:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy radna Szklarskiej Poręby nazwała mieszkańców burakami?

30/06/2018 19:44
Ludzie, radna Szklarskiej Poręby nazwała mieszkańców burakami - zdjęcie, fotografia

Przewodniczący Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie Krzysztof Jahn poprosił jedną z radnych o wyjaśnienia w sprawie jej publicznej wypowiedzi na jednym z portali społecznościowych.

Swoje pytanie Przewodniczący skierował do radnej Izabeli Broś, odnośnie jej publicznej wypowiedzi na portalu społecznościowym. Tam pod kilkoma zdjęciami z wyjazdu oficjalnej delegacji miasta do Puszczykowa radna napisała : "Porządna ekipa brawo Wy...a gdzie pojechały buraki"  W ocenie przewodniczącego pytanie jest o tyle zasadne , że akurat w tym samym czasie druga również oficjalna delegacja miasta z udziałem mieszkańców pojechała do Bad Harzburg.

Czy takie słowa powinny paść ze strony radnego wobec mieszkańców miasta? Czy radny miejski nie powinien służyć mieszkańcom, a nie ich obrażać? Odpowiedzi są chyba oczywiste…

Przewodniczacy Jahn podkreślał, że nie może pozwolić na to aby radni w jakikolwiek sposób pozwaliali sobie na obrażanie mieszkańców. 

"Mieszkańcy, którzy brali udział w wizycie godnie reprezentowali nasze miasto.  W tym roku, podczas święta Gór Harzu niemałą sensację i wielkie zainteresowanie wzbudzała właśnie delegacja Szklarskiej Poręby. Nasi mieszkańcy przebrani rzecz jasna w walońskie stroje, spotykali się z uznaniem oklaskujących coroczną paradę, mieszkańców Bad Harzburg. To było świetne ukoronowanie wizyty. Pobyt w Bad Harzburg był jednak przede wszystkim okazją do podtrzymania przyjaznych więzów łączących nasze miasta a także zaprezentowania oferty Szklarskiej Poręby. Mieszkańcy z tej roli wywiązali się wzorowo i ja naprawde nie mogę pozwolić aby ktoś ich z tego powodu tak niesłusznie obrażał"

- tłumaczył Krzysztof Jahn.    (relacja z wyjazdu : Szklarska Poręba w Bad Harzburg)

Oczywiście wpis Pani Broś wpisuje się w tą retorykę wzajemnej niechęci jaka jest w tej radzie pielęgnowana przez grupę radnych od poczatku kadencji. Ja zupełnie nie rozumiem konieczności podtrzymywanie takiej atmosfery. Być może jest to jakiś sposób na zaznaczenie swojej obecności w radzie ale nie może sie to odbywać kosztem dobrego imienia mieszkańców naszego miasta

.- dodał na koniec. 

Pani Broś opuściła sesję w trakcie obrad. Przewodniczący zapowiedział, że w tej sytuacji poprosi radną o pisemne wyjasnienie sytuacji.

 

 

(...)Radny winien być wzorem i przykładem do naśladowania. Nie może pozwolić sobie na niestosowne zachowanie, ponieważ jest reprezentantem mieszkańców i takie zachowanie godzi również w dobre imię samorządu, który reprezentuje. Ślubując rzetelne sprawowanie swoich obowiązków zobowiązuje się do sumiennego i aktywnego działania nie tylko w samych obradach rady i komisji, ale i poza nią. Radny został wybrany po to żeby sam działał i aktywizował do działania innych. Zobowiązuje się do solidnego wykonywania swoich obowiązków(...) (Prawa i obowiązki radnego)

Reklama

Czy radna Szklarskiej Poręby nazwała mieszkańców burakami? komentarze opinie

  • Sprawdzający - niezalogowany 2018-08-01 23:38:49

    Panie Jahn. Proszę zająć się prawidłowym prowadzeniem sklepu. No chyba ze szuka Pan kontroli w niedziele. US.

  • hej hej - niezalogowany 2018-07-04 20:25:32

    Pozytywne osoby nie wyrażają się w ten sposób o mieszkańcach. Pani Broś to fałszywa osoba.

  • Hej - niezalogowany 2018-07-03 23:30:37

    Wiele hałasu o nic. Pani Broś to bardzo pozytywna osoba

  • OLo - niezalogowany 2018-07-03 14:09:06

    Wykształcenie Technikum Rolnicze w Zgorzelcu Wykształcenie techniczne rolnicze to pewnie zna się na burakach.

  • Xxxx - niezalogowany 2018-07-03 13:13:23

    Przecież za wiele po tej Pani to się spodziewać nie można.... a Pan przewodniczący to sam miał problem z odczytaniem treści z kartki! Przykra reprezentacja naszego miasta

  • ćwikła :D - niezalogowany 2018-07-02 09:26:51

    pani Broś....? pustak i tyle !!!!

