:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy popierasz strajk nauczycieli ? - Weź udział w naszej sondzie

Edukacja, popierasz strajk nauczycieli udział naszej sondzie - zdjęcie, fotografia
09/04/2019 12:04

Trwa strajk nauczycieli. Większość szkół i przedszkoli w naszym regionie jest zamknięta a uczniowie są na przymusowym wolnym. Czy popieracie strajk nauczycieli ? Prosimy o udział w naszej sondzie.

W dniach 10-12 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny, natomiast w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Od poniedziałku 8 kwietnia w dolnośląskich szkołach odbywa się strajk pracowników, który, o ile będzie kontynuowany, może zagrozić organizacji egzaminów.

Czy rozpoczęcie protestu w przeddzień egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów to dobry pomysł? I czy jeleniogórzanie popierają strajk?

Podzielcie się z nami Waszą opinią w tej sprawie! Popieracie działania walczących o podwyżki nauczycieli czy odnosicie się do nich krytycznie?

UWAGA! Dziś (09.04) o godzinie 14:30 będziemy prowadzić transmisję na żywo z Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Podczas konferencji prasowej poruszony zostanie temat strajku nauczycieli.

# Czy popierasz strajk nauczycieli ? - Weź udział w naszej sondzie (poniżej)
 

Reklama

czy popierasz strajk nauczycieli ? - komentarze opinie

  • gość 2019-04-09 12:44:56

    W niedzielę jedna centrala związkowa podpisała porozumienie z rządem przewidujące 15% wzrost wynagrodzeń. Więc pytania są bez sensu. W chwili obecnej powinny wyglądać tak: czy nauczyciele mogą blokować normalną pracę szkół w czasie egzaminów Tak lub Nie.

  • gość 2019-04-09 12:48:35

    nie popieram

  • gość 2019-04-09 12:54:57

    NIE!!! Może zrobić sondę ilu uczniów zdobywa wiedzę na korepetycjach i nie dlatego ,że nie ogarniają....

  • Rodzic - niezalogowany 2019-04-09 13:03:31

    Nie popieram. Uważam, że roszczenia nauczycieli są zbyt duże. Wszyscy zarabiamy marnie i każdy by chciał 1000 zł podwyżki zachowując pełen pakiet przywilejów.

  • Gość1 - niezalogowany 2019-04-09 13:09:11

    Jak im nie pasuje to niech do biedronki na kasę idą albo na taśmę a nie za parę godzin w tygodniu takie podwyżki i tak 80% nauczycieli nie potrafi nauczać I nikt im nie kazał się uczyć ani pracować w szkole

  • Uczeń - niezalogowany 2019-04-09 13:11:32

    Zdałem mature tylko i wylacznie dzieki korepetycja za ktore placili moi rodzice. Nauczyciele powinni sami sie oduczyć i zwiększyć poziom a nie miec pretensje ze malo zarabiają.

  • gość 2019-04-09 13:12:46

    Popieram Podwyżki 500+ Krowa+ Prosie + są dla nierobów którzy dzięki temu mają zagłosować na PIS. To jest podejście POLITYCZNE do nierobów którzy te pieniądze dostaną. Dla ludzi którzy kształtują nowe społeczeństwo nie ma pieniędzy bo PIS potrzebuje GAMONI którym może wszystko wcisnąć i którzy to połkną, a potem pójdą i zagłosują na bezwzględnych oszustów.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:19:11

    Nie popieramy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:22:05

    Słabi nauczyciele, pełno błędów merytorycznych w zeszytach, wiedza z memow internetowych to jest obraz młodych nauczycieli. Gdyby nie korepetycje to moje dziecko by nic nie wiedziało. Weryfikacja niedouczonych nauczycieli, którzy uczą bzdur.

  • gość 2019-04-09 13:29:33

    TAK popieram

  • gość 2019-04-09 13:35:55

    wywalić tych nierobów i zatrudnić młodych

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:39:16

    Popieram. Oby dostali to o co walczą. A te wszystkie żenujące wpisy obrażające ich, to chyba najwidoczniej zwykłe trolle jedynej słusznej parti. Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:45:46

    Nie. I po co ta konferencja skoro już są komunikaty o tym, że szkoły będą zamknięte do 12 kwietnia za zgodą prezydenta miasta.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:47:19

    Nie popieram. Skoro nie chcą zrezygnować z karty nauczyciela i nic nie dają od siebie bo tylko podwyżki i dalej praca po 4 godziny dziennie i wszystkie przywileje nie jak normalni ludzie praca po 8 godzin to wypad do innej pracy. Bezprawnie blokujecie szkoły darmozjady.

  • Gość1 - niezalogowany 2019-04-09 13:48:23

    Lepiej niech te nieroby dostaną a ludzie którzy są na stażu dalej maja naj niższa krajawa za normatyw godzinowo albo nawet za nadgodziny Starzysta w straży albo w policji dostaje 2000 Góra 2200 I naraża swoje życie a nauczyciel co naraża przez parę godzin pracy w tygodniu { psychikę} hihi Niech sobie powyciagaja zwłoki rozwalone albo spalone. Niech pojadą na awanturę domowa Wtedy to im bym się nie dziwił że chcą pieniędzy Szary robotnik coś źle zrobi to go wypiernicza z pracy albo uwala wszystko co można z wypłaty....

  • Gość 2 - niezalogowany 2019-04-09 13:53:30

    Rodzice trzeba złożyć protest zbiorowy do sądów niech oddają te pieniądze to co trzeba zapłacić opiekunką

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:58:34

    Nie Ale jestem za tym żeby dać im podwyżki Ale...zabrać płatne wolne ferie i wakacje.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:01:26

    Nie popieram Każdy ma prawo do strajku,ale oni zrobili sobie po prostu urlopik . Niech strajkują, ale jednocześnie będą w szkole i jeśli nie podejmują nauczania,to zapewniają opiekę dzieciakom. Stałe mają tylko zadania i roszczenia. A sami od siebie to tylko aby odwalic godziny i iść do domu . A dzieci godzinami ucza sie w domu i na korepetycji.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:02:09

    Nie popieram. Również jestem za podwyżka ale odebraniem przywilejów. Równe prawa dla wszystkich pracowników.

