:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Budowa obwodnicy Bolkowa Prezydent Jerzy Łużniak apeluje parlamentarzystów - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 10/07/2019 16:12

Budowa obwodnicy Bolkowa grozi paraliżem całej kotlinie jeleniogórskiej. Prezydent Jeleniej Góry występował już w tej sprawie do Premiera Rządu RP i Ministra Infrastruktury. Teraz apeluje do lokalnych parlamentarzystów.

Władze samorządowej Jeleniej Góry w imieniu Mieszkańców oraz gmin skupionych w Aglomeracji Jeleniogórskiej nie godzą się na taką przebudowę drogi krajowej nr 3 w rejonie Bolkowa, która w konsekwencji sprawia, że setki tysięcy kierowców muszą pokonywać kilkanaście kilometrów objazdu, Prezydent Jerzy Łużniak wystosował listy do posłanki Marzeny Machałek i senatora Krzysztofa Mroza.

Poniżej treść listu do Pani Poseł Machałek:

W związku z trudnym do akceptacji rozstrzygnięciem co do sposobu prowadzenia przez GDDKiA inwestycji drogowej w okolicy Bolkowa, czego skutkiem jest realne odcięcie gmin Kotliny Jeleniogórskiej podjęliśmy interwencję zarówno wobec Inwestora, jak i resortu infrastruktury. Wystosowaliśmy także pismo do Premiera RP wskazując, że prace przy budowie można poprowadzić tak, by nie blokować komunikacji w szczycie sezonu letniego. Cierpią na tym budżety gmin Aglomeracji Jeleniogórskiej i znacznej części Euroregionu NYSA. Rujnuje to wizerunek Kotliny Jeleniogórskiej jako regionu otwartego na potrzeby turystyki krajowej i międzynarodowej.

W związku z licznie składanymi przez Panią Poseł deklaracjami dotyczącymi skutecznego wsparcia działań służących gospodarce Jeleniej Góry i skupionych w Aglomeracji Jeleniogórskiej samorządów przekazujemy pismo, skierowane do dolnośląskiego oddziału GDDKiA z prośbą o podjęcie działań w tej kwestii ważkiej dla setek przedsiębiorców turystycznych Kotliny. Mamy nadzieję, że będziemy mogli z satysfakcją poinformować lokalne społeczności o stanowczości i skuteczności Pani Poseł w podejmowanych na naszą rzecz działaniach. Mieliśmy niejednokrotnie okazję widzieć Panią Poseł w miejscach, w których zaistniały ważne dla Kotliny zdarzenia, żywimy więc przekonanie, że także w tej sprawie interwencja Pani Poseł będzie skuteczna.

List do Pana Krzysztofa Mroza - Senatora RP

Z upoważnienia gmin skupionych w Aglomeracji Jeleniogórskiej, zrzeszających blisko 20 samorządów z południowo-zachodniej części Dolnego Śląska zwracam się do Pana Senatora o podjęcie skutecznych działań wobec dolnośląskiego oddziału GDDKiA, która zdecydowała o takiej technologii budowy obwodnicy Bolkowa, że w konsekwencji odcięła od możliwości płynnego przejazdu setki tysięcy turystów, którzy od wiosny do początku zimy 2019 zdążają do regionu Karkonoszy.
To buduje zły wizerunek nie tyle samej Kotliny, w której gestorzy turystyki realizują swoje kosztowne przedsięwzięcia, by możliwie najlepiej przyjąć gości, ile wyjątkowo krytyczny stosunek do państwowych instytucji, nie potrafiących korzystać z takich sposobów budowy dróg, by minimalizować problemy z przejazdami.
Nie można zaakceptować sposobu prowadzenia przez GDDKiA inwestycji drogowej w okolicy Bolkowa, jako że nie można akceptować odcięcia gmin Kotliny Jeleniogórskiej w całym sezonie turystycznym 2019. Ppodjęliśmy interwencję zarówno wobec Inwestora, jak i resortu infrastruktury, by zrewidowali swój pogląd na tę budowę i dokonali niezbędnych, a możliwych korekt umożliwiających przejazdy. Wystosowaliśmy także pismo do Premiera RP wskazując, że prace przy budowie można poprowadzić tak, by nie blokować komunikacji w szczycie sezonu letniego. Cierpią na tym budżety gmin Aglomeracji Jeleniogórskiej i znacznej części Euroregionu NYSA. Rujnuje to wizerunek Kotliny Jeleniogórskiej jako regionu otwartego na potrzeby turystyki krajowej i międzynarodowej. Poddaje w wątpliwość kompetencje instytucji odpowiedzialnych za komunikację w obszarze Dolnego Śląska.