  • Ola - niezalogowany 2018-07-01 19:26:40

    Co za swołocz!!!

  • Nemo - niezalogowany 2018-07-01 18:20:24

    W wyborach do Rady Miasta aby zostać radnym w Szklarskiej wystarczy niekiedy 40 oddanych głosów?.

  • ach jo - niezalogowany 2018-07-01 17:57:28

    czego można oczekiwać od tej ...Pani Pytanie tylko kto wybiera takich radnych...tacy sami jak ona.

  • Nemo - niezalogowany 2018-07-01 15:37:46

  • lex - niezalogowany 2018-07-01 13:25:55

    Radny winien być wzorem i przykładem do naśladowania. Nie może pozwolić sobie na niestosowne zachowanie, ponieważ jest reprezentantem mieszkańców i takie zachowanie godzi również w dobre imię samorządu, który reprezentuje. Ślubując rzetelne sprawowanie swoich obowiązków zobowiązuje się do sumiennego i aktywnego działania nie tylko w samych obradach rady i komisji, ale i poza nią. Radny został wybrany po to żeby sam działał i aktywizował do działania innych.

  • i tyle - niezalogowany 2018-07-01 13:11:10

    Pani Broś to przykład na to co się staje z ludźmi, którzy są sterowani przez Grzegorza Sokolińskiego. Współczuję z całego serca. Jak wszyscy będą rozumieć zasadę "ponad podziałami" jak ta Pani to współczuć należy całemu miastu

  • i tyle - niezalogowany 2018-07-01 13:11:10

    Pani Broś to przykład na to co się staje z ludźmi, którzy są sterowani przez Grzegorza Sokolińskiego. Współczuję z całego serca. Jak wszyscy będą rozumieć ?ponad podziałami ? jak ta Pani to współczuć należy całemu miastu

  • Xmen - niezalogowany 2018-07-01 10:52:04

    Zaproszenia na profil fb przyjąć nie mogę bo dalej nie wiem kto tu taki odważny? Tubylec.pl? Po prywatnych profilach fejs-zbuków łazić nie zamierzam - zwłaszcza anonimowych tchórzy. Prywata jest przestępstwem wykorzystywania stanowiska dla celów prywatnych. Nie wiem czemu się boisz nawet nazywać rzeczy po imieniu? Jednym słowem sprawa dla CBA. Na to jednak wróble nie mają dowodów bo z plotki nie skręci się poważnego zarzutu. Ja nie mam wątpliwości, że gdyby coś było nie tak, wszystkie możliwe instancje zostałyby poruszone. Łącznie z TVN-em:):) Ale nic takiego się nie stało. Dlaczego? Ano dlatego, że sensacja natychmiast by zmarła a stwierdzony brak nieprawidłowości zamknąłby temat. A tak plotka żyje swoim tubylczym życiem i można ją dowolnie wykorzystywać, choćby w obronie chamskiej i głupiej wypowiedzi radnej. W którym miejscu napisałem, że to ty napisałeś :"przestępstwo prywaty popełnił przewodniczący"??? No w którym? Napisałem, że chętnie bym poczytał...a więc dopiero czekam jak się odważysz to napisać.

  • tubylec - niezalogowany 2018-07-01 10:34:00

    No proszę, dzielny red. Wazelina na dyżurze. Nie przestępstwo tylko prywatę. Tak jak niezręczna czy głupia wypowiedź radnej nie jest przestępstwem. Tylko cyniczny cham albo idiota nie czuje różnicy, tak jak nie wyczuwa, że czasem czegoś robić nie wypada. Na tym koniec połajanek incognito, wzywasz do nazwisk to chodź na mój profil na FB :) Zapraszam! Acha, w którym miejscu napisałem, że (cytat: "przestępstwo prywaty popełnił przewodniczący" ? :)))) Tak to jest, jak wazelina zalewa oczy i mózg :)))

  • Xmen - niezalogowany 2018-07-01 10:12:29

    No proszę dzielny tubylec na tropie afery. A może czas się podpisać pod tymi ciężkimi zarzutami? Tak anonimowo to każda tchórzliwa łajza potrafi błotem obrzucić. Ja bym chętnie poczytał więcej konkretów jakie to przestępstwo prywaty popełnił przewodniczący? I dlaczego te wróble nie poszły do prokuratury, sądu, SKO, wojewody słowem gdziekolwiek oprócz internetu gdzie anonimowo prężą muskuły i grzmią fałszywym oburzeniem??? Panie tubylec...odwagi.