  • Gośćmiska - niezalogowany 2019-04-09 14:05:39

    Nie popieram Bo robią cyrk maja wolne 3 mies w roku i jeszcze robią strajki po to by uczniowie potem nsdganiali program porażka

  • gość 2019-04-09 14:17:26

    Kazdy powinien zarabiac godnie, ale forma i termin strajku sa ewidentnie motywowane politycznie. Gdzie byly ich zwiazki przez osiem lat rzadow PO? Dlaczego wtedy nie strajkowali? No i ktore samorzady popieraja protest i ochoczo wydaja zgode na zawieszenie dzialanosci szkol? No prosze sobie jaj nie robic, ze wladze zwiazkow nie sa sterowane politycznie. Nie mowie tu o samych nauczycielach, bo oni walcza o swoje, ale jako ludzie wyksztalceni nie powinni sie dawac wmanewrowac w polityczne gierki.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:25:25

    Popieram z całego serca

  • gość 2019-04-09 14:26:53

    ''Zdałem mature tylko i wylacznie dzieki korepetycją'' Chyba KOREPETYCJOM, cos slaby uczen z Ciebie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:29:32

    BARCINEK, Kromnow, Kopaniec, Stara Kamienica nauczyciele na L-4

  • gość 2019-04-09 14:30:13

    Najbardziej przeciwko nauczycielom krzyczą ci, którzy mieli bardzo pod górkę do szkoły. Widać to w komentarzach... Idźcie i powiedzcie to nauczycielom w twarz. Śmiało.

  • gość 2019-04-09 14:31:31

    Gość z pierwszego komentarza, bredzący o centrali - podpisz się, Cieplik.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:31:39

    Nie , nie popieram! Poziom nauczania jest żenujący. Jeśli dobrze wykonujesz swoją pracę i chcesz za to więcej kasy pokaż czego nauczyłaś swoich uczniów. Statystyki pokazuje że co 3 uczeń korzysta z korepetycji. . Jak się wam nie podoba to proszę widły i do gnoju . Tam nie bedzircie się musieli użerać z uczniami.

  • gość 2019-04-09 14:37:41

    Tak popieram, niech walczą o swoje. maja do tego prawo jak każdy.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:59:58

    Proponuje na bip jelenia góra sprawdzić zarobki dyrektorów szkół i nauczycieli którzy są radnymi

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:02:37

    Bardzo proszę o informacje dlaczego zwiększenie pensum spowoduje zwolnienie nauczycieli

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:04:03

    Ponoć brakuje nauczycieli do pracy a wakatów jest pełno

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:04:37

    Większość społeczeństwa zarabia mało i większość chciałaby 1000 zł podwyżki. Też jestem po studiach, pracuje po 8 godz w tygodniu i mam tylko 26 dni urlopu-tak wybrałam, może trzeba się przekwalifikowac??? Propozycja również dla nauczycieli, może czas na zmianę zawodu???

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:24:42

    Nie popieram !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:38:21

    Ja zarabiam 2700 na trzy zmiany w ruchu ciagłym i z tego muszę miesięcznie wydać nieraz 300 zł na korki dziecka bo ze szkoły nic nie wynosi.Taki jest poziom nauczania ,niczego nie potrafią nauczyć a wymaganą a my rodzice musimy pomóc dziecku.Do roboty niech się wezmą nygusy i przepracują tak jak ja i mi podobni po 180 godzin w miesiącu.

  • gość 2019-04-09 16:01:25

    Nie popieram tego strajku.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 16:14:40

    Popieram!!!! Powinni godnie zarabiać!!! Jak w każdej grupie zawodowej są różni pracownicy jedni lepsi inny gorsi, ale wielu z nich jest naprawdę z pasja. A takie gadanie ze niech idą do innej pracy... to kto będzie uczył i edukował dzieci i młodzież.????

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 16:17:18

    Nie popieram my za ich nauczanie musimy opłacać korepetycje z dużo niższych pensji niejednokrotnie za 184 godziny w miesiącu.Poziom nauczania to żenada.

  • Ola - niezalogowany 2019-04-09 16:51:25

    Popieram

  • gość 2019-04-09 17:04:44

    POPIERAM - 1000 zł na rękę, ale NA UMOWĘ O PRACĘ, żadna tam karta nauczyciela

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 17:22:56

    Popieram! Jestem nauczycielem nie pracującym w zawodzie . Dlaczego ? Marna płaca a wymagań ogrom ! Tutaj tacy mądrzy ! Tylko czy ktoś pomyślał jaka odpowiedzialność maja nauczyciele ? Odpowiadają za dzieciaki „ bezstresowo wychowane! „ rodzice coraz bardziej roszczeniowi . Dziecku można wszyysko . Nauczycielowi nic .

  • gość 2019-04-09 17:30:03

    Nie popieram !!! Oddajcie coś z przywilej

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 18:13:54

    Po co strajkować jak można się zwolnić i zająć się czymś lepiej opłacalnym; informatyka, budowlana, handel narkotykami

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 18:28:24

    A po co pasożytów i szubrawcom z rządu wykształcony naród? Ciemniakami łatwiej się steruje. Kler też coś o tym wie. A oni teraz w tę samą torbę dmuchają

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 18:29:39

    A po co pasożytów i szubrawcom z rządu wykształcony naród? Ciemniakami łatwiej się steruje. Kler też coś o tym wie. A oni teraz w tę samą torbę dmuchają

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 18:46:09

    To jest gra polityczna, a Pan Luzniak powinien się wstydzić, ciekawi mnie skad wezmie na podwyżki nauczycielom, jesli subwencja od Państwa tj.50 % kosztów utrzymania szkół.Nie dawno zamykali szkoły w Jeleniej bo miasto NIE ma kasy, a teraz wierzycie w jego intencję.jestem za podwyzkami, ale nie w taki sposób.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 18:56:48

    Strajkujcie nawet do grudnia tylko zapewnijcie dziecia opieke bo my rodzice przez was tez tracimy na wynagrodzeniu

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:12:26

    Nie należy się podwyżka lenie do roboty jak by rządził Tusk to byście nie strajkowali gumowe kule poszły by w ruch tak jak w górników ja mam 1630 zł i pracuje na zmiany a wy lesery za co chcecie .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:23:46

    W Kostrzycy zrobili sobie parking przed wejściem do szkoły i przed oknami i trują dzieci spalinami tak szlachta dba o zdrowie dzieci czy Wójt tego nie widzi czy udaje .

  • gość 2019-04-09 20:58:14

    Nagle nauczyciele są na wagę złota, bez nas wszyscy leżycie i kwiczycie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:01:20

    Absolutnie NIE!!!

  • gość 2019-04-09 21:09:52

    Nauczyciele są na wagę złota, bez nich leżymy i kwiczymy.

