobili ze smodem z Marconi? Za co biorą pieniądze? co robi w tej sprawie radny z osiedla młodych?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 19:37:43

    Ciekawe jak burmistrz negocjowal z mzk i ci wynegocjowal? Mieszkancy chca wiedziec o negocjacjach burmisstrza z mzk.

  • gość 2019-09-14 08:31:14

    Dobrze ze Nowa wizja Piechowic Mazura nie wugrala

  • gość 2019-09-14 18:21:44

    Ty gościu z 10 -nie pajacuj, że nowy burmistrz idzie drogą starego .Kubielski ma jako popleczników wszystkich ludzi burmistrzowej Z. Grabiasowej, z nikim nie musi się kopać, jedynie załatwiać problemy.A taki uzrędnik jak on przez ponad 20 lat NICZEGO się nie nauczył , nie zna Piechowic i problemów jego mieszkańców. A Kamińskie to nie żaden drugi burmistrz ,. chodzi chyba o mieszkankę jeleniej góry -Panią Zofię, co ona ma do piechowickiego Klubu?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 18:50:54

    Cholerka, ludzie czy wy nie widzicie kto robi politykę kadrowa w Piechach. Na ulicy Nadrzecznej mieszkają tuzy - byle i aktualne naszej rady. Zackiewicz, Paszkowska, Nadolny,
    Pani Krysia i jej mąż, Pani Ciepiela. Szczególna to ulica, ciasna ale jak widać swój urok ma. Wniosek prosty chcesz rzadzic zamieszkaj przy niej.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 18:51:18

    No wlasnie dobre pytanie co ona ma do pichowickiego klubu????????

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 19:59:20

    Ludzie kogo wy wybieracie, czy naprawdę chcecie być kopani w cztery litery? Likwidacja komunikacji miejskiej? To my sie cofamy do średniowiecza? Pytam sie...? Kosze zbiorcze polikwidował, a czemu przed blokami nie zlikwidował? Dość tego, na taczce wywieziemy!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-16 08:52:54

    Czas pozostały do LIKWIDACJI bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach :

    sekundy - 1 296 000
    minuty - 21 600
    godziny - 360
    dni - 15
    tygodnie - 2

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 11:34:51

    Czas pozostały do likwidacji bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach:

    sekundy - 1 209 600
    minuty - 20 160
    godziny - 336
    dni - 14
    tygodnie - 2

  • gość 2019-09-18 11:06:39

    Kosze przed blokami -spłaca długi za poparcie.
    Pani Paszkowska przy całej dotychczasowej mądrości , ostatnie poparcie nie udane . wroga zobaczyła w mądrości. Trudno ten wiek już tak ma.
    Przewodniczący Kamiński to taki kwiatek do kożucha i baranicy.
    Pani Ciepieli chyba raczej nie można się czepiać.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 15:01:47

    Jacek - Kamiński robi wypad ze swoim klukiem w przyszłym tygodniu.

    Jacek - Kubielski zrobi wypad po referendum.

    Potem przyjdzie czas na pracę od podstaw i dobrego gospodarza dla naszej wioski.

Dodajesz jako: |