Biorąc pod uwagę wiele deklaracji Szanownego Pana Senatora, który publicznie obiecywał mieszkańcom regionu podejmowanie skutecznych interwencji w interesie lokalnych społeczności i lokalnych przedsiębiorców prosimy o działania mające na celu zmianę decyzji o zablokowaniu przejazdu. Jeśli dolnośląski oddział GDDKiA nie jest w stanie w taki sposób zaplanować przebudowy 600-metrowego odcinka drogi, by nie dewastować możliwości przejazdu przez ponad pół roku, mamy poważne wątpliwości, czy organizatorzy tej inwestycji podołają innym podobnym wyzwaniom w bliższej i dalszej przyszłości.
Mając nadzieję na realizację deklarowanej skuteczności prosimy o podjęcie interwencji.

Budowa obwodnicy Bolkowa - Prezydent Jerzy Łużniak apeluje do parlamentarzystów

Reklama

budowa obwodnicy bolkowa - prezydent jerzy Łużniak apeluje do parlamentarzystów - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:43:59

  Wszyscy protestowali przeciw takim drastycznym podwyzkom cen za wywóz śmieci w Jeleniej Górze i Pan prezydent nasz miał to gdzieś, a teraz sam protestuje... co za gość!!!???

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 17:20:12

  Wszedzie wszystko drozeje dzieki naszemu super rzadowi ale czepia sie tylko jednej osoby

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 17:21:06

  Ma gosc racje

 • gość 2019-07-10 18:10:01

  Protestować to mógł dwa, trzy lata temu... Żeby chociaż coś mądrego powiedział... Błazen.

 • gość 2019-07-11 08:59:49

  d..upa się pali i szuka sprzymierzeńców.Wcześniej śmiał się z MROZA a teraz w d..pę mu chce wejść..Ot cały mechanizm działania PO

 • gość 2019-07-11 09:24:11

  Niech się poda do dymisji idiota.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:00:55

  Tak się martwisz o turystykę a mieszkańcy niech płacą krocie za śmieci. Połowa ludzi będzie śmieci po lasach wyrzucać i palić to dopiero turyści będą zadowoleni

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:35:15

  Skończy się sezon turystyczny letni a zaraz za nim zacznie się jesienno zimowy więc kiedy budować

 • Adam - niezalogowany 2019-07-11 11:39:21

  Zwyczajne bicie piany przez idiotę.Trzeba było protestować 2 lata temu.Teraz wykonawca ma w zakresie budowy już wszystko ustalone.

 • Rafał - niezalogowany 2019-07-11 12:58:03

  Jakoś tak mi się wydaje, że ten problem jest nad to rozdmuchany i zasadniczo nie jest problemem

 • gość 2019-07-11 20:16:33

  Pretensje proszę kierować do swoich kolegów i koleżanek z PZPR i PO. Jak europa budowała drogi i rozwijała swe kraje, to u nas czerwona zaraza wsadzała do więzień i mordowała ludzi którzy chcieli normalności. Teraz protestuje \"obrońca udręczonych\"

 • Alex - niezalogowany 2019-07-11 22:08:48

  Chce odwrócić uwagę od bajzlu w jelonce

 • do Rafał - niezalogowany 2019-07-12 11:44:37

  Wszystko jest nadTo rozdmuchane, jak się mieszka w Pcimiu, a pisze o Policach... Osoby dojeżdżające mogą mieć inne zdanie niż Twoje. A nie każdy chętnie wsiądzie do pociągu, bo takowy nie każdemu odpowiada... W temacie przebudowy DK 3/DK 5 pan prezydent ma rację. Budimex lubi paraliżować budowy... a np objazd zaproponowany na DK 5 z Bolkowa do Sadów Dolnych przez Jawor to kuriozum...