  • gość 2019-04-09 21:26:11

    Po komentarzach pisanych z błędami widać, że przeciwnicy podwyżek niewiele mieli do czynienia z nauczycielami. Taka też ta ich młodzież, która podobno korepetycji potrzebuje. Normalne dziecko, uczestniczące w zajęciach, nie potrzebuje korepetycji. A wymagania wobec nauczycieli to już festiwal życzeń. Skąd tyle wolnego? Połowa wakacji to praca.

  • gość 2019-04-09 21:26:32

    Nauczyciele są na wagę złota, bez nich leżymy i kwiczymy.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:56:32

    Nie popieram.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 22:01:18

    Popieram strajkujących. Sam zatrudniam pracowników i za przysłowiowe trzymanie spadła zarabiają więcej niż nauczyciel. Oczywiście, że są tacy którzy nie nadają się do pracy z dziećmi ale zarabiajac więcej może więcej będziemy mogli od nich wymagać

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 22:50:16

    Nie popieram

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 22:51:44

    Nie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 23:09:12

    Nie popieram. Pracuje 40 godzin w tygodniu oni 18. I zarabiam mniej. Wakacje wolne, święta wolne, ferie zimowe wolne. Kto ma tyle wolnego w roku co nauczyciele? Jeszcze im źle.

  • gość 2019-04-09 23:31:13

    a gdzie kolega z drajw club....zapomniał?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 05:39:59

    To ciekawe zjawisko społeczne piwinno zostać gdzieś opisane. Jak wynika z komentarzy strajku nauczycieli nie popuera jeleniogórska grupa hektarów. Charakterystycznymi cechami jej członków jest stała formuła stisowana w komentarzach "idźcie do biedronki jak wam się nie podoba". Dobrze, ze wam sie podoba "nowobogaccy" :D tylu z was siedzialo xa granica zarabiac na paznokcie dla zon i nie zauwazylo, jak tam wyglada zycie? Kiedy ludzie kończą prace i ile zarabiaja? Jak wysoki status spoleczny ma nauczyciel? Nawet jak napiszesz zdanie rozkazujace w komentarzu, nikt sie do tego nie zastosuje. Pamietaj, ze anonimowo jestes nikim ; ]

  • gość 2019-04-10 06:59:20

    Tylko generale wypowiedzenie umowy pracy .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 07:43:24

    Nie. Chyba że zrównany wymiar urlopu i dni wolnych oraz czas pracy np. Pozostałe 22 godziny na sprawdzanie zadan itp. możliwe do wykonania w miejscu pracy ( budynek szkoły ). Liczę też na lepszą skuteczność nauczania np. języka obcego;) pozdrawiam

  • judyta - niezalogowany 2019-04-10 07:56:07

    W czym nauczyciel są lepsi od innych grup zawodowych? Niech pracują jak pozostali po 40 godzin tygodniowo (często znacznie więcej) plus tylko 26 dni urlopu. Ciągle płaczą, że muszą pracować w domu i się dokształcać, tak jakby w wielu innych zawodach to nie było standardem. Frazesy na temat misji i powołania należy włożyć między bajki. Duża część nauczycieli to sfrustrowani "mali" ludzie, którzy trafili do tego zawodu przez przypadek. W odzyskaniu prestiżu nie pomogą wam wysokie podwyżki. Na autorytet, drodzy nauczyciele, trzeba sobie e zapracować.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 08:06:31

    Nie popieram. Powinni zgodzic sie na 15 % podwyżki

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 08:07:00

    Nie popieram. Powinni zgodzic sie na 15 % podwyżki

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 08:07:22

    Nie popieram. Powinni zgodzic sie na 15 % podwyżki

  • gość 2019-04-10 08:22:01

    Nie popieram

  • gość 2019-04-10 08:23:30

    Nie popieram

  • gość 2019-04-10 08:24:01

    Myślisz, że jak napiszesz trzy razy, to będzie lepiej? Przestań walić konia, to będziesz pamiętać, czy wysłałeś czy nie.

  • gość 2019-04-10 08:30:11

    nie popieram , to co robią ci ludzie "kształtujący" nasze dzieci to skandal , mój syn zdaje właśnie egzamin gimnazjalny i do oczywistego stresu doszedł mu jeszcze stres związany z tym strajkiem i obawa czy w ogóle ktoś oceni te egzaminy . Ma okropne zdanie o każdej szkole publicznej , mam 2 dzieci córka już studiuje i to był najszęśliwszy dzień dla nas kiedy już można było zapomnieć o " nauczycielach" z publicznych szkół czego i wszystkim rodzicom uczniów szkół publicznych życzę

  • Wojtek - niezalogowany 2019-04-10 08:54:49

    Popieram.

  • gość 2019-04-10 09:02:58

    nie popieram - jak im się praca nie podoba to niech zmienią , nikt ich na siłę nie trzyma.

  • Tomasz Miroszkin - niezalogowany 2019-04-10 09:51:26

    Straik nauczycieli?! To paskudny polityczny zamach KOD-u na Rząd który sobie wybraliśmy. Pierwszy Rząd który coś faktycznie dla nas robi. Polski Związek Nauczycieli wywodzi się z komuchów, złodziei którzy okradali nas i mordowali przez 70 lat. Pluje na tą bandę bo dobrze pamiętam czasy ZOMO, SB, UB , PZPR, WSI.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 11:13:35

    Strajku nauczycieli najczęściej nie popierają osoby słabo wykształcone.

  • gość 1 - niezalogowany 2019-04-10 13:19:12

    Nie popieram !

  • gość 2019-04-10 13:49:45

    Miroszkin, ja myślę, że tobie to już nic nie pomoże. Ładujesz te swoje polityczne bąki wszędzie, do zrzygania. Nie wszędzie można cię zablokować, więc jest coraz bardziej goownianie. Zajmij się może czymś? Wypasem owiec? Szydełkowaniem? Tobie nie pomoże, ale całej reszcie czytelników tak.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 13:55:02

    Nie popieram uważam że za tyle godzin pracy dobrze zarabiają

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 13:55:55

    Nie popieram uważam że za tyle godzin pracy dobrze zarabiają

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 14:08:37

    To nie strajk to szantaż w dodatku kosztem dzieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 15:11:48

    Popieram, mam 3 dzieci i żadne z moich dzieci nie korzysta z korepetycji. Jeśli ktoś ma dzieci mało zdolne a ambicje wysokie to posyła dzieci na lekcje. Zarobki nauczycieli są żenujące.

