:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikacja, Budowa ronda stwarza problemy kierowcom - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 10/03/2019 11:02

Nagminnie łamane są przez kierowców przepisy na budowanym rondzie przy DK3 obok Goduszyna.

Nieumiejętność czytania lub ignorancja przepisów są powodem częstego (zwłaszcza dzisiaj w niedzielę) łamania przepisów, jakie zastosowano na placu budowy ronda obok Goduszyna. Kierujący chcąc dostać się na giełdę w Cieplicach pomimo wyraźnego zakazu, przejeżdżają przez plac budowy. Identyczna sytuacja jest w drodze powrotnej. Ci sprytniejsi utworzyli sobie własny objazd, przejeżdżając przez wyboistą polną drogę, nie szczędząc przy tym własnych pojazdów. Paradoksalnie kierowcami, którzy najczęściej wjeżdżają pod znak zakazu ruchu są mieszkańcy Jeleniej Góry. Aby utrudnić kierowcom przejazd, wykonawcy robót usypali na ul. Lubańskiej dwie góry piachu, które i tak są umiejętnie omijane.

Przypomnijmy, że objazd do Cieplic od DK3 i z Cieplic do DK3 jest przeprowadzony ul. Spółdzielczą.

Co jest powodem takiej sytuacji? Czy może informacje o objazdach są niedostateczne?

Czekamy na Wasze opinie.

# Budowa ronda stwarza problemy kierowcom

Reklama

budowa ronda stwarza problemy kierowcom - komentarze opinie

  • gość 2019-03-10 11:34:05

    nasypać kupe piachu na ulicę i nie będą jeździć

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 11:47:08

    Postawić mundurowych w cywilkach i niech łoją kasę, niech staną koło rozdzielni i wlepiają mandaty to się "kierowcy" szybko znaków nauczą

  • Jan Hochwander - niezalogowany 2019-03-10 11:55:41

    Co jest powodem takiej sytuacji?
    Ignorancja i zachowanie Polaków - mało osób respektuje przepisy.

    Koło Orlenu powinna pojawić się informacja - wielki znak LEWO CIEPLICE / PROSTO SZKLARSKA.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 12:00:39

    A co się dzieje jak ludzie chce wrócić z pracy do domu z kierunków Szklarska i okolic tamtych ile trzeba stać w korkach. Tak dbają o środowisko włodarzy miasta żeby niebylo w Jeleniej smogu a spaliny z stojących aut w korku to ich nie obchodzą. Róbcie tak dalej

  • Derik - niezalogowany 2019-03-10 12:00:53

    Betonowe zapory i problem z głowy. Jedna na wylocie polnej drogi, kolejne pomiędzy rozdzielnią a skrzyżowaniem i po sprawie. Naprawdę w tak prostej sprawie wymagane są konsultacje społeczne? Jeżeli ekipa budowlana tak zabezpieczyła plac budowy, to strach pomyśleć o wykonaniu tego ronda. Będzie taka sama partanina i prowizorka?

  • Stać mnie - niezalogowany 2019-03-10 12:05:55

    Polaczki cebulaczki jadąc na giełdę muszą łamać przepisy, jak ktoś chce nakupować badziewia za kilka złoty, to nie będzie jeździł objazdami i przepalał nie wiadomo ie wachy.

  • gość 2019-03-10 12:17:15

    Plebs

  • gość 2019-03-10 13:30:07

    To jest Polska właśnie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 13:34:29

    Pisali, że utrudnień nie będzie, a tym czasem dojazd z pracy do domu to 1h.Kilometrów to zaledwie 8. W tygodniu nawet nie można wjechać na Lubańską bo taki korek przed przejazdem. I tak ma być do listopada. Spółdzielcza to żadne rozwiązanie jak drex i plastyki kończą pracę o 14h.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 13:41:24

    Spółdzielcza to nie jest rozwiązanie na objazdy. Po 14 to na Lubańską nie można wjechać bo taki korek do przejazdu. Do Piechowic to 8 km a potrzeba 1h by dojechać do domu. Zapowiadali, że utrudnień nie będzie. Obecnie nic takiego nie robią, żeby Lubańska była zamknięta w stronę Szklarskiej Poręby. Taki koszmar z dojazdem do domu ma trwać do listopada. Tak to tylko Polak potrafi.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 13:41:57

    Spółdzielcza to nie jest rozwiązanie na objazdy. Po 14 to na Lubańską nie można wjechać bo taki korek do przejazdu. Do Piechowic to 8 km a potrzeba 1h by dojechać do domu. Zapowiadali, że utrudnień nie będzie. Obecnie nic takiego nie robią, żeby Lubańska była zamknięta w stronę Szklarskiej Poręby. Taki koszmar z dojazdem do domu ma trwać do listopada. Tak to tylko Polak potrafi.

  • gość 2019-03-10 13:56:59

    Jak ktoś wyżej napisał, postawić porządne zapory, których nie można ominąć. Można też wysłać patrol policji na jeden dzień, który będzie informował kierowców albo w ostateczności wlepiał mandaty za nieznajomość znaków, proste.

  • uczony - niezalogowany 2019-03-10 14:07:48

    Trzeba się było uczyć, to byście mieli normalną pracę, a nie zmianową na spółdzielczej i brak problemów z dojazdami.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 14:14:32

    Ja bym postawił radiowóz policyjny i niech wlepiają mandaty może to nauczy debili cholernych

  • gość 2019-03-10 15:32:36

    Musi przez jakiś czas być gorzej,żeby potem było lepiej.Płaczki jeleniogórskie kurza twarz,tudzież psia morda.

