:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Budowa obwodnicy Bolkowa Prezydent Jerzy Łużniak apeluje parlamentarzystów - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 10/07/2019 16:12

Budowa obwodnicy Bolkowa grozi paraliżem całej kotlinie jeleniogórskiej. Prezydent Jeleniej Góry występował już w tej sprawie do Premiera Rządu RP i Ministra Infrastruktury. Teraz apeluje do lokalnych parlamentarzystów.

Władze samorządowej Jeleniej Góry w imieniu Mieszkańców oraz gmin skupionych w Aglomeracji Jeleniogórskiej nie godzą się na taką przebudowę drogi krajowej nr 3 w rejonie Bolkowa, która w konsekwencji sprawia, że setki tysięcy kierowców muszą pokonywać kilkanaście kilometrów objazdu, Prezydent Jerzy Łużniak wystosował listy do posłanki Marzeny Machałek i senatora Krzysztofa Mroza.

Poniżej treść listu do Pani Poseł Machałek:

W związku z trudnym do akceptacji rozstrzygnięciem co do sposobu prowadzenia przez GDDKiA inwestycji drogowej w okolicy Bolkowa, czego skutkiem jest realne odcięcie gmin Kotliny Jeleniogórskiej podjęliśmy interwencję zarówno wobec Inwestora, jak i resortu infrastruktury. Wystosowaliśmy także pismo do Premiera RP wskazując, że prace przy budowie można poprowadzić tak, by nie blokować komunikacji w szczycie sezonu letniego. Cierpią na tym budżety gmin Aglomeracji Jeleniogórskiej i znacznej części Euroregionu NYSA. Rujnuje to wizerunek Kotliny Jeleniogórskiej jako regionu otwartego na potrzeby turystyki krajowej i międzynarodowej.

W związku z licznie składanymi przez Panią Poseł deklaracjami dotyczącymi skutecznego wsparcia działań służących gospodarce Jeleniej Góry i skupionych w Aglomeracji Jeleniogórskiej samorządów przekazujemy pismo, skierowane do dolnośląskiego oddziału GDDKiA z prośbą o podjęcie działań w tej kwestii ważkiej dla setek przedsiębiorców turystycznych Kotliny. Mamy nadzieję, że będziemy mogli z satysfakcją poinformować lokalne społeczności o stanowczości i skuteczności Pani Poseł w podejmowanych na naszą rzecz działaniach. Mieliśmy niejednokrotnie okazję widzieć Panią Poseł w miejscach, w których zaistniały ważne dla Kotliny zdarzenia, żywimy więc przekonanie, że także w tej sprawie interwencja Pani Poseł będzie skuteczna.

List do Pana Krzysztofa Mroza - Senatora RP

Z upoważnienia gmin skupionych w Aglomeracji Jeleniogórskiej, zrzeszających blisko 20 samorządów z południowo-zachodniej części Dolnego Śląska zwracam się do Pana Senatora o podjęcie skutecznych działań wobec dolnośląskiego oddziału GDDKiA, która zdecydowała o takiej technologii budowy obwodnicy Bolkowa, że w konsekwencji odcięła od możliwości płynnego przejazdu setki tysięcy turystów, którzy od wiosny do początku zimy 2019 zdążają do regionu Karkonoszy.
To buduje zły wizerunek nie tyle samej Kotliny, w której gestorzy turystyki realizują swoje kosztowne przedsięwzięcia, by możliwie najlepiej przyjąć gości, ile wyjątkowo krytyczny stosunek do państwowych instytucji, nie potrafiących korzystać z takich sposobów budowy dróg, by minimalizować problemy z przejazdami.
Nie można zaakceptować sposobu prowadzenia przez GDDKiA inwestycji drogowej w okolicy Bolkowa, jako że nie można akceptować odcięcia gmin Kotliny Jeleniogórskiej w całym sezonie turystycznym 2019. Ppodjęliśmy interwencję zarówno wobec Inwestora, jak i resortu infrastruktury, by zrewidowali swój pogląd na tę budowę i dokonali niezbędnych, a możliwych korekt umożliwiających przejazdy. Wystosowaliśmy także pismo do Premiera RP wskazując, że prace przy budowie można poprowadzić tak, by nie blokować komunikacji w szczycie sezonu letniego. Cierpią na tym budżety gmin Aglomeracji Jeleniogórskiej i znacznej części Euroregionu NYSA. Rujnuje to wizerunek Kotliny Jeleniogórskiej jako regionu otwartego na potrzeby turystyki krajowej i międzynarodowej. Poddaje w wątpliwość kompetencje instytucji odpowiedzialnych za komunikację w obszarze Dolnego Śląska.

Biorąc pod uwagę wiele deklaracji Szanownego Pana Senatora, który publicznie obiecywał mieszkańcom regionu podejmowanie skutecznych interwencji w interesie lokalnych społeczności i lokalnych przedsiębiorców prosimy o działania mające na celu zmianę decyzji o zablokowaniu przejazdu. Jeśli dolnośląski oddział GDDKiA nie jest w stanie w taki sposób zaplanować przebudowy 600-metrowego odcinka drogi, by nie dewastować możliwości przejazdu przez ponad pół roku, mamy poważne wątpliwości, czy organizatorzy tej inwestycji podołają innym podobnym wyzwaniom w bliższej i dalszej przyszłości.
Mając nadzieję na realizację deklarowanej skuteczności prosimy o podjęcie interwencji.