  • gość 2019-04-10 15:17:48

    Absolutnie nie popieram, tym bardziej, że sam byłem nauczycielem i gdyby to było w mojej gestii, co najmniej połowę z nich zwolnił bym w trybie natychmiastowym z pracy!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 16:13:45

    Nieeee!!!!! Uważam, że chcą za dużo. Do Biedronki!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 16:16:57

    Popieram. Nierobom rozdają..ludziom pracującym place zamrazają a ceny rosną za wszystko z dnia na dzień...kuriozum..A nie Państwo prawa i sprawiedliwosci.... A pisanie,jak tu czytam" niech idą do biedronki pracować" jest tu wysoce niestosowne....Place dokładnie ,jak w biedronce,czas wbrew pozorom ten sam....W etacie jest 40 godzin,przy tablicy mniej,ale praca n-la to nie tylko prowadzenie lekcji przy tablicy...Urlop też ,jak u innych...W przerwach świątecznych n-le też pracują sprawując opiekę nad dziećmi w szkole...Urlop też jedynie w. lipcu do połowy sierpnia,choć innym się wydaje,że jest inaczej....Nauczyciele też by chcieli zaplanować wyjazd np.w kwietniu,czy wrześniu,kiedy opłaty za wyjazdy są O połowę mniejsze..Zatem nie taki to słód i miód.....To nie 8 godzin za biurkiem przy włączonym radiu....Na usta ciśnie mi się powiedzenie- "Obyś cudze dzieci uczyl",.......

  • bbb - niezalogowany 2019-04-10 16:41:01

    NIE ABSOLUTNIE

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:05:06

    Nie sądzę abym miała mało zdolne dziecko skoro po 3 miesiącach korepetycji z matematyki ma piątki u tego samego nauczyciela,u którego przed podjęciem korepetycji miało w najlepszym wypadku trójki.To chyba nie z dzieckiem jest tu coś nie tak.W klasie jest dziesiątka dzieci to niczym nauczanie indywidualne a co drugi z dzieciaczków ma problem z nauką.O kim to świadczy?O niezdolnych dzieciach wychowywanych zdaniem nauczycieli "bezstresowo" ? Zaznaczam,że korepetycje te kosztują mnie 100zl za dwie lekcje w tygodniu a z jednej pensji żyje, pracuje 40 godzin tygodniowo,często biorę pracę do domu albo zostaje po godzinach, mam 26 dni urlopu w roku, 500+ mi się nie należy bo 2500 na dwuosobową rodzinę to ponoć i tak wystarczająco.Ogòlnie nie narzekam.Pozdrawiam.

  • Gość123 - niezalogowany 2019-04-10 17:20:10

    Nie! !! Nic nie uczą, syn musi chodzić na korepetycje żeby zrozumiec materiał, pracują po 2-4h dziennie. ...niech pracują po 8 i więcej i wtedy narzekają. Zmęczeni psychicznie przez dzieci? ? A sklepowa przez klienta to nie? ? Mają tyle wolnego gdzie my ciężko pracujemy.Wakacje całe wolne prócz tydzień dwa a my wolny tylko tydzień. ...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:26:27

    Przedszkole Mysłakowice nie strajkuje. ...dlaczego? ? Bo wyszło by jakie osoby tam pracują. Niech Wojt Gminy się zainteresuje. Kto by pomyślał że moim dzieckiem opiekuje się pani po podstawówce czy po szkole kucharz. ...wstyd

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:55:50

    Prawda jest taka, że nauczyciele i pielęgniarki zawsze byli w najgorszej sytuacji jeżeli chodzi o podwyżki. Od początku lat 90 - tych podwyżki płac w tych zawodach ni jak miały się do wzrostu cen żywności i usług. Rozłożone np. 1000 zł na 4 raty co 6 miesięcy to śmiech na sali. Logicznym jest mieć 1000 złotych w portfelu i wydawać na bieżąco. 3 i 4 tansza nie będzie nic warta do galopujących cen. Więc chyba każdy chciałby dostać 1000 i kupić to, co za rok będzie kosztować jeszcze raz tyle. Sędziowie,policjanci.,lekarze itp. zawsze wywalczą podwyżki, a te dwa zawody zawsze są zwodzone i oszukiwane!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 19:41:14

    Odnośnie urlopów i ferii URLOP WYPOCZYNKOWY Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania – innymi słowy ferie świąteczne, ferie zimowe i ferie letnie. Nauczyciel może być zobowiązany przez dyrektora do wykonywania w czasie tych ferii następujących czynności (czynności te nie mogą łącznie zająć nauczycielowi więcej niż 7 dni): przeprowadzania egzaminów; prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego; opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie. Nauczyciel ma prawo do nieprzerwanego co najmniej czterotygodniowego urlopu wypoczynkowego. Za czas urlopu wypoczynkowego nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 19:48:17

    Jestem nauczycielką jezyka polskiego w liceum. Chce pracować tylko 40 godzin w tygodniu . Oddam wakacje za urlop w wybranym przeze mnie terminie. Rozumiem, że w ramach tych 40 godzin będą rady pedagogiczne, przygotowanie lekcji i sprawdzanie dwa razy w roku 60 arkuszy maturalnych, 160 wypracowań, kartkówek i innych form kilka razy w miesiącu. Rodzice przyjdą na zebranie do godziny 16. Wycieczki odbędą się również w ramach 40 godzin pracy, chyba że dostanę nadgodziny. Tak, tak, tego chcę! Chcę zamknąć drzwi szkoły i w weekend o niej nie myśleć. Tylko czy Wy rodzice też tego chcecie? Na kogo będziecie wtedy psioczyc? Ja na miejscu zwykłego robotnika mogę być jutro, a on na moim? Pozdrawiam wszystkich, którzy zazdroszczą nam naszej pracy.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 19:56:03

    Gość 123, trzeba było się uczyć, kiedy był na to czas. Teraz to tylko w sklepie siedzieć...

  • gość 2019-04-10 20:11:52

    żenada, gdzie był przewodniczący znp przed 3 laty - upolitycznienie żal dzieci i tych którzy nie dostrzegają działań rządu

  • Gość123 - niezalogowany 2019-04-10 20:56:09

    Na naukę nigdy za późno ,,,,,x

  • gość 2019-04-10 23:17:30

    Tak popieram całym sercem. Tylko dzięki nim polska oświata się jakoś trzyma.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 02:17:53

    Nie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 02:18:19

    Nie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 02:19:17

    Nie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 02:55:50

    Nie popieram strajku. Kwestie płacowe mnie nie interesują. Ja nie popieram żadnego strajku i tyle. Zróbcie sobie pikietę w Warszawie jak wiele grup zawodowych. Zapoczątkowanie ustępstw po strajkach było błędem i teraz każdy związkowiec aby wpłynąć namawia do strajku. Niech naczelnicy urzędów skarbowych ogłoszą ile wpływa podatków od korepetycji, dadzą kary po 20.000 za niepłacenie podatków i po 1000 zł za zgłoszenie nieprawidłowości i będzie kasa na podwyżki. Moja siostra jest nauczycielem i wiem co zarabia na etacie a ile na lewo. A druga rzecz to jakość nauczania w szkołach....