  • tubylec - niezalogowany 2018-07-01 09:59:24

    A ja się nie dziwię - kampania wyborcza zaczyna się, tradycyjnie, wyszukiwaniem źdźbła w oku bliźniego, nie widząc belki we własnym. Chwała Przewodniczącemu za czujność samorządową. Niezależnie od jakości wypowiedzi Radnej, zapytam czy Pan Przewodniczący również zauważa ordynarną prywatę, jaka jest uprawiana w radzie pod jego przewodnictwem? Wróble miejskie aż czkawki dostają od ćwierkania, jakie to lody sobie kręci jeden zaradny radny rękami usłużnie głosujących radnych, do których, zupełnie przypadkowo, Radna się nie zalicza.

  • Ivka - niezalogowany 2018-07-01 09:55:57

    Dziwię się, że podjęto taki temat na radzie, jakby nie było bardziej ważnych. Czujesz się obrażony to załatw to bezpośrednio a nie publicznie bo temat dość dziecinny. Generalnie źle o sobie myślicie tylko jednemu się chlapnie????. Żenująca próba wykorzystania mediów do dyscyplinowania dorosłej osoby. Poziom przedszkola z ubiegłego wieku

  • Powiedzenia - niezalogowany 2018-07-01 09:53:29

    Skoro u tej buraczanej istoty dominują cechy o których w większości komentarzy, to po co się nią zajmować. Wszak W. Kisielewski powiedział: "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby".

  • dafcio - niezalogowany 2018-07-01 08:24:33

    idą wybory hieny cmentarne zaczynają się żreć o stołki

  • dafcio - niezalogowany 2018-07-01 08:24:30

    idą wybory hieny cmentarne zaczynają się żreć o stołki

  • dafcio - niezalogowany 2018-07-01 08:24:29

    idą wybory hieny cmentarne zaczynają się żreć o stołki

  • Jeloł - niezalogowany 2018-07-01 00:14:39

    Nic dodać nic ująć .. jestem zdumiony że ta kobieta zasiada w radzie, dumię się także co to za przewodniczący - ciężko przeczytać ciężko złożyć zdanie, a jak już złoży to samobuj.. Narodzie szklarsko-porębski przebudź się !

  • Kubs - niezalogowany 2018-06-30 23:10:25

    Hahahah brak pytań... Pani radna bezradna . Ta kobieta to jest totalne dno , jeżeli w radzie miasta dalej będą takie osobistości to nie wróżę temu miastu przyszłości , wiem co mówię bo znam tą osobę... Pozdro 600 :-P

  • Xss - niezalogowany 2018-06-30 22:47:12

    A kto przewodniczącemu napisał to zapytanie....??? Miał problem z odczytaniem więc nie sądzę żeby sam potrafił tak napisać

  • xxx - niezalogowany 2018-06-30 22:33:21

    I redaktorku.... nie zapomnij o kasowaniu komentarzy... ;)

  • xxx - niezalogowany 2018-06-30 22:30:37

    W sumie tak, "idiotka". Cóż, ale niestety racje miała. Prawdę czasami trzeba nazwać po "imieniu". :)

  • Kali - niezalogowany 2018-06-30 22:22:17

    A czy aby nie Pani Iza obraża się na "istotę" a innych nazywa "burakami"? Oj Kali, Kali

  • RODO - niezalogowany 2018-06-30 22:18:22

    Idiotka. (Jednocześnie oświadczam, że mój wpis jest luźną konstatacją pewnych prawd jednoznacznych i nie odnosi się do żadnej z wymienionych osób)

  • do prof - niezalogowany 2018-06-30 22:17:30

    Spytaj się żony albo matki i podziel się wrażeniami :)

  • prof - niezalogowany 2018-06-30 22:09:07

    "Istota" - rzeczownik, rodzaj żeński : /stworzenie, osoba, żyjący organizm, postać/. Co złego jest w tym słowie bo nie wiem? Z Twojej głowy to się olej jakoś nie przelewa skoro masz problem z istotą :) :) :)

  • do Burak - niezalogowany 2018-06-30 22:04:25

    Swoją kobietę też istotą nazywasz? Matka za mało oleju do głowy wlała?

  • Ola - niezalogowany 2018-06-30 21:41:25

    Kto się przezywa ten się sam tak nazywa. Ola lat 11

  • Burak. - niezalogowany 2018-06-30 21:31:23

    Pani Bros jest istotą która ma naprawdę mało do powiedzenia!.A jak sie odezwie to tragedia chyba że gada co jej faja każe powiedzieć.Ale jak juz napisała to napisała!.Zero,ochyda !.Mam nadzieje ze tego "buraka"juz nikt nigdy nie wybierze do jakichkolwiek ugrupowań.Zapamietamy to tej Radnej!.

  • xxx - niezalogowany 2018-06-30 21:25:14

    Nie ma co się mieszkańcami zasłaniać. Buractwo i tyle

  • Jeden z buraków - niezalogowany 2018-06-30 21:03:09

    Przecież każdy zna tą Panią w Szklarskiej i czego można się spodziewać.

Dodajesz jako: |