:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Chodnikowy slalom na Armii Krajowej. Udogodnienie czy absurd?

Absurdy, Chodnikowy slalom Armii Krajowej Udogodnienie absurd - zdjęcie, fotografia
10/08/2018 14:53

Takiego chodnika dawno nikt w Jeleniej Górze nie widział. Na ulicy Armii Krajowej by ominąć drzewo zajęty został spory fragment jezdni.

Korzenie rosnącego tam drzewa wypchnęły chodnik w miejscu jego przebiegu tak mocno, że praktycznie nie dało sie tam przejść, nie mówiąc już o przejechaniu wózkiem. Rozwiązaniem problemu ma być ominęcie drzewa z drugiej strony. To niewątpliwie poprawa bezpieczeństwa pieszych. Jednak takie rozwiązanie okazuje się jednocześnie problem dla kierowców, bowiem na jezdni powstała w ten sposób wysepka. Drzewa póki co nie można wyciąć. Nie ma zgody konserwatora przyrody, ponieważ mamy do czynienia z unikalnym okazem w przestrzeni miejskiej.

Przechodnie i kierowcy których pytaliśmy o zdanie są jednak zgodni. To absurd i niezrozumiałe udziwnianie. Skomplikowane rozwiązanie dla prostego wydawać by się mogło  problemu. My natomiast ciekawi jesteśmy opinii naszych czytelników.

Reklama

Chodnikowy slalom na Armii Krajowej. Udogodnienie czy absurd? komentarze opinie

  • deeed - niezalogowany 2018-08-11 15:11:28

    Żałosne i śmieszne, po [ pip... ] to komu ? Jak budują drogi to się nie szczypią z wycinaniem przeszkadzających im drzew, więc tutaj też tak trzeba było zrobić. Ktoś kto to projektował chyba w życiu nie jeździł samochodem. Murek trzeba było wypie*rdolić, który wchodzi na pas chodnika

  • Ole - niezalogowany 2018-08-11 15:09:51

    Doradcy od schabowego - wybudowanie chodnika tam gdzie jest murek nie jest takie proste, bo prawdopodobnie jest to teren należący do kogoś innego, więc temat nierealny, aby został zrealizowany w ten sposób, a unikalny okaz przy kolejnej nawałnicy przygniecie parę aut i chodniczek zniknie z pasa jezdni :)

  • Kk - niezalogowany 2018-08-11 14:42:28

    Lalka idzie i drzewo jej przeszkadza

  • Aga - niezalogowany 2018-08-11 09:29:00

    Aż się prosi żeby zlikwidować murek który i tak wchodzi na pas chodnika! proste?

  • uno - niezalogowany 2018-08-11 08:28:30

    Absurdów ciąg dalszy..masakra co oni z tym miastem robia,non stop jakieś zmiany i żadnej informacji,kierowcy nie zdąża się do jednej "przyzwyczaić" a za 5 min "coś"nowego tak jak koło muzycznego radia, tam też jest zmiana organizacji ruchu, i nigdzie o tym nie ma..wszyscy jada po staremu a potem że wypadki,i łamanie przepisów..no ale z mandatów będzie kasa..

  • Gwiazda - niezalogowany 2018-08-10 23:57:19

    Czepialski, po drugiej stronie masz chodnik wolny na całej szerokości. A też odpowiem na Twoje pytanie ilu więcej jest kierowców korzystających codziennie tą ulicą, a ile niepełnosprawnych poruszających się akurat tym chodnikiem w skali całego roku... Druga sprawa, ulica to nie chodnik, nie można zabrać części ulicy tylko dlatego, że nie mogą wyciąć drzewa... Rusz trochę resztkami inteligencji.

  • Pirat - niezalogowany 2018-08-10 23:56:23

    Do-ja i Borek:W Niemczech takie rozwiązania stosują w dużych osiedlach domków i nie po to żeby ominąć jakieś drzewo,tylko żeby spowilnić ruch,i nie na często uczęszczanej ulicy.Tam zabrali by z prawej strony wałek miejsca,zabezpieczyli przed osuwaniem sie ziemi z parkingu i zrobili normalne przejście.Jak się było dwa dni z dojazdem w Niemczech i nie wie o niczym, to się nie pisze takich bzdur.Ja tam mieszkam i w dodatku na takim osiedlu 27 lat,no to chyba wiem po co to jest.Macie po prostu kretynów z zarządzie miasta(może i pijanych w dodatku)więc musicie z tym niestety się pogodzić, albo wybrać nowych.

  • Długi - niezalogowany 2018-08-10 23:50:50

    Jak większość rozwiązań w tym zdezelowanym kraju , to też jest [ pip... ] . Drzewo ważniejsze niż bezpieczeństwo pieszych i kierowców . Szkoda że nad puszczą Białowieską i nad drzewami w Karkonoszach tak sie nie rozczulają . Dla mnie kolejny przykład pełnej żenady i udawania że ktoś troszczy sie nad naszą przyrodą . Brak słów na to , co jakiś Matoł potrafi wymyślić . Szkoda że mostu nie zbudowali nad tym drzewem , albo tunelu pod nim nie wykopali . Albo najlepiej obwodnicy za miastem . Żygać sie na tobwszystko chce .

  • Czepialski - niezalogowany 2018-08-10 23:39:05

    A szedłeś kiedyś chodnikiem z wózkiem dziecięcym? Pewnie nie... a teraz spróbuj sobie wyobrazić jak obok tego drzewa miał przejechać niepełnosprawny na wózku inwalidzkim, naprawdę świat nie kończy się na kierujących samochodem, czasami warto wyjść zza kierownicy i się odrobinę przespacerować po mieście.