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 07:17:43

    Oczywiście, że popieram!!

  • do 2019-04-11 0 - niezalogowany 2019-04-11 08:35:39

    "Zapoczątkowanie ustępstw po strajkach było błędem" - gdyby nie strajki, to byś siedział w dalszym ciągu w głębokim PRL-u. Wtedy też szczekaczki rządowe próbowały podważać znaczenie strajków, ale na szczęście im się nie udało.

  • gość 2019-04-11 10:18:12

    Nie popieram

  • Popieram - niezalogowany 2019-04-11 11:55:26

    Rozumiem i wspieram protestujących!! 100% POZYTYW

  • szczerze wulgar - niezalogowany 2019-04-11 12:57:12

    jebać nauczycielki, no chyba że ktoś woli nauczycieli... burzyć szkoły !! państwem idiotów, analfabetów i nierobów łatwiej się rządzi a strajkujących lać aż im się odechce.. sami sobie taki los zgotowali.. Inteligenty o dupę rozbić. Kiedyś byli nauczyciele..teraz są patałachy uczące wg klucza, który ma z naszych dzieci ciemniaków zrobić.. Ciemnogrodem łatwiej się steruje.

  • gość 2019-04-11 12:58:20

    Brawo nauczyciele, nie dajcie sie , dużo moich znajomych Was wspiera, trzymajcie sie na dajcie pisiorom, jeszcze będzie normalnie i praworządnie. KONSTYTUCJA !!!

  • UCZENNICA - niezalogowany 2019-04-11 13:49:02

    LUDZIE OTRZĄŚNIJCIE SIĘ, MANIPULUJĄ WSZYSTKIMI, SIEJĄ FERMENT I MIESZAJĄ TYCH KTÓRZY NIE MAJĄ Z TYM NIC WSPOLNEGO I NIE CHCĄ MIEĆ ! POZNIEJ BEDZIE NARZEKANIE ZE Z MATERIALEM SIE NIE WYRABIAJA, TO ICH WINA WSZYSTKO, ZA 3 4 GODZINY DZIENNIE CHCA NIEWIADOMO ILE PIENIEDZY ! WYPIERDZIELAC DO BIEDRONKI NA KASE NA JAKIEŚ 12... ZOBACZYCIE CO TO CIEZKA PRACA SZUMOWINY

  • jestesciedebile - niezalogowany 2019-04-11 13:57:28

    Jakim cudem jest wiecej za skoro w komentarzach ewidentnie nie ???? popierający to chyba sami nauczyciele, cwele skonczone XDDDD

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:01:49

    Nie popieram. Kto ma wolne 2 miesiące, przerwy świąteczne, weekendy, pracuje 18 h tygodniowo, i zarabia 2200 zł to miech sie tu wpisze. Rząd niech sie mie ugina. Kasa tu nic nie da. Komu nie pasuje nich zmieni prace

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:32:29

    Popieram .też korzystałam z korepetycji z matematyki bo byłam słaba i maturę zdałam 40 lat temu.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:34:22

    Popieram .też korzystałam z korepetycji z matematyki bo byłam słaba i maturę zdałam 40 lat temu.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 15:35:31

    Sama jestem nauczycielką, choć nie w szkole państwowej, i NIE POPIERAM. Wykonuję taką samą pracę ale nikt nie płaci mi za dwa i pół miesiąca byczenia się, a żeby zarobić na utrzymanie daję po 10-14 lekcji dziennie, a nie 5 jak w państwówce. Tylko że moi uczniowie faktycznie coś potrafią, a wiemy jak jest w szkołach, bez korepetycji ani rusz. Może najpierw niech się nauczyciele wezmą do roboty, a potem stawiają żądania.

  • Gośćo tak - niezalogowany 2019-04-11 17:45:49

    Nie dla Broniarza i lewactwa

  • Gośćo tak - niezalogowany 2019-04-11 17:46:19

    Nie dla Broniarza i lewactwa

  • KasiaP - niezalogowany 2019-04-11 18:10:43

    Popieram nauczycieli!!! Walczcie o swoje i nie poddawajcie się!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 23:24:56

    Popieram z całego serca. I mam nadzieję że wszystkie dzieci i młodzież będą pamiętać o tej sytuacji jaką zgotowal im rząd PiS przy urnach jak już skończą 18 lat. Wtedy będą mogły się wypowiedzieć.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 23:41:51

    Kurwa rok urlopu zdrowotnego!!! Wolne soboty i niedziele co 45 minut przerwa od pracy co to ma kurwa być 18 godzin w tygodniu. Kto mówi że popiera ten strajk powinien się rozpędzić i zapierdolić łbem w bramę od szkoły. Do roboty lenie jebane

  • Kasia - niezalogowany 2019-04-12 08:55:01

    Nie popoeram. Jako rodzic, jako osoba znająca kilkoro nauczycieli. Proponuję normalniy tryb pracy 40 godzin tygodniowo, oczywiście nie przy tablicy ale niech przygotowują się do zajęć w szkołach niech sprawdzają klasówki w szkołach a nie w domu przez godzinkę i laba!!! Proponuję normalny urlop reszta czasu wakacji ferii i inne wolne to pomoc-korepetycje w ramach pracy, normalnego etatu. Zapraszam do lektur jak jest w Europoe! I nie piszcie, że tam zarabiają więcej. W przeliczeniu z Euro i biorąc pod uwagę, że życie w tych krajach jest droższe wychodzi na to samo! https://finanse-wp-pl.cdn.ampproject.org/v/s/finanse.wp.pl/wakacji-polskiemu-nauczycielowi-szwed-moze-tylko-pozazdroscic-6114830186534529a?amp_js_v=a2&_gsa=1&=1&usqp=mq331AQCCAE%3D#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&share=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Fwakacji-polskiemu-nauczycielowi-szwed-moze-tylko-pozazdroscic-6114830186534529a https://www-gazetaprawna-pl.cdn.ampproject.org/v/s/www.gazetaprawna.pl/amp/597573,badania-nie-klamia-nasi-nauczyciele-przy-tablicy-pracuja-najkrocej-w-europie.html?amp_js_v=a2&_gsa=1&usqp=mq331AQCCAE%3D#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s