  • gość 2019-03-10 15:43:09

    Jakież to jest piękne. Ciekawe którędy mają zrobić objazd? Wybudują rondo i będzie spokój. Trzeba przepękać parę miesięcy. Pomieszkalibyście we Wrocławiu, albo Warszawie - w Jeleniej Górze nie występuje coś takiego jak korki, czy jakieś duże utrudnienia...

  • gość 2019-03-10 17:06:50

    Co wy bredzicie! Jakie problemy? Na pobliskim drzewie umocować wypasioną fotopułapkę z dużą kartą SD. Każdemu bohaterowi zdjęcia sypać po 1000 PLN, inwestycja zwraca się po trzecim popełniającym wykroczenie, reszta to CZYSTY zysk dla policji. I nie pitolcie że tak nie można. Zapadł piękny wyrok w Niemczech? Sąd z ikrą i tak ma być!!! https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-dozywocie-dla-sprawcy-wypadku-sad-uznal-go-za-morderce-6354839564957313a
    Kiedyż u nas takie wyroki?

  • gość 2019-03-10 17:52:45

    podziękowania dla debili niedzielnych kierowców z goduszyna, po co na co tam rondo ? jak nie potrafisz płynnie włączyć sie do ruchu to przesiądź sie na MZK

  • gość 2019-03-11 00:23:23

    Pierw brak ronda stwarzał problemy, teraz budowa ronda stwarza problemy a na koniec rondo będzie stwarzać problemy... Jak to mawiają: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził...

  • gość 2019-03-11 07:15:02

    Popatrzcie co PIS zrobił z ludźmi ,agresja , należy się +

  • Gość - niezalogowany 2019-03-11 07:30:00

    Czemu ? Jadąc wczoraj od strony Jawora lecę sobie jak zawsze do tamtej drogi żeby zjechać na giełdę i co? Brak znaków ostrzegawczych iż tamta droga jest zamknięta i mam teraz się cofać? Nie mam ochoty i czasu więc przejeżdżam pomiędzy wysepkami i gotowe. . .

  • gość 2019-03-11 08:57:41

    To nie PIS (albo nie tylko PIS) rzucamy się sobie do gardeł o byle co już od ładnych nastu lat ... Policja to budżetówka (Państwowa robota) , jesli wyłapią tych kierowców co tam jeżdżą to dostaną wypłatę , jak nie wyłapią to ? Też dostaną ! Bo co sobie roboty dokładać ...

  • gość 2019-03-11 12:53:26

    Znaki są? Są . Barierki stoją? Stoją. Kilka metrów dalej wyciąc w poprzek asfaltu pas 1m i wykopac na metr. Koniec tematu.
    Chamstfu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom.
    Wężykiem Jasiu, wężykiem!

  • Gośćpo - niezalogowany 2019-03-11 15:28:39

    Co niedziela pedza auta do Bangladeszu.Syf plynie w kolo ,brud obrzydlistwo.Ale gielda zaliczona

  • gość 2019-03-13 11:02:13

    A co stoi na przeszkodzie utwardzić płytami betonowymi ten polny skrót, nawet jeśli to grunt prywatny ?

  • gość 2019-03-13 16:37:03

    Na przeszkodzie stoi prawo własności. Rozumisz co to jezd?
    A ty byś nieodpłątnie udostępnił swój grunt, aby wszyscy śmigali ?

  • gość 2019-04-13 21:52:51

    Każda inwestycja powoduje jakieś niedogodności, to znaczy, że mamy nie remontować, nie rozbudowywać ??? Trzeba na jakiś czas zewrzeć pośladki i jakoś przeżyć !!!

  • sew - niezalogowany 2019-05-01 15:25:13

    straszne plucie jadem tutaj.
    a tymczasem fakty są takie, ze wykonawcy, nie zważając na setki ludzi jeżdżących tą trasą, olali normalnych użytkowników drogi i zmusili ich do łamania prawa.
    misja dla lokalnych mediów to ustalić kto jest odpowiedzialny za takie lekceważenie obywateli i nagłośnić sprawę.
    co do skrzyżowania Cieplice Szklarska to to jest jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Jeleniej i powinno być przebudowane. gadki w stylu ze to ludzie są winni ze miasto nie wywiązuje sie z obowiązku są po prostu głupie

  • Krzysztof - niezalogowany 2019-05-11 09:39:22

    Rondo budowane jest na międzynarodowej trasie , a szerokość budowanego jednego !!! pasa jak na osiedlu
    Wydawać pieniądze na bubla to takie polskie :(

  • Z okolicy - niezalogowany 2019-05-23 05:46:57

    Temat znany bo bylo o nim glosno ze inwestycja sie szykuje i beda utrudnienia. Skoro firma nie pracuje w niedziele stawia cos skutecznego by wyjazdu nie bylo w strone gieldy. Mysle co z policja. Ludzi nie ma by tak dochodowe miejsce obstawic? Idioci to nawet przez las by przejechali jak z wiosek przyjechal okoliczych po cos starego i taniego. Karola miarki mozna rowniez pojechac, kolo zorki w cieplicach i jest. Tam niestety informacji o objezdzie brak. Korkow nie ma, jezdzi sie plynnie.

Dodajesz jako: |