  • Xxx - niezalogowany 2018-08-10 23:33:15

    Trzeba to zapodac do absurdów drogowych

  • wer - niezalogowany 2018-08-10 22:58:15

    Co będzie jak spadnie 30 cm śniegu i "obcy " przyjedzie? Który bezmózg to wymyślił?

  • Luki - niezalogowany 2018-08-10 22:50:13

    Brak oznakowania o zwężeniu drogi, super prowizorka i to pod komendą policjile

  • Gwiazda - niezalogowany 2018-08-10 22:35:09

    Co za debilizm!!!! Przecież to drzewo nie rośnie od wczoraj i dzisiaj nagle zaczęło przeszkadzać??? Druga sprawa przecież jest chodnik po drugiej stronie ulicy, ile to się przejść na drugą stronę???

  • d - niezalogowany 2018-08-10 22:23:39

    Chore rozwiązanie.. dodatkowo nieoznakowane + z drugiej strony są miejsca parkingowe.

  • drajwer - niezalogowany 2018-08-10 21:44:09

    Proponuję to samo na Lubańskiej bo sie asfalt pofałdował i sie wylewa na chodnik ,jak stoje na światłach to widac.

  • Pioter - niezalogowany 2018-08-10 21:17:03

    Przecież tu nie ma żadnego problemu, wystarczy na tym odcinku co jest usytuowana ta wysepka zlikwidować strefę płatnego parkowania namalować znaki poziome i samochody bedą mijać sie bezkolizyjnie.

  • Plm. - niezalogowany 2018-08-10 20:10:11

    Ograniczyć parlowanie z drugiej strony i po problemie. Tylko ze miasto bedzie w plecy.

  • xxx - niezalogowany 2018-08-10 19:39:01

    Tragedia. Kto to wymyślił ?!!! Zwężenie drogi i miejsca postojowe po drugiej stronie ulicy. W godzinach szczytu będą kosmiczne korki.

  • ZEZ - niezalogowany 2018-08-10 18:22:55

    ZA Granica nikt tak blisko nie sadzi drzew ...to tylko w Polsce sadzi sie na drodze ..

  • Greg - niezalogowany 2018-08-10 18:02:31

    Paranoja połowy puszczy wycięli a tutaj coś takiego zrobili tak jak poprzednik napisał zamiast 6 prawą stroną albo wyciąć to drzewo to zrobili coś co kiedyś doprowadzi do tragedii

  • wk35 - niezalogowany 2018-08-10 17:45:18

    Jeśli tam na co dzień jest tak "ogromny" ruch samochodowy, jaki widać na tych zdjęciach, to zostawienie tego drzewa nie będzie żadnym utrudnieniem w ruchu.

  • KE - niezalogowany 2018-08-10 17:24:26

    Po pierwsze na tej drodze nie ma jak zapierdalać więc głupia wymówka. A po drugie primo tak ciężko wyciąć jedno drzewo??

  • Do czepialski - niezalogowany 2018-08-10 17:09:43

    Akurat cała aleja Wojska Polskiego jest jak jeden wielki próg zwalniajacy. Tam sie nie da jechać więcej niż 30km/h jeśli szanuje się swój samochód i swoje zawieszenie :)

  • Czepialski - niezalogowany 2018-08-10 16:36:54

    Nie wiem co w tym jest dziwnego? Miasta są dla ludzi, a nie dla samochodów o czym wiele osób dawno zapomniało, a efektem tej nieświadomości są wyludniające się, nieprzyjazne ludziom centra miast. Taka zwężka spowolni jedynie trochę ruch samochodowy, który w centrum powinien właśnie być powolny. Takich miejsc powinno być znacznie więcej, np. cała Al. Wojska Polskiego powinna tak wyglądać.

  • Kk - niezalogowany 2018-08-10 16:17:45

    Co to za jełop wymyslił

  • HAHA - niezalogowany 2018-08-10 16:14:49

    TAK ZA GRANICA JEST TAK JAK MÓWICIE ALE ZAPOMNIELISCIE O JEDNYM ZE TAM PASA RUCHU NIE ZABIERA !!! A TU ZABRAŁO WIC JAK PISZECIE JAK JEST ZA GRANICA TO PISZCIE TAK JAK JEST DOKŁADNIE A NIE TO CO WAM PASUJE!!!

  • Borek - niezalogowany 2018-08-10 16:07:26

    Do: Ja. Tak to prawda, wystarczy pojechać do naszych zachodnich sąsiadów i tam to jest normalka. Nie dziwi mnie takie rozwiązanie. Można by tylko krawężniki pomalować w biało-czerwone pasy dla bezpieczeństwa pieszych i kierujących.

  • Agutka - niezalogowany 2018-08-10 15:43:43

    Totalna bzdura! Skoro nie można wyciąć drzewa, co też jest absurdem, to można zlikwidować murek z prawej strony i w ten sposób poszerzyć chodnik.

  • ja - niezalogowany 2018-08-10 15:36:19

    za granica ro standart takie zweszki dynajmniej do spowolnienia ruchu. a tytaj widac ze nie bylo wyjscia przez drzewo ok mi sie podoba

  • haha - niezalogowany 2018-08-10 15:36:01

    Ciekawe ile to kosztowało.. Milion?

  • Kierowca - niezalogowany 2018-08-10 15:36:00

    Mogli chociaż znak postawić jakiś ????????????????

Dodajesz jako: |