  • Kasia - niezalogowany 2019-04-12 09:01:09

    Nie popoeram. Jako rodzic, jako osoba znająca kilkoro nauczycieli. Proponuję normalniy tryb pracy 40 godzin tygodniowo, oczywiście nie przy tablicy ale niech przygotowują się do zajęć w szkołach niech sprawdzają klasówki w szkołach a nie w domu przez godzinkę i laba!!! Proponuję normalny urlop reszta czasu wakacji ferii i inne wolne to pomoc-korepetycje w ramach pracy, normalnego etatu. Zapraszam do lektur jak jest w Europoe! I nie piszcie, że tam zarabiają więcej. W przeliczeniu z Euro i biorąc pod uwagę, że życie w tych krajach jest droższe wychodzi na to samo! https://finanse-wp-pl.cdn.ampproject.org/v/s/finanse.wp.pl/wakacji-polskiemu-nauczycielowi-szwed-moze-tylko-pozazdroscic-6114830186534529a?amp_js_v=a2&_gsa=1&=1&usqp=mq331AQCCAE%3D#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&share=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Fwakacji-polskiemu-nauczycielowi-szwed-moze-tylko-pozazdroscic-6114830186534529a https://www-gazetaprawna-pl.cdn.ampproject.org/v/s/www.gazetaprawna.pl/amp/597573,badania-nie-klamia-nasi-nauczyciele-przy-tablicy-pracuja-najkrocej-w-europie.html?amp_js_v=a2&_gsa=1&usqp=mq331AQCCAE%3D#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s

  • gość 2019-04-12 13:42:30

    nie popieram, niech lepiej dzieci uczą a nie z dzieckiem trzeba siedzieć w domu godzinami tłumaczyć.

  • Iwa - niezalogowany 2019-04-12 14:57:54

    Popieram

  • Wolf - niezalogowany 2019-04-12 18:05:28

    Jeśli przejdą na 40h tygodniowo to będę za podwyżką. Obecnie przy mniej niż jednej drugiej etatu zarabiają około 2000 na rękę +premie za wychowawstwo +premie za prace np. z "trudnymi dziećmi" +trzynastki itd, a to są bardzo dobre warunki... Mało który nauczyciel "pracuje" w domu, bo wyrabiają się z np. sprawdzaniem kartkówek na przerwach (które swoją droga mają co 45 minut...)

  • gość 2019-04-12 20:14:22

    Popieram

  • Gośćnnn - niezalogowany 2019-04-12 21:38:51

    Za duża chcą czemu za rządów po nie chcieli niech pracują po 8 godzin jak Kowalski każdy by chciał tyle podwyżki zapierniczam rozładunek warzyw na sklep po 8 godz kręgosłup mi w d wchodzi ale to nic ja też chcę 1000 podwyżki kto mi da nikt

  • Gość..... - niezalogowany 2019-04-12 21:49:46

    Nie popieram!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 22:01:12

    Nie nie i jeszcze raz nie. Można dodatkowe godzinki dorobić w biedronce i kaska z tego będzie... Ewentualnie zrobić kat C+E i na międzynarodówke ofert pracy jest pełno...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 07:51:44

    NIE POPIERAM!! ile pełny etat nauczyciela wynosi? 18h tygodniowo! 72 miesięcznie! I chcą podwyżki 1000zl? Ja muszę wyrabiać prawie 300h żeby coś uciulac na życie a te kanaliemaja wakacje płatne ferie płatne 13tke placona do roku i masa inny świat wolnego więcej niż święty Mikołaj. Postrajkuja 2 miesiące nie dostaną pesjii za to, to wrócą do pracy z większym animuszem...

  • gość 2019-04-13 09:12:20

    Popieram!

  • gość 2019-04-13 09:13:27

    Popieram

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 13:52:57

    Popieram!!! Jaka placa taka praca. Dlatego najwieksza zdobyczą polskiej myśli know how jest przepis na wódkę i kiełbasę.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 14:41:57

    W tym roku nauczyciele z wyrównaniem od stycznia do marca dostali podwyżki, dalsze 30% to już by było powyżej ich postulatów, takie zachowanie jak pokazywane jest w tv czy necie w stosunku do nauczycieli chcący przeszkadzać w egzaminach jest karygodne a obalenie matur to już jest prokuratura i trybunał, tym samym myśleniem możemy pozamykac urzędy, szpitale itd tylko z jedną różnica nikt inny nie dostaje podwyżek co rok jak nauczyciele i nikt inny nie mógł by strajkowac w taki sposób bo nikogo nie stać na kilka dni strajowania, a poza tym pozeglalby się z miejscem pracy. Pozdrawiam

  • Gośćtada - niezalogowany 2019-04-13 15:26:36

    Nie popieram nauczyciele zaczynają robić cyrk

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 18:36:25

    Nie popieram

  • Antisz - niezalogowany 2019-04-13 19:41:47

    Nie popieram. Ja pracuje 8 godz w szanowanej firmie, skonczylam studia i setki fakultetow... 10 goodzin jestem poza domem, z dzieckiem o 18 odrabiam stosy prac zadanych przez nauczycieli.. z roznych przedmiotow. Matma, historia , geografii, itp... muszę byc dobra we wszystkim!!! 20 procent wynagrodzenia pracodawca zabiera ze jest sie z dzieckiem w domu, bo nauczyciele strajkuja.. pytam dlaczego? Dlaczego jestem ukarana za strajk osob ktore pracują 4 godziny, ktore zarabiaja 2 razy tyle co ja, ktore nie nauczyly mojego dziecka , bo mysze ja to robić, albo placic za korepetycje. Hm korepetycje, 1500 zl min zarobku nieopodatkowanego... gdzie Skarbowy???!!!!

  • Antisz - niezalogowany 2019-04-13 19:45:46

    Nie popieram. Ja pracuje 8 godz w szanowanej firmie, skonczylam studia i setki fakultetow... 10 goodzin jestem poza domem, z dzieckiem o 18 odrabiam stosy prac zadanych przez nauczycieli.. z roznych przedmiotow. Matma, historia , geografii, itp... muszę byc dobra we wszystkim!!! 20 procent wynagrodzenia pracodawca zabiera ze jest sie z dzieckiem w domu, bo nauczyciele strajkuja.. pytam dlaczego? Dlaczego jestem ukarana za strajk osob ktore pracują 4 godziny, ktore zarabiaja 2 razy tyle co ja, ktore nie nauczyly mojego dziecka , bo mysze ja to robić, albo placic za korepetycje. Hm korepetycje, 1500 zl min zarobku nieopodatkowanego... gdzie Skarbowy???!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 21:40:31

    Tak popieram strajk nauczycieli , należy im sie i wyższa pensja i większe poszanowanie dla uch ciężkiej i niewdzięcznej pracy . Jacy jesteśmy my rodzice w stosunku do nich nauczycieli dobrze sami wiemy . Chamscy i roszczeniowi a od mojego dziecka to wara jemu wolno wszystko . Ale jak się coś stanie to oczywiście wina nauczyciela , zreszta poczytać wystarczy powyższe opinie . A ciągłe zmiany programów nauczania i piorytetów jeśli chodzi o " bohaterów " oraz pomiatanie nauczycielami przez rzadzących szczegolnie aktualnych sytuacji dopełnia . Z poważanie dla nauczycieli i oby wytrwali i wygrali .