Budowa obwodnicy Bolkowa - Prezydent Jerzy Łużniak apeluje do parlamentarzystów

Reklama

budowa obwodnicy bolkowa - prezydent jerzy Łużniak apeluje do parlamentarzystów - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:43:59

  Wszyscy protestowali przeciw takim drastycznym podwyzkom cen za wywóz śmieci w Jeleniej Górze i Pan prezydent nasz miał to gdzieś, a teraz sam protestuje... co za gość!!!???

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 17:20:12

  Wszedzie wszystko drozeje dzieki naszemu super rzadowi ale czepia sie tylko jednej osoby

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 17:21:06

  Ma gosc racje

 • gość 2019-07-10 18:10:01

  Protestować to mógł dwa, trzy lata temu... Żeby chociaż coś mądrego powiedział... Błazen.

 • gość 2019-07-11 08:59:49

  d..upa się pali i szuka sprzymierzeńców.Wcześniej śmiał się z MROZA a teraz w d..pę mu chce wejść..Ot cały mechanizm działania PO

 • gość 2019-07-11 09:24:11

  Niech się poda do dymisji idiota.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:00:55

  Tak się martwisz o turystykę a mieszkańcy niech płacą krocie za śmieci. Połowa ludzi będzie śmieci po lasach wyrzucać i palić to dopiero turyści będą zadowoleni

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:35:15

  Skończy się sezon turystyczny letni a zaraz za nim zacznie się jesienno zimowy więc kiedy budować

 • Adam - niezalogowany 2019-07-11 11:39:21

  Zwyczajne bicie piany przez idiotę.Trzeba było protestować 2 lata temu.Teraz wykonawca ma w zakresie budowy już wszystko ustalone.

 • Rafał - niezalogowany 2019-07-11 12:58:03

  Jakoś tak mi się wydaje, że ten problem jest nad to rozdmuchany i zasadniczo nie jest problemem

 • gość 2019-07-11 20:16:33

  Pretensje proszę kierować do swoich kolegów i koleżanek z PZPR i PO. Jak europa budowała drogi i rozwijała swe kraje, to u nas czerwona zaraza wsadzała do więzień i mordowała ludzi którzy chcieli normalności. Teraz protestuje "obrońca udręczonych"

 • Alex - niezalogowany 2019-07-11 22:08:48

  Chce odwrócić uwagę od bajzlu w jelonce

 • do Rafał - niezalogowany 2019-07-12 11:44:37

  Wszystko jest nadTo rozdmuchane, jak się mieszka w Pcimiu, a pisze o Policach... Osoby dojeżdżające mogą mieć inne zdanie niż Twoje. A nie każdy chętnie wsiądzie do pociągu, bo takowy nie każdemu odpowiada... W temacie przebudowy DK 3/DK 5 pan prezydent ma rację. Budimex lubi paraliżować budowy... a np objazd zaproponowany na DK 5 z Bolkowa do Sadów Dolnych przez Jawor to kuriozum...

 • do Gość z PZPR - niezalogowany 2019-07-12 11:49:51

  Popatrz uczciwie czym zajmowali się twoi wybrańcy narodu przez te lata... i nie tylko na podstawie nowej historii publikowanej przez Instytut Polskiej Niepamięci... Choć to, czego od ciebie wymagam jest nierealne! Obecnie wiarygodność zatraciła znaczenie tak jak demokracja

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

POKÓJ JEDNOOSOBOWY Al. Wojska

POKÓJ JEDNOOSOBOWY, Al. Wojska Polskiego przy uniwersytecie Do wynajęcia pokój w siedmiopokojowym mieszkaniu. Umeblowane pokoje, kompletnie..


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


HYDRAULIK inst. co- gaz.

Firma z długoletnie praktyką. Doradzamy , montujemy, uruchamiamy, Wykonujemy inst. co - gaz-wodnokanalizacyjne wykonujemy..


M2 w centrum Szklarskiej

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży świetnie mieszkanie w samym centrum Szklarskiej Poręby! Mieszkanie jest po remoncie,..


Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO

Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO . Poj. siln. 244cm³ , Moc 16kW 22kM , Waga 174 Kg , Rok.prod. 2007r , Zarejestrowany i ubezpieczony Do 27.08.2020r...


Spawacz-Drezno

Runtime Services GmbH w Bischofswerda jest częścią jednej z największych Agencji Pracy w Niemczech. Do stałej współpracy poszukujemy spawaczy MAG..


Bardzo duże mieszkanie do

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży piękny, klimatyczny lokal mieszkalny do remontu generalnego. Położone w cichej,..


Dobrý den, nabídněte speciální

Chcete použít úvěr, abyste se dostali z útržku, který vede banky k odmítnutí vašich žádostí o úvěr. Chtěli byste použít půjčku na realizaci vašich..


Śliczne, jasne mieszkanie w

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia do sprzedaży nieruchomość w super standardzie, na pierwszym piętrze kamienicy w Sobieszowie. Mieszkanie..


Piekne mieszkanie po remoncie

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu na sprzedaż lokal mieszkalny o wysokim standardzie wykończenia w zielonej, willowej części Sobieszowa..


Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"