:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czarny Marsz jeleniogórskich nauczycieli

Edukacja, Czarny Marsz jeleniogórskich nauczycieli - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Portal 24jgora.pl 13/04/2019 10:20

Trwa strajk nauczycieli. Szkoły pozostają zamknięte. W najbliższy wtorek jeleniogórski Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje Czarny Marsz strajkujących pracowników oświaty.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do poparcia strajkujących i ubrania się na czarno. Marsz wyruszy 16 kwietnia o godz. 12.00 spod kościoła garnizonowego. Strajkujący nauczyciele przejdą w okolice Bramy Wojanowskiej, gdzie nastąpić ma jego zakończenie.

Tymczasem od poniedziałku 15. kwietnia rozpoczyna się trzydniowy egzamin dla ósmoklasistów.   W poniedziałek uczniowie kończący nauczanie  w szkole podstawowej będą rozwiązywali zadania z języka polskiego, we wtorek – z matematyki, a w środę – z języka obcego nowożytnego. 

# Czarny Marsz jeleniogórskich nauczycieli

Reklama

czarny marsz jeleniogórskich nauczycieli - komentarze opinie

  • Bu - niezalogowany 2019-04-13 11:12:28

    A ja zapraszam na czarną mszę będzie alkoholizowanie się gwalty i palenie kotów... A teraz poważnie pis i tak wam nic nie da bo ma was w nosie!!!

  • Robol - niezalogowany 2019-04-13 11:42:58

    Darmozjady

  • Gość 1111 - niezalogowany 2019-04-13 12:08:50

    Jestem za podwyżkami dla nauczycieli ale też za tym żeby robili po 40 godzin tygodniowo w szkole z tego 30 spędzali na lekcjach nie tak jak teraz 4-6godzin ale 45 minutowych a nie godzinnych czyli 18- 20 h studia czy do szkolenie często sponsoruje w 80 %szkole. Więc nie przesadzajcie że wydają tak dużo na studia . Tak naprawdę pracują pół etatu więc ja też chciała bym dostać za pół etatu nawet te najniże 1900 zł.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 12:40:54

    Nieroby do pracy razem zBroniarzem dzieci i rodzice wam tego nie wybaczą jaką krzywde im robicie.

  • WRCgość - niezalogowany 2019-04-13 12:48:44

    Do Pani wyżej,ja bym nie chciał pracować nawet na pół etatu w szkole.Ten pseudo rząd powinien już dawno zejść ze sceny bo te 3,5 roku to o 3,5 za długo.Oni mają nas obywateli głęboko w d...e,może być strajk za strajkiem a oni swoje.

  • gość 2019-04-13 12:57:25

    Żeby coś zarobić więcej,trzeba pracować więcej, rząd i tak daje ile może za to poprzedni nie dawał nic pomyślcie i zastanówcie się też bym chciał dostać w pracy tysiąc złoty podwyżki,wiem o tym ja wie o tym i prezes firmy ale niestety jest to nierealne jak dostałem złotówkę do stawki godzinowej to byłem zadowolone małymi kroczkami do przodu. Dlatego nie popieram dalszego strajku nauczycieli i moim zdaniem czym dłużej potrwa strajk tym gorzej będzie was oceniać zwykły prosty robotnik.

  • Gość45 - niezalogowany 2019-04-13 14:49:30

    A co mają powiedzieć Ci ludzie co pracują w marketach za grosze i w zakładach w Jeleniej gdzie jest zmowa między pracodawcami i zarobki są w okolicach 2500 złoty na rękę i nie dostają podwyżek a w sklepach wszystko drożeje