  • Ola - niezalogowany 2019-04-13 22:06:35

    Nie popieram

  • gość 2019-04-13 22:24:25

    https://www.money.pl/gospodarka/polscy-nauczyciele-wcale-malo-nie-zarabiaja-tak-podaje-oecd-6368537849079937a.html

  • gość 2019-04-13 22:25:05

    Zaraz oburzą się nauczyciele że dane z OECD są zakłamane ;) A myślicie że średnią krajową w gospodarce to jak się liczy?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 23:30:27

    Zdecydowanie nie popieram. Skończyłam szkołę kilka lat temu, jedyne co mialam po szkole to depresje i lęki. Nauczyciele są od nauczania a nie od zastraszania i wprowadzania na lekcjach takiej atmosfery że uczniowie sie boja odezwać. Niestety moich dwóch kolegów nie wytrzymalo presji i skonczyli oni swoje życie miedzy innymi przez stres zwiazany ze szkola. Nie szanuje tego ze czesto nauczyciele przenosza swoje problemy zyciowe na uczniów. Nie szanuje również tego ze oni wymagaja a gdy maja sprawdzic prace klasowe (maja na to 2 tygodnie) to nawet po miesiacu sie burzą, ze przeciez oni sa zajeci i nie mieli kiedy. Chca nas uczyc obowiazkowosci a sami nie są tego nauczeni Nauczycieli z prawdziwego zdarzenia mialam dwóch przez 13 lat nauki i 4 rozne szkoły.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 23:38:42

    NIE POPIERAM STRAJKU!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 23:41:49

    NIE POPIERAM STRAJKU!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 08:17:10

    Nie popieram szkoda ze nie strajkuja latem a teraz kosztem dzieci nie zaplacic im za te dni co strajkuja

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 14:02:31

    Nie popieram!!!!!!!

  • gość 2019-04-14 15:06:26

    No właśnie. Piszą w komentarzach, że młodzi nauczyciele popełniają mnóstwo błędów merytorycznych i nie umieją nauczyć, a z drugiej strony chcą wykopać starych, żeby za te grosze przyszli pracować młodzi... :D Oto cała prawda o naszym społeczeństwie - UDZIELAJĄCA SIĘ SCHIZOFRENIA!

  • gość 2019-04-14 18:17:34

    Sami sobie wybrali taki zawód a teraz narzekają , niepasuje? to ulice zamiatać . Sprzątaczki mało zarabiają ale chodzą do pracy i nie narzekają a te nieroby za strajk sie wzieli kosztem dzieci, nie pozwolę aby moje dziecko chodziło w wakacje do szkoły bądz w soboty. NIE POZWOLĘ !!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 19:35:15

    Nie popieram. Niech idą do Biedronki. Jest to strajk polityczny i niech nie robią z nas matołków że tak nie jest.

  • gość 2019-04-14 21:34:18

    Jak można w tak stronniczy sposób przedstawiać obiektywne dane dotyczące zarobków nauczycieli? 1. Owszem zarabiają ok 3000pln ale to wciąż ok 70 % średniej krajowej podobnie jak 20 lat temu. 2. Czy nikt nie zauważa że żądanie 1000 pln podwyżki jest absurdalne? Ma to doprowadzić do sytuacji że nauczyciel będzie zarabiał więcej od pielęgniarki, lekarza, strażaka, policjanta...... o innych urzędnikach nie wspominając?? 3. Co ma na celu przedstawianie programu w telewizji, który udowadnia że nauczyciel w Zgorzelcu zarabia 3000 pln a w oddalonym 5km Gorlitz 3000 EUR - przecież w ten sam sposób rozkładają się pensje we wszystkich zawodach. 4 Czy naprawdę nauczyciel muzyki w 4kl podstawówki poświęca tyle samo czasu na przygotowanie zajęć i sprawdzanie klasówek co polonista w klasie maturalnej? 5.... i wreszcie czy podwyżka jednakowa dla wszystkich nauczycieli - zgodnie z maksymą czy się stoi czy się leży taka sama pensja się należy - naprawdę zwiększy motywację nauczycieli (zwłaszcza tych naprawdę starających się i poświęcających uczniom czas? Mam nadzieje że którykolwiek z nauczycieli zechce odpowiedzieć na te pytania, jeśli je usłyszy,  gdyż dotychczas nikt z dziennikarzy nie miał odwagi ich zadać. Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 23:41:15

    NIe popieram. Nie popieram niczego, co dzieje się kosztem dzieci. Wstyd i żenada. Niby wykształceni, a tak się dają manipulować. To strajk polityczny. Ale i niechby strajkowali, mają prawo. Ale kosztem dzieci? Poziom nauczania jest taki, że korepetycje trzeba uczniom załatwiać. Zawsze można zmienić zawód. Co im ten strajk da? Antypatie społeczeństwa. Za to co wy nauczyciele fundujecie teraz mojemu dziecku maturzyście - dodatkowy stres i brak możliwości godnego zakończenia szkoły, życzę wam, abyście nic nie osiągnęli i żebyscie w przyszłości nie otrzymali pomocy od każdego przyszłego lekarza, któremu właśnie blokujecie start i którego dreczycie. Rodzic

  • gość 2019-04-15 07:52:10

    NIE POPIERAM

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 08:23:34

    Popieram i zastanawiam się dlaczego chcą tak mało. Skoro rydzykowi się należy to nauczyciele powinni dostać baz strajków.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 13:09:18

    Nie popieram. Uważam że trzeba dać im wypowiedzenia umowy o pracę proste nie wstawić się do pracy trzy dni zwolnienie i koniec jest dość osób kończących studia więc przyjąć nowych nauczycieli. Jeżeli uważają że mało zarabiają niech strajkuja w wakacje lub ferie a nie r roku szkolnym. Cierpią na tym dzieci co to ma być karta przetargowa jest to nie na miejscu

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 13:23:38

    Nie popieram to już jest grą polityczna a nie strajk.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 18:19:15

    POPIERAM z całego serduszka

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 20:54:38

    Nie

  • Biernat - niezalogowany 2019-04-16 02:54:42

    Nie nie i jeszcze raz NIE!!!!!