 • do Gość z PZPR - niezalogowany 2019-07-12 11:49:51

  Popatrz uczciwie czym zajmowali się twoi wybrańcy narodu przez te lata... i nie tylko na podstawie nowej historii publikowanej przez Instytut Polskiej Niepamięci... Choć to, czego od ciebie wymagam jest nierealne! Obecnie wiarygodność zatraciła znaczenie tak jak demokracja

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Spawacz Bautzen

Runtime Services GmbH w Bischofswerda jest częścią jednej z największych Agencji Pracy w Niemczech. Do stałej współpracy poszukujemy spawaczy MAG..


Zobacz ogłoszenie

Kominki, Kotły, Piecyki

Poszukujesz kominka, piecyka lub ogrzewania? Świetnie trafiłeś. Zapraszamy do naszego salonu:


Zobacz ogłoszenie

Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik magazynowy

PHU SIM Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: Pracownik magazynowy Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji e-mail: [email protected] lub o..


Zobacz ogłoszenie

Lokal handlowy do wynajęcia -

Do wynajęcia lokal handlowy w centrum Szklarskiej Poręby. Duże witryny, lokal na parterze. W sąsiedztwie - Lidl, bank, poczta i wiele innych..


Zobacz ogłoszenie

Motor Honda NT 650 Deauville

Witam serdecznie, Mam do zaoferowania wspaniały motor Honda NT 650 Deauville z 2000 roku o przebiegu 86 790 km. Ubezpieczeń oraz przegląd do..


Zobacz ogłoszenie

Fakturzysta/-ka – Pracownik

PHU SIM Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: Fakturzysta/-ka – Pracownik magazynowy Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji e-mail:..


Zobacz ogłoszenie

MZK sp. z o.o. zatrudni

Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o. w Jeleniej Górze zatrudni do pracy Kierowców. Wymagania niezbędne: - wykształcenie min. zawodowe, - prawo..


Zobacz ogłoszenie

M3 do remontu w centrum

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie z ogromnym potencjałem w centrum Jeleniej Góry. Nieruchomość o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Wynajem bus 9 os. Opel Vivaro

Oferujemy wynajem busów 9 osobowych, doba już od 200 zł. Roczniki 2016, zadzwoń i zarezerwuj już dziś!


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę klienta - E-papierosy MANSO – Galeria Sudecka Zatrudnię doradcę klienta na stoisko z e-papierosami MANSO które..


Zobacz ogłoszenie

Studio Treningu Personalnego

Studio treningu personalnego to miejsce, w którym w sposób efektywny i bezpieczny uczę prawidłowego wykonywania ćwiczenia, dobieram najbardziej..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie do remontu w

Prezentujemy Państwu nieruchomość znajdującą się w Piechowicach - malowniczej miejscowości niedaleko Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby...


Zobacz ogłoszenie

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Zobacz ogłoszenie

Duży lokal w centrum pod

Biuro nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży lokal użytkowy położony w sercu Jeleniej Góry - przy głównym deptaku prowadzącym na Plac..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesne mieszkanie w

Biuro nieruchomości Aplauz oferuje do sprzedaży komfortowe mieszkanie 3 pokojowe w centrum miasta. Na powierzchnię 61,9 m2 mieszkania składa się:..


Zobacz ogłoszenie

M2 po remoncie Cieplice

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie w centrum Cieplic - bardzo blisko Placu Piastowskiego, Parku Zdrojowego, Szkół..


Zobacz ogłoszenie

Stylowe M3 w zielonej części

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży przestronne mieszkanie położone w cichej i zielonej części Cieplic. Nieruchomość..


Zobacz ogłoszenie

M2 z balkonem - Zabobrze !!!

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje na sprzedaż mieszkanie o powierzchni 55,43 m2 na Zabobrzu w Jeleniej Górze. Mieszkanie z balkonem na ostatnim..


Zobacz ogłoszenie

Jasne mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu mieszkanie dwupokojowe do remontu w Jeleniej Górze. Zlokalizowane na Zabobrzu I, bardzo blisko rynku,..


Zobacz ogłoszenie

Rozkładowe M3 gotowe do

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży nieruchomość położoną na wysokim parterze na Jeleniogórskim Zabobrzu III. Mieszkanie o..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"