  • Goście - niezalogowany 2019-04-13 14:55:30

    Nauczyciele są zupełnie niepotrzebni, jak widać. Najlepiej wsadzić ich w wagony i wywieźć gdzieś, może na wschód. Powinni pracować po 8 h dziennie. Tak. Najlepiej niech w wakacje pracują, chętnie dzieci do szkoły posylac będziemy, żeby darnozjady nie brały kasy za darmo. Na stacji paliw są nocki, w hotelach też, więc niech nauczyciele też mają nocki. Jak zadaja do domu, to krzyk, matka z ojcem muszą odrabiać lekcje. Jak nie wymagają - jeszcze gorzej. Rodzice czują się jak w restauracji, lista życzeń, co bym chciał i w jaki sposób. Można dzieci uczyć w domu, wtedy nie będzie pracy dla tych darnozjadow. Dlaczego nie skorzystacie? Niech młoda czy młody leży przed kompem czy tv i nie chodzi do szkoły bo jeszcze nawiąże relację. I co wtedy?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 15:33:26

    Ubrać się na czarno ? Poparcie? To chyba żart... Do roboty niech się wezmą lenie i darmozjady jeden z drugim. Tylko żądania mają. A pracować to im się nie chce. Praca w domu? Taaa jasne. Sprawdziany oceniają w czasie lekcji, a uczniom zadaja czytanie podręcznika. Potem wymagania mają. A rodzice kupę kasy muszą wydać na korepetycje,żeby dzieciak czegoś się nauczył.

  • gość 2019-04-13 15:49:15

    o tej porze, to "normalni"ludzie są w pracy. I co wezmę wolne, kolejne?!

  • gość 2019-04-13 16:26:21

    Mam rozwiązanie dla nauczycieli! 500 litrów mleka i 100kg mięsa tucznika w formie zapłaty?.I po strajku.

  • gość 2019-04-13 19:15:48

    Jak będzie catering przy ul.Pocztowej to przyjdę. Inaczej nie liczcie na mnie.

  • gość 2019-04-13 20:40:10

    Protest związków zawodowych jest motywowany politycznie? Opozycja przekonywała, że nie. A co dziś mówi lider PO? - Wierzę, że protest nauczycieli będzie miał wpływ na wynik wyborów, na te i następne – powiedział szef POKOtargowicy Grzegorz Schetyna.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 21:14:10

    "Drodzy" nauczyciele robicie cyrk z bardzo poważnej roli "czarnych marszow" Wasze marsze powinien nosić nazwę "dezorientacja" Na święta nadal strajkujecie? czy naipic się trzeba... Po świętach, na matury trzezwie jemy i nadal strajkujiemy?

  • gość 2019-04-13 22:18:43

    https://www.money.pl/gospodarka/polscy-nauczyciele-wcale-malo-nie-zarabiaja-tak-podaje-oecd-6368537849079937a.html

  • gość 2019-04-13 22:19:51

    Zaraz oburzą się nauczyciele że dane z OECD są zakłamane ;) A myślicie że średnią krajową w gospodarce to jak się liczy>?

  • gość 2019-04-13 22:21:40

    Marsz o 12????? Nie no suuuper. Tylko że większość ludzi w tym czasie pracuje. Widać nauczyciele mierzą tylko swoją miarą - po co poświęcić swoje popołudnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 22:29:08

    Ludzie ciężko pracujący płacą podatek a ich dzieci nie mogą chodzić do szkoły bo nieroby chcą bardzo wysokiej podwyżki rząd powinien zabrać im przywileje jakie mają podsycanie przez Broniarza i Schetyne nic im nieda bo Polską będzie rządzić dalej PiS .

  • gość 2019-04-14 08:39:04

    Protestujący nauczyciele… wymyślają i publikują kolejne piosenki we własnym wykonaniu. I nic dziwnego, że ich akcja budzi coraz większy niesmak.To jest obraz polskiej szkoły, gdzie kreatywność, pomysłowość, dobry styl i kucie prawdziwych talentów nie są na pierwszym miejscu. Boleśnie infantylny, żenujący spektakl. Z tej mąki chleba nie będzie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 09:43:47

    Popieram strajk!!! RZĄD przecież tak dużo forsy ma-rozdaje wszystkim to dlaczego ta grupa zawodowa, która naprawdę nie ma łatwej pracy ma nie walczyć o swoje Zalewska rozdaje premie swoim pracownikom a dla zwykłych nauczycieli nie ma ....