  • gość 2019-04-16 08:24:49

    Nie popieram

  • gość 2019-04-16 21:41:16

    Nie dla SBroniarza

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 22:02:12

    Nie popieram tego absurdalnego strajku.

  • gość 2019-04-16 22:59:32

    Po prostu popieram. Uważam że wszyscy Polacy po prawie 20 latach w UE powinni godnie zarabiać bez względu na profesję. Obietnice że być może zrównamy się z zarobkami UE za 15-20 lat są śmieszne.Gdy analizujemy podatki,ceny,produkt narodowy wszystko wskazuje że są one takie jak w bogatszej części UE. Więc skąd te różnice płacowe? Chyba złe zarządzanie, bo cóż innego. Przykre jest to że do takich sytuacji dochodzi a zastanawia mnie jak długo naród wytrzyma?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 07:05:40

    Nie popieram strajku

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 08:07:07

    Nie popieram

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 09:22:21

    Nie popieram...

  • gość 2019-04-17 11:15:50

    nie popieram tego strajku - wstyd

  • gość 2019-04-17 11:44:46

    Popieram strajk!

  • gość 2019-04-17 20:29:17

    Nie Popieram strajku koniec z dyktaturą Broniarza i całej tej grupki ZNP wzajemnej adoracji.

  • gość 2019-04-18 20:00:16

    absolutnie nie popieram

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 04:41:22

    Nie popieram!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 16:18:48

    Nie popieram

  • gość 2019-04-19 17:10:30

    tak

  • gość 2019-04-19 18:57:24

    Jak czują potrzebę, niech walczą. Jednak STRAJKOM mówię NIE! I tak nie dostaną podwyżek, rząd ich wziął na przetrzymanie i tym już wygrał. Podobna sytuacja była z "okupacją" sejmu. Też ich przetrzymali i nikt już nie pamięta o co bito pianę. Jak dla mnie strzał w kolano. A podobno muszą na studiach zaliczać psychologię. U mnie by oblali. Zero strategii, poniosą tego konsekwencje. Szkoda tego straconego czasu i nadszarpniętego wizerunku. Dodatkowo niektórzy belfrzy po wypowiedziach w sieci grubo będą się tłumaczyć, a z pewnością będzie im nieswojo spojrzeć w oczy tym "bachorom" i ich rodzicom... W emocjach powiedzieli co myślą, tego już nie cofną. Czuję niesmak.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-20 13:29:41

    Nie popieram zwykły szarak nie dostanie podwyszki 100 zł to dlaczego oni maja tyle dostac za takie długie wolne w szkole

  • gość 2019-04-20 18:04:06

    Popieram strajk i mówie NIE idiotom którzy piszą że jeden związek podpisał umowę. Otóż idioto, nie podpisał związek z rządem tylko radny PIS z rządem PIS.

  • gość 2019-04-20 19:19:20

    popieram 1000%

  • Gość - niezalogowany 2019-04-21 02:20:14

    Stanowcze NIE !!!!!

  • Robert - niezalogowany 2019-04-21 12:25:28

    Nie popieram. Jeśli nauczyciel mianowany zarabia 2500 na rękę za 18 godzin przy tablicy to pracując tyle co ja 40 godzin (też mam wyższe wyksztalcenie) zarabialby ponad 5 tyś. Mogę tylko pomarzyć o takich zarobkach A też często pracuję w domu bo pracodawca ciągle dokłada nowych obowiązków. 30%podwyżki dla nauczyciela dyplomowanego to więcej niż 1000 zł, wiem, bo mam nauczycieli dyplomowanych w rodzinie. Nauczyciele nie chcą zwiększenia pensum bo wtedy nie będą już mogli pracować na dwa etaty. No i czasu na nieopadtkowe korepetycje będzie mniej . Dać podwyżkę, ale znieść kartę nauczyciela. Niech pracują po 40 god zxon tygodniowo , jsk kazdy. Nie muszą prowadzic 40 hodxon zajęć, ale mogą w tym cza sdie W SZKOLE sprswdzać klasówki i być dp dyspozycji uczniów. Mówicie, ze przez zwiększenie pensum naiczyciele stracą pracę. No cóż, pracę dostaną najlepsi, tak jak w innych zawodach. I Ci najlelsi powinni byc godnie wynagradzani za wykonaną pracę. Kto powiedział, ze ukończone studia dają gwarancję pracy? Żadne nie dają. Przez strajkujących nauczycieli straciliśmy z żoną już po kilka dni urlopu A mamy ich w roku tylko po 26. Z resztą, większa ich część jest wykorzystywana est właśnie z powodu zamkniętych szkół w długie weekendy. Jak potem ogarnąć w wakacje z dzieckiem jak nie ma się babć czy dziadków, którzy pomogą???

  • Kinga - niezalogowany 2019-04-21 15:25:37

    Tak popieram w 100%. I przypominam, że strajkujący też mają dzieci, ktore nie chodzą do szkoły i też muszą dla nich organizowac opiekę. Widzę wielu egoistow, ktorzy wypisują bzdury na nauczycieli tylko dlatego, ze muszą przez czas strajku zająć sie własnym dzieckiem lub z czystej zawiści ( a czemu mają wiecej zarabiać,)

  • Gość - niezalogowany 2019-04-21 15:26:53

    Popieram!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-21 15:31:15

    Nie mam problemu z tym, żeby zająć się własnym dzieckiem. Problem w tym, że mój zleceniodawca ma problem z moją nieobecnością w pracy. A ponieważ pracuję na umowę zlecenie wolne mam bezpłatne. A nauczyciele za niewykonywanie obowiązków życzą sobie mieć zapłacone wynagrodzenie. Skandal.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-21 15:34:12

    Strajkujący nauczyciel może zabrać ze sobą dziecko do szkoły. Ja na koparkę dziecka ze sobą nie wezmę

  • gość 2019-04-21 19:26:13

    NIE POPIERAM!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-21 22:29:19

    Nie popieram głupot

  • Starszy pan z z - niezalogowany 2019-04-22 01:08:06

    Moim zdaniem ten strajk to efekt tego że pewni nauczyciele i nauczycielki są członkami głośnego Drajw Klubu Jelenia Góra nie raz widywałem jak pod kauflandem pojawiają się auta z pod jeleniogórskich szkół. Nauczyciele z Drajw Klubu nie mają na zatankowanie swoich gruzów i stąd ten strajk. Pozamykać wszystkich razem z DC.

Dodajesz jako: |