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 10:02:03

    Siedzę w urzędzie po 8 godzin po 3 fakultetach, nie raz w domu czytam treść nowych przepisów, ustaw. Doszkalam się, mysle w domu o pracy bo pracuje cały czas z petentami (czy dobra decyzja czy zła) na mnie spoczywa b. duża odpowiedzialność. Dostaje na rękę 2200 zł, w zeszłym toku było to 1900 zł, nie mam szans dorobić chociaż mam 4 dzieci i każdy grosz by się przydał. Chciałabym by urzędnicy tez mieli takie pensjum 18 -22 godziny tygodniowo i urlop do podratowania zdrowia- nerwy, stresy, 8 godzin siedzenia i patrzenia w ekran.

  • Autor - niezalogowany 2019-04-14 10:33:13

    Tą nauczycielską bandę nierobów na zbity pysk wyrzucić, lub dać im etaty w Drexie!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 10:35:12

    Banda nierobów.

  • gość 2019-04-14 10:45:58

    A co mają powiedzieć te osoby które w markecie dostają na rekę 1700 zł.? Bo znam takich.Popieram nauczycieli i wszystkich tych którzy walczą o swoje .A rząd i tak ma wszystkich w d....

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 12:00:10

    Kiedy marsz żeby zmienili pracę i poszli do innej jak im tak mało płacą - już tydzień nie uczą, dzieci nie nadrobia już programu więc oni nie sa potrzebni szkoły trzeba sprywatyzować lub samemu wynająć nauczycieli dla swoich dzieci a potem tylko egzaminy jakieś panstwowe robić i może tak powinna być przeprowadzona reforma szkół - sbrodniarz wysadzi dotychczasowe szkolnictwo w powietrze ale może to i dobrze..

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 13:41:20

    Nierobów do drexa zatrudnić

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 14:11:50

    Pokażcie pity pokażcie pity - jak innym ludziom nie pasuje praca lub zarobki to idą do innej pracy - dlaczego ludzie ci ludzie dobrze wykształceni nie zmienia pracy lub nie wyjadą do tkuska

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 14:57:36

    Proponuje wszystkim odrzucać tą bandę pseudo nauczycieli odrzucać jajkami ,nim dojdą do bramy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 14:57:50

    Proponuje wszystkim odrzucać tą bandę pseudo nauczycieli odrzucać jajkami ,nim dojdą do bramy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 16:57:41

    Nierobów mamy już 500+ teraz następni chcą 1000 a my co bardzo ciężko pracujemy dostaliśmy ochłapy 150zł brutto .

  • gość 2019-04-14 18:12:29

    Sam się odrzuć do 14:57 ha ha.Do 16:57 a kto rozdaje 500+ na dziecko? to jeszcze zrozumiem, ale nie dla patoli!!! 500+na krowę,100 na świnię? nasz pocieszny rząd!!!niezły z nich ubaw mam,takie pierdoły walą,a ciemnota na nich jeszcze głosuje! BRAWO WY!!!

  • ander_her - niezalogowany 2019-04-14 19:27:41

    Te teksty wyżej widać jaką mamy Polskę jeden drugiego by zaszczuł i wykończył i jeszcze się z tego cieszą Wstyd

  • gość 2019-04-14 21:36:25

    ak można w tak stronniczy sposób przedstawiać obiektywne dane dotyczące zarobków nauczycieli? 1. Owszem zarabiają ok 3000pln ale to wciąż ok 70 % średniej krajowej podobnie jak 20 lat temu. 2. Czy nikt nie zauważa że żądanie 1000 pln podwyżki jest absurdalne? Ma to doprowadzić do sytuacji że nauczyciel będzie zarabiał więcej od pielęgniarki, lekarza, strażaka, policjanta...... o innych urzędnikach nie wspominając?? 3. Co ma na celu przedstawianie programu w telewizji, który udowadnia że nauczyciel w Zgorzelcu zarabia 3000 pln a w oddalonym 5km Gorlitz 3000 EUR - przecież w ten sam sposób rozkładają się pensje we wszystkich zawodach. 4 Czy naprawdę nauczyciel muzyki w 4kl podstawówki poświęca tyle samo czasu na przygotowanie zajęć i sprawdzanie klasówek co polonista w klasie maturalnej? 5.... i wreszcie czy podwyżka jednakowa dla wszystkich nauczycieli - zgodnie z maksymą czy się stoi czy się leży taka sama pensja się należy - naprawdę zwiększy motywację nauczycieli (zwłaszcza tych naprawdę starających się i poświęcających uczniom czas? Mam nadzieje że którykolwiek z nauczycieli zechce odpowiedzieć na te pytania, jeśli je usłyszy, gdyż dotychczas nikt z dziennikarzy nie miał odwagi ich zadać. Pozdrawiam

  • Uczeń - niezalogowany 2019-04-15 02:32:03

    Tez chce byc nauczycielem i miec co 45 min pracy przerwę a maja placone za godzine dziwne i chce brac 50 za korepetycje i tyle miec wolnego i pracowac 18 godzin w tygodniu aa i isc na rok platne chorobowe jak sie zmecze i miec co rok prezenty i wycieczki i zawsze urlop w wakacje dobry zawod . Tak bede nauczycielem

  • gość 2019-04-15 10:00:40

    Drodzy nauczyciele nam rodzicom zaraz puszczą nerwy i wtedy nie będzie tak kolorowo! Kady popierający Wasz strajk z każdym dniem dowiaduje się więcej o waszej pracy i pomału poglądy się zmieniają! Za chwilę to zginiecie z własnych rąk! Każdy protestujący powinien publicznie pokazać swoje PITy... ja widziałem jeden z waszych kolegów z wiejskiej szkoły w Marciszowie! Pan jest radnym w naszym powiecie! Nauczyciel fizyki - dochód w szkole z tytułu zatrudnienia ponad 70000zł! dodatkowo funkcje gminne, szkoleniowe, jakieś zajęcia piłkarskie, rada powiatu ITD! Znajdźcie oświadczenie majątkowe, a zobaczycie jaka jest kwota i ile funkcji... i skąd na to wszystko czas skoro praca nauczyciela jest taka męcząca

  • Gość baśka - niezalogowany 2019-04-16 12:54:31

    Trochę więcej kultury drodzy Państwo !!! Używanie obraźliwych słów w stosunku do nauczycieli niezbyt dobrze o Was świadczy. Nie podoba mi się, że nauczyciele rozpoczęli strajk w chwili, gdy rząd obiecał pieniądze emerytom i dzieciom. Cierpliwości oświato ! Przyjdzie i czas na Was. Nie można dać wszystkim jednocześnie. Nie podoba mi się również, że nauczyciele ślepo idą za Broniarzem, który kilka lat nie dbał o nich, a dziś załatwia swoje cele polityczne. Ale to nie powód, abym obrażała grono pedagogiczne. Nauczyciel to bardzo trudny i odpowiedzialny zawód . Szanujmy ich !

  • Gość Kaju - niezalogowany 2019-04-16 21:50:44

    Ludzie ! Czy nie widzicie tego że strajkuja ludzie którzy chcą coś zmienić w tym kraju. Jaka inna grupa inteligencji naszego społeczeństwa może się tak zjednoczyć jak oni. Rozumiem pretensje rodziców "co ja mam zrobić, ze swoimi dziećmi...ale " TO JEST PEOTEST PRZECIWKO OBECNEJ WLADZY. Nie rozumiecie??? Oni dążą do tego zeby nie uczyc naszych dzieci. Łatwiej będzie rządzić państwem niewyucznych ludzi i obiecac im 500+ . Rodzice - ludzie inteligentni.... nie pozwólmy na to !!!

Dodajesz jako: |